Tolna Megyei Népújság, 1961. augusztus (11. évfolyam, 179-205. szám)

1961-08-30 / 204. szám

6 TOLNA ffltÉGTgl ffgWJBl'Bfe 196Í. augusztus 30. SPORT A megyei labdarúgó-bajnokságért NAGYMÄNYOKI BÁNYÁSZ —DÜNAFÖLDVÁR 5:0 (0:0) Dunaföldvár, 500 néző. Vezette: Millye. (Székesfehérvár). Nagy- mányok: Khiesz — Hucker, Ko­máromi, Berta — Nagy, Dor- mány, — Becze, Palatinusz, Mol­nár, Wéber, Tresch. Dunaföldvár: Gyaraki — Horváth, Szigeti IX., Czoboj- — Szalai, Skuta — Ba­laton, Bálint, Polgár, Horváth I., Szeleczki. Hazai támadásokkal indul a mérkőzés, majd negyed­óra eltelte után rövid időre a Bányász irányít. A 12. percben szép támadás után Palatinusz labdáját Wéber lövi kapura, de! Kocsis, Nagy, Csanádi — Gőrffy, Dein — Szántó I., Lódi, Bati, Tóth, Kersák. Cikó: Vál — Szei- ler, Szegedi, Illés — Bogos, Érni — Treicz, Tamás, Stumpf, Csi- bi, Forró. Gyors hazai góllal in­dult a mérkőzés. Bati először a jobb kapufára lőtt, a visszapat­tanó labdát azonban Kersák már biztosan vágta a jobb sarokba. 1:0. A gól után Bati cselezte át magát a védőkön, de labdája haj­szállal a jobb léc mellé került. Az 5. percben Stumpf tört ki, lövésébe Kocsis belelépett, a gólba tartó labdát Panyi csak szerencsével tudta tisztázni. A 18. percben jobboldali partdobás milyen szépen adogat, viszont a hazai közönség azon bosszanko­dik, hogy kedvenc csapata, mi­lyen bágyadtan és körülménye­sen játszik. Tizenöt perces csap­kodó mezőnyjáték után a 35. percben Gyorsok lövését védi Palotai. A 42. percben a 16-os sarkáról szabadrúgáshoz jut Má­za, Göncz ívelt lövését Gyorsok hajszállal fejeli a kapu fölé. Me­zőnyjátékkal ér véget a félidő. A második félidő 30 perces unalmas, eseménytelen játéka után Gyorsok kecsegtető hely­zetben a balkapufát találja el. Ellentámadás során egy lövéssel Veres már verve van, de Szé­les az utolsó pillanatban mente­ni tud. A 35. percben egy kapu előtti kavarodásból Mácsik lő a hálóba. 1:0. A gól fellelkesíti a vendégeket és a 41. percben új­ból Mácsik használja ki a hazai védelem megingását. 2:0. Rá két percre Horváth középen kiugrik és beállítja a végeredményt. 3:0. Bírálat: A mázai csapat nem­csak rossz napot fogott ki ezen a vasárnapon, de a szerencsével is hadilábon állt. A dombóváriak igen lelkesen, időnként jól ado­gattak és ügyesen használták ki a hazai védelem utolsó 10 per­ces megingását. Jók: Korpádi, Haraszti, Horváth II., illetve Szé­les, Kádár, Henczl GERJEN—BONYHÄD 4:2 (3:1) Gerjen, 1000 néző. Vezette: Né­meth. Gerjen: Fekete — Csató, Haáz, Farnek — Horváth, Pongó — Szabó, Klement, Husti, An- tus, Bencze. Bonyhád: Krommer — Paksi, Wágner I., Borsodi — Pataki, Wágner II; — Krum, Endrődi, Horváth, Szegedi, Pán- czél; Gerjen lép fel támadólag és már a 4. percben Antus ré­vén gólt ér el. 1:0. Majd a 10. percben Wágner I. fejéről lecsú­szik a labda, amire Husti le­csap, de Krommer kapus tisztáz­ni tud előbb. Ezután feljön Bony­hád és a 25. percben Endrődi elől Csató csak szögletre tud menteni. Egy perccel később Bonyhád egyenlít. Fekete elvéti a labdát, amiből Pánczél ered­ményes. 1:1. Újrakezdés után Endrődi jól eltalált lövése zúg el a bal felső sarok felett. A túlsó oldalon viszont Pongó jeleskedik, lövését Krommer szépen védi. A 30. percben a sokat mozgó Ben­cze átjátssza őrzőjét és máris 2:1 az eredmény. A gól után újból Bencze az, aki veszélyesen tör kapura, de ez alkalommal Wág­ner I- szerelni tudja. Majd Pa­taki remek lövése okoz nagy iz­galmat, amely elsüvített a felső léc felett. A 35. percben esik a mérkőzés legszebb akciója. Hus­iinál van a labda, mindenki lö­vést vár, de lövés helyett a ki­ugró Antushoz gurít és máris a sarokban táncol a labda. 3:1. Szünet után Haáz hazaadásá­ból Krum majdnem gólt ér el. Ugyanakkor Husti elől Wágner I. csak szerencsével tud tisztázni. A 10 percben azonban már Wág­ner I. nem tudja megakadályozni Benczét a góllövésben. 4:1. Fel­tűnő, hogy az aprótermetű bal­szélső több esetben zavart kelt a bonyhádi hátvédhármasban. Ger­jen támad, mégis Bonyhád ér el gólt. Egy ártatlannak látszó lab­da a kissé kihúzódó Fekete fe­lett a hálóba hull. 4:2. A várat­lanul bekapott gól után Gerjen határtalan lelkesedéssel támadja a vendégek kapuját, de a bony­hádi kaput Krommer mellett a szerencse is védi. Az utolsó per­cek újból Bonyhádé, egv alka­lommal Haáz az üres kapuból csak az utolsó nillanatban tud­ta kirúgni a labdát. Bírálat. A dombóvári rossz sze­replés után ezen a mérkőzésen már javuló játékkal győzött a hazai együttes. A 4:2-es eredmény reálisnak mondható, bár a 4:t-es gerjeni vezetés után úgy nézett ki a játék képe. hoev Geri-'i fölényes győzelmet arat Pnnvi--a felett BRÁZ közbelépnek. A hazai csapat tá­mad és a 16. percben Balatont a 16-oson szabálytalanul választ­ják el a labdától. A szabadrúgást Polgár lövi, a labda a sorfalról lepattan, melyet utána Skuta mellé lő. A következő percben szép Bányász-támadás után Be- czéhez kerül a labda, aki hat méterről — senkitől sem zavar­tatva — lyukat rúg. (Ritka nagy helyzet.) Változatos, jó iramú a játék. A Bányászok technikásab- ban, átgondoltabban játszanak, míg a vendégek nagy lelkesedés­sel küzdenek. A hazaiak enyhe fölényben vannak, de igazi gól­helyzetet nem tudnak összehozni. A 37. percben szögletet rúg a hazai csapat, mely után Khiesz Horváth elől (a képen jobbol­dalt) leszedi a beívelt labdát. A 40. percben Horváth tör ka­pura, de a lövés pillanatában Hucker közbelép. A következő percben Balaton lő mellé. A második félidő eleje is vál­tozatos játékot hoz, de most már a Bányászok kerülnek fokozato­san fölénybe. A 8. percben Be­cze került jó helyzetbe, de a ki­futó Gyaraki mellett kapu mellé lő. Ezután nagy nyomás neheze­dik a hazai kapura, percekig a 16-oson belül pattog a labda, vé­gül Molnár Gyaraki kapujába juttatja a labdát. 1:0. A gól meg­zavarja a hazai védelmet és két perc múlva* Szigeti lyukat rúg, melyből Tresch lesz eredményes. Két perc múlva Becze háromra növeli a gólok számát. Újabb két perc múlva a még mindig megzavarodott hazai védelem mellett Wéber talál a hálóba. 4:0. Ezután kiegyensúlyozottabb lesz a játék, a Bányászok a szép játékra törekednek inkább. A 35. percben egy szép Bányász-táma­dás után Tresch lő kapura, me­lyet Gyaraki jó érzékkel véd. A következő percben Becze a 11-es pontról küldött lövésével beállít­ja a végeredményt. 5:0. A hazai csapat csak az első félidőben — amíg bírta erővel — tudott egyenrangú ellenfele len­ni a Bányásznak. A második fél­időben a nagymányokiaknál ér­vényesült a technikai fölény és a jobb erőnlét. Jók: Palatinusz, Nagy, Wéber, illetve Skuta és az első félidőben Szigeti II. A já-1 tékvezető hibátlanul vezette a: mérkőzést. IREG SZEMCSE—CIKÖ 6:2 (5:2) Iregszemcse, 700 néző. Vezette: j Majoros. Iregszemcse: Panyi —1 után Szántó L az alapvonaltól félmagasan beadott, a jó ütem­ben érkező Bati kapásból a jobb sarokba lőtt; 2:0. Három perc múlva Stumpf ugrott ki, Nagy a 16-oson belül buktatta. A meg­ítélt büntetőt Vál a jobb sarok­ba lőtte. 2:1. A 25. percben nagy kavarodás támadt a cikói kapu előtt, végül Tóth lövése Válban akadt el. A 29. percben hazai szöglet után a védelem röviden mentett, a labda Dein elé került, aki a labdát a hálóba vágta. 3:1 A 32. percben Csanádi hazaadá­sát Stumpf elcsípte, de üres ka­pu fölé emelt. Három perc múl­va Stumpf 3:2-re alakítja az eredményt. A következő percben újabb gól esik. Szögletrúgás utón Győrffy fejese vágódik a cikói kapuba. 4:2. A 40. percben Győrffy fejesét Vál kiejti, me­lyet Győrffy közelről a hálóba juttat. 5:2. A második félidőben a hazaiak engednek az iramból és kiegyen­súlyozottabb lesz a játék. A ci­kói támadások nem jelentenek komoly veszélyt a hazai kapu­ra. A félidő egyetlen gólja a 32. percben esik. Csanádi—Dein a labda útja, Dein labdáját Győrffy fejjel Kersák elé adja, aki a ki­futó Vál mellett a jobb sarokba gurít. 6:2. A 37. percben Tóth — a hazai csapatból — a kiállítás sorsára jut. A 44. , percben Bati nagy gólhelyzetben az ötösről fö­lé lő. Bírálat: A hazai csapat minden tekintetben jobb volt a vendé­geknél. Gólratörő játékával ilyen arányban is megérdemelt a győ­zelme. Jók: Győrffy. Dein, Szán­tó I., Bati, illetve Szegedi, Stumpf, Forró. DOMBÓVÁRI SZPARTAKUSZ —MÁZAI BÁNYÁSZ 3:0 (0:0) Máza, 300 néző. Vezette: Klei­ber. Máza: Veres — Pécsnek, Kovács, Széles — Göncz, Ká­dár — Géth, Mező, Gyorsok, Ra- dó, Szakk. Dombóvár: Palotai — Miklós, Korpádi, Tamás — Fa­zekas, Gálosi — Mácsik, Berki, Horváth II., Gaál, Haraszti. Má­za lendül előbb támadásba, az 5. percben Szakk hatalmas lövését Palotai a kapufa segítségével há­rítja. Továbbra is szorongat a hazai csapat, de eredmény nél­kül. A 10. percben Radó két dom­bóvári védőt kicselezve 10 mé­terről csúnyán fölé lő. A má­sik oldalon Gaál szép lövését vé­di Veres. Feltűnik, hogy a fiatal dombóvári csapat mezőnyben Az NB Il-be került a tolnai asztalitenisz-csapat Örvendetes eseményről szá­molunk be akkor, amikor hírt adunk arról, hogy a Szekszárdi Dózsa I osztályban küzdő női atlétagárdája, a Szekszárdi Dó­zsa NB Il-es ökölvívói, a Szek­szárdi Petőfi NB Il-es női kosár­labda-csapata mellett a Tolnai Szpartakusz asztaliteniszezői is bejutottak az NB II-be. Az osztályozó mérkőzésekre Budapesten került sor, ahol a Tolnai Szpartakusz, az Egri Dó­zsa, a Tatabányai Bányász és a Székesfehérvári Dózsa küzdött a feljutásért. A tolnai csapat sorsdöntő mérkőzést nyert meg akkor, amikor Tatabányát 9:7 arányban legyőzte, mert második mérkő­zésén Székesfehérvártól már 9:5 arányú vereséget szenvedett. A harmadik találkozón már nem volt kétséges a tolnai fiúk győ­zelme, az utolsó helyen végzett egrieket 9:2 arányban fektették kétvállra. Ökölvívás II várakozásnak megfelelően szerepeltek a szekszárdi ökölvívók Egerben A Szekszárdi Dózsa ökölvívó­szakosztálya négy versenyzővel (Árpás, Varga, Markos, Sörös) részt vett a szombaton és va­sárnap Egerben megrendezett Dobó István emlékversenyen. A versenyen a Budapesti Honvéd, az Újpesti Dózsa, a Győri Dózsa, az Egri Dózsa, több mint ötven versenyzővel vett részt, a Buda­pesti Honvéd gárdája nyerte a díszes vándorserleget, melynek versenyzői tíz súlycsoportból ki­lenc bajnokságot szereztek A Szekszárdi Dózsa versenyzői a várakozásnak megfelelően szere­peltek. Nagy küzdelem után Ár­pás és Varga második helyezést ért el, míg Markos súlycsoport­jában a harmadik helyen vég­zett; Sörös, bár jól öklözött, mégsem került a döntőbe, mivel már az első mérkőzésen ponto­zásos vereséget szenvedett. Eredmények: Légsúly: 1. Forró (Honvéd), 2. Nagy (Eger). Har- matsúly: 1. Jaczkó (Honvéd), 2. Szálkái (Győr). Pehelysúly: 1. Simon (Honvéd), 2. Piszkó (Eger). Könnyűsúly: 1. Kajdi (Honvéd), 2 Bélyi (Győr). Kisváltósúly: L Klup (Honvéd), 2. Árpás (Szek­szárdi.' Váltósúly: 1. Kiinger (Honvéd), 2. Goldmann (Dózsa); Nagyváltósúly: 1. Dienes (Hon­véd), 2. Czakó (Győr). Közép­súly: 1. Bitter (Honvéd), 2. Sülé (Győr). Félnehézsúly: 1. Bellányi (U. Dózsa), 2. Fodor (Eger). Nehézsúly: 1. Ágoston (Honvéd), 2 Varga (Szekszárd). Majnay kapura fejei Szekszárdi Dózsa—Pécsi Vasas 3:0 (2:0). A Dózsa az első fél­időben sok gólhelyzetet teremtett, ezeket azonban nem mind tud­ta értékesíteni. A képen egy jobboldali beadás után Majnay kapu­ra fejel — eredménytelenül A szekszárdi járási labdarúgó bajnokság sorsolása A Szekszárdi Járási Labdarú­gó Szövetség augusztus 25-én megtartott szövetségi ülésen el­készítette a járási labdarúgó­bajnokság sorsolását. A szek­szárdi járási labdarúgó-bajnok­ság tíz csapat részvételével in­dul, a bajnokság kezdési idő­pontja: 1961. szeptember 3. Szeptember 3: Szedres—Ten- gelic, Mözs—Bogyiszló, Alsóhíd- vég—Szekszárdi AKÖV, Decs— Szekszárd-Szőlőhegy, öcsény— Pörböly. Szeptember 10: Bogyiszló— Szedres, Szekszárdi AKÖV— öcsény, Szekszárd-Szőlőhegy— Alsóhídvég, Decs—Tengelic, Pör­böly—Mözs. Szeptember 17: Mözs—Szek­szárdi AKÖV, öcsény—Szek­szárd-Szőlőhegy, Alsóhídvég— Decs, Tengelic—Bogyiszló, Szed­res—Pörböly. Szeptember 24: Szekszárdi AKÖV—Szedres, Szekszárd-Sző- lőhegy—Mözs, Decs—öcsény, Al­sóhídvég—Tengelic, Pörböly—Bo­gyiszló. Október 1: Szedres—Szekszárd- Szőlőhegy, Mözs—Decs, öcsény —Alsóhídvég, Bogyiszló—Szek­szárdi AKÖV, Tengelic—Pörböly. Október 8: Decs—Szedres, Al­sóhídvég—Mözs, Tengelic— Öcsény, Szekszárd-Szőlőhegy— Bogyiszló, Szekszárdi AKÖV— Pörböly. Október 15: Szedres—Alsóhíd­vég, Mözs—Öcsény, Bogyiszló— Decs,Tengelic—Szekszárdi AKÖV, Pörböly—Szekszárd-Szőlőhegy. Október 22: öcsény—Szedres, Mözs—Tengelic, Alsóhídvég—Bo­gyiszló, Szekszárdi AKÖV—Szek­szárd-Szőlőhegy, Decs—Pörböly. Október 29: Szedres—Mözs, Bo­gyiszló—öcsény, Szekszárdi AKÖV—Decs, Szekszárd-Szőlő­hegy—Tengelic, Pörböly—Alsó­hídvég. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc tf'adja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség: 20—11 Kiadóhivatal 20—10 Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési j*íj egy hónapra 11 Pl