Tolna Megyei Népújság, 1961. április (11. évfolyam, 78-101. szám)

1961-04-07 / 81. szám

fi TOT, VA MEGYEI NÉPÚJSÁG 1961. április 7. SPORT Á megyei labdarúgó-bajnokságért Szekszárdi Dózsa— Gerjen 2:2 (0:t) Szekszárd, 600 néző. Vezette: Németh. Sz. Dózsa: Bencze II. — Tamási, Tárnok, Bencze I. — Vass, Púpos — Kormos, Majnay, Dósai, Zólyomi, Novak. Gerjen: Fekete — Horváth, Haáz, Farnek — Vajda, Pongó — Szabó, Kle- ment, Husti, Antus, Bán. Kezdés után Bán hátrahúzódott és Dósait szinte az egész mérkő­zés folyamán árnyékként kísérte. A második percben egy 20 méte­res szabadrúgásból Husti a bal felső sarokba lőtt. 0:1. A gól után a Dózsa játszott enyhe fölényben, de nem sok munkája volt a ger- jeni kapuvédőnek. Szünet után Majnay beadásá­ból Dósai egyenlített a 15. perc­ben. 1:1. Sőt egy perc múlva Fe­kete feleslegesen kifutott, Novák lövése most a Dózsának szerzett előnyt. 2:1. A 18. percben Szabó faképnél hagyta a Dózsa védel­mét, beadását Klement kapta vissza, és közelről kiegyenlített. 2:2. Ezután hatalmas küzdelem indult meg a győztes gólért. Mindkét csapat sok helyzetet ha­gyott kihasználatlanul, de a Dó­zsa hiába játszott sokszor nyo­masztó, fölényben, a vendégcsa­pat óriási lelkesedéssel védeke­zett. Kitűntek: Fekete, Pongó és Szabó, illetve Kormos, Majnay, Bencze I. ' {regszemcse — Dunaföldvár 0:0 Iregszemcse, 1000 néző. Vezet­te: Pogány. Iregszemcse: Ráksi — Kocsis, Cziráky. Bati Szántó I.. Dein — Tóth, Lódi, Nagy, Varga, Kersák. Dunaföldvár: Gyaraki — Horváth, Szigeti II., Czobor — Szigeti I., Skuta — Ba­laton. Szeder, Németh, Kornis, Bernsdorfer. Már az első félidőben jelentős mezőnyfölényt harcolt ki a hazai csapat, a helyzeteket azonban a csatársor nem tudta kihasználni. A második félidőben a hazaiak nyomása tovább fokozódott. A dunaföldvári csatársor csak rit­kán tudott eljutni Ráksi kapu­jáig. Az utolsó 20 percben a ven­dégek teljesen beszorultak, a helyzetek sora maradt kihasz­nálatlanul, sőt még egy 11-est sem értékesített a hazai csapat, mert azt Bati a 80. percben a kapufára lőtte. A 85. percben a játékvezető Kersákot és Balatont kiállította. Kitűntek: Bati, Szán­tó I.. Cziráky, illetve Gyaraki, Szigeti II.. Horváth, Skuta. Hadaró Dombóvári VSE — Döbrököz 4:1 (2:0) Dombóvár, 1200 néző. Vezette: Kimle. Dombóvár: Egyed —Hal-- mosi II., Halmosi I., Potó — Be- ke. Kalmár — Gelencsér, Tapasz- ti, Lehőcz, Varga, G. Kiss. Döbrö­köz: Vindics — Csikós, Farkas, Szentgyörgyi, — Herke, Kiss — Venczel, Ferencz, Dékány, So- mogyvári, Lindmayer. Az első percekben a hazaiak játszottak enyhe fölényben. A 17. percben nagy nyomás alatt a ven­TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenco Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség: 20—11 Kiadóhivatal 20—10 dégek kapuja. Varga hatalmas lövése a hálóba vágódik. 1:0. A 22. percben lábról lábra vándorol a labda, és Tapaszti értékesíti a helyzetet. 2:0. A második félidő első negyed­órájában Döbrököz rohamozott. Halmosi hátragurított, és a ki­mozduló Egyed mellett a labda begurult a dombóvári kapuba. 2:1. A 28. percben a döbröközi kapu előtt pattogott a labda, Ta­paszti harcolt a védelemmel, és remek gólt lő Vindics kapujába. 3:1. A 35. percben Lehőcz a jobb­szélen elfutott, beadását Tapaszti továbbította Vindics kapujába. 4:1. Jók: Potó. Beke, Tapaszti, Varga. Gelencsér, illetve Farkas, Ferencz, Lindmayer. Somogyvári Simontornya—Fadd 1:0 (1:0) Fadd, 1500 néző. A mérkőzés nagy részében a faddi csapat tá­madott. amit mutat az is, hogy a hazai együttes 10 szögletet, a faddi csatárok pedig hat kapufát értek el, de a simontornyai kaput egyszer sem sikerült bevenniük. Simontornya a 35. percben lőtt 20 méteres szabadrúgással sze­rezte meg a győzelmet. Nyirati Bátaszék — Kisdorog 2:2 (0:1) Bátaszék, 1000 néző. Vezette: Magyar. Bátaszék: Bodony — Horváth, Kiss, Bozsolik — Zeier, Márton — Péter, Toronyi, Nagy, Zágonyi, Székely. Kisdorog: Csá- nyi — Kóka, Gseidt I., Gseidt II. — Becze, Simon — Újvári, Klein, Krémer, Déghy, Fazekas: Az első percben Zágonyi rosz- szul esik, válla kifordul és kór­házba kellett szállítani. Bátaszék tehát végig tíz emberrel játszik. Váltakozó a játék. Elég erős ira­mú, de meglehetősen csapkodó. A kisdorogi csapat szerzi meg a vezetést a 23. percben. Bal oldal­ról élesen belőtt labdát Bodony kiejti és Újvári a hálóba lő. 0:1. Fordulás után a hatodik percben Toronyi ballábas lövését Csányi kiüti, és a befutó Horváth közel­ről a hálóba vágja. 1:1. A 25. percben Horváth pergős lövése a kapufáról lepattan és Zeier ve­tődve fejel a hálóba. 2:1. A kis­dorogi csapat a 40. percben egyenlít. A 20 méteres szabadrú­gást Gseidt II. a jobb sarokba lö­vi. 2:2. Jók: Kiss, Horváth. Zeier, illetve Gseidt II., Becze, Újvári. Czencz Nagymányok—Gyönk 5:1 (4:1) Gyönk, 400 néző. Vezette: Ben­cze. Nagymányok: Szőts — Hucker, Mányoki, Berta — Nagy, Guth — Teleki. Becze, Bareith, Wéber, Wusching. Gyönki KSK: Licker — Zakar, Steitz, Sticz — Molnár, Tóth — Gyimesi, Jankó, Bányai, Módos, Pintér. A második percben Sticz sza­bálytalan szerelése miatt sza­badrúgáshoz jut az ellenfél, mely­ből gólt ér el. 1:0. A vendégcsa­pat marad továbbra is támadás­ban, és a 22. percben a Bányász­csapat megszerzi a második gól­ját. A gól után a hazai csapat percei következnek, közben Bá­nyai fejese kapu mellé száll, majd Gyimesi elől Szőts lábbal ment. A 34. percben szerzi meg a nagy mányoki csafjat a .harmadik gólját, öt perc múlva "már 4:0 az eredmény. A gyönkiek egyetlen gólja a 43. percben esik Bányai fejeséből. A második félidőben a Bá­nyász-csapat a labda tartására rendezkedik be, ritkán támad, így a hazai csapat mezőnyfölényt harcol ki, de a tervszerűtlen, csapkodó játék nem hoz ered­ményt. A második félidő egyet­len gólját Becze a kimozduló Licker mellett szerzi meg. A fél idő eseménye még Steitz lövése, mely a kapufát találja el. Jók: Hucker, Becze, Bareith, Wéber, illetve Tóth és Gyimesi. Szendrei Paksi Kinizsi- Dombóvári Szpartakusz 2:1 (0:0) Paks, 1200 néző. Vezette: Mil- ley (Fejér megye). Paks: Árki — Tanner. Hermann, Sztanó — Fer- kó, Vida — Farkas, Németh, Ben- csik. Horváth, Kródi. Dombóvár: Palotai — Miklós. Korpádi, Ta­más — Fazekas, Varga — Csuto­rás. Buzánszky. Horváth, Berki, Gaál. Az első félidő gólnélküli, válto­zó játékot hoz. Szünet után a he­lyi csapat harcol ki fölényt, és a hatodik percben ez góllá érik. Farkas fut el a iobbszélen. be­adását Kródi a léc alá fejeli. Pa­lotai a labdát csak a hálóba tud­ja továbbítani. 1:0. Kezdés után a vendégek támadnak, és Berki hatalmas lövése a kapufát talál­ja. A 11. percben Ferkó a 16-oson belül kezez. A büntetőt Korpádi értékesíti. 1:1. Az egyenlítés után mindkét csapat nagy iramot dik­tál. A győztes gólt a hazai csapat befejezés előtt 10 perccel szerzi meg. amikor Kródi elfut, az alap­vonalról bead és a nagy iramban érkező Németh erős lövése jut Palotai kapujába. 2:1. Mindkét csapat idegesen ját­szott, sok volt a szabálytalanság. A helyi csapat a felét sem nyúj­totta múlt heti játékának. Golenszky Készül o Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, .25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta llőfizethető a helyi postahivatalolcnd' és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra M. ft A hét tizenegye A vasárnapi fordulóban ismét a i nyújtottak gyengébb teljesít- védők tűntek ki, és a csatárok ' ményt. A hét tizenegye:' Fekete (Gerjen) Hucker (Nagymányok) Hermann (Paks) Smigura (Simontornya) Potó (DVSE) Pongó (Gerjen) Gelencsér, (DVSE) Tapaszti (DVSE) Beidek (Simontornya) Wéber Fehér (Nagymányok) (Fadd) Kitűntek még: Kapuvédők: | Fedezetek: Szántó (Tregszem­Nagy (Simontornya), Márkus cse), Beke (DVSE), Koleszár (Fadd). j (Fadd). j Csatárok: Újvári (Kisdorog), Hátvédek: Szigeti II. (Duna- Farkas (Pales), Becze (Nagymá- földvár), Kiss (Bátaszék), Bati nyok), Bat; (Iregszemcse), Varga I (Iregszemcse). Szabó (Simontor- . (DVSE), Pénzes (Simontornya), I nya), Korpádi (D, Szpartakusz). Berki (D. Szpartakusz). Hat női és hét férficsapat részvételével járási röplabda* bajnokságot rendez a gyönki járás A Gyönki Járási TST mellett működő röplabda szövetség hat női és hét férficsapat részvételé­vel járási bajnokságot rendez. A bajnokság sorsolása: NŐK 0 Április 16: Tolnanémedi—Var­sád, Kistormás—Udvari, Felső- nána—Pálfa. Április 23: Udvarj—Tolnané­medi, Pálfa—Kistormás, Felső- nána—Varsád. Április 30: Tolnanémedi—Pál­fa, Kistormás—Felsőnána, Var­sád és Udvari szabadnapos. Május 14: Udvari—Felsőnána, Tolnanémedi, Varsád, Kistormás, Pálfa szabadnapos. Május 21: Kistormás—Varsád, Udvari, Tolnanémedi, Felsőnána, Pálfa szabadnapos. Május 28: Udvari—Varsád, Tol­nanémedi—Felsőnáná. Pálfa ás Kistormás szabadnapos. Június 4: Kistormás—Tolnané­medi, Varsád—Pálfa. Felsőnána és Udvari szabadnapos. Június 11: Pálfa—Udvari. FÉRFIAK Április 16: Felsőnána—Pálfa. Kistormás—Udvari. Tolnanémedi és Kölesd szabadnapos. Április 23: Udvari—Tolnané­medi, Pálfa—Kistormás, Felső­nána—Diósberény. Kölesd sza­badnapos. Április 30: Kölesd—Udvari, Tol­nanémedi—Pálfa, Kistormás—Fel sőnána. Diósberény szabadnapos. Május 14: Udvari—Felsőnána, Tolnanémedi—Diósberény. Kö­lesd, Pálfa és Kistormás szabad­napos. Május 21: Kölesd—Tolnanéme­di. Udvari, Diósberény, Felső­nána, Pálfa, Kistormás szabad­napos. Május 28: Tolnanémedi—Felső­nána, Kölesd—Diósberény. Ud­vari és Pálfa szabadnapos. Június 4: Diósberény—Udvari* Kölesd—Pálfa, Kistormás—Tol­nanémedi. Felsőnána szabadna­pos. Június 11: Pálfa—Udvari, Kis­tormás—Diósberény, Felsőnána— Kölesd. Tolnanémedi szabadna­pos. Június 18: Diósberény—Pálfa* Kölesd—Kistormás. Meghalt Róth István i simontornyai labdarúgó edző és játékos. Sportemberek körében igen sokan ismerték. Sportpálya- futását Simontornyán kezdte, majd nagy tehetsége folytán fővárosi csapatba, az akkori Hungáriába került. Innen rövid idő múltán a csehszlovák Zsidenicébe. Itt hosszabb ideig játszott és meg­fordult több külföldi országban ezzel a csapatával. A felszabadu­lás után újra hazajött és Komá­romban mint játékos és mint edző tevékenykedett. Innét az SBTC hívta haza az edzői teen­dők ellátására, amit nagy tapasz­talataival és tudásával kiválóan látott el. Edzői tudását szakokta­tói képesítésig vitte. Nevét és kivételes nagy tudá­sát sokáig nem felejti el Simon­tornya sportszerető közönsége. Baum K. Barátságos mérkőzés Bölcske—Szekszárdi Dózsa 3:2 (1:1) Bölcske, 600 néző. Vezette: Buj­dos. Bölcske: Janczula — Ka­nász III., Szíjártó, Tóth I. — Ti- nyei, Katz — Krausz, Nyulasi, Turcsány (Balázs), Udvari, Sulák. S z. Dózsa: Bencze II. — Nasz- ladi, Tárnok, Bencze I. — So- mogyvári, Púpos — Novák, Kor­mos, Zólyomi, Horváth, Gálfi. Góllövők: Krausz, Nyulasi, Sulák, illetve Kormos 2. Változatos já­tékkal kezdődött a mérkőzés. Mindkét kapu többször forgott veszélyben. A 7. percben Sulák nehéz szögből küldött labdáját Képes totó A totó 16. heti szelvényén sze­replő mérkőzésekre Árki Károly, a Paksi Kinizsi kapuvédője tip­pel. 1. IIonvéd^MTK 1 2 2. Ferencváros—Szeged 1 1 3. DVTK—U. Dózsa 2 x 4. Tatabánya—Vasas x 2 5. Győr—Salgótarján 1 1 6. Doroe—Pécs x x 7. DVSC—Csepel 1 x 8. CVSE—Ganz-MÁVAG 1 x 9. Borsodi B.—BVSC 1 2 10. Szolnok—Pénzügyőrök 1 1 11. K. lombik—Szállítók 1 1 12. Sztálinváros—Komló 1 x Pótmérkőzések: 13. Lanerossi—Juventus x 2 14. Udinesc—Fiorentina 1 2 15. Torino—Milan x 2 16. Atalanta—Sampdoria 1* x Krausz a hálóba továbbította. 1:0. A gólra a vendégek heves táma­dásokkal válaszoltak. Azonban a lelkes bölcskei csapat sikeresen állta a Dózsa rohamait. A 38; percben Kormos révén a Dózsa egyenlített. 1:1. A II. félidő lelkes hazai támadásai újabb gólokat hoz tak. Az 50. percben Krausz lab­dáját Nyulasi értékesítette. 2:1. A 76. percben Krausz—Nyulasi —Sulák akció végződött góllal. 3:1. Ekkor próbálkozott erős tá­madásokkal a mérkőzést a maga javára billenteni a Dózsa, de csak szépíteni tudott az eredményen a 79. percben, újra Kormos révén. 3:2 Jók: Krausz, Turcsányi, Tinyei, illetve Bencze II., Kormos és Zólyomi. Kovács Sporthírek Április 4-én Gerjen fogadta otthonában barátságos mérkőzés­re Fadd felnőtt, valamint ifjúsági csapatát. Mintegy 500 néző előtt az előmérkőzésen a vendég ifik győztek 2:0 arányban, míg a fel­nőtt mérkőzésen Gerjen már az első félidőben lőtt három góljával bebiztosította győzelmét. Végered­ményben Gerjen jó j átél diai 4:1 arányban győzött. * Vasárnap délelőtt 10 órakor a Szekszárdi Petőfi NB Il-es kosár­labda-csapata bajnoki mérkőzést játszik Eger csapatával. A mér­kőzésre a Közgazdasági Techni­kumban kerül sor. Az NB Il-es mérkőzés után 11 órakor a terü­leti bajnokság küzdelmei során a szekszárdi fiúk a Pécsi Postás csapata ellen játszanak bajnoki mérkőzést. * A Szekszárdi Szpartakusz Sport kör április 10-én, hétfőn délután 18 órakor tartja közgyűlését. A gyűlést a KISZÖV kultúrhelyisé- gében tartják, ahol az elnökség beszámol az elmúlt év munkájá­ról, majd ismertetik az 1961. évi feladatokat.