Tolna Megyei Népújság, 1962. április (12. évfolyam, 77-99. szám)

1962-04-25 / 95. szám

6 TOLVA MEGVET NEPŰTSÍO 1963, április 33. SPORT NB III. Dombóvár és a Petőfi győzött, a Dózsa gyenge játékkal otthonában maradt alul Az NB III. 24. fordulójában a felforgatott fel­állítása belügyi csapat gyenge egyéni- és csa­patteljesítménnyel adta át a bajnoki pontokat a bajaiaknak. Amilyen bosszantó volt a Dózsa szombati gyenge játéka és veresége, annyira örvendetes volt, hogy a Petőfi és a Dombóvár a 6. helyezett Kiskunhalas, illetve az 5. helyezett Mohács el­len is megszerezte a bajnoki pontokat. A Petőfi a mérkőzés első félórájában az idény legjobb játékát nyújtotta és ezzel megmutatta az együt­tes, hogy el akarja kerülni a kiesést, amelyre képességei alapján van még reménye. Remek fegyvertényt hajtott végre Dombóvár is. Különösen az dicsérendő, hogy a bajnokság 5. helyezettje ellen vesztett első félidő után is meg tudta fordítani a mérkőzés sorsát. Dom- bóvárott is a csatárok gólképességén kell majd javítani, mert mind Szekszárdon, mind Dombó- várott számos esetben a csatárok gólképtelen­ségén múlott az újabb eredményesség. A for­dulóban a Pécsi VSK győzött Kaposvárott és így a kiesést jelentő 13. helyen jelenleg a KMTE marad, legalábbis két hétig, mert május 1-én nem lesz bajnoki forduló. ügy látszik, hogy a Bajai Bácska személyé­ben megvan a harmadik kieső is, mert a szim­patikus bajai csapat otthonában is 4:0 arányban alulmaradt a Pécsi Bányásszal szemben. Mint­hogy a Pécsi BTC törlesztett Székesfehérvárral szemben a Pécsi VSK felett aratott győzelemért, így a Pécsi VSK előnye ismét 7 pontra nőtt és a második helyet a Pécsi BTC foglalta el ismét. Ellenlábasaink, — amint várható volt — ugyan­csak győztek. Ercsi is, Siófok is 2:0 arányban győzött a Pécsi Vasas, illetve a Kaposvári Dózsa ellen. Dombóvári VSE —Mohácsi Petőfi 3:2 (1:2) Dombóvár, 1000 néző. Vezette: Nagy K. Dombóvár: Egyed — Fugli, Halmosi I., Kalmár — Virág, Egyed II. — Gelencsér, Tapaszti, Herbszt, G. Kiss, Le- hőcz. Mohács: Varga — Baráth, Rózsafi, Tófej — Merenka, Kő­vári — Gyévai, Heim, Pieck, Kispál, Brishoff. Nagy iramban kezdődik a játék. Már a második percben Gelencsér hátrahúzása surran el a kapu fölött. Majd a 6. percben szöglethez jut a ha­zai csapat. Lehőcz íveli be. G. Kiss gyönyörű fejessel csúsz­tatja a hálóba a labdát. 1:0. A szögletek egymást érik a mo­hácsi kapu előtt, majd Gelen­csér fejesét menti szerencsével a hazai kapus. A mohácsi véde­lem azonban igyekszik minden góllövési kísérletet megakadá­lyozni. Egy ellentámadásnál Pleck elől Halmosi csak az zaiak fölényét. A 18. percben el­lentámadásba lendül a vendég­csapat. Pleck tisztán kiugratja a balszélsőt, az lefutja az egész védelmet és a tétovázó Egyed mellett a hálóba lövi a labdát. 1:1. A 34. percben újabb mohá­csi támadás fut végig a pályán. Pleck tisztán kiteszi Heimet és az elaludt kapus mellett a mohá­csi csatár a vezetést is megszer­zi csapatának. 1:2. A 42. percben G. Kiss hatalmas kapáslövése csattan a kapufán, majd Ta­paszti éles lövése száll el a kapu fölött. Még nagyobb iramban kezdő­dik a második félidő. Már az első percben Halmosi bomba­szabadrúgása a kapusról kerül az alapvonalon túlra. Egy percre rá ugyanez megismétlődik. A 16. percben Tapaszti tisztán elmegy és a 16-oson belül felvágják, de utolsó pillanatban tud szögletre | a 11-es elmarad. A 18. percben menteni. Újabb hazai támadá­sok gördülnek, közben G. Kiss hatamas lövését üti a kapus fölé. Három szöglet jelzi a ha­Halmosi I. szalad neki egy sza­badrúgásnak, amit Tapaszti hát­tal a kapunak fölévág. A 27. percben Kalmár egy szabadrú­gást ível a kapu elé, amit Ta­paszti fejel a hálóba. 2:2. A 30. percben Herbszt-et felvágják 20 méterre a kaputól. Ö íveli a szabadrúgást előre, amit G. Kiss fordulásból a hálóba vág és csa­patának ezzel a góllal a győ­zelmet is megszerzi. 3:2. Tovább­ra is nagy iramban folyik a já­ték. A hazai csapat támad, de, mint már az egész mérkőzés alatt, a legjobb helyzeteket is kihagyják a csatárok. Az utolsó percben Gelencsér tisztán el­megy, beível, Herbszt rálövi a labdát, a kapus kiüti G. Kiss elé, de a csatár másodszor is a kapusba vágja. A hazai csapat a második félidei jó játékával nagyobb arányban is megérdemelte vol­na a győzelmet. A mezőnyben a mohácsiak tetszetősen szőt­ték a támadásokat, de a jól záró védelem idejében tudott tisztázni. Jók: Tapaszti (a mezőny legjobbja), Halmosi I., Egyed II., Gelencsér, G. Kiss, illetve Rózsafi, Heim, Pleck. Bonyhádi súlyos vereséget szenvedett Dunaföldváron Nagymányok győxött Simontornyán — Két pont és jobb gálarány a mányokiak előnye a megyei bajnokságban Vasárnap 7 mérkőzéssel foly- I védelem, Lassányi egyszer meg- tatódott a megyei bajnokság, mi- I lépett és ez elég volt Tolnának Szekszárdi Petifl-Xískmkalasi MEDOSZ 4:1 (2:0) vei a Kisdorog—Iregszemcse mér kőzést közös megegyezéssel ké­sőbb játsszák le a csapatok. A fordulóban az éllovasok küz delmét kísérte a legnagyobb fi­gyelem. Bonyhád Dunaföldvárott, Nagymányok pedig Simontornyán vendégszerepeit. Minthogy Nagy­mányok győzött, Bonyhád pedig nem várt arányú súlyos veresé­get szenvedett, a bányász-csapat­nak az előnye 2 pontra nőtt a bajnokságban. Simontornyán az első félidőben a hazai csapat támadott és az első félidőben egygólos előnyt szerzett. Szünet után Nagymá­nyok irányította a játékot. Húsz méteres szabadrúgás után We­ber fejessel egyenlített, majd nem sokkal a befejezés előtt Dor- mány szerezte meg a győztes gólt. Dunaföldvárott hatalmas iram­ban színvonalas játék alakult ki a két csapat között. A hazai csa­pat minden tekintetben lehenge­relte ellenfelét, amely ezúttal mélyen formája alatt szerepelt. Gyönkön a helyzetek jobb ki­használásával nyert a hazai csa­pat Bátaszék ellenében. A győz­tes gólt nem sokkal a befejezés előtt Steitz szerezte 30 méteres szabadrúgásból. Pakson a hazai csapat nem tudott gólt lőni. így hiába harcolt végig jól a paksi A bajnokság állása: a győzelem megszerzéséhez. Pe­dig a mérkőzés nagyobb részében a gólképtelen paksi támadósor játszott fölényben. Gerjenben a vártnál alacso­nyabb színvonalú küzdelem ala­kult ki a hazai és a dombóvári csapat között. A tehetetlen csatá­rok egyszer sem találtak be a há­lókba. Pongó nem sokkal a be­fejezés előtt megsérült. Faddon a kiesésre váró Cikó vendégszerepeit. Az I. félidőben tetszés szerint érte el góljait a hazai csapat. Szünet után a játé­kosok az egyéni játékot erőltet­ték, így a várt további gólözön elmaradt. Cikó végig Jelkesen és sportszerűen játszott. Mázján a hazai csapat nem ép­pen meggyőző játékkal nyert a hőgyésziek ellen. A bajnoki táblázaton Paks és Máza helyet cserélt. Ugyanezt tette Bátaszék és Simontornya is, mindkettőjüket viszont Fadd előz te meg. Részletes eredmények: Gyönk —Bátaszék 2:1 (1:0), Paks—Tolna 0:1 (0:0), Dunaföldvár—Bonyhád 6:0 (2:0), Gerjen—Dombóvár 0:0, Máza—Hőgyész 3:1, Fadd—Cikó 7:0 (5:0), Simontornya—Nagymá­nyok 1:2 (1:0). A Kisdorog—Ireg­szemcse mérkőzést később játszi- szák le. 1. Nagymányok 23 16 4 3 63:22 36 2. Bonyhád 23 16 2 5 71:34 34 3. Tolna 22 13 3 6 51:26 29 4. Máza 23 13 2 8 64:37 28 5. Paks 23 10 6 7 54:28 26 6. Dombóvár 23 11 4 8 35:32 26 7. Fadd 23 11 3 9 60:39 25 8. Bátaszék 23 10 4 9 63:42 24 9. Simontornya 23 9 6 8 46:33 24 10. Gerjen 23 8 5 10 31:49 21 11. Dunaföldvár 23 8 4 11 46:49 20 12. Gyönk 23 6 5 12 37:46 17 13. Kisdorog 22 6 4 12 26:43 16 14. Hőgyész 23 6 3 14 32:71 15 15. Iregszemcse 21 5 2 14 26:96 12 16. Cikó 23 5 1 17 27:95 11 Szekszárd, 1200 néző. Vezette: Horváth. Szekszárdi Petőfi: Grei­fenstein — Cser, Gellér, Garam- völgyi — Simon, Zörényi — Ta­liga, Hómann, Benács, Bosnyák, Rostási. Kiskunhalas: Nagy — Tóth, Várhegyi, Mester — Csej- tey, Hirth — Schwella, Hődör, Csermák, Fenyvesi, Jáger. Szél­lel hátban a hazai csapat kez­dett jobban. Az első félórában szinte állandóan Petőfi támadá­sok gördültek, a vendégcsapat csak lefutásokkal kísérletezett. A 14. percben jobboldali táma­dás után Zörényi középen ki­ugratta Bosnyákot, aki mintegy 15 méterről a kapuba vágta a labdát. 1:0. Ezután is többször forgott veszélyben a halasi kapu és a 25. percben baloldali tá­madás után Bosnyák—Rostási volt a labda útja, majd a jobb­oldalon a teljesen tisztán álló Hómann elé került, aki vagy (l méterről vágta a léc alá. 2:0. A NB ll-es eredmények Keleti csoport: Ganz-MÁVAG —DVSC 2:1 (1:1), Borsodi Bá­nyász—Szegedi Építők 4:1 (3:0), Bp. Előre—Szolnoki MÁV 1:0 (0:0), Debreceni EAC—Láng SK 2:1 (0:1), Bp. Szpártakusz—Ceg­lédi VSE 3:1 (2:0), VM Egyet­értés—Kecskeméti Dózsa 1:1 (1:1) Miskolci VSC—Kistext 3:2 (0:0). Nyugati csoport: Oroszlányi Bá­nyász—Vörös Csillag Traktor­gyár 5:1 (3:0), Mosonmagyar­óvári TE—Erzsébeti VTK 1:0 (0:0), Budapesti VSC—Budafoki MTE Kinizsi 1:1 (1:0), Szombat- helyi Haladás—Kaposvári Ki­nizsi 2:0 (1:0), Pénzügyőrök— Dunaújvárosi Kohász 1:0 (1:0), Zalaegerszegi TE—Soproni VSE 4:3 (3:1), Kőbányai Lombik— Szállítók 2:1 (1:0), Budai Szpar- takusz—Székesfehérvári Vasas 1:0 (0:0j. közönség láthatóan élvezte a já­tékot. Félóra után a Petőfi en­gedett az iramból és 'kiegyen­súlyozottá vált a küzdelem, mindkét oldalon alakultak ki gólhelyzetek, de a legnagyobb a halasi kapu előtt maradt ki, amikor Rostási közelről a ka­pusba vágta a labdát, majd be­adását kivágták a védők. Szünet után eleinte a vendé­gek támadtak, de aztán ismét a halasi kapu előtt alakultak ki gólhelyzetek. A 6. percben Taliga lövése vágódott közelről Nagyba. A vendégek Simon hibája után jöttek ismét fel, de Jáger fölé- lőtt. Halasi támadások után a 10. percben esett ét újabb Petőfi- gól. Hómann egyéni játék után Rostásit ugratta ki, aki a kifutó Tóth mellett lőtt a hálóba. 3:0. A 25. percben Gréifenstein is ál­landóan az ötösön tanyázott. Ez lett a veszte, mert Cser magas hazaadását a kapuba ütötte. 3:1. Két perc múlva már Hómann ug­rott ki Hődör mellett, de a kN futó kapus mellett, ordító hely­A bajnokság állása: zetből mellélőtt. A 40. percben Gellér lyukat rúgott, de Csermák ordító nagy helyzetből fölévágta a labdát. Még ugyanabban a percben Benács a balszélső he­lyén ment el, beadását a beroha­nó Taliga fejjel juttatta a kis­kunhalasi kapuba. 4:1. Az idény legjobb játékát nyúj­totta a Petőfi. Különösen az első 30 percben játszott a Petőfi jól. A gólokon kívül, amelyek rend­szerint szellemes támadások ered­ményeképpen születtek, számos gólhelyzetet dolgoztak ki a csa­tárok. A vendégcsapat fölényes- kedve kezdett, aztán később se­hogyan sem tudott magára ta­lálni. Csatárai még a tiszta gól­helyzetekben is hibáztak. Kitűntek: A Petőfi közvetlen védelme, Benács és Hómann. További eredmények: Pécsi BTC—Székesfehérvár 7:1 (4:0), Siófok—Kaposvári Dózsa 2:0 (0:0) Ercsi—Pécsi Vasas 2:0 (0:0), Ka­posvári MTE—Pécsi VSK 0:2 (0:0), Bajai Bácska—Pécsi Bá­nyász 0:4 (0:2). 450 perc gól nélkül* Vasárnap ismét vereséget szenvedett a paksi csapat. Sor­rendben ez az ötödik mérkőzés, ahol a csatársor nem rúgott gólt. A közönség nagy többsége tárgyilagosan megállapította, hogy csapatuk — a csatársor elégtelen játéka miatt — rászol­gált a vereségre. Pákozdi edző viszont nem a csapatában, ha­nem a játékvezetésben kereste a hibát és a mérkőzés után ed­zőhöz nem méltó magatartást tanúsított a játékvezetővel szemben. Viselkedését látva, több szurkoló csatlakozott a já­tékvezetők szidalmazásához, akiket csak a rendőri közbe­avatkozás mentett meg a bán­talmazástól. Lehet, hogy a játékvezető kö­vetett el jelentéktelen hibát, de ez nem befolyásolta a mérkőzés 1. Pécsi VSK 24 17 3 4 58:19 37 2. Pécsi BTC 23 12 6 5 46:27 30 3. Székesfehérvár 24 12 6 6 49:33 30 4. Bajai Építők 24 10 10 4 30:21 30 5. Mohács 24 10 8 6 42:36 28 6. Kiskunhalas 24 10 6 8 37:32 26 7. Pécsi Bányász 24 9 7 8 50:31 25 8. Dombóvár 24 10 4 10 40:44 24 9. Szekszárdi Dózsa 24 7 9 8 36:35 23 10. Ercsi 24 8 6 10 29:34 22 11. Szekszárdi Petőfi 24 7 8 9 28:44 22 12. Siófok 24 7 7 10 33:40 21 13. Kaposvári MTE 23 8 4 11 28:41 20 14. Bajai Bácska 24 8 1 15 26:50 17 15. Kaposvári Dózsa 24 4 6 14 26:49 14 16. Pécsi Vasas 24 4 5 15 20:42 13 Mázán játszik ifi válogatottunk A Budapest—Közép csapata el­len készülő Tolna megyei ifjúsá­gi válogatott keret április 26-án, csütörtökön délután 15 órakor Mázán tartja utolsó előkészületi mérkőzését. Az ifik ezúttal Máza felnőtt csapatával játszanak edző mérkőzést, majd ezt követően je­lölik ki azt a 15-ös keretet, mely­ből a vasárnapi csapat tevődik össze. A Budapest—Közép elleni mér kőzés Mázán kerül megrendezés­re április 29-én, vasárnap 16 órai kezdettel. Szerkesztői üzenet Dunaföldvári sportoló jeligére: Mivel a szóbanforgó mérkőzés- ] ről a tudósítás szerda reggelig , nem érkezett meg, ezért telefo- i'non érdeklődtünk, sőt, alkalmi­vegeredmenyet. Az a néhány Jiag személyesen is voltunk Du- hevesveru szurkoló, aki az edző {naföldváron és meggyőződtünk reklamálásához csatlakozott, te- farról, hogy levelezőnk a tudósí- gye fel a kérdést: Mikor rúg a Jtást beküldte. Mindennek elle- paksi csa/tarsor golt, mikor nére — ami teljesen érthetetlen használja ki a gólhelyzeteket? t— a tudósítás, még a mai napig Mert ha ezt megteszi, nem (sem érkezett meg. A portos le- keíl a játékvezetőben keresni a iveteknél sajnos ilyen előfordul. hibát. (, ' TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség* 20—11 * Kiadóhivatal: 20—10 Totó-eredmények 1. Újpesti Dózsa—Rapid 1 2:1 2. FTC—Austria 1 3:2 3. Budafok—BVSC x 1:1 4. Sz.fehérvár—B. Szpart. 2 0:1 5. Pénzügy—Dunaújváros 1 1:0 A legközelebbi bajnoki forduló május 6-án lesz az alábbi páro­sítással: Szekszárdi Petőfi—Bajai Építők, Pécsi BTC—Szekszárdi Dózsa, Siófok—Dombóvár, Ercsi 6. KISTEXT—MVSC 7. Előre—Szolnok 8. Bp. Szpart.—CVSE 9. Strasbourg—Sedan 10. Angers—Lyon —Kaposvári MTE, Székesfehér­vár—Pécsi Vasas, Kiskunhalas— Pécsi VSK. Bajai Bácska—Mo- 11. Rennes—Nancy hács, Kaposvári Dózsa—Pécsi Bá- 12. Stade F.—Rouen nyász. • j ‘13. MTE—EV TK 2 2:3 1 1:0 1 3:1 2 1:2 törölve 1 3:0 2 2:4 1 1:0 Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra V1 Ft