Tolna Megyei Népújság, 1961. november (11. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-14 / 268. szám

6 MEGYEI VEPGTSAG 1961. november 14. Güszegény fordulóban az Sz. Dézsa elbizakodottsága vereséget eredményezett A 90. percben egyenlített Dombóvár, a 87. pereben úsxott el us egyik pont Pécsett A megyei labdarúgó-bajnokságért Nagymányok elvérzett Bátaszéken, Bonyhád pontot vesztett Hőgyészen A teljesen kiegyensúlyozott me- vén került a bajnoki táblázaton mon, Gálics, Vercsics — Win- őnyű NB III ezúttal eólszeeénv a Iöüokk disch, Szanyi — Nagy, Horváth, Tímár, Dolmány, Jártás. Edző: Pilkei Kálmán. Sz. Dózsa: Szla- vicsek — Tamási, Tárnok, Ben- cze — Vass, Semsei — Dósai, Kucsera, Novák, Kormos, Czi- bók. Edző: Kázmér Zsigmond. zőnyű NB III ezúttal gólszegény a Petőfi lejjebb, fordulót hozott. Nem kevesebb, Részletes eredmények: mint 7 (!!!) mérkőzésen csapa- KAPOSVÁRI MTE—DOMBÖ- tonként csak 1—1 gólt értek el VÁRI VSE 1:1 (0:0) a csatárok, de két olyan talállro- Dombóvár, 1000 néző. Vezette: zó is akadt, amelyen egyetlen Tóth. Dombóvár: Egyed — Hal­gól döntötte el a mérkőzés sor- mosi II., Halmosi I., Potó — Be- ___ _______ s át. így aztán megtörtént, amire ke, Kalmár — Fodor, Kardos, Dósai már az első percben hely- eddig még nem volt példa: 16 Tapaszti, Herbszt, G. Kiss. Ka- zetet hagy ki. Tetszetősen támad csapat 13 gólt lőtt az NB III II. posvár: Kovács — Sütő, Takács, a Dózsa, de látszik, hogy fél­fordulójában. A Tolna megyei Kovács — Szabó, Pados — Mar- vállról veszik a fiatal, de jól csapatok, elsősorban a Szekszár- tin, Laki, Németh, Zsoldos, Vigh. képzett, lelkes együttest. Ez az- di Dózsa miatt, a várakozáson Az első félidőben a hazai táma- alul szerepeltek. dások alakulnak ki jobbára, de a legjobb helyzeteket is kihagyja A Szekszárdi Dózsa elhibázott a dombóvári csatársor. A 34. és tán meg is bosszulja magát, mert 12. percben Tamási elengedi Járfást, akinek beadását Tímár bevágja. 1:0. A gól után sem éb­n ozesszarui uuzsa einioazuii a aomDOvari csatársor. A 34. és oevagja. i:u. A goi után sem éb- ősszeállításban, elbizakodottan lé- 37. percben csak a szerencse men- r®“ ,a Gózsa- A 35. percben pett pályára, pedig a múlt va- ti meg Kovács kapuját. A 40. szabadrúgáshoz jutnak a vendé- sárnapi 4:0 Dombóvár ellen, elég- percben Tapaszti óriási helyzet- ®. . Windisch lövését Szlavicsek gé intő példa lehetett volna szá- ben is hibáz. ^jU es Jar^ közelről meg­mára. így azután nem a Dózsa, A II. félidő 7. percében egy.szerza a ntasodik golt. 2.0. Ha­hanem Ercsi javított gólarányt, jobboldali vendégtámadásból Zsol rom perc múlva Horvath sodro­amdy már az első félidőben lel- dós szerzi meg a vezetést a Ka- £kk. baJs*lre « kezeiről a po­kes és eredményes játékkal 3:0- posvári MTE-nek. Ezután a ven- vi^arokto va^ja a harmadikat as vezetést szerzett. Szünet után degcsapat marad támadásban és befejezése “őtt Kulira 30 mé a Dózsa lényegesen többet tárna- a félidő közepéig ötletesen és Je íese - ott Kucsera 30 me‘ a 16-os sarkán. A 11-est Tárnok a jobbra mozduló kapus mellett alsó sarokba lövi. 3:1. Közben Semsei megsérül, és 15 percig tíz emberrel támad a dott, de 3:0 után lelkileg szét- sokkal tervszerűbben szövi tárna- ,az esett a csapat és hiába voltak dásait, mint a hazaiak. A félidő Kor, y'^Ezf,vo ^ az elso febdo- helyzetei, azokat nem tudta érté- közepétől feljön a hazai csapat. b Szi£fet ^ftá^a Dózsatón^A kesíteni és így váratlan vereség Egyik támadást a másik után ve- lo ^rcb^n CzüSk^ bukfatiák lett a találkozó vége. zeti és az eredményt csak a 90. j,„pelcDe" . bokot buktatják A másik két Tolna megyei csa- percben Tapaszti révén tudja a pat közül a Petőfi szerepelt job- megváltoztatni és az egyik pon- az ban, veresége ellenére is. Az első tot otthon tartani. 1:1. negyedórától eltekintve ugyan Elég alacsony színvonalú, küz- 15 Dercig tíz emberref tárnád ~á szinte végig a PVSK támadott, delmes mérkőzést vívott egymás- DÓZL. I 13 percben már min­dé a Petőfi szívósan védekezett sál a két csapat. Az I. félidő denki gólt kialt> de Kormos a és a 87. percig kétségessé tudta alapjan a hazai csapat 3—4 go- kapuvonalról elrúgja a labdát, tenni a mérkőzés sorsát, ekkor los vezetesre is szert tehetett vol- 25, percben' Kormos kapuba azonban egy megtorpanáson el- na, ha egy kis szerencséje van. tartó lövésébe Dósai beleteszi a úszott az egyik pont is. Ennek Szünet után fokozódott a küzde- lábát, és a labda a kapu mellé ellenére a listavezetővel szemben lem, azonban mindkét támadó- kerül. Nincs szerencséje a Dó- a tisztes vereség is sikernek szá- sor a helyzeteket kihagyta. A ha- zsának, amit a 30 perc is mu- mít és azt mutatja, hogy a Petőfi zai csapat végül is örülhetett an- tat. Tárnok szabadrúgását Bod- kifele Iából a hullámvölgyből. nak, hogy az egyik pontot sike- nár kiüti Kormos elé, aki kö- Dombóvár az I. félidőben hely- fűlt otthon tartani. Jók: Potó, zelről a kapust találja el. Ezek- zetei alapján megnyerhette vol- Kalmár, Tapaszti, illetve Pados, kel a helyzetekkel kiegyenlíthe- na a mérkőzést. Szünet után azon Laki és Zsoldos. ^ tett volna a Dózsa, de most már ban Kaposvár szerezte meg a ve- Somogy vári feladja a mérkőzést, és kiegyen zetést és végül annak is örülniök PÉCSI VSK—SZEKSZÁRDI lített játékkal telik el az idő. kellett a dombóváriaknak, hogy PETŐFI 1:0 (0:0) a 90. percben sikerült a kiegyen- Pécs, 1500 néző. A formájában Ez a mérkőzés tipikus példája lítés a már-már elveszettnek hitt felfelé ívelő szekszárdi csapat az volt annak, hogyan nem szabad mérkőzésen. alábbi összeállításban lépett Pé- lebecsülni az ellenfelet. Az el­A vezető csapatok közül a Pé- esett vasárnap délelőtt pályára: bizakodottságon felül a csapat esi VSK, a Bajai Építők győzni Greilich — Tancz, Gellér, Cser le»nagyobb része átlagon aluli tudott, a Pécsi BTC, Mohács és — Ulrich, Bosnyák — Taliga, Si- teljesítményt^ nyújtott, és mire Székesfehérvár azonban döntet- mon, Rostási, Zörényi, Rochi. Az a Dózsa felébredt, _ a lelkesen, lennel is beérte. Kiskunhalas Ka- első negyedóra a szekszárdi csa- ®s, korszerűen játszó fiatal ven- posvárról, a Dózsától is hazavit- paté volt. A játéknak ebben a degcsapat már 3:0 arányban ve- te a bajnoki pontokat és a Bajai szakaszában Rostási előtt nyílott zet.ett- Sza?et “t30, akart Bácska is győzött a Pécsi Vasas helyzet, de a csatár nem tudta yo!pa a..Pozsa’ de lelkileg nem ellenében. így a kiegyensúlyozott azt kihasználni. Fokozatosan fel- ff a szeren­mezőnyben eléggé leszakadtak a jött a hazai csapat, de a védeke- bfilubon állt Vegered­Tolna megyei csapatok: Dombó- zésre berendezkedett szekszárdi gyö^et ^melySn B^d^ Gá- vár a 10., az Sz. Dózsa a 12. es csapat a kezdemenyezest teljesen ^“ j^rf^ ^ Ti^ár iátéka W az Sz. Petőfi a 13. a bajnoki táb- átengedte a hazaiaknak a me- “cs- J a Do^bkn csak Novák lázaton. Ezzel a fordulóval in- zonyben. a kapu előtt vont ved«- -zetI- A Dózsában csak Novak lójának harmadik harmada. Az működött. Érdekes, izgalmas volt első harmad sikerült a legjobban, a játék. A Petőfi elfogadható já- amikor 15 pontot szereztünk, a tékot nyújtott és igen jól küz- második harmad már csak 13 dött. pontot eredményezett, és ha nem Szünet után még nagyobb fö- akarunk ennél is rosszabbul sze- lénybe került a PVSK. Különö- repelni, sokkal jobb teljesítményt sen azután, hogy az 5. percben kell nyújtanunk, Ulrich megsérült, és szélre állt _ .... statisztálni. A PVSK rohamait Együtteseink közül a Petőfi fel- a bcfejezés előtt 3 perccel koro- jövoben van, ami örvendetes ese- názta siker. Kavarodás támadt a menynek számit A Dózsa tovább Pet6fi kapuja előtt ^ végül is ra is szeszélyesen szerepel. A Horváth fejéről került a hálónk- PVSK és Siófok elleni pontszer- a iabda, amely a hazai csa- zéssel szemben a Bácska, majd pat megérdemelt győzelmét je- az Ercsi elleni vereség azt mutat- lentette. A Petőfi további javu- ja. hogy a csapat nem tud egyen- lását mutatja az, hogy a baj- letes teljesítményt nyújtani. Dóm nokságra törő PVSK ellen ott- bóvár sem szenvedett ok nélkül honában is tisztes eredményt tu- vereséget Ercsiben. Sajnos a va- dott elérni. Az is megmutatko- sárnapi mérkőzés is azt mutatta, zott a mérkőzésen, hogy meny- hogy hullámvölgybe került a csa- nyivel nagyobb ellenállást lehet pat. A kiegyensúlyozott mezőny- kifejteni akkor, ha az együttes ben egy-egy váratlan vereség az első percekben nem kapja nemcsak a vereséget szenvedett meg szokásos gólját, csapat szempontjából bír jelentő- ERCSI KINIZSI— séggel, hanem a többi szempont- SZEKSZÁRDI DÖZSA 3:1 (3:0) jóból is. így például a Dózsa ve- Szekszárd. 800 néző. Vezette: resége, illetve Ercsi győzelme ré- Fenyvesi. Ercsi; Bodnár — Ta­További eredmények: Bajai Építők—Siófok 2:0 (1:0), Kapos­vári Dózsa—Kiskunhalas 0:1 (0:1), Pécsi Vasas—Bajai Bácska 0:1 (0:0), Mohács—Pécsi BTC 1:1 A megyei bajnokság tizedik fordulójáról sem voltak a tudósí­tások reménytkeltőbbek az eddi­gieknél. A forduló nyolc mérkő­zése közül csak a Bátaszék— Nagymányok, a Tolna—Fadd mérkőzés, valamint az Iregszem- cse—Simontornya találkozón Si- montornya teljesítménye elégítet­te ki a szurkolókat és a szakem­bereket. A többi találkozó sajnos alacsony színvonalú küzdelmet hozott. Kiállításra sor került ebben a fordulóban is. A Hőgyész—Bony­hád találkozón előbb a hőgyészi Reizer, majd a mérkőzés utolsó percében a bonyhádi Borsodi ke­rült a kiállítás sorsára. A vezető csapatok közül Nagy­mányok már a második veresé­gét szenvedte el, így kétséges, hogy a bányászcsapatnak sike­rül-e majd őszi elsőként végezni. Ebben a kérdésben majd a Bony­hád és a Máza elleni találkozó eredménye mondja ki a végső szót. Nagymányok riválisai közül Máza győzött Gyönkön, Bonyhád azonban pontot vesztett Hőgyé­szen. A mérkőzésekről tudósító­ink jelentése alapján az alábbia­kat közöljük: Paks—Gerjen 3:0 (1:0). Az ala­csony színvonalú küzdelemben Gerjen csak szórványosan táma­dott. A mérkőzés állandó paksi fölény jegyében zajlott le. Bátaszék—Nagymányok 3:1 (2:0). Jóiramú, színvonalas mérkőzésen hazai csapat megérdemelten nyert a széteső játékot nyújtó bányászok ellen. Nagymányok gólját 3:0 után büntetőből érte el. Tolna—Fadd 5:2 (3:1). Kezdet­ben Fadd rohamozott, de aztán Tolna vette át a játék irányítá­sát és 3:0-ra elhúzott. Széles 2 1. Nagymányok 2. Máza 3. Bonyhád 4. Simontornya 5. Tolna 6. Paks 7. Fadd 8. Dombóvár 9. Bátaszék 10. Cikó 11. Kisdorog 12. Hőgyész 13. Iregszemcse 14. Gyönk 15. Gerjen 16. Dunaföldvár A következő forduló párosítása: Gyönk—Cikó, Máza—Paks, Ger­jen—Kisdorog, Dunaföldvár—Ireg szemcse, Simontornya—Tolna, és Elekes egy góljával. Ezután Fadd Kiss révén szépített és így továbbra is érdekes, izgalmas volt a játék, de állandóan a ha­zai csapat irányította azt. Cikó—Dombóvár 0:3 (0:3). Ala­csony színvonalú küzdelemben az I. félidei játéka alapján megér­demelten nyert a vendégcsapat. Szünet után a hazaiak támadtak többet, de eredménytelenül, mers Csutorás nagyszerűen védett. Gyönk—Máza 0:2 (0:0). Ala­csony színvonalú küzdelemben a vendégcsapat jobban kihasználta helyzeteit, ezért megérdemelten nyert. Iregszemcse—Simontornya 1:3 (0:1). A vendégcsapat jól kezdett. Már a nyolcadik percben vezetést szereztek a bőrösök. A gól után kiegyenlítettebb lett a küzdelem, de az iregszemcsei csatárok ez­úttal gyenge napot fogtak ki. A hazai csapat 2:0 után Bati 11-esé- vel szépített, de a hajrában Si­montornya tovább tudta előnyét növelni. Hőgyész—Bonyhád 0:0. Szinte állandóan Bonyhád támadott, kü­lönösen azután, hogy az I. félidő 30. percében a hőgyészi Reizer a kiállítás sorsára jutott. A bony­hádi csatároknak azonban vagy rossz volt az irányzékuk, vagy pedig a hőgyészi Borsos állta út­ját a lövéseknek. Nem hiába volt nagy becsülete a hőgyészi kapu­védőnek. Kisdorog—Dunaföldvár 3:2 (0:1). Hatalmas küzdelemben tartotta otthon a bajnoki pontokat a ha­zai együttes. A bajnoki tábláza­ton Nagymányok előnye Mázával szemben csak 3 pont, de Nagymá­nyok eggyel többet játszott. Nagy mányok után a volt NB III-as csapatok sorakoztak fel, már csak Dombóvár hiányzik közülük. bajnokság állásos 12 11 11 11 11 H) 11 10 11 11 1-0 10 10 11 10 10 9 8 7 6 5 5 6 5 5 4 3 3 4 3 2 1 1 2 2 1 1 2 2 3 3 3 4 3 5 4 6 6 5 5 6 7 7 7 35:10 34:19 39:17 23:13 30:14 23:13 30:20 21:13 22:25 19:39 13:19 16:33 18:48 18:23 11:31 13:28 19 16 15 14 12 12 12 11 10 9 8 8 8 7 5 4 F.add, Bátaszék, Nagymányok— Hogyesz, Bonyhád—Dombóvári Szpartakusz. Totó-eredmények 1. Tatabánya—MTK 3:0 1 2. SBTC—Vasas 0:1 2 3. Győr—U. Dózsa 2:5 2 4. FTC—Dorog 2:0 1 5. Komló—Pécs 1:0 1 6. Csepel—Ózd 2:3 2 7. EVTK—BVSC 0:1 2 8. Bp. Szpart.—DVTK 1:2 2 9. KISTEXT—Nyiregyháza 1:1 x 10. Szegedi Építők—Ganz. M. 0:0 x 11. Bulgária—Franciaorsz. 1:0 1 12. Törökorsz.—Szovjetunió 1:2 2 Ma 6 órakor: Sportakadémiai előadás Ma, november 14-én délután 6 órakor Szekszárdon a TIT klub­ban kerül megrendezésre a sport­akadémiai előadás. Ezen Kutast László, a KISZ főiskolai osztály- vezetője tart előadást. Címe: A magyar testnevelési mozgalom 1962. évi feladatai. A megyei és a városi TST, va­lamint a mellettük működő agit.- prop. bizottság ezúton is meghív­ja a város sportkedvelőit és spor­tolóit az előadásra. (0:1), Pécsi Bányász—Székesfe­hérvár 1:1 (1:1). A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 11 9 1 1 26:7 19 2. Pécsi BTC 11 7 2 2 23:15 16 3. Bajai Építők 11 5 4 2 16:9 14 4. Mohács 12 5 4 3 22:18 14 5. Székesfehérvár 11 5 3 3 27:18 13 6. Kiskunhalas 11 5 2 4 13:11 12 7. Kaposvári MTE 11 5 2 4 15:21 12 8. Pécsi Bányász 11 4 3 4 21:14 11 9. Bajai Bácska 11 5 1 5 14:19 11 10. Dombóvár 11 4 2 5 19:18 10 11. Ercsi 12 4 2 6 19:23 10 12. Szekszárdi Dózsa 11 3 4 4 13:17 10 13. Szekszárdi Petőfi 11 3 3 5 10:19 9 14. Siófok 11 3 2 6 19:21 8 15. Kaposvári Dózsa 11 2 1 8 13:25 5 16. Pécsi Vasas 11 1 2 8 5:20 4 A következő forduló sorsolása: hács Pécsi BTC—Pécsi VSK. Dombóvár—Pécsi Bányász, Ka- Szekszárdi Petőfi—-Pécsi Vasas. posvári MTE—Szekszárdi Dózsa, Baja i Bácska­—Kaposvári Dózsa. Ercsi—Bajai Építők, Siófok—-Mo- Kiskunhalas—Székesfehérvár. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petríts Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd. Mártírok tere 15—1?. Telefon: Szerkesztőség: 20—11 Kiadóhivatal 20—10 Készöl a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21. 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a hely? pcstahlvataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 11 A