Tolna Megyei Népújság, 1962. november (12. évfolyam, 256-280. szám)

1962-11-21 / 272. szám

TOT,NA MF.GVFl NÉPÚJSÁG 13G2. november 21. 1 o OR A megyei labdarúgó-bajnokságért Szekszárdi Építők — Hőgyészi MEDOSZ 8:0 (4:0) Győré—Gerjen 4:2 (2:1) Győré, 200 néző. Vezette: Paár. j Győré: Bálint — Link, Botz, Du- I kai — Kulcsár, Ditrói — Batai, Szekszárd, 80 néző. Vezette:■ Papp, Láng, Horváth, Zimányi. Zsigmond. Építők: Fiath — Ko- Gerjen: Fekete — Csató, Haáz, vács, Erdélyi, Scheffer — Baka, I Farnek — Katz, Finszter — Sza- Ödor — Bandi I., Fertőszegi,1 bó, Klement, Husti, Pongó, An- Bandl IX., Lizák, Kollár. Hőgyész: j tus. Gerjeni támadásokkal indul Borsos — Máté, Nichter, Thuma' a mérkőzés, de a györei védelem — Lőrincz, Bősz, — Krizl, János,' jól áll a lábán. Á 4. percben Trick, Stehler, Tillmann. Széllel Láng beadását Papp a meglepett hátban az első félidőben sokat tá-‘gerjsni védelem mellett a hálóba madott a hazai csapat és Kollár helyezi. 1:0. A 7. percben Gerjen 2, Bandi II. és Fertőszegi négy szögletet harcol ki. A 15. percben gólján kívül még legalább négy ■ Zimányi nagy helyzetben hibáz, nagy gólhelyzetet hagytak kihasz- A 31. percben a gerjeni védelem nálatlanul az Építők csatárai. I a 16-oson belül kezez. A 11-est Szünet után nem sokat váltó-; Papp értékesíti 2:0. A 43. percben zott a játék képe. Inkább a hő- ' Pongó a györei védelem jóvoltá- gyésziek térfelén folyt a játék.; ból nagy gólt lő. 2:1. Bandi I. 5:0-ra, Kollár 6:0-ra ala-j Szünet után változatos mezőny- kította az eredményt, majd egyé- j játék alakul, amelynek során ke­ni játékkal Lizák is gólt szerzett, mény, de sportszerű belemenések 7:0. Ezután Lizák labdája már tarkítják a mérkőzést. A 16. perc­gólba tartott, de Fertőszegi még ben Zimányi a félpályán kapja a beljebb segítette és így les miatt labdát, három embert kicselez és érvénytelen volt a gól, de aztán aztán a hosszú sarokba nagy gólt mégiscsak Fertőszegi gólja állítot- lő. 3:1. Utána a gerjeni csatárok ta be a végeredményt. 8:0. A hő- túlkombinálják helyzeteiket. A gyészi csatársor nem volt vészé-. 35. percben Batai fejese a kapu- lyes a kapura, az Építők pedig fán csattan. A kipattanó labdát helyenként most már jól is ját- ugyanő biztosan helyezi a ger- szott. Jók: Baka, Ódor, és Bandi jeni kapu sarkába. 4:1. A 38. j percben egy ártatlannak látszó I gerjeni támadás után Szabó be- ! állítja a végeredményt. 4:2. 1 Bírálat: A hazai csapat megér­demelten tartotta otthon a két bajnoki pontot. A gerjeni csatár­sor körülményesen játszott. Jók: ! Zimányi, Ditrói, Botz, Láng, il- Simon tornya, 300 néző. Vezette. letve Pon gó Fekete és Haáz. Somogy megyei jatekvezetohar-j ° Kovács más. Simontornya: Haidinger —I Hoffmann, Szabó III., Gahó — Fadd — Bátaszék 2"1 Í2‘01 Havel, Barócsai — Király,, Szabó. ' ' 11., Baka, Beidek, Micskó. Dom-1 Fadd, 300 néző. Vezette: Dudás, bóvár: Csutorás — Miklós, Kor-|F3<Jd: fenyvesi — Vaszari, pádi, Tamás — Fazekas, Gálosi — Schuszter, Hídvégi — Vass, Joó — Domonkos, Ócsag, Réthy, Horváth J Petries, Hága, Papp, Fehér, Kiss. 11., Gaál. Felázott talajon nagyon, Bátaszék: Bodony II. — Horváth, nehezen lendült támadásba mind- j Kiss, Nagy — Máté, Honti — Pé­két csapat. Dombóvár szépen j *er; Bodony I., Magyar, Toronyi, kombinált, de a kapu előtt a j Székely. Színvonalas, jó iramú nagy helyzeteket kihagyták a: mérkőzést vívott egymással a két csatárok. Ócsag az ötösről is fölé; csapat. Az első félidőben Fadd lőtt. Simontornya csak Micskó : uralta a mezőnyt, amelyet a két révén veszélyeztetett. Két játé- j Sói is bizonyít. A második fél­koson is átvitte a labdát, de lapos > időben pedig Bátaszék veszélyez- lövése a kapu mellé jutott. A 15. j tetett többet, de csak egy gólra percben szabadrúgáshoz jutott \ futotta erejükből. A gólok törté- Dombóvár. Horváth II. lövése a' ne.te: a 20. percben Schuszter vi- lábak között is utat talált a si-. szi fel a labdát, a bátaszéki vé-„ montornyai kapuba. 0:1. A gól \ delem utat ad neki és a 16-os után Dombóvár fölényt harcolt ki j sarkáról hatalmas lövéssel meg- és úgy látszott, hogy könnyű i szerzi a vezetést. 1:0. Továbbra győzelmet arat a gyengén játszó *s F,ac*d irányítja a játékot, de a hazai csapat felett. t csatársor a helyzetek sorozatát A második félidőben a hazaiak. nagyja kihasználatlanul, A 43. változtatnak az összeállításon, percben Kiss szögletet ível be, így kiegyenlítődik a játék. Báró-I a tömörülés a 16-oson belül, I., illetve Nichter és Máté. Simontornyai BTC— Dombóvári Szparfakusz 1:1 (0:1) csai több szép támadást indít, míg a 20. percben Szabó Il-től kapott labdával kiugrik és Csu- torást is átjátszva kiegyenlít. 1:1. A gól után felélénkül a játék. Haidinger többször ig ment me­leg helyzetben. Dombóvár kapuja előtt is adódik gólhelyzet, de az eredmény változatlan marad. A második félideji játékával a hazai csapat rászolgált a dön­tetlenre, mert Dombóvár a nagy helyzeteket sorra elkönnyelműs- ködte. Jók: Haidinger, Havel, Szabó III., Barócsai, Micskó, il­letve Koroádi, Tamás. Ócsag és Horváth II. Baum Károly TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Mogyn; Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei .Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja, a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség: 20—11 KiadóhivalxM: 20—10 KészOi a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21 25—72 Felelős vezető- Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknó és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra II FI Hága a sok láb között is a háló­ba talál. 2:0. A második félidő első percei­ben Fadd veszélyeztet. Később a bátaszéki csapat hosszú labdák­kal hozza zavarba a faddi védel­met és így az 5. percben Magyar elfut a védők mellett, a kapus ki­fut, kézzel felszedhetné a labdát, de ehelyett Bodony II-be rúgja, ahonnan a hálóba pattan. 2:1. Ez a gól kissé letöri a faddi csapa­tot. Bátaszék veszélyeztet, de a csatárok két esetben az üres ka­puba sem tudják a labdát berúg­ni. Még az utolsó percekben Kiss két ordító gólhelyzetet hagy ki a kapu torkában. Jók: Vass, Schusz­ter, Petries, Hága, illetve Bo­dony I., Bodony II., Magyar. Nyirati Paks—Dunaföldvár 1:0 (0:0) Paks, 600 néző. Vezette: Vi­rág. Paks: Árki — Horváth, Her­mann, Sztanó — Jerkó, Vida — Farkas, Kajári, Hauzmann, Tar, Wolf. Dunaföldvár: Bálint — Sza- lay. Polgár, Szigeti — Kővári, Skuta — Magyar, Kovács, Mol­nár, Herczig, Bencsik. Paks len­dül támadásba, de a vendégvéde­lem jól állja a csatárok útját. Erős iramú mérkőzésen inkább a küzdelem dominál. A 33. percben a vendégcsapat jobbfedezete, Kő­vári mélyen fejel, Hauzmann hát­tal ollózva akar hátrahúzni egy labdát, Kővári megsérült és már vissza sem tér. Enyhe helyi fö­lény jellemzi a játékot. Szünet után is erős iramban folytatódik a játék. Mindkét csa­pat dolgoz ki helyzeteket, de azokat értékesíteni nem tudja. A mérkőzés egyetlen gólja a 3ii. percben esik, Farkas középen tör kapura, majd átad a mellette futó Hauzmannak, aki 5 méter­ről a kapu bal sarkába lő. 1:0. Továbbra is a paksiak kezdemé­nyeznek többet. Farkas azonban nagy helyzetből mellé fejeli a labdát. A két csapatból a közvetlen vé­delmek dicsérhetők. a helyi csa­pat lényegesen több helyzetet dolgozott ki és ezért egy gólos győzelme megérdemelt. Kitűntek: Hermann, Farkas, Hauzmann, il­letve Polgár, Bencsik és Herczig. Golenszky Máza-Szászvár— Kisdorog 4:1 (2:0) Kisdorog, 200 néző. Vezette: Berta. Máza: Süveges — Dobó, Kasper, Széles — Szabó, Kádár — Gétli, Hernádi, Rólh, Tóth, Nyers. Kisdorog: Krommer — Gscheidt I.. Gscheidt II., Becze I. — Simon, Miszler — Bányai, Fa­zekas, liosonczi, Klein, Becze II. Az első negyedórában már ki­alakul a mázaiak fölénye. Ké­sőbb is Máza marad a többet kezdeményező. Kisdorog ritkán támad, a támadások ugyan ve­szélyesnek látszanak, de ered­ménytelenek maradnak. A 20 percben Nyers ér el eredményt a mázaiak részéről. 1:0. Öt perc múlva ugyanő eredményes. 2:0. Szünet után is mázai fölénnyel folytatódik a küzdelem. Á 27. percben Róth lő a kisdorogiak hálójába. 3:0. Ezután Klein egyem akció után szépít 3:l-re. A gól fellelkesül a kisdorogi együttest, a gólratörő próbálkozások azon­ban meddőek maradnak. A 33 percben Róth beállítja a vég­eredményt. 4:1. Jók: Kádár. Róth, Tóth, Nyers, illetve Klein, Gscheidt I., Mizler. Turay Cikó—Tolna 2:1 (1:1) (Félbeszakadt) Cikó, 300 néző. Vezette: Ma­gyar. Cikó: Gáspár — Illés II., Szegedi, Illés I. — Érni, Fazekas — Treitz, Forrai, Tamás, Illés' III., Nagy. Tolna: Rajos — Tóth, Kláb, Pucsli — Merk, Hidegh — Lassányi, Brücker, Schmelz, So- mogyvári, Latz. Cikó vezeti az első támadásokat, majd állan­dósul a hazai fölény. Egy ártat­lannak látszó ellentámadás so­rán Tolna megszerzi a vezetést Schmelz lövésével. 0:1. A 20. percben Fazekas—Érni—Forrai a labda útja, akinek beadásából Tamás a hálóba lő. 1:1. Ettől kezdve a tolnai játékosok sza­bálytalanul szefelik a cikóiakat, amit bizonyít, hogy öt perc alatt 10 szabadrúgást rúghat Tolna ellen. A második félidőt hatalmas cikói nyomás vezette be. A 17. percben a sokat és pontosan lövő Fazekas hatalmas gólt lő a sa­rokba. 2:1. Ezután állandósul a cikói fölény. Percenként zúdul­nak a lövések Rajos kapujára. A befejezés előtt 15 perccel Hidegh megrúgja Illés III-at, amiért a játékvezető Hideghet kiállítja. Illés III. törleszt és ő is a ki­állítás sorsára jut. A levonuló cikói játékost az egyik tolnai né­ző feltartja és ez alatt Hidegh és Illés III. összeverekedik. Erre a tolnai edző csapatát lehívja a pályáról. A játékvezető a tolnai csapat levonulása után megvárja az 5 percet és lefújja a mérkő­zést. Jók: Gáspár, Fazekas (a me­zőny legjobbja) Szegedi, illetve Pucsli. Schmelz, Haáz Harcos küzdőszellemben, a felsőbb súlycsoportokban kerekedett felül a Dózsa Szekszárdi Dózsa— Kőszegi Ágyterítőgyár 13:7 Szekszárd, 700 néző. Vezette: Mezei (Budapest) és Horváth fel­váltva. Pontoztak a pihenő vezető­bíró és Gáspár. Még a múltkori­nál is nagyobb érdeklődés nyil­vánult meg a Dózsa második osztályozó mérkőzése iránt. Ez az összecsapás is rendkívül kemény küzdelmeket hozott és a vendé­gek alaposan meg is ijesztették a szekszárdi szurkolókat, mert az öt alsó súlycsoportban legalábbis egyenrangú ellenfélnek bizonyul­tak és kétszer is megszerezték a vezetést. Soproni leléptetésével azonban a vendégek ellőtték puskaporukat és már csak az ed­zéseiben elmaradt Szolnoki volt kénytelen átengedni a győzelmet a vendégeknek. A két nagy küzdelem után ki­vívott győzelemmel nyugodtan utazhat a Dózsa Salgótarjánba, hiszen a kőszegiek salgótarjáni el­lenfelüket legyőzték. A mérkőzés- sorozat azonban még négy hétig tart és csak akkor harcolhatja ki a Dózsa az NB II-be jutást, ha a vidéki mérkőzéseken is ilyen har­cos felfogásban öklözne1- majd. Bár ezúttal nem voltak kirívó erőnléti hiányosságok, az állóké­pesség további fokozása sokat je­lenthet a vidéki találkozókon, hiszen már csak egyszer láthat­juk a Dózsát Szekszárdon. A mér­kőzésekről az alábbiakban szá­molunk be: Almacht—Ipsits döntetlen. Szo­ros mérkőzésen nagy küzdelem­ben egyik versenyző sem tudott számottevő előnyre szert tenni. Almacht kezdeményezett valami­vel többet, de Ipsits közbeütései tisztábbak voltak. A harmadik menetre mindkét versenyző elfá­radt. Ekkor Almacht fejelésért, Ipisits pedig fogásért kapott intést. Igazságos döntetlen. 1:1. Markos I. pontozásos vereséget szenved Szemestől. Óriási harc­ban Szemes az első menettől kezdve tisztábban ütött és külö­nösen a harmadikban volt érez­hető fölényben. Hazai ringben két éve szenvedett utoljára vereséget Markos I. 1:3. Markos II. pontozással győz Horváth ellen. Markos II. jó for­mában öklözött. A második me­nettől kezdve egyenesekkel, hor­gokkal biztosan vezetett. Ezúttal lényegesen keményebb is volt, ellenfelét a harmadik menetben meg is intették, így nem volt vi­tás győzelme. 3:3. Miklósi pontozásos vereséget szenved Magyartól. Veresége el­lenére is jó benyomást gyakorolt a' szurkolókra a fiatal szekszárdi versenyző. Az első menettől el­tekintve egyenrangú ellenfele tu­dott lenni lényegesen tapasztal­tabb ellenfelének. Sőt a harmadik menet már az övé volt. A szur­kolók azonban tévesen tüntettek az ítélet ellen, mert Magyar az első menetben lényegesen na­gyobb fölényben volt, mint Mik­lósi a harmadikban. Ismét Kő­szeg vezetett. 3:5. Forrai ellenfelét Sopronit a ve­zetőbíró leléptette. A találkozó leggyengébb mérkőzése. Soproni rendkívül sokat szabálytalanko­dott. Forrai pedig ahelyett, hogy egyenesekkel tartotta volna távol és ellépett volna, közelharcba bocsátkozott, melyek során ter­mészetesen ő is szabálytalanko­dott. Mindkét versenyzőnek 2—2 intése volt, amikor a harmadik menetben a kőszegi versenyzőt leléptette a bíró sorozatos sza­bálytalanságok miatt. Ismét egyenlített Szekszárd. 5:5. Árpás pontozással győz Med- gyes ellen. Árpás volt a kezde­ményező már az első menetben is, ezúttal azonban nem volt a szokott kemény. Sok erőt paza­rolt a kettős fedezékbe vonult ellenfelére is, hiszen ezek az üté­sek nem voltak értékelhetőek; így aztán a vártnál szorosabb küzdelemben szerezte meg a győ­zelmet. 7:5. Halász pontozással győzött Cet- kovics ellen. Kemény horogcsa­tában Halász Cetkovics támadá­saira várt, aztán ballal nagyerejű egyeneseket, horgokat ütött köz­be. A harmadik menetye Halász elfáradt, sok ütése tévesztett célt; de így is biztosan nyert. 9:5 Lampert ellen Lőrincz az első menetben feladja. A hosszú kő­szegi versenyző képzetlensége hamarosan kiderült Lamperttel szemben és alig 2 pérees boxo- lás után repült a törölköző. 11:5 Kálmán ellen Dömény a II. menetben feladja. Az első me­net barátságos „kóstolgatás” je­gyében telik el. A II. menetben aztán kemény jobbhorgot visz be Kálmán, ellenfele fejére, a kő­szegi versenyző meginog és mielőtt számolás után a bíró to- vábbot intene, ismét repült a tö­rölköző. 13:5. Szolnoki feladja Artncr ellen. A keményebb kőszegi versenyző irányította a mérkőzést, Szolno­ki helytelenül közelharcba bo­csátkozott, amelyben alulmaradt. Az első menetben feladta a mér­kőzést. 13:7 0 legeredményesebb pontszerző Rápolthy Csaba, a bonyhádi gimnázium tanulója. Elsősorban a 400 méteres gátfutásban és a 800 méteren elért eredményei fi­gyelemre méltóak. A megyei rang­listán mindkét távon elért ered­ményeivel (65,2 és 2:6,2) Igen elő­kelő helyet foglal el. Az egyesü­leti bajnokság során a sportkör legeredményesebb pontszerzője. Nagy siker Zárodon November 18-án, vasárnap es­te került megrendezésre a Me­gyei TST, az MHS Tolna megyei Elnöksége és a Tolna megyei Népújság rendezésében az a nagyszabású sportest, amely első volt eddig a községben. Közel 250-en szorongtak a mo­zihelyiségben és hallgatták meg a labdarúgó-szabálymagyarázatot, melyet a labdarúgók részéről élénk hozzászólások követtek, melynek során sok olyan szabályt beszéltek meg, melyet eddig nem mindenki ismert. Nagy sikere volt a Bonyhádi Szpartakusz ökölvívóinak. Kajtár Antal, Lu­kács István, valamint Oláh Mik­lós és Szabó Zoltán az ökölvívás szépségeit mutatta be a közönség­nek. A sportesten vendégként megjelent a Szekszárdi Dózsa két tehetséges versenyzője, Kálmán János és Árpás Antal is, akik kétszer kétperces menetben ízelí­tőt adtak tudásukból. A sportestet négy sportfilm ve­títése zárta be. A závodi sport­vezetők és sportolók kérték az előadókat, hogy máskor is keres­sék fel őket és tegyék lehetővé; hogy hasonló élményben legyen részük. •