Tolna Megyei Népújság, 1963. május (13. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-15 / 111. szám

6 “TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG 1963. május 15, A megyei labdarúgó-bajnokságért Szekszárdi Építők—Mázai Bányász 4:3 (1:1) Szekszárd, 250 néző. Vezette: Majoros. Sz. Építők: Szabópál Pegler, Erdélyi. Kovács — Baka, Odor — Bandi I., Kollár, Fertő­szegi, Bandi II., Lizák. Máza: Süveges — Koller, Kasper. Szé­les — Pécsnek, Kádár — Nyers, Hernádi, Róth, Tóth, Gyorsok. A bonyhádi szurkolók lelkesen bíztatják a számukra oly fon­tos mérkőzésen a hazaiakat. Ide­gesen kezdett a vendégcsapat. Az első negyedórában Tóth és Róth két nagy gólhelyzetet ha­gyott kihasználatlanul. A 14. percben viszont Kollár a jobb­sarokba gurított. 1:0. A gól után Máza játszott jobban, de. csak Erdélyi kezezése miatt meg­ítélt 11-esből tudott egyenlíteni, Gyorsok révén. 1:1. Szünet utón is Máza kezdett jobban. Gyorsok révén a 2. és 7. percben kétgólos előnyt szer­zett. 1:3. Ekkor a mezőnyben is nyugodtan és tetszetősen játszott a bányászcsapat. Az Építők azonban Süveges két hibáját ki­használva a 10. percben előbb Bandi I. szépített, 2:3, majd a 24. percben Bandi II. ki is egyen­lített. 3:3. Utána az Építők kere­kedett felül. Süveges két ízben is csak parádés védéssel tudott hárítani, de azt már nem tudta megakadályozni, hogy Lizák sza- barúgása után a 36. percben Kollár meg ne szerezze a győz­tes gólt. 4:3. A hátralévő idő­ben is izgalmas helyzetek adód­tak mind a két kapu előtt, de az eredmény már nem változott. Izgalmas, jó iramú mérkőzést vívott egymással a két csapat. Az Építők' azt bizonyította, hogy már középcsapatnak számít, amely ilyen meglepetésekre is képes. Mázánál önbizalom-hiány volt észlelhető, különben egy kis határozottsággal már az első félidőben eldönthette volna a mérkőzés sorsát, a maga javára. 3:1 után viszont Süveges hibái játszottak közre az eredmény alakulásában. Jók: Baka. Szabó­pál, Bandi II., illetve Pécsnek és Gyorsok. Kisdorog—Bonyhád £l (0:1) Kisdorog, 600 néző. Vezette: Magyar. Kisdorog: Krommer — Fazekas, Gschedt II., Gschedt I. — Simon, Becze II. — Sárkány, Mizler, Losonczi, Klein, Bányai. Bonyhád: Kovács — Váradi, Wágner I., Borsodi — Endrodi, Péter — Búzás, Vajda, Wagner II., Fláding, Szegedi. Az első fél­óra változatos, jóiramú küzdel­met hozott, ahol felváltva táma­dott hol a hazai, hol a vendég­csapat. Bonyhád enyhe mezőny­fölénye ellenére sem tudott gólt lőni a jól záró hazai védelem mellett Krommer kapujába, míg végül is egy öngóllal jutott a Va­sas vezetéshez. Mizler hazaadta a labdát a bonyhádi csatárok elől, azonban a hazaadás rosszul si­került és az Krommer kapujába jutott. 0:1. Az öngól nem törte le a hazaiakat, hanem továbbra is lelkesen játszottak. A második félidőben folytató­dott a jó iram, színvonalas küz­delem. A 20. percben sikerült a hazaiaknak az egyenlítés. Klein egyéni játék után erős lövést kül­dött a felső sarokba, melyet Ko­vács nem tudott védeni. 1:1. Az egyenlítés után Kisdorog kezde ményezett többet, de az ered­mény nem változott. Kisdorog megérdemelten jutott az egyik pont birtokába a jóké­pességű Vasassal szemben. Jók: Gschedt II., Klein, Fazekas, illet­ve Kovács, Péter és Fláding. Tolna—Győr* 1:0 (1:0) Győré, 300 néző. Vezette: Sípos. Győré: Wiedemann — Link, Boti, Dukál — Láng, Horváth — Csor­dás, Pápp, Botz I., Ditról, Bo- dony II. Tolna: Ezer — Tóth, Kláb, Pata — Merk, Pucsli — Somorjal, Schmelz, Latz, Gálffy, Guld. A hazai támadások során kialakult helyzeteket elidegeske­dik a csatárok. Ezután Tolna ve­szi át a játék irányítását. Húsz perc után ismét változatos lesz a küzdelem. Ebben az időben Botz és Dukai löVése ad munkát a ki­tűnő formában lévő Ezernek. A 37. percben dől el a mérkőzés sorsa. Botz II. gyengén gurít ha­za, Schmelz elcsípi a labdát és megszerzi a vezetést. 1:0. (Védel­mi hiba.) Szünet után Győré támad, de a hazai támadások sorra elakadnak a tolnai védelmi falon, amelyben különösen Kláb játszik nagysze­rűen. Szoros küzdelemben dőlt el a mérkőzés sorsa. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Jók: Ezer (a mezőny legjobbja), Kláb és Latz, illetve Láng és Csordás. Ciká — Dunaföldvár 3:0 (0:0) Cikó, 400 néző. Vezette: Né­meth. Cikó: Gáspár — Illés II., Németh, Balog — Fazekas, Érni — Forrai, Illés III., Treitz I., Illés í., Simonies. Dunaföldvár: Lin- dinger — Klopcsik, Polgár, Szi­geti — Szalai, Kővári — Csík, Sörös, Bálint, Ács, Skuta. Az első félidő végig hatalmas cikói fö­lény jegyében zajlott le, amelyet mutat az is, hogy 9:0 volt a szög­letarány a hazaiak javára. Lin- dinger azonban mindent mentett, pedig Treitz I., Forrai és Simo­nies ugyancsak próbára tette a kapust. Szünet után tovább tartott a hazai fölény. Forrai és Treitz adogatott egymásnak, majd For- rai lövése talált utat Lindinger hálójába. 1:0. Az ellentámadást Németh szerelte, előreadott lab­dáját Simonies rálőtte, Lindinger Treitz elé öklözte, aki nem hibá­zott. 2:0. A 25. percben Illés III. állította be a mérkőzés végered­ményét. A gól után megsérült a csatár és 5 perces ápolásra szó­róit. Ezalatt Cikó lefékezett, majd mikor újra rákapcsolt, már nem tudott változtatni az eredményen. Cikó jó napot fogott ki és ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. Dunaföldvárt csak a sport- szerűsége dicséri. Jók: Treitz I. (a mezőny legjobbja), Németh, Fazekas, illetve Lindinger és Szi­geti. Gurzó Simontornya — Gerjen 7:1 (4:0) Simontornya, 400 néző. Vezette: Völgyesi. Simontornya: Tresli — Kara, Szabó, Závodi — Havel, Gahó — Micskó, Beidek, Baka, Pénzes, Hoffmann. Gerjen: Fe­kete — Csató, Haáz, Famek — Finszter, Gy. Taba — Szebényi, Klement, Antus, Katz, Kertész. Már az első percekben Pénzes ve­szélyeztetett, majd nem sokkal később a vezetést is megszerezte. 1:0. Továbbra is a hazai csapat maradt támadásban és a 26. perc­ben újra Pénzes lőtt gólt. 2:0. Tíz perc múlva Pénzes átadását Baka értékesítette. 3:0. Nem sok­kal később Micskó egyéni játék­ból négyre növelte a hazaiak elő­nyét 4:0. A II. félidőben Gerjennek a 8. percben sikerült Antus lövésével szépíteni. 4:1. A továbbiakban Hoffmann két góllal terhelte há­rom percen belül a gerjeni ka­put. 6:1. Befejezés előtt 5 perccel Pénzes állította be a végered­ményt A hazai csapat jó játékkal ör­vendeztette meg a közönséget és ilyen arányban is győzelme meg­érdemelt. Jók: Micskó, Hoff­mann, Pénzes, Kara, illetve An­tus és Katz. Fadd—Hőgyész 4:0 (2:0) Fadd, 600 néző. Vezette: Po­gány. Fadd: Márkus — Hídvégi, Schuszter, Joó — Kovács, Papp I., Luboscsik, Hága, Rábóczky, Papp II., Fehér. Hőgyész: Borsos — Máté, Nichter, Krizl — Lő- rincz, Szentes — Pál, Kovács Bősz Magyar, Budai. A hazai csapat már az első percben gólt ért el. A jobbszélen Hága és Papp vitte fel a labdát, Hága Rábóczkyhoz ját­szott, aki hatalmas lövést zúdí­tott Borsos kapujára. 1:0. Kezdés után Márkusnak bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy Magyar elől mentsen. A 10. percben büntető­höz jutott a íaddi csapat, ame­lyet Hídvégi értékesített. 2:0. A gól után kiegyenlítődött a küzde­lem. Szünet után változatlanul faddi fölény jellemezte a játékot. Még­is a hazai csapat újabb ered­ményt csak úgy tudott elérni, hogy Fehér lövését Borsos a sa­ját kapujába ütötte, öngól. 3:0. A 25. percben Schuszter állította be a végeredményt. 4:0. A ven­dégeknek még alkalmuk lett vol­na szépíteni, mert 11-eshez jutot­tak a 30. percben, de Nichter lö­vését Márkus szögletre tolta. Ez­után már mind a két csapat be­lenyugodott az eredménybe és mezőnyjátékkal ért véget a mér­kőzés. Közepes színvonalú mérkőzésen Fadd többet támadott és ilyen arányban Is megérdemelten nyer­te a találkozót. Jók: Márkus, Há­ga, Papp, illetve Nichter és Ma­gyar. Nyirati Paks—Bátaszák 4:3 (2:1) Dunaszentgyörgy, 500 néző. Ve­zette: Bencze. Paksi támadások­kal kezdődött a mérkőzés. A 7. percben Farkas a jobbszélen ki­ugrott és a kifutó kapus felett a hálóba lőtt 1:0. A gól után erő­sen támadtak a paksiak. A 26. percbe): Németh becselezte magát középre és 16 méterről hatalmas gólt lőtt a bal sarokba. 2:0. A 42. percben Bátaszók egy szabadrú­gás után Aradi lyukat rúgott és a bátaszéki jobbszélső nyugodtan lőhet a hálóba. 2:1. A II. félidőben is a paksiak tá­madtak többet. A 7. percben Farkas átadását a jó ütemben ér­kező Németh a bal sarokba fe­jelte. 3:1. A 17. percben bátaszé­ki támadás végén Magyar öt mé­terről a kapu közepébe rúgta a labdát 3:2. A 81. percben a bá­taszéki védelem kézzel érintette a Labdát a 16-oson belül. A 11-est Vida értékesítette. 4:2. Ivét perc múlva 11-eshez jutott Bátaszék, melyet Magyar a bal sarokba rú­gott 4:3. A paksiak többet és veszélye­sebben támadtak és megérdemel­ten nyerték a végig izgalmas és jóiramú találkozót. Jók: Vida, Lisztmayer, Farkas, Németh, il­letve Honti, Székely, Magyar és Bozsolik. Gahó, (jobbról) a Siófok elleni NB III-as mérkőzésen nagy igye­kezettel játszott és nagy feladatot okozott a védőknek. Képünk egy ilyen pillanatot ábrázol, amikor két siófoki védő igyekszik sze­relni Gahót, a Dózsa játékosát. Kosárlabda NB II Szekszárd—Bp 36:35 Szekszárd: Varga I., Borcsáné (5) , dr. Póntekné (16), Varga II. (6) , Csemé (3), Csere: Gyurcsákné (4), Vancsa (2), Héjjas, Klézli. Hosszú percekig alig esett kosár. A vendégek többet vállalkoztak dobásra 5:4-es szekszárdi veze­tésnél azonban egymás után 12 távoli dobásuk nem sikerült. A második félidőben is gyenge volt a játék. Sok helyzet kima­Betonútépítők (17:17) berrel küzdöttek tovább. A 4 ember ellen sem sikerült fokoz­ni az előnyt, sőt 36:33 után az utolsó másodpercekben még egy kosarat dobtak a vendégek, s így csak 1 pontos hazai győzelem született. Jellemző a második félideji gyenge dobóteljesítmé­nyekre, hogy mindkét csapat 36- szor próbálkozott, s ebből 7 illet­ve 8 kettős kosarat értek el. Jelenet a kosárlabda-mérkőzésről. A 10-es mezben játszó Cserné kosarat dob. radt, s mindkét részről lépéshibák csúsztak az akciókba. 22:21-nél felzúgott a közönség bíztatása, de annak ellenére, hogy 2 pesti já­tékost kipontoztak, a vendégek egy-két távoli kosárral szorossá tudták tenni a mérkőzést. 34:30-as szekszárdi vezetésnél már a har­madik budapestinek kellett el­hagyni a pályát és cserejátékos hiányában a Betonútépítők 4 em­K épe Bírálat: Á mérkőzésit rengeteg technikai hiba, sok kimaradt hely­zet jellemezte. A hazaiak lénye­gesen gyengébben játszottak^ mint az elmúlt vasárnap, dobá­saik nem sikerültek. Varga II. például 20 dobásból 3 kettős ko­sarat ért el. A Petőfiből dr. Pén- tekné eredményességéért, Borcsá­né mezőnymunkájáért, Vancsa védekezéséért dicsérhető. s-totó A totó 20. számú szelvényén szereplő mérkőzésekre Fazekas Gergely, a Felsőnánai Tsz Sport­kör labdarúgó-játékosa tippel. 1. Magyarország—Dánia 1 1 2. Eger—Ózd 1 2 3. DEAC—Miskolc 1 1 4. SKSE—Szegedi VSE 1 1 5. Zalaegerszegi TE—Csepel 2 x 6. Budafok—Székesfehérvár 1 x 7. Kaposvár—Dunaújváros x 2 8. Oroszlány—Budai Szp. 1 x 9. Catania—Milan x 2 10. Fiorentina—Lanerossi 1 1 11. Spal—Genoa x 2 12. Venezia—Juventus 1 x PÓTMÉRKÖZÉSEK 13. Szállítók—EVTK 1 1 14. PVSK—K. Lombik 1 1 15. MÄV-DAC—Mosonm. 1 1 16. Borsodi Bányász—Bp. Előre 1 I.