Tolna Megyei Népújság, 1961. augusztus (11. évfolyam, 179-205. szám)

1961-08-09 / 186. szám

6 TOtWA MEGYEI VEPÜ.TSAG 1961. augusztus 9. SPORT Kosárlabda Férfi csapatunk a várakozáson felül, lányaink gyengébben szerepeltek a Balaton Kupán Megyeválogatottjaink 5-én és 6-án részt vettek a Balaton Kupa küzdelmein. Tizenkét női és Ti­zenegy férficsapat 3—3 csoport­ban lépett pályára. Mindegyik csoportnál kiemelés szerint NB I-es csapatokhoz osztották be a csapatokat. A mérkőzések rövi­dített játékidővel folytak. Női csapatunk a II. csoportba került, az NB 1-es Székesfehér­vári Vasas, az NB U-es Kecske­mét és a Budapesti Kenyérgyár csapataival együtt. A székesfehér­váriak klasszis-fölénnyel nyerték meg minden mérkőzésüket. Csapatunk eredményei: Székes- fehérvári Vasas—Tolna megye 40:9 (20:3). A négy válogatottat felvonultató fehérváriak ellen alárendelt szerepet játszott csa­patunk. Fővárosi Kenyérgyár—Tolna megye 26:14 (10:8). Sok hibával, gyengén játszott csapatunk. Ki­ütközött az összeszokottság hiá­nya is lányainknál. Emellett dön­tő volt a sok biztos helyzet ki­hagyása is. Kitűnt: Kimmel és a két Varga. Tolna megye—Kecskemét 18:16 (9:7). Csapatunk az utolsó mér­kőzésén végre közel azt nyújtot­ta, amire képes. Különösen tá­madás-építésben nyújtottak jó teljesítményt játékosaink. Véde­kezésben viszont alapvető hibá­kat láttunk. Kitűnt: Varga II., a 9 mezőny legjobbja, Kovácsik és Varga I. Férficsapatunk a legerősebb (»B«) csoportba került. Az NB I. harmadik helyezett Bajai Bácska, az NB II. élcsoportjába tartozó Székesfehérvári Vasas és az NB 11. 8—9. helyén kikötött Kecske­mét csapataival került össze. Fiaink nagyszerű fegyvertényt hajtottak végre, amikor mindkét NB Il-es ellenfelüket megérde­melten, színvonalas küzdelemben fektették kétvállra. Eredmények: Tolna megye— Székesfehérvári Vasas 37:36 (21:15). Csapatunk különösen az első félidőben, elsősorban ember­fogás ellen ragyogóan játszott, de a hajrában is feltűnően hig­gadt, nyugodt játékot nyújtottak. Legjobb dobók: Báli 15, Fogarasi 12. Baja—Tolna megye 43:21 4 38:14). Közvetlenül a fehérvári mérkőzés után került sor erre az összecsapásra. Mérlegelve a le­hetőségeket és az utolsó mérkőzés fontosságát, ezen a találkozón a teljes kezdő ötöst pihentettük, a fiatalok játszottak. Legjobb do­bók: Pilvein 10, Hargitai 6. Tolna megye—Kecskemét 38:36 (17:13). Ezen a mérkőzésen is öt­letesen, ügyesen, taktikailag fe­gyelmezetten és meglepően éret­ten játszottak a fiúk. Ezzel pá­rosult a hihetetlen lelkesedés és küzdeni akarás is. Támadásaink­ban és védekezésünkben egyaránt a jó csapatmunka volt a döntő. Legjobb dobók: Hunyadi és dr. Péntek 15—15. A két győztes mérkőzésen a Bodri, Fogarasi, Hunyadi, dr. Péntek, Báli. Csere: Hargitai, Danóczi összetételű csapat szere­pelt. A selejtezők végeredménye: NŐK: 1. Székesfehérvári Vasas 6 2. Fővárosi Kenyérgyár 5 3. Tolna megye 4 4, Kecskemét 3 FÉRFIAK: 1. Bajai Bácska 6 2. Tolna megye 5 3. Kecskemét 4 4. Székesfehérvári Vasas 3 A döntőket női és férfi vonalon egyaránt az NB I-es csoport győztesei vívták. Végeredmény: NŐK: 1. Diósgyőri Vasas 4 2. Székesfehérvári Vasas 3 3. Csepel 2 FÉRFIAK: 1. Bajai Bácska 4 2. Csepel 3 3. Diósgyőr 2 A megyei labdarúgó-bajnokságba jutásért Cikó—Teogelic 4:3 (2:1) A cikói csapat egyik gólja — a négy közül — a tengelici kapu­ban. Öcsény, 300 néző. Vezette: Ma­joros. Cikó: Vál — Szeiler, Sze­gedi, Illés — Bogos, Simonits — Treicz, Stumpf, Forró, Tamás, Fazekas. Tengelic: Tőrich — Ma­jor, Merész, Tóth I. — Juszt, Tóth II. — Molnár, Nagy, Mesz- lényi, Sulák, Széles. Tengelici támadásokkal indul a mérkőzés, de már a második percben Stumpf hatalmas lövé­se megy el a kapu felett. Nem sokkal később Stumpf vezetéshez juttatja Cikót; 1:0. Kezdés után nem sokkal a tengeliciek har­colnak ki szögletet, melyet Mol­nár mellé lő. Változó a játék. A 17. percben Treitz hagy ki nagy helyzetet a tengelici kapunál. Ezután cikói táimadások követ­keznek, mely után Stumpf gólt lő. 2:0. Öt perc múlva Molnár ügyes megoldással 2:l-re alakít­ja az eredményt; A félidő utol­só percében 11-eshez jut Ten­gelic, de ezt nem tudják érté­kesíteni; A második félidő elején mind­járt Meszlényinek van nagy helyzete, de ezt kihasználatlanul hagyja. A tengelici támadásokat a jól záró cikói védelem hosz­«L>-----------------------------­S port Augusztus 5-én, szombaton es­te a dunaszentgyörgyi sportkör gyűlést tartott. A gyűlésen több mint százan vettek részt. Részt vett és felszólalt Bencze Béla, a járási TST elnöke is. A tag­ság hozzájárult, hogy a községi | sportkör termelőszövetkezeti sportkörré alakuljon át. Az újon­nan megválasztott vezetőségben részt vesznek a termelőszövetke- | zet vezetői közül is, akik ígére­tet tettek, hogy a sportkört — erejükhöz mérten — támogat­ják. * A városi labdarúgó bajnokság során a Megyei Tanács csapata 7;3-ra győzött a Szőlészet ellen. 1 hírek A Vasipari Vállalat csapata a Faipari Vállalat ellen győzött 1:0-ra. * A Szekszárdi Petőfi NB Il-es kosárlabda-csapata megkezdte a felkészülést a szeptember 15-én kezdődő bajnokságra. * A Szekszárdi Dózsa ökölvívó csapata, amely sikeresen szere­pelt a Balaton Kupa villámtor- nán, a verseny után egy hétig Balatonalmádiban nyaralt. A versenyzők hétfőn érkeztek visz- sza Szekszárdra, és előrelátható­lag a jövő héten kezdik meg a felkészülést az NB II. őszi for­dulóira. szú ideig tartani tudja. A 11. percben Sulák lő nagy helyzet­ben fölé. Később Meszlényi hi­báz. A 16. percben Cikó lesgólt ér el. A 17. percben a jól játszó Stumpf újabb góllal terheli meg a tengeliciek kapuját. 3:1. Nem sokkal később Tamás lesz ered­ményes. 4:1. A játéknak ebben az időszakában a cikói csapat jól játszott. Később a játék iramá­ból engedtek és így a 23. perc- lsen Molnár szépíteni tudott. 4:2. Két perc • múlva Meszlényi lőtt gólt. 4:3. Ekkor újra érde­kessé vált a játék. A (mérkőzés utolsó negyedórájában hiába tá­mad már a tengelici csapat, az eredményen nem tudnak változ­tatni. Jók: Stumpf, Forró, Szege­di, illetve Major és Meszlényi. 4Í II mözsi kézilabda-csapat készül a bajnokságra A mözsi termelőszövetkezeti sportkör női kézilabda-csapata készül a megyei bajnokságra. A csapat tagjai rendszeres edzése­ken vesznek részt, ahol az erőnlét fokozása mellett különböző technikai fogások csiszolására használják fel az időt. Képünkön Borsos Éva, a csapat egyik tehetséges játékosa a kapuradobást gyakorolja. Á megye-bajnokságra készülő Gerjeni MEDOSZ fölényes győzelme Háza felett Gerjen—Máza 5:1 (1:1) A megyed bajnokság rajtjára készülődő gerjeni labdarúgók va­sárnap a Mázai Bányász együt­tesét fogadták otthonukban. Még a mérkőzés előtt megkértük Or- szágh edzőt, hogy nyilatkozzék a gerjeni csapat eddigi felkészülé­séről. — Három heti »pihenő« után, az első mérkőzést Faddon játszot­tuk, ahol szép, 4:2-es győzelmet értünk el. A visszavágón »csak« döntetlenre futotta. Majd hét­közben (csütörtökön) Kalocsán, a helyi Kinizsi ellen léptünk pá­lyára, ahol szintén döntetlenre, l:l-re játszott a csapat. — Na, és mit vár a mai mér­kőzéstől? — Elsősorban szép játékot és szoros eredményt. — A bajnoki rajtig milyen csa­patokkal játszik még a felkészü­lés során Gerjen? — A héten, csütörtökön a Ka­locsai Kinizsi adja vissza láto­gatásunkat, majd vasárnap Ma- docsára utazik a csapat, ahol egy villámtomán vesz részt, majd végül Tolnát fogadjuk itthon. — Na, és mi a helyzet az ifik felkészülése terén? Ezt már Finzter Jakabtól, az ifik edzőjétől kérdezzük, aki »betársult« Országh elvtárs mel­lé. — Az ifjúsági együttesünk is az első csapatunkkal párhuzamo­san, egy-egy mérkőzést Faddal, illetve Kalocsával játszott. A mi eredményeink, ha nem is olyan jók, mint az első csapaté, (Fad­don 5:1, illetve 2:2, Kalocsával 2:4), de bízom abban, hogy az 1961—62-es évben már jobban fo gunk szerepelni, mint a múlt évi bajnokságban. Végül egy pár szót a Gerjen— Máza mérkőzéssel kapcsolatban. A szép játék és a szoros ered­mény elmaradt, helyette inkább küzdelem és 5:l-es gerjeni győ­zelem (!) született. Máza játékában a hazai közön­ség csalódott: egyedül Gyorsok játszott jól a volt NB III-as csa­patból. Bráz A kocsolai termelőszövetkezeti sportkör labdarúgó-csapata, mely részt vesz a dombóvári járási labdarúgó szövetség által rendezett Falusi Kupa labdarúgó-bajnokságban. Ha délután a Pécsi Dózsa Szekszárdon játszik A Szekszárdi Petőfi és a Pé­csi Dózsa vezetőinek egy koráb­bi megállapodása értelmében a | Pécsi Dózsa csapata ma délután Szekszárdon vendégszerepei. A Dózsa csapatában ezúttal helyet kap a Szekszárdi Petőfi volt já- ! tékosa — Török — is. A mérkő- j zés öt' órakor kezdődik, TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség: 20—11 Kiadóhivatal 20—10 Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21. 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi pcstahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy héngpre S! &