Tolna Megyei Népújság, 1961. május (11. évfolyam, 102-126. szám)

1961-05-26 / 122. szám

6 TOLNA MEGYEI NEPÜJSÄG T%1, május 28. S ÍÖ1T Kézilcbda-híradó Nőknél Simontornya és Nagydorog, a férfiaknál már csak Simontornya veretlen A megyei kézilabda-bajnokság vasárnapi fordulójában a követ­kező eredmények születtek: Nők: Nagymányok—Kocsola 2:5, Mözs •—Tolnai Selyem 7:2, Bonyhád— Iregszemcse 5:2, Nagydorog—Tol­nai Textil 13:0, Tengelic—Simon­tornya 3:16. Férfiak: Nagymanyok —Kocsola 14:22, Szekszárdi Hon­véd—Tolnai Selyem 19:4. , A bajnokság állása: 1. Simontornya N ő 6 k : 6 101:11 12 2. Nagydorog 6 6 — — 54:8 12 3. Kocsola 6 4 1 1 32:34 9 4. Mözs 7 4 — 3 39:33 8 5. Tengelic 6 3 — 3 35:31 6 6. Fadd 6 3 •-­3 2 5:28 6 7. Tolnai Selyem 6 2 1 3 17:36 5 8. Iregszemcse 5 2 — 3 17:25 4 9. Tolnai Textil 7 2 — 5 5:45 4 10. Bonyhád 6 1 — 5 16:33 2 11. Nagymányok 6 — — 6 8:67 — 1. F Simontornya érti 6 a k 6 | 176:54 12 2. Szekszárdi Honvéd 5 4 I« 1 136:57 8 3. D. Szpartakusz 5 3 — 2 85:80 6 4. Kocsola 6 3 — 3 109:104 6 5. Tolna; Szpartakusz 5 3 — 2 61:85 6 6. D. Fatelítő 5 2 — 3 54:90 4 7. Tolnai Selyem 6 1 ■— 5 55:107 2 8. Tamási 4 1 — 3 28:86 2 9. Nagymányok 4 — 4 43:83 — A vasárnapra kisorsolt mérkő­Férfiak: Dombóvári Fatelítő— zések: Nők: Iregszemcse­—Mözs Szekszárdi Honvéd 14. v.: Far­10 óra. Vezeti: Massányi. Tolnai kas. Tolnai Selyem—Nagymányok Selyem—Nagymányok 11. v.: Ba­bos. Kocsola—Tengelic 13 v.: Ta­kács, Simontornya—Nagydorog 11. v.: Róth. Tolnai Textil—Fadd 10.30: v.: HaypáL 12. v.: Babos. A Tolnai Szpartakusz—Tamási mérkőzés 27-én szombaton 16 óra kor kerül lejátszásra. Vezeti: HaypáL Dombóvári Szpartakusz 6:1 (1:1) Dombóvár 400 néző, vezette: Kimle. Dombóvár: Csu torás — Miklós, Korpádi, Tamás — Faze­kas, Forgács — Gálosi, Horváth I., Horváth S., Horváth II., Ber­ki. Iregszemcse: Ráksi — Kocsis, Varga, Csanádi — Kőműves, Dein — Szántó, Bati, Lódi, Nagy, Kersák. A hazaiak támadásai ve­zetik be a mérkőzést, azonban a vendégek szívós és lelkes véde­kezése miatt gólt lőni nem tud­nak. A 30. percben Korpád; a tizenhatoson belül szabálytalanul akasztja Lódit, 11-es! A büntetőt Kersák értékesíti. 0:1. Négy perc nyi játék után a Vasútból átiga­zolt, s a Szpartakusz színeiben először szereplő Horváth nagy­szerű fejesgóllal egyenlít. 1:1. Továbbra is a hazaiak támadnak, Iregszemcse mellé, vagy fölé TEKE Vasárnap megkezdődött a megyei férfi kisgolyós teke csapatbajnokság Vasárnap megkezdődött a Tol­na megyei férfi kisgolyós teke csapatbajnokság. Az első forduló meglepetés nélkül telt, a papír­forma szerinti eredmények szü­lettek. Eredmények: Tolnai Szpai takusz—Bonyhádi Cipőgyár 6:0 Legjobb dobók: Balaton 305, il­letve Gungl 225. Szekszárdi Pos­tás—Dombóvári Cement 5,5:0,5 Legjobb dobók: Radó 316, illetve Molnár 219. Bonyhádi Vasas— Tolnai Vörös Lobogó 2:4 Legjobb dobók: Becsei 275, illetve Schal- ler 260. A bajnokság állása: 1. Tolnai Szpartakusz 1 1128 6 2. Szekszárdi Postás 1 1088 5,5 3. Tolnai Vörös Lob. 1 990 4 4. Bonyhádi Vasas 1 978 2 5. Dombóvári Cement 1 757 0, 6. Bonyhádi Cipő 1 848 0 Mint lapunkban már közöltük, fe­lejthetetlen él ményt jelentett az úttörők számára az a találkozás, mely a szekszárdi Babits Mihály Ál­talános Iskolában történt a szek­szárdi, tolnai út­törők és élvo­nalbeli sakkozóink között. Képünkön Karakas Gyuláné női mester, a Bu­dapesti Vörös Me­teor sakkozója szimultán közben. Mögötte Kovács Kornél mesterje­lölt. a Budapesti Szpartakusz ver­senyzője. flz atlétikai Népköztársasági Kupa végeredménye Befejeződött az 1961. évi atlé­tikai Népköztársasági Kupa, mely nek a végeredménye: Nők: Szekszárdi Dózsa Tolnai Selyemfonó Bátaszéki VSK öcsényi KSK Férfiak: Szekszárdi Dózsa Bátaszéki VSK Tolnai Selyemfonó öcsényi KSK 13 426 pont 8501 pont 7911 pont 517 pont 1-3 237 pont 9588 pont 2605 pont 2176 pont Újjáalakult az edző* bizottság Az edzők bizottsága imájus 22- én hétfőn ülést tartott. Megtár­gyalták a napi problémákat, majd újjáalakult az elnökség. A részt­vevők a következőket választot­ták az elnökségbe: Vincze János elnök, dr Ábrahám László tit­kár. Elnökségi tagok: Galambos de lövéseik mennek. Szünet után, a 6. percben Gá losi a kapu előtti kavarodásból j István, Ludas Béla, Csordás Sán- lőtt góljával 2:l-re vezet a Szpar , dór, Albrecht József, Gabi Géza, takusz. Majd Horváth II. nagy- és Bánhelyi Béla. Az edzők bizottsága június 19- én tartja legközelebbi ülését, melyre — előreláthatólag — a társadalm; edzőket is már meg­Jogos panasz A területi kosárlabda-bajnok­Tevel nyerte a járási rangadót level—Cikó 2:1 (1:1) szerű mesterhármassal 5:l-re ala­kítja a mérkőzést. Közben a ven­dégek is vezetnek Kersák révén egy két ügyes támadást, de a ha­zaiak védelme jól áll a lábán. I hívják Az utolsó gólt Berki szerzi, egy jól sikerült fejessel. 6:1. Bírálat: Ilyen arányban is meg­érdemelt győzelmet arattak aj/) jól játszó hazaiak. Ha az első.j ság utolsó fordulójára, május félidőben pontosabbak a lövéseik,!! 21-re ;rfa fa a Kosárlabda Szö- könnyen kétszámjegyű eredményt!) vétség a Paks—Dombóvári Gim- érhettek volna el. Kitűntek: Kor' - názium női mérkőzést. A dom- pádi, Forgács, Horvát II. és Hor-!\, kővári csapat Pakson megje- váth S., valamint Kersák, Ko-2) lent, ahol a legnagyobb megle­<f petésükre közölték: a hazai csa- pat nem áll ki, mert ők már lemondták a mérkőzést és ezt J a szövetséggel is közölték. A dombóvári gimnázium is Kosárlabda HB II, Szekszárd vereséget szenvedett Nagykőrösön A Szekszárdi Petőfi NB Il-es női kosárlabda-csapata vasárnap Nagykőrösön szerepelt, ahol nagy küzdelem után 70:63 (39:32) arányban vereséget szenvedett. További eredmények: Budapesti Kinizsi—FŰSZERT 54:53 (27:23), Újpesti Bőripar SK—Sopron 49:28 (16:16), Eger—Székesfehér­vár 52:47 (29:22), Kecskemét— Pamutipar 2:0 (játék nélkül). A Szolnok—Győr mérkőzés elma­radt. A bajnokság állása: 1. UBSK 21 19 2 1069: 713 40 2. Győr 20 15 5 1082: 900 35 3. Bp. Kinizsi 21 13 8 1092: 948 34 4. fűszert 21 11 10 940: 913 32 5. Kecskemét 20 11 9 981: 921 31 6. Szekszárd 21 10 11 1093:1157 31 7. Székesfehérvár 21 10 11 1004: 976 31 8. Nagykőrös 20 11 9 1060:1032 31 9. Sopron 21 9 12 1072:1041 30 te. Szolnok 20 8 12 901: 974 28 íi. Eger 19 5 14 849:1059 24 12. Pamutipar 21 I 20 631:1140 22 S p o r t 1­1 í r e k CS1S. Járási labdarúgó-mérkőzés Te­velen. Vezette: Kuszka. Tevel: Jakab — Szőcs, Bíró V., Bíró B. — Zwick, Krómer — Csaba, Paál, Illés, Bódai, Illés II. Cikó: Váll — Bogos, Szegedi, Beke — Érni, Ta­más — Stumpf, Illés I., illés II., Kertész, Fazekas. A vendégek kezdik a játékot és néhány gyors elfutással ve­szélyeztetik Jakab kapuját, de a kapus mindig jó ütemben lép közbe A teveliek is feloldódnak az idegesség alól és sokszor ve­szélyesen közelítik meg Váll ka­puját, aki jól őrzi hálóját. Egye­lőre az iraim nagy, de szép já­ték nincs. Egy hosszan előre­adott labdára Fazekas fut rá és egy szép testcsellel becsapja Ja­kabot és az ellenkező irányba tés, Paál átadását _____ e rővel küldi Váll hálójába. 1:1.1] Szünetig a két tizenhatos közötti folyik a játék. Szünet után Tevel szemmellát- hatólag az eredmény tartására törekedik és a kötőket hátravon-j( ja a védelem segítségére. Hosz- szú labdákkal és kiugrásokkal' próbálkoznak, melynek eredmé­nye, hogy a 34. percben Csaba beadását Illés II. a jobb felső sarokba bombázza. 2:1. Cikó tel­jes erejével támadásba lendül, de a teveliek ügyesen lelassítják tá­madásaikat. A hátralevő időben Jakab remek védésekkel igazol­ja, hogy tehetséges kapus. Jók: Jakab, Bíró B., Krómer, Zwick, Illés II., illetve Szegedi, i * kólái sportköre nehéz anyagi u körülmények között dolgozik. ,)■ Nem engedhet meg magának )({ ilyen luxus-utazást. Az iskolai Csaba nagy<h sportkör most a szövetséghez A megyei labdarúgó szövetség fegyelmi bizottsága Horváth Gé­za gerjeni játékost május 29-ig iltotta el a játéktól. * A területi kosárlabda-bajnok- Jság során elmaradt Bonyhád— ) Szigetvár női és férfi mérkőzést {vasárnap kell lejátszani. Mind­ekét mérkőzésre Bonyhádon kerül “sor. A női mérkőzés 11, a férfi- ! mérkőzés 12 órakor lesz lejátszva, j A bonyhádi női és férficsapatnak fmég lejátszatlan a pécsi pedagó­giai főiskola elleni mérkőzése is. (Erre június 4-én, Pécsett kerül jsor. * A Szekszárdi Járási Testneve­lési és Sporttanács május 30-án, kedden délelőtt 9 órakor tartja ülését. A TST-ülésre a régi me­gyeháza kis tanácstermében ke­fordult költségeinek megtéríté- JkpJ séért. Minden bizonnyal, a sző- \1 ül sor­vétség fizetni fog. A tanulság: .. . ., *. „ a jövőben nagyobb körültekin- ' i ^ gyonki járási TST mellett működő röplabda-?,zövetseg szer- /ezésében megkezdődött a közsé- sovló eset *fcgi röplabda-bajnokság. Hét csa­téssel kell intézni az ügyeket . . és akkor nem fordul elő ha- ) jl Czese <J?i röj oat mérkőzik: ÍOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség: 20—11 Kiadóhivatal 20—10 Máté István bátaszéki ifjúsági játékos nem jelent meg a Buda­pesten lejátszott ifjúsági váloga­tott mérkőzésen. A fegyelmi bi­zottság ezért Máté Istvánt meg­idézte, de mivel a bizottság meg­győződött, hogy a játékos önhi­báján kívül nem tudott részt ven ni a mérkőzésen, büntetésétől el­tekintettek. * Vasárnap a kétyi úttörők Fel- sőnánára látogattak és a két köz­ség úttörői távol- és magasugrás­ban mérték össze tudásukat. Mindkét számban a kétyi úttö­rők győztek. Márton Antal a magasugrást 135-ös teljesítmény­nyel nyerte, míg a távolugrásban 4,75-ös eredménnyel szintén ő lett az első. A lányoknál Lovász Irma 125-tel nyerte a magasugrást, míg a távolugrást az ugyancsak kétyi Márton Erzsébet 4.05-ös ugrással nyerte. Az atlétikai verseny után került sor a Felsőnána—Kéty lab­darúgó-mérkőzésre, melyet a fel- sőnánai úttörők 4:0-ás félidő után 6:0-ra nyertek. vetődő kapus mellett a jobb sa- [ Tamás és Fazekas. A játékvezető rokba gurít. 0:1, Tevel nagy erő- | megfelelően vezette a kemény, vei támadásba lendül és a 29.! de sportszerű mérkőzést, percben megszületik a kiegyenlí-1 S Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi pcjtahlvatalokni és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 11 Ft A Vörös Csillag Termelőszövetkezet, Járási Ta­nács, Kisipari Termelőszövetke­zet, Járási Pártbizottság, Rendőr­ség, Magyar Nemzeti Bank és az ÁMG. A röplabda-bajnokság résztvevői úgyszólván már vala-j iákon került lejátszásra. A rossz mennyien jelentkeztek a Kilián talajú pályát nagy fű nőtte be és Testnevelési Mozgalomba. Dombóvári Fatelífó — Csibrák 7:0 (4:0) A járási bajnoki mérkőz:’-: Csib A Labdarúgó Szövetség Elnök­sége felhívta a Szeltszárdi Petőfi és a Szekszárdi Dózsa sportkör így jó játék nem alakulhairtt ki. Az első félidőben a hazai csapat, még időnként kísérletezett ellen­súlyozni a dombóvár; fölényt, de a második félidőben ,már teljesen vezetőségét, hogy az úttörő láb- j beszorultak. A dombóvári csapat darúgó-csapatok megszervezésé- j i’yen arányban is megérdemelten ről postafordultával adjanak je- ; győzött. lentést. 1 T. Gy.