Tolna Megyei Népújság, 1961. szeptember (11. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-26 / 227. szám

G TOfcíW MEC-TFI NfPÜJSÄG 1981. szeptember 28. Egy győzelem, két vereség Váratlan eredmények az NB lll-ban A hatodik fordulóval az NB i III. őszi fordulójának második | harmada is megkezdődött. Ebben a fordulóban kevés szoros ered­mény adódott. De meglepetések­kel sem fukarkodtak a csapatok. Együtteseink elég gyengén végez­tek: egy győzelem és két vere­ség szerepel a mérlegen. A Petőfi első félideji játéka alapján nagyobb arányban is győzhetett volna, hiszen a játék­vezetői tévedés szabályos góltól fosztotta meg. A Dózsa mindkét félidőben egy-egy gólt kapott, viszont csa­társora gólképtelennek bizonyult. Dombóvár az első félidőben még ellent állt a Bácska rohamainak, de szünet után kétszer is bevet­ték a hazai csatárok Dombóvár kapuját. A két vereség ellenére is biztatóbban indult csapataink őszi szereplése, hiszen 17 pontot szereztünk a tavalyi 11-gyel szem ben. Ebben azonban annak is ré­sze van, hogy az eddigi tapasz­talat szerint nagyon meggyengült a délnyugati NB III. mezőnye, amelyben tulajdonképpen csak a két pécsi csapat szerepel a vá­rakozásnak megfelelően. Székes- fehérvár jó kezdés után vissza­esett, viszont az eddigiek során várakozáson felüli teljesítményt nyújtott a Bajai Építők. Az újon­cok közül Kiskunhalas áll a leg­jobban, de Siófok és Mohács sem szerepel rosszul. A forduló meglepetését az újonc Siófok szolgáltatta a Pé­csi Bányász elleni 4:0-lal, de kevesen számítottak arra is, hogy a Bajai Építők pontot szerez Szé­kesfehérvárott és a Mohács Ka­posvárról is hazaviszi a bajnoki pontokat, ahonnan a Szekszárdi Dózsa 4:0-as vereséggel távozott. A Pécsi VSK és a Pécsi BTC tartja jó formáját. A PVSK a Pécsi Vasast verte meg, a BTC az Ercsi Kinizsi felett aratott nagyarányú győzelmet. A bajno­ki táblázaton a még veretlen Pécsi VSK áll az élen a Pécsi BTC előtt. Ebben a fordulóban az eddig győzelem nélkül álló Mohács is megszerezte első győ­zelmét. méghozzá idegenben, így egyszerre három hellyel került feljebb a tabellán, csakúgy, mint a Bácska, vagy Siófok. Csapa­taink közül a Dózsa, veresége el­lenére is, megmaradt a hetedik helyen, a Petőfi pedig már csak gólaránnyal szorult d Dózsa mö­gé. A Dombóvári VSE veresé­ge révén azonban egy hellyel hátrébb került; SZEKSZÁRDI PETŐFI— KAPOSVÁRI MTE 1:0 (1:0) Szekszárd 1000 néző. Vezette: Hegyes. Szekszárd: Greilich — Cser, Gellér, Rochi — Simon, Bosnyák — Hómann, Zörényi, Garamvölgyi, Taliga, Rostási. Ed­ző: Túra Emil. Kaposvár: Kovács — Sütő, Darvas, Vajda — Né­meth, Vígh — Laki I., Magyar, Pammer, Zsoldos, Laki II. Edző: Biczó István. A kaposvári csapat erősen megfiatalított csapattal jött Szekszárdra. Csak Kovács, Dar­vas, Pammer és Zsoldos szere­pelt a tavalyi együttesből. Ez meg is látszott az első félidőn. Azonnal a hazaiak ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést és egy­más után vezették támadásaikat. A csatárok azonban jobbára csak egyéni megoldásokkal kísérletez­tek. Az első nagy helyzet a 10. percben adódott, amikor Simon előreadását Garamvölgyi futtá­ból alig 10 méterről Kovács ke­TOLNA MEGYEI NÍPŰJSAG A Magyar Szocialista MunVá*pőZ Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd. Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség: 20—11 Kiadóhivatal 20—10 KészDI a Szekszárdi Nyomdóbae Széchenyi utca 4ő. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: Széli Istváe Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési «Bf hóaopJO *- • zébe lőtte. Két perc múlva Ga­ramvölgyi beadása elcsúszott Zö­rényi előtt és így labda helyett a csatár esett a hálóba. A KMTE csak ritkán szakí­totta meg a Petőfi támadásait, de a 19. percben Zsoldos telje­sen tisztán gólhelyzetből mellé lőtt. A 20. percben Taliga egy csel után pompásan küldte kapu­ra a labdát, de Kovács a bal felső sarokból is szögletre tudta ütni azt. Aztán Gellér és Bos­nyák szerelése kapott tapsot, majd Zörényit rántották vissza a 16-oson belül, így is nála ma­radt a labda, de elügyetlenkedte a helyzetet. A 35. percben góllá értek a Petőfi-rohamok. Taliga— Garamvölgyi—Rostási lábán ván­dorolt a labda és a balszélső az ötösről a jobb felső sarokba küldte azt. 1:0. Négy perc múl­va újabb szabályos gólt ért el a Petőfi Hómann vitte fel a lab­dát majdnem az alapvonalig, on­nan hátragurított és Zörényi az átadást a hálóba küldte. A so­kat fütyörésző játékvezető azon­ban a félpályán állva érvény­telenítette a szabályos gólt. Szünet után az első negyed­órában változatos volt a játék, majd meglepetésre a KMTE jött fel. A 8. percben Taliga áten­gedte a labdát Hómannak, aki­nek a lövését Kovács másod­szorra kaparintotta meg. Ezután azonban beszorult a hazai csa­pat, amelynek csatársora kép­telen volt elől tartani a labdát. Ugyanakkor különösen a két szél­sőhátvéd jól tartotta az ellenfél csatárait, középen pedig Gellér fejesei értek sokat. A Petőfi még mindig csak ja- vulgat. Számyaszegett csatárso­ra nem sokra képes. Azonban még így is játékvezetői tévedés fosztotta meg a csapatot a na­gyobb arányú győzelemtől, hiszen a meg nem adott gólon kívül a második félidőben is tévesen ítélt meg a játékvezető több hely­zetet, amikor a Petőfit les cí­mén megállította. A KMTE ár­nyéka volt önmagának, így az ellene kivívott minimális arányú győzelem értékét valójában majd csak a későbbiek során lehet megállapítani. Kitűntek: Cser, Si­mon, Rostási, illetve Kovács, Zsoldos és Darvas. A sokat fü­työrésző játékvezető a lesek meg­ítélésében rengeteget tévedett. Farid—Máza 5:0, Dombóvár—Kisdorog 0:0, Simontornya—Gerjen 1:1 a megyei bajnokság V. fordulójában KISKUNHALAS- SZEKSZÁRDI DÓZSA 2:0 (1:0) Kiskunhalas, 1200 néző. Vezet­te: Kasza. Kiskunhalas: Bakos — Tóth I., Várhegyi, Tóth II. — Csejtei, Hirth — Csermák, Feny­vesi, Hődör, Schweria, Jäger. Ed­ző: Virág István. Szekszárd: Ben- cze II. — Tamási. Tárnok, Ben- cze I. — Gyurik, Vass — Dósai, Majnay, Semsei, Czibók, Novak. Edző: Fischer Sándor. Kez.dés után a vendégek három esetben is veszélyeztettek. Később ki-" egyenlítetté vált a játék, de mindkét csatársor csak a 16-osig jutott el. A 30. percben Hődör egy hosszú labdával kiugrott, a kifutó kapus felett átemelt és két védő között élesen a kapu kö­zepébe lőtt. 1:0. A második fél­időben ismét Szekszárd kezdett, jobban, 20 perc eltelte után azon­ban feljöttek a hazaiak és soro­zatos támadásokat vezettek, ame­lyek azonban csak a 82. percben Jáger fejeséből értek góllá. Jók: Várhegyi, Hirth, Jáger. illetve Tárnok, . Dósai és Novák. BAJAI BÁCSKA— DOMBÓVÁRI VSE 2:0 (0:0) Baja, 1000 néző. Vezette: Hu­ber. Baja: Körmendi — Barta, I., Pólyák, Bisztrovics — Hor­váth, Borsodi — Gorjonácz, Már­ton, Ónodi, Weilling, Barta II. Edző: Fekete-Kovács Győző. Dom bóvár: Sárkány — Halmosi I., Halmosi II., Potó — Kalmár, Varga — Tapaszti, Gelencsér, G. Kiss, Herbst. Magyar. Edző: Vin- czé János. Mindkét csapat nagy akarással feküdt a játékba. Az első félidőben a Bácska támadott többet, csatárai azonban a hely­zeteket nem tudták kihasználni. Fordulás után Márton két gyors góljával eldőlt az egyébként si­ma lefolyású és sportszerű mér­kőzés sorsa. A dombóváriak ke­vés és erőtlen támadásai nem jelentettek veszélyt a Bácska ka­pujára. Jók: Pólyák, Márton, Barta II., illetve Varga, Potó, Herbst.. További eredmények: Siófok— Pécsi Bányász 4:0 (2:0), Pécsi BTC—Ercsi Kinizsi 5:2 (2:0), Ba­jai Bácska—Dombóvár 2:0 (0:0), Kiskunhalas—Sz. Dózsa 2:0 (1:0), Székesfehérvár—Bajai Építők 2:2 (1:1), Kaposvári Dózsa—Mohács 1:2 (0:1), Pécsi Vasas—Pécsi VSK 0:2 (0:0). A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 6 5 1 — 16:4 11 2. Pécsi BTC 6 5 — 1 17:10 10 3. Székesfehérvár 6 4 1 1 20:9 9 4. Kiskunhalas 6 3 2 1 9:3 8 5. Bajai Építők 6 2 3 1 8:6 7 6. Kaposvári MTE 6 3 1 2 10:11 7 7. Sz. Dózsa 6 2 2 2 8:10 6 8. Sz- Petőfi 6 2 2 o 6:9 6 9. Siófok 6 2 1 3 14:11 5 10. Dombóvár 6 2 1 3 7:8 5 11. Bajai Bácska 6 2 1 3 8:12 5 12. Mohács 6 1 3 2 6:12 5 13. Pécsi Vasas 6 1 2 3 3:9 4 14. Pécsi Bányász 6 1 1 4 8:12 3 15. Ercsi 6 1 1 4 7:14 3 1«. Kaposvári Dózsa 6 1 — 5 8:15 2 A következő forduló párosítá­sát Bajai Építők—Kiskunhalas, Sz. Dózsa—Bajai Bácska, Dom­bóvár—Sz; Petőfi, Kaposvári MTE—Pécsi BTC, Ercsi—Siófok, Pécsi VSK—Kaposvári Dózsa, Mo hács—Székesfehérvár, Pécsi Bá­nyász—Pécsi Vasas. Nagymányokon és Faddon kí­vül nincsen formában lévő csa­pata a bajnokságnak. Ezt mutat­ta az V. bajnoki forduló, amely ismét váratlan eseményeket ho­zott. Paks csapata, amely 5:0-ás győ­zelmet aratott Dombóvár ellen, csalódást keltett Bonyhádon, ahol a hazai csapat a vártnál bizto­sabban fektette kétvállra ellen­felét. A közepes színvonalú küz­delem Bonyhád javulásáról adott számot. A másik vaskos meglepetés Simontornyán adódott, ahol Ger­jen vendégszerepeit. Gerjen a múlt fordulóban hazai pályáján elszenvedett 3;0-ás veresége után vasárnap tíz emberrel is pontot szerzett Simontornyán. Huszti szenvedett húzódást a közepes színvonalú mérkőzésen és emiatt volt Simontornya a II. félidőben emberelőnyben, amelyet nemcsak hogy nem tudott a bőröscsapat kihasználni, de a vendégcsapat mentette meg az egyik pontot. Dombóvár otthonában játszott ezúttal, »paksi« formában. Ennek eredménye az lett, hogy gólnél­küli döntetlen eredmény szüle­tett Kisdorog ellen, sőt a vendég- csapatnak kellett volna megsze­reznie a győzelmet, hiszen csa­tárai három ízben is már csak Csutorával álltak szemben. A megyei bajnokság mezőnyé­ben a nagymányoki bányáázcsa- pat továbbra is tartja formáját. Gyönkről is hazavitte a bajnoki pontokat és továbbra is megőriz­te veretlenségét A közepes szín­vonalú találkozón gyenge játék- vezetés mellett teljesen megér­demelt volt a bányászcsapat ilyen arányú győzelme is. Faddon a tavaly NB III-as Má­za vendégszerepeit. A várt küz­delem azonban elmaradt, mert a jó formában lévő faddi csapat nagyarányú vereséget mért a bá­nyászokra. Színvonalas küzde­lemben az 5:0 ellenére is Veres mentette meg a vendégcsapatot a még nagyobb arányú vereség­től. Volt a mérkőzésnek egy kel­lemetlen eseménye is. A 70. perc­ben a mázai Pécsnek a lábát törte. Bátaszéken jóiramú első fék dó után a másodikban kerekedett felül a hazai együttes és Báta- szék győzelmének megérdemelt- ségét három gólon kívül még há­rom kapufa is mutatta. Hőgyészen is elmaradt a küz­delem. Nichter átlagon felüli, nagyszerű teljesítménye magával- ragadta a hazai csapat játékosait, akiknek szinte minden sikerült ezen a találkozón. Nichter egy­maga 5 góllal terhelte meg Reg­szemcse hálóját. Az elmúlt vasárnap meglepe­tésszerű győzelmet arató Cikó ez­úttal csak nagy küzdelem után nyert otthonában is a négy for­dulón keresztül még gólt rúgni sem tudó Dunaföldvár ellenében. Mind a négy alkalommal Cikó vezetett, s minthogy a vendég­csapat negyedszer nem tudott egyenlíteni, így az újonc cikóiak második győzelmüket aratták a megyei bajnokságban. Részletes eredmények a követ­kezők: Bátaszék—Tolna 3:1 (l:l)j Simontornya—Gerjen 1:1 (1:0), Fadd—Máza 5:0 (2:0), Gyönk— Nagymányok 1:4 (0:2), Bonyhád— Paks 3:1 (2:1), Dombóvár—Kis­dorog 0:0, Hőgyész—Regszemcse 7:1 (2:0), Cikó—Dunaföldvár 4:3 (2:1). A mérkőzések látogatottsága lényegesen gyengébb a tavalyi­nál. Mindössze a Fadd—Máza ta­lálkozón haladta meg az érdeklő­dők száma az 1000-et és volt is miért örülni, mert a hazai együt­tes szép győzelmével a bajnok­ság második helyére jött feL. A bajnokság állása 1. Nagymányok 5 5--. — 1 7:2 10 2. Fadd 5 4 — i 16:6 8 3. Dombóvár 5 3 1 i 11:6 7 4. Simontornya 5 2 2 i 8:3 6 5. Tolna 6 2 2 2 14:6 6 6. Bátaszék 5 3 — 2 11:7 6 7. Bonyhád 5 3 — 2 12:10 6 8. Iregszemcse 5 3 — 2 12:21 6 9: Kisdorog 5 1 2 3 6:3 4 10. Paks 5 2 — 3 13:11 4 11. Máza 5 2 — 3 7:12 4 12. Cikó 5 2 — 3 10:16 4 13. Hőgyész 5 2 — 3 11:18 4 14. Gyönk 6 1 1 4 9:12 3 15. Gerjen 5 1 1 3 6:18 3 16. Dunaföldvár 5 — 1 4 3:15 1 Tolna kikapott Bátaszéken, de így is élenmaradt az ifjúsági bajnokságban Jelenet az Sz. Petőfi—KMTE NB III-as mérkőzésről. Kovács, a feQiPflosinéri. egy- hstoldfllí beadást Zörényi elől vetődve bűz le. Az ifjúsági bajnokság vasárna­pi fordulójában a vezető csapa­tok közül csak az élen lévő tol­nai ifiknek nem sikerült győz­niük. A jóképességű bátaszéki ifjúsági csapat biztos győzelmet aratott Bátaszéken. Azonban a tolnaiak vereségük ellenére is az élen maradtak, mert az elmúlt fordulóban már három pont volt a tolnai ifjúságiak előnye. Nagy­mányok és Paks idegenből is ha­zavitte a bajnoki pontokat, Dom­bóvár és Hőgyész pedig otthoná­ban szerezte meg azokat. így a bajnoki táblázat nem sokat vál­tozott az elmúlt hét óta. Legfel­jebb csak azért, mert Bonyhád megóvta a Gerjen ellen 4:4 arány­ban, eldöntetlenül végződött mér­kőzését, valamint a Máza ellen 9:1 arányban elvesztett találko- | zót. A szövetség helyt adott az ' óvásnak és a mérkőzések bajnoki pontjait 0:0-as gólaránnyal Bony­hád javára írta. így a bonyhádi f.júsági csapat ezekkel a zöld szítai mellett megszerzett bajno­ki pontokkal a 12. helyre jött fel. Mivel az elmúlt héten a IV. i forduló eredményeit nem közöl- ' tűk, ezúttal közöljük azokat is: í Paks—Dombóvár 0:0, Kisdorog— Hőgyész 0:2 (0:2), Gerjen—Fadd 2:0 (0:0), Regszemcse—Bátaszék 0:0, Dunaföldvár—Simontornya 2:1 (0:0), Nagymányok—Máza 2:0 (1:0), Tolna—Cikó 7:2 (2:2), Bony­hád—Gyönk 1:3 (1:1). Az V. bajnoki forduló (szep­tember 24-i) eredményei: Báta­szék—Tolna 4:1 (3:0), Simontor­nya—Gerjen 8:1 (4:0), Fadd—Má­za 3:2 (0:1), Gyönk—Nagymányok 0:3 (0:0). Bonyhád—Paks 1:4 (0:3), Dombóvár—Kisdorog 6:1 (6:0), Hőgyész—Iregszemcse 5:0 (2:0), Cikó—Dunaföldvár 1:2 (1:1). Totó-eredmények 1. Vasas—Csepel 1 3:1 2. MTK—Dorog 2 0:1 3. Győr—Honvéd x 2:2 4. Pécs—Szeged 1 1:0 5. SBTC—Komló x 1:1 6. Tatabánya—Ózd 1 5:1 7. Nyíregyháza—DVTK 1 2:1 8. Ganz-MÁVAG—DVSC 2 2:4 9. Kecskemét—Egyetértés 1 2:1 10. Szolnok—Előre x 0:0 11. Kaposvár—Szombathely 2 1:3 12. Budai—Székesfehérvár 2 14