Tolna Megyei Népújság, 1963. június (13. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-04 / 128. szám

6 TOLNA MEGYÉT NÜPŰJSAO id£3. június 4, SPO-R-T Két győzelem —két vereség az NB III vasárnapi fordulójának mérlege Ismét 50 százalékos sikerrel sze­repeltek csapataink az NB III. vasárnapi fordulójában. Ezúttal gólokban nem volt hiány, hiszen Szekszárdon és Dombóvárott 6—S, Pécsett 4, Mohácson 2 gól szüle­tett ,, A 12 gólból 9 Tolna megyei csatárok lábáról került az ellen­felek hálójába, de az ellenfelek is kilencszer találtak be a Tolna megyei kapukba, nem egy eset­ben a védelem, illetve a kapusok jóvoltából. így volt ez Szekszárdon is, ahol a Dózsa tetszetős támadásokkal kezdett, ds Szlavicsek hibái meg­törték a csapat lendületét, amely csak az utolsó negyedórában tud­ta megfordítani a vesztésre álló mérkőzés sorsát. Pedig a mutatott játék alapján 4—5 góllal a Dózsa mutatkozott jobbnak. Dombóvárott a hazai csapat tartotta kezében végig a mérkő­zés irányítását a Pécsszabolcsi Bányásszal szemben, amely ko­rántsem tudta azt nyújtani, amit Szekszárdon a Petőfi ellen. Nagymányok egy félidőig ellen­állt Pécsbányatelepen, de a má­sodik félidőben már nem tudta megakadályozni a bányászok győ­zelmét, akik még az első helyért vívott versenyben is érdekeltek. Mohácson a Petőfi eleve véde­kezésre rendezkedett be és így Greifensteinnek alkalma volt tu­dása bemutatására, de a hazai csapat győzelmét ő sem tudta megakadályozni. így a Petőfi sor­rendben már a hatodik vereségét szenvedte el. Minthogy szerdán már lejátszották a Nagykanizsai Bányász—Pécsi BTC mérkőzést (nagy meglepetésre 4:0 arányú nagykanizsai győzelemmel végző­dött), így csak hét mérkőzés ke­rült lejátszásra. A még nem emlí­tett mérkőzéseken a Kaposvári Honvéd győzött Kalocsán, a Szé­kesfehérvár győzött Kiskunhalas ellen, Siófok pedig a Nagylcani- zsai Dózsa ellen. így változatla­nul tart a nagy versenyfutás az utolsó hely elkerüléséért Dombó­vár és Siófok között. Siófok gól­aránya egy hajszállal jobb, ezért Dombóvár változatlanul az utol- *só. Dombóvári VSE—Pécsszabolcsi Bányász 4:2 2:t , Dombóvár, 500 néző. Vezette: Mácsai. Dombóvár: Sárkány — Marosi, Egyed, Varga — Lehőcz, Kalmár — Tapaszti, Halmosi III., G. Kiss, Gelencsér, László. Edző: Albrecht József. P/écssza bölcs: Szmolka — Kővár, Rózsa I., Má­zli — Brandt, Weit II. — Győr- ffy, Mádé, Rózsa III., Koch, Kez- tyűs. Edző: Medgyes Lajos. A játékvezető gyenge napot fogott ki. Fordított ítéletei mind a két csapatot felkavarták, ezért egyik csapat sem tudta nyújtani, amire valójában képes lenne, különösen a vendégcsapat játszott gyengén, amelyre nem lehetett ráismerni szekszárdi 4:0-as győzelme után. Rengeteg átadási hibát vétettek játékosai és főképpen ezért ala­csony színvonalon mozgott a mér­kőzés. A Vasút nagy lelkesedéssel és helyenként elfogadhatóan ját­szott, végig a kezében tartotta a mérkőzés irányítását. A 10. perc­ben Gelencsér révén a hazai csa­pat szerzett vezetést. Hét perc múlva azonban Egyed Il-est vé­tett, amelyből a vendégcsapat Koch révén egyenlített. 1:1. A hazai csapat egyenlítés után sem engedte át a kezdeményezést a vendégeknek és a befejezés előtt nem sokkal G. Kiss góljával is­mét megszerezte a vezetést. 2:1. Szünet után jól kezdett a Dom­bóvár. Már a harmadik percben G. Kiss révén 3:l-re alakult az eredmény. Ezután Mádé révén szépítettek a vendégek a 65. percben. 3:2, majd öt perccel a befejezés előtt Tapaszti állította be a végeredményt. Dombóvár értékes győzelmet aratott ezen a fontos mérkőzésen. A pécsszabolcsiak nem tudták megismételni szekszárdi játéku­kat, ezért ilyen arányban is meg­érdemelt a vasutascsapat győzel­me. Kitűntek: Kalmár, G. Kiss, Gelencsér, ill. Szmolka, Győrffy és Koch. Szekszárdi Dózsa—Bajai Építők 4:2 (1:2) Szekszárd. 400 néző. Vezette: Sabácz. Sz. Dózsa: Szlavicsek — Tamási, Novák, Bencze — Gyu­rik, Vass — Dósai, Majnay, Ungi, Kormos, Gahó. Edző: Kemény. Tibor. Baja: Disztl — Bányai, Páncsics II., Rápity I. — Nagy, Rizsányi II. — Pólyák, Kreisz, Agatity, Czeglédi, Páncsics I. Ed­ző: Feketekovács Jenő. Szelle­mesen, ötletesen kezdett a Dózsa. Az első negyedórában öt nagy gólhelyzetet alakítottak ki a ba­jai kapu előtt, de a befejezések­kel adósak maradtak a csatárok. A 21. percben Gyurik lövése a jobb sarokba jutott. 1:0. A gól után Ungi a bal felső kapuiát ta­lálta el, majd váratlanul egyenlí­tett Baja. Páncsics I. lövése Szla­vicsek kezéről a sarokba jutott. 1:1. Nem sokkal később Kreisz távoli lövése Szlavicsek lábai kö­zött jutott a balsarokba. 1:2. Szünet után kényelmes iram­ban folytatódott a játék. A fel­villanyozott vendégek egy ideig engyenrangú ellenfélnek bizo­nyultak. Helyzetei azonban to- i vábbra is csak a Dózsának vol­tak. A 8. percben Ungi 20 méie- 1 rés lövése jutott a jobbsarokba. S 2:2. Később állandósultak a Dózsa támadásai, amelynek elindítója rendszerint a fürgén mozgó Kor­mos volt. Gól azonban csak a be­fejezés előtt 15 perccel született. Kormos kiugratta Dósait, akinek első lövése még visszapattant a kapusról, másodszorra azonban már nem hibázott. 3:2. A gól után megélénkült a játék. A 36. perc­ben Kormos átadásából Gahó re­mek gólt ragasztott a balsarokba. 4:2. Szellemesen kezdett a Dózsa ötösíogata. A csatárok azonban adósak maradtak a helyzetek ki­használásával. A mutatott játék alapján 4—5 gólkülönbség volt a két csapat között. Jók: Kormos (a mezőny legjobbja), Gyurik, Tamási, illetve Nagy, Páncsics I. és II. Mohácsi Petőfi — Szekszárdi Petőfi 2:0 (2:0) Mohács. 800 néző. Vezette: Far­kas. A Petőfi több helyen változ­tatott szerdai összeállításában és az alábbi csapattal lénett pályá­ra: Greifenstein — Garamvölgyi, Gellér, Zörényi — Simon, Ulrich — Hómann. Bárány, Hutli, Má- linger, Rostási. Közel fél óráig nem született eredmény. Ebben a7 időszakban Mohács támadott, de a szekszárdi védelem jól állt a lábán. Csak a 35. percben sze­rezte meg a vezetést a hazai csapat, majd nem sokkal később ismét megingott a szekszárdi csapat védelme és megszületett a második hazai gól. A kisméretű pálya nem ízlett a Petőfi védel­mének. Szünet után sem változott a helyzet. A szekszárdi csapat már valamivel jobban küzdött, mint ASZTALITENISZ Óvás miatt Tolna két pontot vesztett A megyei asztalitenisz-bajnok­ságban változatlanul a tolnai csapat áll az élen, ha azonban a ping-pongasztalnál minden mér­kőzésüket meg is nyerték a tol­naiak, Dunaföldvár óvása miatt mégis 2 pontot vesztettek. A szövetség azért találta jónak Du­1. Tolna I. 2. Dunaföldvár 3. Dombóvár 4. Gyönk 5. Döbrököz 6. Sióagnrd 7. Nagykőn”' 8. Sz. Petőfi 9. Tolna II. HL Tamási. naföldvár óvását, mivel bebizo­nyosodott, hogy Tolna csapatá­ban az egyik játékos orvosi iga­zolás nélkül versenyzett. Az eddig lejátszott mérkőzések, valamint a szövetség döntése alapján a bajnokság állása: 17 16 ( —) 1 247: 59 32 16 14 (-) 2 222: 66 28 16 12 ( —) 4 206: 82 24 16 8 ( —) 8 133:155 16 15 7 1 7 146:124 15 16 6 ( —) 10 138:150 12 17 5 1 11 117:189 11 18 4 (-) 14 90:234 8 17 1 ( —) 16 33:273 2 v i ss za lépett. szerdán Pécssza bölcs ellen, de még mindig nem volt elegendő teljesítménye ahhoz, hogy vidék­ről pontot szerezzen. A szek­szárdi csapatból Gellér. Garam­völgyi és Greifenstein játéka emelkedett az átlag fölé. További eredmények: Kalocsa—Kaposvár 0:2 (0:1), Székesfehérvár—Kiskunhalas 2:0 (1:0), Siófok—Nagykanizsai Dózsa 3:0 (1:0). A bajnoki táblázaton a Dózsa Is­mét elfoglalta ötödik helyét, Nagymányok és a Petőfi veresége után is maradt a 10-11. helyen. Dombóvár győzelme elle­nére is utolsó, mert Siófok is győzött. A bajnokság állása: 1. Pécsi BTC 26 18 4 4 70:34 40 2. Pécsi B. 26 15 8 3 50:23 38 3. Székesfehérvár 26 16 6 4 40:22 38 4. Kaposvár 26 15 6 5 60:26 36 5. Sz. Dózsa 26 12 4 10 56:46 28 6. Nagyk. B. 26 11 5 10 45:36 27 7. Mohács 26 11 4 11 34:3» 26 8. Kalocsa 26 10 6 10 50:5» 26 9. Baja 26 9 7 10 2»:37 25 10. Nagymányok 26 10 2 14 36:53 22 11. Sz. Petőfi 26 8 5 13 27:45 21 12. Pécsszabolcs 26 6 8 12 33:40 20 13. Kiskunhalas 26 6 7 13 30:47 19 14. Nagyk. Dózsa 26 5 8 13 34:48 18 15. Siófok 26 »5 6 15 33:55 16 16. Dombóvár 26 7 2 17 26:45 16 A következő forduló párosítása: Nagy­mányok—Pécsi BTC, Nagykanizsai Dózsa— Székesfehérvár, Kiskunhalas—Dombóvár, Pécsszabolcs—Szekszárdi Dózsa, Szekszárdi Petőfi—Kalocsa. Kaposvár—Pécsi Bányász, Siófok—Nogykonizsoi Bányász. Bátaszék legyőzte a Bonyhádi Vasast A megyei bajnokság mérkőzései részint a válogatott találkozó miatt, részint pedig a bajnokság sorsának eldőlte miatt gyér ér­deklődés mellett folytatódtak. Ez a forduló sem volt mentes a meglepetésektől, amelynek élén a Bonyhádi Vasas hazai veresége áll, amelyet Bátaszéktől szenve­dett el.' Bátaszék eleve védeke­zésre rendezkedett be és a for­májában visszaesett Bonyhád nem csald nem tudta feltörni Bá­taszék tömör védekezési rend­szerét, de azt sem tudta megaka­dályozni, hogy Székely a máso­dik félidőben be ne lőjje a győz­tes gólt. Pedig Bátaszék — Honti kiállítása miatt — a 20. perctől 10 emberrel játszott. Bonyhád második hazai veresége így némi­képpen magyarázatul szolgál arra a kérdésre, hogy miért ma­radt alul Bonyhád a Máza elleni rangadón. A forduló második meglepetését Fadd szolgáltatta, azzal, hogy ott­honában vereséget szenvedett az örök rivális, Gerjen csapatától. Máza megnyugodott a rangadó megnyerése után és ezen a Ho­gy ész elleni mérkőzésen a mázai csatárok már ontották a gólokat. A mutatott játék és a helyzetek alapján kétszámjegyű mázai győ­zelem sem lett volna meglepetés. Dunaföldvárott helyenként jól játszott Kisdorog. még sem tudta megakadályozni a hazai csapatot győzelme kivívásában. Már 3:0 arányban vezetett Dunaföldvár, amikor a befejezés előtt 5 perc­cel megszerezte a vendégegyüttes a becsületgólt. Érdekes találkozóra került sor Cikón is. ahol Simontomya ven­dégszerepeit. A mérkőzés 90 per­céből egyetlen percre esett mind. két csapatnak a gólja. Clkó sze­rezte meg a vezetést a befejezés előtt 10 perccel, de szinte még idejük sem volt a cikói szurko­lóknak arra, hogy örüljenek a csapat vezetésének, amikor kapus­hibából Simontomya egyenlített. Szekszárdon szombaton találko. zott egymással az Építők és Tol-, na. Az Építők formájában vissza­esett csapat benyomását keltette a találkozón és Tolna sokkal kö­zelebb állt a győzelemhez, mert lelkesebben és jobban is játszott. A tolnai csatárok azonban a leg­jobb helyzeteket is kihasználat­lanul hagyták. Paks múlt vasárnapi veresége után megszerezte első győzelmét az új hazai pályán. Bár Dombó­vár 10 emberrel játszott, mégis megszerezte a vezetést az első fél­időben. Csak szünet után sikerült megfordítanak a vesztésre álló mérkőzés sorsát a hazaiaknak. Győré szabadnapos volt. Részletes eredmények a követ­kezők: Cikó—Simontomya 1:1 (0:0). Paks—Dombóvár 2:1 (0:1), Fadd—Gerjen 2:3 (1:1). Szekszárdi Építők—Tolna 0:0, Dunaföldvár— Kisdorog 3:1 (1:0). Bonyhád— Bátaszék 0:1 (0:0), Máza-Szászvár —Hőgyész 8:0 (3:0), Győré sza­badnapos volt. A bajnoki táblá­zaton Máza előnye már 7 pont (Bonyhád egy mérkőzéssel keve­sebbet játszott). Dunaföldvár győzelme révén két hellyel. Si- montornya a cikói döntetlen ré­vén egy hellyel. Cikó ugyancsak egy hellyel előbbre került a baj­noki táblázaton. Dombóvár vi­szont két hellyel került hátrább paksi veresége révén. A bajnokság állása: 1. Máza-Szászvár 25 19 4 2 78:24 42 2. Bonyhád 24 16 3 5 73:22 35 3. Bátaszék 25 14 4 7 51:39 32 4. Dunaföldvár 24 9 11 4 63:35 29 5. Tolna 24 11 7 6 47:28 29 6. Dombóvár 24 11 7 6 50:34 29 7. Paks 24 9 8 7 39:33 26 8. Simontomya 24 8 6 10 38:36 22 9. Fadd 24 9 4 11 43:56 22 10. Gerjen 24 8 4 12 43:56 20 11. Szekszárdi Építők 24 7 5 12 42:58 1C 12. Kisdorog 24 7 5 12 31:49 19 13. Cikó 25 7 3 15 27:65 17 14. Győré 24 7 2 15 39:63 16 15. Hőgyész 25 2 3 20 20:90 7 16. Gyönk visszalépett A következő forduló műsnra: Simontomya—Győré. Dombóvár— Cikó, Gerjen—Paks, Fadd—Tolna, Dunaföldvár—Szekszárdi Építők] Bátaszék—Kisdorog, Hőgyész— Bonyhád, Máza szabadnapos. Herr János nyerte Szekszárd város egyéni nagygolyós tekebaj nokságát A városi teke-szövetség szerve­zésében 1963. május 29—30—31-én került lebonyolításra Szekszárd város egyéni nagy golyós tekebaj­noksága 14 sportoló részvételével. A bajnokság mérsékeltebb kezdés után egészen jó eredményeket hozott, olyannyira, hogy az 1962. évi bajnok eredményeivel csak 4. helyezést lehetett volna elérni. A bajnokság meglepetése volt az utóbbi időben jó formában lé­vő Radó fivérek gyengébb szerep­lése, hiszen mindketten esélyes­ként indultak. Szép küzdelmet és jó eredményt hozott Herr János—Földesi József párharca, melyből 8 fa különb­séggel Herr János került ki győz­tesen és ezzel meg is nyerte a városi bajnokságot. Az első há­rom helyezett eredménye egészen jó, és reméljük, hogy a június hóban megrendezésre kerülő me­gyei bajnokságon a szekszárdi versenyzők is helyezéseket sze­reznek. Városi egyéni bajnokság ered­ménye: (200 vegyes dobás 100 teli 100 tarolás). 1. Herr János (Sz. Szpartakusz) 848 fa, Földesi József (Sz. Gépjavító) 840, 3. Unyi István (Sz. Postás) 838, 4. Ador­ján István (Sz. Szpartakusz) 801, 5. Radó Géza (Sz. Postás) 787, 6. Győrffi Imre (Sz. Gépjavító) 786 fa. A bajnokság első három he­lyezettje érem- és oklevél, míg a 4—5—6. helyezett oklevél-díja­zásban részesült. Totó-eredmények 1. Csehszl.—Magyarország 2:2 x 2. NDK—Anglia 1:2 2 3. Ózd—Miskolc 1:1 x 4. DVTK—Nyíregyháza 3:0 1 5. Bp. Szpart.—Ganz-MÁVAG 2:0 1 6. DE AC—SZVSE N 1:0 1 7. Egyetértés—Előre 2:1 1 8. Saig. KSE—Kecskemét 0:2 2 9. Eger—Szolnok 2:1 1 10. Budafok—Dunaújváros 3:1 1 11. Mosonm.—Székesfh. 3:3 x 12. Kaposvár—K. Lombik 6:1 1 Városi Kilián-kupa -bajnokság állása 1. BM-szervek 2 2 — — 10:4 4 2. Faipari V. 2 1 — 5:4 3 3. Gépjavító 1 1 — 7:3 2 4. Vasipari 2 1 — 1 9:10 2 5. Bőrdíszmű 1 — 1 — 1:1 1 6—8. Építők II. — —­— 0:0 — 6—8. Szöv. Bizottság —­­— 0:0 — 6—8. Sióagárd — — —­0:0 — 9. Megyei Tanács 2 — — 2 6:10