Tolna Megyei Népújság, 1963. március (13. évfolyam, 50-76. szám)

1963-03-19 / 65. szám

6 TOLNA MEGYEI NÉPÜJSAG 1963. március 19. SPORT Emelkedő színvonal jellemezte Tolna megye középiskolás tornász-csapatbajnokságának küzdelmeit NB lll-as csapataink előkészületi mérkőzései Szombaton délelőtt és délután Szekszárdon, a Garay Gimná­zium tornatermében nagy ér­deklődés mellett bonyolították le Tolna megye középiskolás fiú és leány tornászcsapat-bajnokságá­nak küzdelmeit. A bajnoki ver­senyre alaposan felkészültek a csapatok, és mind a Tolna me­gyei szakemberek, mind pedig a Budapestről kiküldött 3 semleges pontozónak egybehangzóan az volt a véleménye, hogy a verseny magas színvonalú küzdelmet ho­zott, tavaly óta emelkedett a színvonal. Mind a fiú, mind pe­dig a leány bajnokság Szekszár­don maradt, de mind a két küz­delemben méltó ellenfél volt a bonyhádi gimnázium, és a töb­biek is igyekeztek a két vezető csapat nyomába kerülni. Igen ör­vendetes ez a pezsdülés a megye tomasportjában és azt reméljük, hogy ennek a fejlődésnek további állomásai is lesznek. A bajnoki verseny eredményeit részletesen az alábbiakban ismertetjük. Fiúk: összetett bajnokság: 1. Szekszár­di Gimnázium (Láng, Pető, Tóth, Arató. Lipovszky, Bányai) 280,5 pont, 2. Bonyhádi Gimnázium (Szarvasi, Meskó, Máté, Koszto­lányi, Horváth, Falvai) 278,7 pont, 3. Dombóvári Gimnázium (Frank, Hilbert, Klotz, Haracsi, Mogyo­rósi, Orbán) 269,7 pont. 4. Szek- szárd-Palánki Mezőgazdasági Tech­nikum (Száraz. Lengyel, Fejős, Kótai, Schilli, Guld) 260,2 pont, 5. Szekszárdi^ Kg. Technikum (Pápai, Lévai. Bazsó, Naszály i, Wágner, Sólyomi) 256,7 pont. Korlát: 1. Szekszárdi Gimná­zium 467, 2. Bonyhádi Gimná­zium 46,5, 3. Dombóvári Gim­názium 44.6. Nyújtó: 1. Szekszárdi Gimná­zium 45,7, 2. Bonyhádi Gimná­zium 45.6, 3. Dombóvári Gimná­zium 45,4. Ló: 1. Bonyhádi Gimnázium 46,0. 2. Szekszárdi Gimnázium 45.9 3. Dombóvári Gimnázium 43,7! Gyűrű: 1. Szekszárdi Gimná­zium 47.9, 2. Bonyhádi Gimná­zium 47,3, 3. Dombóvári Gim­názium 46,4. Műszabadgyakorlat: 1. Szekszár­di Gimnázium 47,7, 2. Bonyhádi Gimnázium 46,7, 3. Dombóvári Gimnázium 44.—. Szekszárdi Dózsa — Budapesti Tűzoltó Dózsa 3:1 (2:0) Szünet után előbb kiegyenlített játék folyt, majd beszorult a ha­zai csapat. Ebben az időszakban kétszer a kapufán csattant a lab­Képiink Falvait, a bonyhádi csapat kiváló képességű tornászát ábrázolja, szekrényugrás közben. Petkovics) 182,4 pont, 2. Bony­hádi Gimnázium A-csapata (Mó­zes, Horváth, Rózsavölgyi, Ács, Keresztes, Kasler) 180,9 pont, 3. Dombóvári 12 évfolyamos iskola (Vincze, Keszthelyi, Foczó, Gé- kán, Takács, Pytel) 177,5 pont, 4. Dombóvári Gimnázium (Szabó, Bánki. Szöllősi, Tiegermann, Zsol­dos, Kónya) 174,3 pont, 5. Bony­hádi Kg. Technikum (Jentzer, Keszthelyi, Gáspár, Antal, Szabó, Szűcs) 174,1 pont, 6. Szekszárdi Kg. Technikum (Tornöczky, Ha­lász, Balázs, Csurkovics, Szabó, Csajági) 174,1 pont, 7. Bonyhádi Gimnázium B-csapata (Streng, Rimái, Vass, Vastag, Daradics) 168,9 pont. 8. Szekszárdi Gimná­zium B-csapata (Lőrincz, Steig, Grónai, Tóth, Szerényi, Schnérin- ger) 167,0 pont, 9. Dombóvári 12 évfolyamos iskola B-csapata (Tar, Szemes, Mátics. Ács. Kun. Apor) 166,8 pont. Felemáskorlát: 1. Szekszárdi Gimnázium 44,9, 2. Bonyhádi Gimnázium 44,8, 3. Bonyhádi Kg. Technikum 44,6 pont. Gerenda: 1. Bonyhádi Gimná­zium 44,7, 2. Szekszárdi Gim­názium 44,3, 3. Dombóvári Gim­názium 43,3. Műszabadgyakorlat: 1. Szekszár- Szekrényugrás: 1. Szekszárdi és di Gimnázium 46,5, 2. Bonyhádi Bonyhádi Gimnázium 46,6, 3. Gimnázium 44,8, 3. Dombóvári Dombóvári Gimnázium 45. Gimnázium 43,3. Lányok: Ugrás: 1. Szekszárdi Gimná­összetett csapatbajnokság: 1. zium 46,7, 2. Bonyhádi Gimná- Szekszárdi Gimnázium (Bagi, zium 46,4, 3. Bonyhádi Kg. Tech- Tóth, Erdélyi, Ivanecz. Wéber, nikum 46,2. A bajnokság vasárnap délelőtt az egyéni küzdelmekkel foly­tatódott. Erről holnapi számunk­ban számolunk be. Sporthírek A Szekszárdi Dózsa NB Il-es ökölvívó-esapata vasárnap este Budapesten a Vasas csapata ellen lépett szorítóba. A szekszárdi csapat minimális 12:8 arányú ve­reséget szenvedett. Győztek: Do­rogi (ellenfélmnélkül), Sörös, Kál­mán és Lampert. (Részletes tudó­sítás lapunk holnapi számában.) * Vasárnap délelőtt az Öcsényi Termelőszövetkezeti Sportkör fia­taljai a sportpályán dolgoztak, ahol a labdarúgó-pályát, valamint az öltözőt rendbe ették, kitakarí­tották, majd a pálya körül fákat ültettek. A fiatalság úgy határo­zott, hogy jövő vasárnapra újabb munkát szerveznek, amikor a röplabda-pályát hozzák rendbe. A terv szerint a röplabdások és az atléták a közeli napokban meg­kezdik a felkészülést a tavaszi szezonra. * A Dombóvári VSE NB IH-as csapatában Albrecht edző a kö­zépcsatár posztot Halmosi József­fel próbálta betölteni. A jóképes­ségű labdarúgó be is váltotta a hozzáfűzött reményeket, azon­ban a március 7-i edzőmérkőzésen olyan súlyos térdsérülést szenve­dett, hogy játékára április köze­péig nem számíthatnak. Szekszárd, 400 néző. Vezette: Magyar. Sz. Dózsa: Szlavicsek — Tamási, Novák , Vass — Kacsá- nyi (Tárnok), Czibók — Dósai, Kormos, Majnay, Gahó, Ungi. Bp. Tűzoltó Dózsa: Szabó — Rádi, Papp, Dellamario — Kittrich, Futó — Galicza, Simonfi, Feigli, Lajos, Zecker. Kormos jutott elő­ször gólhelyzetbe, majd nem sok­kal később Majnay né*szer is ve­szélyeztetett, utána Gahó került gólhelyzetbe, de nem helyezte eléggé a labdát. A 23. percben baloldali támadás után Gahó lö­vése megakadt a kapu bal olda­lában 1:0. Egy perc múlva azon­ban már Szlavicseknek kellett Lajos elől bravúr árán mentenie, majd Vass hazaadását szedte ki a sarokból a Dózsa kapuvédő. A 33. percben Lajos 3 méterről az üres kapu fölé lőtt. Egy perc múlva Dósai a kifutó kapus fö­lött távolról a hálóba ívelt. 2:0. da, a 18. percben pedig, amikor Novák kézzel hárított a 16-oson, Futó szabadrúgását Szlavicsek be­ejtette. 2:1. Ezután ismét feljött a Dózsa, Gahó találta el a kapu­fát is, de gól nem esett. Fél óra után Dósai lejött a pályáról. Nél­küle is támadott a Dózsa és a 36. percben Gahó beállította a vég­eredményt. 3:1. Egy héttel a bajnoki rajt előtt jó erőben játszott a Dózsa. A csa­társorból a fejlődőben lévő Gahó játéka tetszett. A fedezetpár vé­gig jól játszott, Szlavicsek és a hátvédhármas azonban a szép megoldások mellett súlyos hibá­kat vétett. Jók: Kacsányi, Czibók, Gahó, illetve Futó, Kittrich, Si­monfi. Nagymónyoki Bányász - Győréi KSK 4:1 (3:0) Győré, 200 néző. Vezette: Köő. Nagymányok: Szőts (Gyenis) — Hucker, Komáromi, Berta — Molnár, Gebauer — Teleki, Be- cze, Jánosi, Wéber, Farkas. Győ­ré: Bálint — Link, Botz L, Dikai — Láng, (Pataki), Szücsényi — Kulcsár (Mezei), Papp, Botz II., Horváth, Zimányi. Az első 20 percben mind a két együttes ki­vette a részét a támadásokból. A 23. percben szép támadást veze­tett Nagymányok, amelynek vé­gén Jánosi megszerezte a veze­tést. 1:0. A gól után a hazai csa­tárok előtt is nyílik gólhelyzet, de túlkombinálják azokat. A 24. percben Hucker hatalmas, 20 méteres szabadrúgása vágódott a györei hálóba. 2:0. A gól után is ‘ az NB III-as együttes irányította j a játékot, de Győré jól védeke- ! zett. Azt azonban már mégsem tudták megakadályozni a györei védők, hogy a 35.s percben Becze háromra ne szaporítsa a nagy- mányoki gólok számát. 3:0. A második félidőben a hazaiak nagy akarással kezdenek, sokat támadnak és az egyik ilyen táma­dásuk után a fellazult györei vé­delemben Nagymányok megtalál­ja a rést és Becze révén megszer­zi a negyedik gólt. A hazai együt­tesnek Zimányi beadásából Papp megszerzi a becsületgólt. 4:1. A technikailag felkészültebb NB III-as csapat végig irányította a játékot és ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. Úgy látszik, hogy a téli holtszezon alatt si­került a csapat sorait ren­dezni és a tavaszi idényben az őszinél jobb szereplés várható majd a bányászoktól. Jók: Hucker, Komáromi, Wéber, illet­ve Dikai, Kulcsár, Link. Szekszárdi Petőfi—Bonyhádi Yasas 2:1 (2:1) Bonyhádon, mintegy 300 néző előtt, a kitűnő talajú edzőpályán került lejátszásra a mérkőzés. Sz. Petőfi: Greifenstein (Greilich) — Cser, Bosnyák, Garamvölgyi — Urlich, Zörényi Huth, Ta­liga, Varga, (Hómann) Málinger (Bárány), Rostási. Bonyhád: Ko­vács — Borsodi, Endrődi, Wág­ner — Péter, Mező — Váradi, Vajda, Búzás, (Réder) Fláding, Wágner II. A bonyhádi csapat­ból Szegedi, Pataki, míg a szek­szárdi együttesből Simon és Gel- lér hiányzott. Közepes irammal kezdődött a mérkőzés, ahol mind­két együttes kivette részét a tá­madásokból. Változatos negyed­óra után Málinger beadását Var­ga egyből továbbította Kovács kapujába. 1:0. A gólra a bonyhá­diak gyors támadásokkal vála­szoltak, de ezúttal a Vasas csa­társorát nem kísérte szerencse, a góllövés nem ment. A 25. percben a Petőfi enyhe fölényt harcolt ki, Málinger 2:0-ra növelte a szek­szárdi csapat előnyét. A félidő utolsó percében a szekszárdi csa­pat 11-est vétett, melyet Endrődi értékesített. 2:1. A második félidő is változatos játékot hozott, közben Bonyhád enyhe fölényt harcolt ki magá­nak. A sorozatos bonyhádi táma­dásokból sem sikerült a vasas­csatároknak gólt elérni, mert a Petőfi-védelem biztosan állt a lá­bán. Kitűntek: Zörényi, Garamvöl­gyi, Ulrich, illetve Kovács és Borsodi. Máza-Szászvár Dombóvári VSE 2:0 (1:0) Nagymányok, 400 néző. Vezette: Iskolai iablák, csoportképek készítését a helyszínen vál­lalja a szekszárdi FÉNY- SZÖV. Szekszárd, Garay tér 6. sz. Telefon: 23—99. (128) A győztes Szekszárdi Gimnázium esapata. Vontatóvezetői jogosítvánnyal rendelkező dolgozókat azonnali belénéssel felvesz a Növényvédő Állomás. Jelent­kezni lehet Fácánkerten, az állomás igazgatójánál. (125) ; Khizi. Máza-Szászvár: Süveges ' (Csongor) — Koller (Dobó), Kas­per, Széles — Szabó, Kádár — Botz, Hernádi, Roth, Gyorsok, Nyers. DVSE: Sárkány — Marosi, Egyed II., Varga — Ojtó, Lehőcz — Ugi, Tapaszti, Gelencsér, G. Kiss, Strasszer. A mázai pálya használhatat­lansága miatt a jótalajú, kitűnő nagymányoki pályán került le­játszásra a mérkőzés. Változatos játék alakult ki már az első per­cekben és ez alatt Roth 16 mé­terről mellé lőtt. Lassan feljött a vasút csapata, és enyhe me­zőnyfölényt harcolt ki. A vasút támadásokat, a Bányász védelem ez alatt rendre visszaverte. A 30. percben a kaputól 20 méterre szabálytalanul szerelt a vasút- védelem. A szabadrúgást Roth küldte kapura, az erős lövésbe Ojtó beletette a lábát, a labda irányt változtatva jutott a kapu­ba. 1:0. (öngól.) A II. félidő eleje kiegyensú­lyozott játékot, majd enyhe má­zai fölényt hoz. Dombóvár keve­időszakban is tudja hárítani a támadásokat. Már úgy néz ki, hogy több gól nem esik, amikor befejezés előtt négy perccel Gyor­sok jó átadásával Roth kiugrik és a kimozduló Sárkány mellett gólt lő. 2i0. A máza-szászvári csapat na­gyobb lelkesedésével, gólraíörőbb csatar játékával és némi szeren­csével megérdemelten győzött. Biztató. J).ogy a dombóvári csapat­ból néhány kulcsember feljövő­ben van. Jók: Kasper, Hernádi, Gyorsok, illetve Egyed II., és Ta­paszti. Totó-eredmények 1. Bologna—Roma 0:0 X 2. Catania—Sampdoria 0:1 2 3. Genoa—Fiorentina 1:2 2 4. Lanerossi—Spal 1:0 1 5. Mantova—Palermo 1:0 1 6. Napoli—Juventus 0:0 X 7. Torino—Atalanta 1:0 1 8. V enezia—Inter. 0:2 2 9. Lecco—Bari 3:0 1 10. Sambened—Pro Patria 2:0 ] 11. Breseia—Parma 1:0 1 13. Monza—Messina 1:0 1 /