Tolna Megyei Népújság, 1962. június (12. évfolyam, 126-151. szám)

1962-06-29 / 150. szám

3 fÖLNA MEGYE! NÉPŰJSAÖ 1962. Jünius 29, SPORT Kalocsán és Tamásiban versenyeztek a szekszárdi MHS motorosai A 125 köbcentiméteres motorok rajtja. A Magyar Honvédelmi Sport- szövetség Tolna megyei Motoros Klubja szombaton Kalocsán hon­védelmi napon vett részt. A szek­szárdi motorosok tavalyi szerep­lése alapján nagy érdeklődéssel várták Kalocsán az idei szerep­léseket. A szekszárdi versenyzők ezúttal is jó eredményekkel nyer­ték el a kalocsai motorsport-ked­velő tábor elismerését. A honvédelmi nap keretén be­lül szombaton Bács, Pest, Csong- rád és Tolna megye legjobb mo­torversenyzői mérték össze tudá­sukat. Mintegy 1200 néző előtt a 125 köbcentiméteresek kategóriá­jában — nagy küzdelem után — Ivicz szerezte meg az elsőséget A 250-esek kategóriájában óriá­si küzdelem alakult ki, ahol Ivicz a Bács megyei Szim mö­gött a második lett A 350-es ka­tegóriában a szekszárdi Németh a Bács megyei Keresztes és a Csongrád megyei Jernei mögött harmadik lett A negyedik he­lyet Angyal szerezte meg. Ha fi­gyelembe vesszük a pálya rossz, homokos talaját, a rekkenő hő­séget, úgy a szekszárdi verseny­zők eredményei kiválónak mond­hatók. Bár hivatalos pontértékelés nem történt, de a helyezések alapján a szekszárdi MHS csapata végzett az első he­lyen. Vasárnap a Tolnai Textil MHS alapszervezetének motoros akro­batái szórakoztatták a többezres közönséget — a kalocsai honvé­delmi nap második napján —j majd egyszer csak feltűnt a Du­na felőli láthatáron egy utasszál­lító repülőgép, melyből nemsoká­ra a szekszárdi ejtőernyősök ug­ráltak ki és ereszkedtek le a ki­jelölt területre. A jól sikerüli ugrásokat nagy tapssal Jutalmaz­ta a hatalmas nézősereg. A késő estig tartó honvédelmi nap sike­réhez nagyban hozzájárultak a Tolna megyei sportolók is szerep­lésükkel. ___________ T OLNA MEGYEI NÉPOiSAG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja; a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Inwe Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd. Mártírok tere W. Telefon: Szerkesztőség: 20—tt Ki a dóhivatal: 20—10 Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: SzéM István Terjeszti a Magyar Poéta Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetést dtj «SI Waw»A « A Mialatt vasárnap Kalocsán folytatódott a sportműsor, a szek­szárdi versenyzők 8 motocross géppel már Tamási felé utaztak, hogy eleget tegyenek az MHS tamási járási elnökség meghívá­sának. A versenyre a Somogy és a Baranya megyei versenyzőket is meghívta a rendező szerv, azonban mindkét megye távol­maradt. Ä Tamási külső területén levő Rác-völgyben mintegy 7—800 fő­nyi érdeklődő már attól tartott, hogy a verseny elmarad, de a szekszárdi versenyzők intézője — Töttös János — intézkedett, mondván: a vidéki versenyzők nélkül is megtartjuk a versenyt. f A Rác-völgyi pálya ideálisnak bi­zonyult a terepversenyre és erő­sen próbára tette a motorosokat és a gépeket egyaránt. A 125 köb­centiméteresek versenyére került először sor. A motorosok hamar ..bemelegedtek” és a harmadik kör után a közönség merevsége is felengedett. A versenyzők oly éles küzdelmet vívtak egymás el­len, mintha egy sorsdöntő ver­senyen lettek volna. Az 5. kör után a lelkes kö­zönség tapsvihara köszöntöt­te Géczi, majd Ivicz kanyar­vételeit, bravúros előzéseit. A két versenyző úgyszólván kü­lön versenyt vívott a 125-ös és a 250-es kategóriában egymással. Géczi személyében remek ver­senyzőt ismertünk meg és bízunk abban, hogy rövidesen Ivicz nyomdokait követve sok szép győzelmet arat a szekszárdi mo­torosok színeinek. A 125 köbcentiméteres kategó­riában első helyen végzett Ivicz Géza, megelőzve Géczi Lajost és Szüle Lászlót. A 250 köbcenti­méteres kategóriában szintén Ivicz szerezte meg az elsőséget Géczi előtt. A harmadik helyen Angyal, a negyedik helyen Szita végzett. Az összevont kategóriá­ban Ivicz motorja a második kör után üzemzavar következtében leállt, és míg motort cserélt, Gé­czi mintegy másfél kör előnyre tett szert. A tízkörös versenyben Ivicz több mint egy kör hátrányt ledolgozott, de csak harmadik tu­dott lenni az elsőnek célba érke­ző Géczi és Angyal mögött. Akik ezen a meleg nyári vasár­nap délelőtt részt vettek a mo­torversenyen. megelégedetten tá­voztak, mivel a szekszárdi mo­torosok tudásuk legjavát adva, a távol maradó versenyzők helyett is szórakoztatták a közönséget. Jelenet az izgalmas versenyről. Géczi az egyik kanyarban, mögötte Ivicz, aki remek előzéseivel, kanyarvételeivel izgalomba hozta a közönséget. A verseny végén mindkét tehetséges motorost nagy tapssal jutalmazta a közönség. Géczi Lajos, az MHS kitűnő versenyzője a nehéz talajon mo­torjával, miközben az első kerék a talajtól 40—50 cm magasság­ban van. A budapestiek helyzeteiket jól kihasználták Budapest-közép ifi — Tolna megye ifi 3:1 (1:0) Budapest, Szpartakusz-pálya, 100 néző, vezette: Vadas. Buda­pest-közép: Bulyovszki — Szige­ti, Háromszéki, Berke — Kovács, Gregor — Kanyó, Sima, Halter, Bata (Vörös), Mihalkó. Tolna me­gye: Szeltner — Takács, Fodor, Szilágyi — Szücsényi, Farkas — Csordás, Czebei, Pataki, Lizák, Gaál (Varga). Viharos szél söpört végig a pá­lyán, amikor kifutott a két csa­pat. A budapesti csapat kezdte a játékot, széllel szemben. Veszé­lyes helyzet adódott kapunk előtt már a negyedik percben, amikor Bata közeli lövését jó érzékkel védte Szeltner. A következő percben formás ellentámadást ve­zetett megyénk válogatottja és Pataki 20 méteres ejtett lövése a kapufáról csúszott ki. A hatodik percben ismét a fővárosi csapat a kezdeményező, de Mihalkó be­ívelt labdáját Bata az ötösön el­véti. Fergeteges rohamok következ­tek ezután megyénk csapata ré­széről. A tizedik percben Csor­dás egyéni játék után lerázta a védőket, de a lövés pillanatában Bulyovszki leszedte lábáról a lab­dát. Újabb szép támadás végén a 14. percben a Szücsényi—Lizák akciót Lizák mellélövéssel fejez­te be. A következő percben ki­tört Pataki, de merész előrevető- déssel mentett a budapesti ka­pus. Teljesen beszorult Budapest- közép csapata, szinte minden já­tékosa védekező feladatot látott el. A 19. percben Czebeit a 16- osnál felvágták. A szabadrúgást Lizák végezte el és nagyerejű, csavart lövése a kapufán csat­tant. Továbbra is támadásban maradt csapatunk és a 23. perc­ben Lizák beadását Csordás fölé- lőtte. Ezután feljött a budapesti együttes és jobboldali támadások­kal próbálkozott. A 30. percben Halter közeli lövését Szeltner es­tében ütötte ki a gólvonalról. A sorozatos támadás gólt eredmé­nyezett a 35. percben a hazaiak számára. Kónya félmagas beíve­lését Halter kapásból vágta a léc alá. 1:0. ______________________ A gól után ismét mi támadunk. A 37. percben 3 szögletet rúgott csapatunk, de a belső csatárok a legjobb helyzeteket is kihagy­ták a kapu előtt. A 38. percben Lizák beadását Csordás 2 méter­ről mellé lőtte. A második félidő^ már a 2. percben a budapesti csapat gól­ja vezette be. Kónya szögletét Mihalkó az elalvó védelem mel­lett a hálóba pofozta. 2:0. Á szél segítségével erősen támadott a fő­városi csapat. A 8. percben Ka­nyó egyéni cselek sorozatával be­tört a 16-osra, de Fodor belelé­pett a lövésbe. Cserét határozott el Ludas edző és a 14. percben Gaál helyett Varga állt be. Egy perccel később Lizák szabad­rúgásból középre ívelt, Csordás hálóba kotorta a labdát. 2:1. A gól után sorozatos támadásokat vezetett ificsapatunk, de a befeje­zést sorra elrontották a csatárok. A 20. percben ellentámadás so­rán Halter közeli nagy lövését Szeltner jó érzékkel hárította. Csapkodó mezőnyjáték után a 30. percben Sima közelről fölélőtte a labdát. Könnyelmű kapuskirúgásból esett a következő gól. A 34. perc­ben Szeltner kirúgását a szem­füles Halter elcsípte, kapura hú­zott és lövését Szeltner már nem tudta védeni. 3:1. A mérkőzés legnagyobb helyze­tét a 36. percben Csordás hagyta ki, amikor már csak a kapussal állt szemben és oldalra cselezte magát. Óriási gólhelyzet volt! Me zőnyjátékkal ért véget a mérkő­zés. Izgalmas, változatos játékot ho­zott a találkozó. A technikásabb, képzettebb budapesti csapat job­ban kihasználta a gólhelyzeteit és ezzel a maga javára döntötte el a mérkőzést. Csapatunk az el­ső félidőben adódó helyzetek ki­hagyását a második félidőben fel­javult hazaiak ellen érezte meg igazán. Márton és Bencze kiválá­sa erősen gyengítette együttesünk játékerejét. Jók: Halter, Gregor, Kanyó, il­letve Fodor, Lizák és Czebei. — Fekete László —* Kerékpár Auth első lett, de a csapat mégis visszaesett Területi „Béke kupa” ország­úti versenyen — Kaposvárott — szerepeltek a Szekszárdi Szpar- takusz versenyzői. Sajnálatos ese­mények előzték meg részvételü­ket, mert nem volt pénz a tel­jes csapat szerepeltetésére. Ez sú­lyosan érinti a kerékpáros együt­test, mely a 18 egyesület terüle­ti bajnokságában három for­dulón keresztül megőrizte vezető pozícióját és most, tekintettel, hogy csak 3 fő szerepelhetett, visszaestek a 3—4. helyre. Szinte az egész évi munka fáradságá­nak eredménye veszett most kár­ba ezen a fordulón. Indulók száma: 67 fő. Eredmé­nyek: II. oszt (120 km): 1. Auth 1 László (Szekszárdi Szpartakusz) A forró nyári kánikula rossz ki­lométer-átlagot hozott, de Auth így is biztosan győzött. Ifjúságiak: 4—8.-ig holtverseny­ben, a győztessel azonos idővel — Tóth Ferenc (Szekszárdi Szpar­takusz). Tóth még nem pihente ki a „Tour de Szabolcs” fáradal­mait, izgalmait és a hajrában alulmaradt a pécsi és a kaposvá­ri ellenfeleivel szemben. Fél verseny-kerekesek: 3—4. Gazdag István (Szekszárdi Szpar­takusz). Gazdagtól többet vár­tunk, de a nagyszámú mezőnyben nem tudott egyedül jobban helyt­állni. Gerendái Paksi Kinizsi — Dunaszentgyörgy 1:1 (0:0) Barátságos labdarúgó-mérkőzés Pakson, 300 néző. Vezette: Garai. Paks: Árki — Sztanó, Hauzmann, Horváth — Jerkó, Vida — Far­kas, Pataki, Németh, Junfalvi, Tarr. Dunaszentgyörgy: Dömötör — Pál, Szabó I., Horváth — Mol­nár, Szabó II. — Gödör, Kaiser, Kiss I., Debreczeni, Kiss II. Az első félidőben a játékosok­ra a nagy meleg nyomasztólag hatott és iram nélküli mezőny­játék alakult ki a két 16-os kö­zött, ahol a védelmek biztosan hárították a csatárok próbálko­zásait. A második félidőben élénkült az iram. A 15. percben Kiss II. nehéz szögből, a 16-os oldalvona-. Iáról, majdnem az alapvonalról kapura lő és Árki kezei között a kapuba jut a labda. Kapus­hiba. 0:1. Hét perc múlva a ven­dégek 16-osánál kezezés miatt szabadrúgáshoz jut a Kinizsi, amelyből Németh egyenlít. 1:1. Az egyenlítő gól után mindkét csapat fokozott iramban kezd, mindkét oldalon alakulnak ki gólhelyzetek, amelyeket a csatá­rok elhibáznak. Az eredmény nem változott. A dunaszentgyörgyi csapat foly­tatta tavaszi jó szereplését és habár 3 tartalékkal játszott, némi szerencsével a győzelmet is meg tudta volna szerezni. A döntet­len igazságosnak mondható. Jók: Sztanó, Hauzmann. Far­kas, illetve Pál, Szabó I., Mol­nár. Dömötör Géz»