Tolna Megyei Népújság, 1961. szeptember (11. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-08 / 212. szám

TOLNA MEGYEI NEPÜJSAG 1961. szeptember 8. as ŐRT A megyei labdarúgó-bajnokságért DOMBÓVÁRI SZPARTAKUSZ— GYÜNK 1:0 (1:0) Dombóvár, 400 néző. Vezette: Váradi. Szpartakusz: Palotai — Miklós, Korpádi, Tamás — Faze­kas, Gálosi — Mácsik, Berki, Horváth II., Gaál, Haraszti. Gyönk: Licker — Zakar, Steicz, Harkai — Gyimesi, Tóth — Pin­tér, Módos, Molnár, Gabi, Bá­nyai. Az első esemény az ötödik percben történik, amikor is Má­csik szögletét Licker magasra ugorva, szépen védi. A hetedik percben már vezethetnének is a vendégek, de Pintér beadását Módos ordító helyzetben elront­ja. Aztán lassan átveszik a kez­deményezést Horváth II. révén. A 10. percben Gaál cselsorozata szé­pen sikerül, de lövése fölé száll. Beszorulnak a vendégek, szinte egy kapura folyik a játék, de Steicz és Lickerrel az élen, igen jól védekezik a vendégcsapat. A 25. percben Horváth II. egy lé­pésről bombáz fölé. Aztán Ha­raszti. Fazekas és Gaál lövései veszélyeztetnek, míg a 40. perc eredményt hoz. Haraszti partdo­básából Horváth II. nehéz szög­ből. kapásból lő a hálóba. 1:0. A másik oldalon Molnár két szép elfutása érdemel említést. Egyik­ből szöglet lesz, míg a második­nál Palotai védi a lövést. A második félidőt Gaál vezeti be: mellélövéssel, majd Steicz lőhet szabadot, amely ugyancsak kapu mellé kerül. A hatodik perc­ben szöglethez jut a Szpartakusz. A labda a 16-oson tanyázó Hor­váth II-höz kerül, aki fordulás­ból. kapásból megvágja, s aztán csak azt látni, hogy a kapuvona­lon álló Haraszti összeesik, ugyanis őt találta el a lövés, amelytől a balszélső több mint 10 percig harcképtelenné vált. A 14. percben Tamás szabadrúgását, maid közvetlenül utána Gálosi lö­vését védi nagyszerűen Licker. A 20. percben parázs jelenetek töm­kelegé az ellenfél kapujánál. Egy­más után három szögletet is rúg­hat a hazai csapat, de egyikből sem születik újabb gól. pedig helyzetekben nincs hiány. A 32. percben Molnár fut el a fél pá­lyáról. de csúnyán mellé lő. Két perc múlva Fazekas utánrúgásért a kiállítás sorsára jut. A 40. perc­ben Gaált a 16-oson belül ketten is elnyomják, 11-es! Korpádi gyengén mellé gurít. Utána már nincs is említésre méltó esemény. Bírálat: Mindkét csapat rossz felfogásban játszott, ugyanis a belső játékot erőltette, pedig fő­leg a vendégek gyors szélsőkkel rendelkeznek. A hazai csapat győ­zelme feltétlen megérdemelt, s a helyzetek alapján nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Kitűntek: Korpádi. Gálosi és Berki, vala­mint Steicz, Licker és Pintér. Reseterits Sportérdekességek FUTBALLKLUBOK MANŐVEREI Az olasz profi-futball vezetői semmiféle trükktől nem riadnak vissza, hogy külföldi játékosokat szerezzenek csapataiknak. így például legutóbb egy Vittorio Raggi nevű olasz állampolgár közjegyző előtt nyilatkozatot tett, amely szerint »Jorge Humberto Gomez, portugál állampolgár édesanyjával törvénytelen vi­szonyt folytatott, amelyből fiú­gyermek született. Ennek követ­keztében tehát Gomez nem por­tugál, hanem olasz állampolgár«. Hogy a ma már 22 esztendős »fiúgyermek« a milánói Interna- zionale klubban játszhasson, és ne kelljen Olaszországban kato­nai szolgálatot teljesítenie, »fő­iskolai hallgató«. Még a nevét is csak nehezen tudja leírni. DI STEFANO, MINT KÁVEHÁZTVLAJDONOS Di Stefano, a Real Madrid vi­lághírű centercsatára követni akarja számos híres sportoló pél­dáját és jövőre, — miután ez az év lesz az utolsó aktív labdarúgó éve — kávéházat akar nyitni Madrid legelőkelőbb negyedében Már az üzlethelyiséget is kinézte magának, jelenleg a legelőkelőbb madridi ékszerész üzlete van benne. Az üzlethelyiség bére ál­lítólag 18 millió peseta, de ettől Di Stefano nem riad vissza. Szá­míthat rajongóinak támogatásá­ra és reméli, hogy kávéháza Madrid legérdekesebb emberei­nek találkozóhelye lesz. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspáll Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség: 20—11 Kiadóhivatal 20—10 Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi posta hlvata lökné» és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra M Ft Kálmán Bukarestben tegnap este az első helyért öklözött A baráti országok belügyi sport­egyesületeinek ökölvívó szparta- kiádiát kedden este folytatták Bukarestben. Ezúttal az elődön­tőkre került sor. A mérkőzéseket a Dinamó stadionjában szabadté­ren. mintegy 8000 ember előtt bo­nyolították le. A találkozók több­nyire igen jó színvonalon mozog­tak. Komoly meglepetést jelentett, hogy a lengyelek „nagyágyúja”, a többszörös Európa-bajnok lengyel Drogosz kikapott a román Mi­hailétől. A legnagyobb közönség- sikert a románok és a magyarok érték el. Az utóbbiak közül ked­den a Szekszárdi Dózsa verseny­zője, Kálmán János nyújtotta a legkiemelkedőbb teljesítményt. Sokat kezdeményezett és tiszta találataival nagy sikert aratott. Kálmán tegnap este a lengyel Knuttal mérkőzött az első he­lyért. Bízunk abban, hogy a szek­szárdi fiú a lengyel versenyzővel szemben is megállja a helyét és kiharcolja az elsőséget. Itt említ­jük meg, hogy az ugyancsak Szekszárdról elkerült Dorogi súly­csoportjában harmadik lett. TEKE A forduló meglepetése: A Dombóvári Tsz legyőzte a Tolnai Vörös Lobogót A Tolna megyei kisgolyós te­ke bajnokság 8-ik fordulójában több meglepetés született. Ezek közül a legnagyobb, hogy az utol só helyezett Dombóvári tsz. csa­pata biztos győzelmet aratott az eddig jól szereplő Tolnai Vörös Lobogó ellen. A bonyhádi helyi rangadó nagyarányú Vasas győ­zelemmel ért véget. A listaveze­tő Tolnai Szpartakusz biztosan erősítette vezetését és 5 pont előnyre tett szert a Szekszárdi Postás előtt. Eredmények: Bonyhádi Vasas —Bonyhádi Cipőgyár 5:1 (1343— 1171). Legjobb dobók: Horváth 341, illetve Kovács 360. Tolnai Szpartakusz—Szekszárdi Postás 5:1 (1166—1119). Legjobb dobók: Balaton 337, illetve Radó 306. Dombóvári Tsz—Tolnai Vörös győzött a Szekszárdi Postás el­Lobogó 5:1 (989— ■965). Legjobb len. A bajnokság 8-ik fordulójá­dobók: Léhmann 267, illetve ban a Tolnai Szpartakusz meg­Horváth 264. A bajnokság állása: 1. Tolnai Szpartakusz 8 8610 33,5 s 2. Szekszárdi Postás 7 7694 28,5 3. Tolnai Vörös Lobogó 8 8124 20,5 4. Bonyhádi Vasas 6 6464 20 5. Bonyhádi Cipőgyár 8 8274 16 6. Dombóvári Tsz. 7 6266 14,5 Szeptember 10-i műsor: Dom­Lobogó, Bonyhádi Vasas—Tolnai bóvári Tsz.—Bonyhádi Cipőgyár, Szekszárdi Postás—Tolnai Vörös Szpartakusz. YTTTTTTTTYT Áz első gól a Dózsa kapujában Nagyon könnyen adta meg magát a Szekszárdi Dózsa a Kapos­vári Dózsával szemben. Az első gól a mérkőzés 7. percében esett, amikor egy szögletrúgás után Bencze II. későn ment fel a labdáért, így a labdát csak érinteni tudta és az a gólvonalra esett. A képen Bencze II. és Bencze I. között álló Veverán közelről a kapuba pöc­cintette a labdát. i, Két felvétel a Petőfi mérkőzésről Szögletrúgás után száll a labda a Petőfi-kapura. A képen úgy látszik, mintha a labda a felső sarokba tartana, azonban — mivel Tancz belefejelt — a kapu fölött hagyta el a labda a játékteret. Gellér párharca a siófoki középcsatárral. Fehér mezben, Gel« lér. A képen baloldalt, a háttérben Taliga. Kézilabda híradó A lejátszott hét mérkőzésből négyet a vendégcsapatok nyertek A megyei kézilabda bajnokság vasárnap lejátszott mérkőzésein általában a vidéki csapatok győz­tek. Tulajdonképpen nyolc mér­kőzés került lejátszásra, de a Tol­nai Selyem—Tamási mérkőzést Tamási csapata megóvta, és an­nak az eredményét nem is vet­tük figyelembe. Az óvást szep­tember 11-én tárgyalja a szövet­ség, melyre Méhes Jánost, a Tol­nai Selyemfonó Sportkör elnökét megidézték. Eredmények: Nők:Mözs—Nagy- mányok 14:1. Kocsola—T. Textil 6:1, Fadd—Tolnai Selyem 5:8, Regszemcse—Nagydorog 1:3, Bonyhád—Tengelic 1:7. Férfiak: Szekszárdi Honvéd—Nagymányok 40:12, Kocsola—Tolnai Szparta­kusz 12:18, Tolnai Selyem—Tamá­si óvás alatt. A bajnokság állása: 1. Simontornya 12 Nők: 12 174:19 24 2. Nagydorog 14 11 — 3 91:32 22 3. Kocsola 14 10 1 3 85:59 21 4. Tolnai Selyem 14 8 1 5 61:65 17 5. Mözs 13 7 1 5 74:43 15 6. Tengelic 14 7 1 6 72:71 15 7. Fadd 13 5 — 8 63:71 10 8. Iregszemcse 13 4 2 7 46:55 10 9. Bonyhád 13 4 — 9 43:66 8 10. Tolnai Textil 13 2 — 11 13:126 4 11. Nagymányok 13 — — 13 16:131 — 1. Simontornya Férfiak: 10 10 300:69 20 2. Szekszárdi Honvéd 11 10 — 1 290:106 20 3. Tolnai Szpart. 11 7 — 4 152:168 14 4. Dombóvári Szpart. 11 6 — 5 193:178 12 5. Kocsola 10 4 — 6 152:175 8 6. Domb. Fatelítő 11 4 — 7 134:185 8 7. Tamási 11 3 — 8 90:235 6 8. Tolnai Selyem 9 2 — 7 95:145 4 9. Nagymányok 12 2 — 10 147:292 4 A vasárnapi műsor: Nők: Ten­gelic—Mözs 8.30 óra.Vezeti: Tode- ró. Nagydorog—Bonyhád 14. V: Toderó. Iregszemcse—Fadd 11. V: Róth. Tolnaj Textil—Tolnai Se­lyem 9.3Ö. V; Szedlák, Simontor­nya—Kocsola 10. V: Takács. Fér­fiak: Tamási—Dombóvári Fatelítő 10. V: Massányi. Tolnai Szparta­kusz—Tolnai Selyem 10.30. V: Szedlák. Simontornya—Kocsola 11, V: Takács,