Tolna Megyei Népújság, 1962. november (12. évfolyam, 256-280. szám)

1962-11-13 / 265. szám

6 fOTNA MEGYÉT VfiPÜJSÄG 1962. november 1$. SP_0_RT Szekszárdi Dózsa - Siófok 8d), Szekszárdi Petőfi—Nagymányok 3:1, Székesfehérvár—Dombóvár 1:0 A legjobb eredményt ebben a fordulóban a Szekszárdi Dózsa érte el, amely vasárnapi hazai veresége után Siófoktól vette el a bajnoki pontokat. Szekszárdon a szurkolóknak nem sok örömük telhetett a Pe­tőfi játékában. Az együttes tag­jai túlságosan könnyedén vették a játékot, nem küzdöttek teljes erőbedobással, A negyedik Tolna megyei együttes, Dombóvár végig lel- pontokon Kaposvárott is a Hon- kesen játszott Székesfehérvá- véd és a Nagykanizsai Bányász, rótt és végeredményben egyet­len góllal maradt alul A fordulóban különben az volt az érdekesség, hogy a Pé­csi Bányász a 87. percben sze­mig a Nagykanizsai Dózsa öt gólt rúgott Mohácsnak. Kiskun­halas pedig legyőzte a hetek óta veretlen Kalocsát. A baj­noki táblázaton nem sok válto­rezte meg a győzelmet Pécs- zás történt egy hét alatt. Mind- szabolcson, a Pécsi BTC pedig össze a Petőfi került gólarány- 2:0 után is egyenlíteni tudott nyal Kalocsa elé. A mérkőzé- két védelmi hibából Baján, sekről az alábbiakban számo- Megosztozkodtak a bajnoki lünk be: Szekszárdi Dózsa—Siófoki Bányász 3:0 (1:0) Siófok, 800 néző. Vezette: Var­ga. Vasárnap délelőtt játszott egymással a két csapat, amelyen a szekszárdi együttes a követke­ző összeállításban szerepelt: Szla- vicsek — Tamási, Novák, Tárnok — Kacsányi, Vass — Dósai, Maj- nay, Németh, Kormos, Ungi. Az első 20 perc mezőnyjátékkal telt el, amelyben mind a két csapat kivette á részét a támadásokból. A 20. percben Németh a jobb­összekötő helyéről kiugratta Dó­sait és a csatár megszerezte a ve­zetést. 1:0. Tíz perc múlva csele­zett a siófoki fedezet, Dósai el­vette tőle a labdát, lefutott az alapvonalig, de a beadást elcsíp­te a kapus Majnay lába elől. A IX. félidőben siófoki rohamok alakultak ki. Szlavicsek és a hát­védhármas azonban jól állt a lá­bán és elfojtotta ezeket a pró­bálkozásokat. A 25. percben jár­hatott az óramutató, amikor a Dózsa-térfél közepéről Dósai lab­dát kapott, meglepetésre a játék­vezető lest ítélt. Nem sokkal ké­Szekszárdi Petőfi—Nagymányoki Bányász 3:1 (2:0) . Székszárd, 400 néző. Vezette: Sümegi. Sz. Petőfi: Greifenstein — Cser, Gellér, Garamvölgyi — Simon, Taliga — Hómann, Ul­rich, Huth, Málinger, Rostási. Nagymányok: Szőts — Hucker, kodott Petőfi rossz felfogásban, kellő akarás nélkül játszott. Nagymányok meglepetésre a me­zőnyben szebben adogatott, de csatárai a kapura nem voltak ve­szélyesek. Jók: Komáromi és Ge­1. A bajnokság állása: Pécsi BTC 12 8 3 1 32:16 19 2. Pécsi Bányász 12 7 3 2 23:13 17 3. Székesfehérvár 12 7 3 2 17:10 17 4. Bajai Építők 12 6 4 2 18:11 16 5. Kaposvár 12 6 3 3 22:12 15 6. Nagyk. Bányász 12 5 3 4 24:16 13 7. Pécsszab. Bányász 12 4 5 3 19:17 13 8. Sz. Petőfi 13 5 3 5 18:19 13 9. Kalocsai Kinizsi 13 4 5 4 27:35 13 10. Nagyk. Dózsa 12 4 3 5 24:19 11 11. Szekszárdi Dózsa 12 5 1 6 21:22 11 12. Kiskunhalas 12 4 2 6 12:14 10 13. Mohács 12 3 2 7 12:22 8 14. Nagymányok 12 3 1 8 16:30 7 15. Siófok 12 1 4 7 14:26 6 16. Dombóvár 12 2 1 9 10:27 5 Komáromi, Berta — Gebauer, bauer a vendégektől és a Pető- Molnár — Teleki, Becze, Jánosi, fi hátvédhármasa. Wéber, Wusching. | További eredmények: Kapos­Rostási már a második perc-! vári Honvéd—Nagykanizsai Bá­bén közelről a kapusba lő, majd,nyász 2:2 (1:0), Bajai Építők— Hómann hibáz góll}gfrze|ben. A j Pécsi BTC 2:2 (2:0), Pécsszabol- kilencedik percben ÍJÍrícK kiadja 1 esi Bányász—Pécsi Bányász 3:4 a labdát Rostásinak, aki nehéz (1:1), Kiskunhalas—Kalocsa 2:1 szögből a kapus mellett elgurít- (0:1), Nagykanizsai Dózsa—Mo­ja a labdát, amely a kapufáról hács 5:2 (2:1), Székesfehérvár- vágódik a hálóba. 1:0. Mindkét Dombóvár 1:0 (0:0). kapu egyformán kerül veszélybe. Nagymányok kapuja előtt Rostá­si és Hómann hibáz gólhelyzet­ben, a túloldalon Becze lövését védi nehezen Greifenstein, majd a 17. percben Wéber elől Cser az utolsó pillanatban vágja szög­letre a labdát. A beíyelt labda Wéber elé kerül, Cser azonban buktatja gólhelyzetben. Később Wéber alig lő a kapu fölé. A 30. percben Hómann a mérkőzés egyik legnagyobb helyzetében hibáz, az üres kapu mellé lövi a labdát. Szünet után többet van a Pe­tőfi térfelén a labda. Nagymá­nyok lapos adogatással közelíti meg a szekszárdi kaput, de a csatársorból hiányzik a befejező. A nyolcadik percben négy lövés megy a Petőfi kapujára, de a labda mind a négy alkalommal elakad a tömörülő védelemben. Egy perc múlva viszont jó tá­madás után Ulrich közelről lő, Szőts csak bele tud nyúlni a lab­da útjába, amely a jobb sarokba pattan. 3:0. A 24. percben Wu­sching a balszélső helyéről ne­héz szögből is a kapuba tudja küldeni a labdát. 3:1. A gól után már csak Simon lövése az ese­mény. Ezen a találkozón a Tolna me­gyei labdarúgás minden gyenge­sége megmutatkozott. Az elbiza­TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petríts Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Székszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség* 20—11 Kiadóhivatal: 20—10 KészOt a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 4ó. Telefon: 21—21, 25—72, Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postohivatalokná és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra ti Ft sőbb ismét Dósai ugrott ki, sza­bálytalanul akasztotta a siófoki védelem, de a játékvezető elcsú­szásnak minősítette az esetet, 25 perc után a Dózsa átvette a játék irányítását, Dósai kiugrott a vé­dők. gyűrűjéből, visszaadta a lab­dát, ellökték a csatárt, de a já­tékvezető ismét helytelenül ítélt. A 30. percben szögletet ívelt Dó­sai a kapu elé és Majnay mint­egy 10 méterről a bal felső sa­rokba fejelt. 2:0. Siófok vissza­esett. Állandóan támadott most már a Dózsa. A 88. percben Maj­nay—Dósai volt a labda útja és a visszaadott labdát Ungi rúgta kapura, amely a kapuban kötött ki. 3:0. Jók: Szlavicsek, a hátvédhár­mas, Dósai, Majnay, Kormos, il­letve Tóth, Fehér és Istvánéi. Kíl*íi vitelt iil«ést tartott a Megyei TST November 10-én, szombaton dél­előtt Szekszárdon a régi megye­háza nagytermében tartotta kibő­vített ülését a Megyei TST. Mint­egy nyolcvan megjelent TST-tag, illetve a meghívott sportvezetők előtt Pálinkás István megnyitója után Varga István, a KISZ me­gyei bizottság sportfelelőse, a Megyei TST elnökhelyettese, va­lamint Vida László, a Szakszerve­zetek Tolna. megyei Tanácsának sportfelelőse, a Megyei TST el­nökhelyettese tartott beszámolót. Ezt követően Lépő László, a Me­gyei TST elnöke adott tájékozta­tót a magyar sport átszervezésé­vel kapcsolatban. A három beszámolót élénk vita követte, melyben többek között felszólalt Bánkuti Márton (Duna- földvár), Méhes János (Tolna), Scharle Kristóf (Simontornya), .Boros Dezső (Bonyhád), Szabó Sándor (Simontornya), Danka Vil­mos (Hőgyész), Vigh János (Szek­szárdi, Kalász János (Bátaszék). Az MTST ülésen részt vett és fel­szólalt Szabó József, az MTSH munkatársa is. Beszédében az egységes sportirányításról és az átszervezés mai állásáról adott tá­jékoztatót. Végül a Magyar Testnevelési és Spcrítanács nevében Lépő Lászlónak, a Megyei TST el­nökének, a „Testnevelés és Sport Kiváló Dolgozója" ki­tüntetést adta 'át. A Kilián testnevelési mozgalom terén elért jó munkájukért em­lékplakettet és jutalomtárgyat kaptak: Kaszab Lajos (Bonyhád), Csil­lag János (Bonyhád), Farkas István (Dombóvár), Szentesi Alajos (Paks), Budai József (Székszárd), Massányi Maróth (Tamási), Kázmér Zsigmond (Székszárd), Mészáros László (Varsád), Tánczos Gabriella (Ozora), Fenyvesi József (Ko- csola), Kiszei Károlyné (Du- nakömlőd), Soponyai János (Fadd). Sportakadémia előadás Szekszárdon A Megyei TST ágit. prop. bi­zottsága az idén is megrendezi Szekszárdon és a megye nagyobb községeiben a sportakadémia elő­adássorozatot. Az első előadásra november Í4-én, szerdán kerül sor Szekszárdon. Az előadást Te- rényi Imre, az MTST elnökhelyet­tese tartja „A magyar sport fel­adatai” címmel. A sportakadémia előadásra a sportszékház épületé­ben lévő kisklubban kerül sor hat órai kezdettel. Az akadémia hallgatói látogatá­si könyvet és az öt előadás meg­hallgatása után emléklapot kap­nak. A megyei labdarúgó-bajnokságért Íz éllovasok közi csak Paks szenvedett vereséget, Simontornya pontot veszteit Gerjenben A XIII. forduló párosítása: Pé­csi BTC—Szekszárdi Petőfi, Nagymányok—Kaposvár, Dombó­vár—Siófok, Szekszárdi Dózsa— Nagykanizsai Dózsa, Mohács— Kiskunhalas, Kalocsa—Pécssza­bolcs, Pécsi Bányász—Baja, Nagykanizsai Bányász—Székesfe­hérvár. Ökölvívás A Szekszárdi Dózsa ökölvívó-2 csapata vasárnap ll:9-re győztes le a Bajai Vasast az NB II-be ju-J tásért folyó osztályozó során. A( mérkőzés részletes tudósítását la­punk holnapi számában közöljük-! A megyei bajnokság XII. for­dulója az otthon játszó csapatok sikerét hozta. A legtöbb mérkőzé­sen a hazai együttes nagyarányú győzelmet aratott és a vendég­csapat még csak becsületgólt sem tudott elérni. A sok, nagy különbségű győzelem mellett alig akadt szoros mérkőzés. Ilyennek számított a Bátaszék—Paks talál­kozó, amelyen a hazai együttes szerezte meg a vezetést, de a második félidőre Bátaszék vissza­esett és csak az első félidőben szerzett előnyt tudta tartani. Dombóvár aratta a forduló leg­nagyobb arányú győzelmét. Gyönk hiába játszott sport­szerűen és lelkesen, még a dom­bóváriak kétszámjegyű győzelmét sem tudta megakadályozni, pedig Dombóvár támadásai sem voltak folyamatosak. Ha meggondoljuk, hogy a gyönki ifjúsági csapat 17:0 arányban maradt alul, akkor a kedvüket vesztett gyönkiek ezen a vasárnapon harminc gólt kap­tak és még becsületgólt sem tud­tak elérni. Egyaránt 5:0 arányú győzelem­mel végződött a Tolna—Győré és a Dunaföldvár—Cikó találkozó is. Győré a kezdeti jó szereplés után fokozatosan visszaesik a bajnok­ság hajrájára, amely bizonyos vonatkozásban erőnléti okokkal is magyarázható. Tolna viszont fel­jövőben van. Dunaföldvár tartja jó formáját, az 5 gólon kívül még vagy egy tucat nagy gólhelyzet kihaszná­latlanul maradt. Körülbelül ugyanez lehetett a Máza—Sz. Építők a Bonyhád—Kisdorog ta­lálkozón is a helyzet. Itt azon­ban a hazai csatárok öt helyett csak négy gólt értek el, de a ven­dégcsapatok nem tudtak itt sem válaszolni a hazai gólokra. Pe­dig például az építők 11-eshez is jutott a mérkőzés vége felé, de Odor a büntetőt élesen mellé lőtte. A fordulóban egyedül Fadd tudott győzni vidéken Hőgyé- szen. A faddiak győzelme azon­ban Borsos jó védései' ellenére is biztos volt. Gerjenben nagy küzdelem ala­kult ki és gólt egyik csatársor sem tudott elérni, így döntetlen­nel ért véget a találkozó. Eredmények: Bátaszék—Paks 1:0 (1:0), Dombóvár—Gyönk 13:0 (4:0), Gerjen—Simontornya 0:0, Tolna—Győré '5:0 (2:0), Duna­íöldvár—Cikó 5:0 (4:0), Hőgyész —Fadd 0:3 (0:2), Bonyhád—Kis­dorog 4:0 (3:0), Máza—Építők 4:0 (2:0). A bajnokság állása: 1. Máza—Szászvár 13 11 1 1 47:16 23 2. Bátaszék 13 8 3 2 26:18 19 3. Bonyhád 12 8 2 2 33:13 18 4. Dunaföldvár 12 7 3 2 44:18 17 5. Paks 13 6 4 3 26:15 14 6. Dombóvár 11 6 3 2 37:13 15 7. Simontornya 13 6 2 5 19:16 14 8. Gerjen 13 5 3 5 25:29 13 9. Tolna 12 4 3 5 23:20 11 10. Kisdorog 14 4 3 7 18:28 11 11. Fadd 11 4 1 6 19:22 9 12. Győré 13 4 1 8 19:32 9 13. Gyönk 13 4 — 9 17.38 3 14. Sz. Építők 12 2 3 7 13:35 7 15. Cikó 12 2 2 8 12:31 6 16. Hőgyész U 1 2 10 12:46 4 Nr Totó-eredmények | i> L Franciaország—Magyarország . 2:3 2' 2. Ausztria—Olaszország 1:2 2j 3. Egyetértés—DVTK 5:1 1 4. Bp. Szpart.—Nyíregyháza 1:2 2l 5. Eger—Kecskemét 2:1 1! 6. SKSE—Borsod 0:0 X, 7. Székesfehérvár—Dunaújváros I 1:1 xj 8. M.magyaróvár—Csepel 2:3 2. 9. Budafok—B. Szpartakusz 3:2 F 10. Kaposvár—Oroszlány 1:3 2J 11. Pro Patria—Alessandria 2:0 1 12. Cagliari-n-Lecco 0:0 xg rém mindennapi jubi­leumot ünnepelt a kö­zelmúlt napokban a Sió­agárdi Sportkör. Mocsári Jó­zsefet, a sportkör egyik leglel­kesebb tagját ünnepelték 20 éves sport-pályafutása alkalmá­ból. Az ünnepségen nemcsak a sportolók és sportvezetők, ha­nem a szurkolók is nagy szám­ban jelentek meg. Az ünnepi beszédet Páli György sportvezető tartotta, töb­bek között ezeket mondotta: — Húsz év nagy idő egy sportoló életében. Ennek érté­ke különösen akkor nagy, ha valaki a sportot kizárólag ere­deti célkitűzésének érdelcében teszi, hogy a testét fejlessze. Ezért olyan nagy értékű előt­tünk Mocsári József húszéves sport-pályafutása, mert tele volt tartalommal, sportolása példa­mutatás volt az ifjúság számá­ra. Biztonságot, fél sikert je­lentett, ha ő a csapatban sze­repelt. Ez a tudás és lelkesedés A vasárnapi mérkőzések pá­rosítása: Győré—Gerjen, Simon­tornya—Dombóvár, Kisdorog— Máza-Szászvár, Sz. Építők—Hő- gyésa, Fadd—Bátaszék, Paks— Dunaföldvár, Cikó—Tolna, Gyönk —Bonyhád. mindenkor a legteljesebb fe­gyelmezettséggel párosul. Ezek az emberi tulajdonságok nagy­ban hozzájárultak, hogy nem­csak saját játékostársai, hanem ellenfelei is mindig megbecsül­ték, szerették. A széles körű is­meretség kialakulásához hozzá­segítette sokoldalú sporttevé­kenysége. Nemcsak labdarúgás­sal foglalkozott, megtaláltuk sok éven át a szpartakiád ver­senyeken, de ha kellett, ha az egyesült érdeke úgy kívánta, a sakkversenyeken is. — Ha úgy határoznál, hogy a futócipőt szögre alcasztod, elbú­csúzunk tőled, mint játékostól, azzal a kéréssel, hogy mint sportköri vezető add tovább ta­pasztalataidat, tudásodéit. Eh­hez kívánunk neked sok-sok si­kert, erőt, egészséget — mon­dotté befejezésül Páli György, s