Tolna Megyei Népújság, 1961. március (11. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-07 / 56. szám

*TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG 1961. március 7. SPORT Szekszárd nyerte a megyei rangadót, a Kaposvári Kinizsi simán győzött Házán az NB lll-ban Az NB III. második tavaszi fordulója nagy tömegeket vonzott. Általában a várt eredmények születtek. Legfeljebb az hatott a meglepetés erejével, hogy a múlt vasárnap otthonában vereséget szenvedett Kaposvári Honvéd győzött Pécsbányatelepen. A Tolna megyéi rangadón a szekszárdi csapat nemvárt fö­lénnyel győzött riválisa ellen és így ismét a 6. helyre került. A Mázai Bányásznak azonban nem sikerült megismételnie őszi bra­vúrját: a Kinizsi ezúttal bajnokjelölthöz méltó játékkal győzött a bányászok ellen. Baján vasárnap két mérkőzést játszottak. Délelőtt az Építők pontot vett el a pécsi bajnokjelölttől, a Pécsi VSK-tól, délután viszont a bajai bajnokjelölt: a Bácska féltucat góllal verte a Ha­lasi Dózsát. Meglepetésnek számít bizonyos vonatkozásban a múlt vasárnap a Kaposvári MTE ellen 3:0 arányban győztes Cse­pel Autónak a Kaposvári Dózsától elszenvedett 5:0-ás veresége is. A KMTE—Székesfehérvár találkozót szombaton bonyolították le. Ezen a mérkőzésen az MTE nehezen győzött a szívósan védekező székesfehérváriak ellen. A pécsi helyi rangadón a Pécsi Vasas szerezte meg a győzelmet a PEAC ellenében. A mérkőzésekről az alábbiakban számolunk be: illetve Nagy I., Fenyvesi és Jä­ger. Bajai Építők - Pécsi VSK 0:0 Szekszárdi Petőfi­Baja, 3500 néző. Vezette: Bokor. Építők: Disztl — Varga, Páncsics, Ulakik — Nagy, Heringer — Kresz, Czeglédi, Rizsányi, Boros, Ézsi. Edző: Ónodi Béla. PVSK: Hámori I. — Bárány, Mohácsi, Baka — Tamási, Pecze — Bosnyák, Hor­nung, Vincze, Szentannai, Hámo­ri II. Edző: Túra Emil. A válto­zatos, jó iramú mérkőzésen az egységesebb PVSK többet táma­dott. A hazaiak kevesebb táma­dása azonban mindenkor veszélyt jelentett a vasutasok kapujára. A zaiak csak időnként jutnak szó- PVS^kevtfbb' D L' ■■ w 1 n/< n\ h°z- A 30. percben újabb gól mint 34 lövést 1culdtek Disztl ka­Bonyhadi Vasas 3:0 (1:0) esik. Egy szép átadást Bene éle- . akin,fk bal° a efn a sen lő és a labda Veres kezét mérkőzésén bevehetetlennek bi- Szekszárd, 1600 néző. Vezette: érintve jut a hálóba. 2:0. zonyult. Az első félidő 24. per­Schlarb. Szekszárd: Greilich — A n. félidőben a bányászokat ^en a b?jai ^iz.sá,nyi. Szloszár, Cser, Zörényi — Bandi, segíti a szél. kiegyensúlyozott lesz helyzet után ? haloba toy.abblt° : Ulrich - Hómann, Simon, Be- a játék. sőt vannak percek, ami- ta a labdat. A Játékvezető a golt nács, Rostási, Török. Edző: Sá- kor a Bányász rohamoz, de ered- nem adta meg. Jók: Disztl, Var- rosi Antal. Bonyhádi Vasas: Kr<5- ményt nem tudnak elérni. A 3. ga> Ézs‘> llletve Hámon I., Mo­nier — Pálos, Endrődi, Borsodi — percben Tóth fejéről szedi le Őri hacS1’ vincze. Pataki, Péter — Szabó, Fláding, a labdát. A 10. percben egy min- • u..„ ’ J Wágner, Réder, Szegedi. Edző: taszerű támadás után Gyorsok Kaposvári rionvea Albrecht József. Csúcsközönség ejői az utolsó pillanatban tisztáz Pécsi Bányász 2:1 (0:1) előtt került sorra a Tolna megyei a kaposvári védelem. Nem sokkal rangadó. Az első percek a ven- később Kádár beadását Göncz Pécsbányatelep, 500 néző. Ve- dégcsapaté^ voltak, lassan azon- élesen kapu fölé lőtte. A bá- zette: Besenyei. Honvéd: Vakli — ban a Petőfi vette át a játék irá- nyász támadások után váratla- Vörös, Váradi, Gerőházi — Si- nyítását. A 19. percben Simon nui esik a harmadik gól. Egy mon, Várnagy — Mogyorósi, Bar­kiadta a labdát Hómannak, aki- r0ssz kapukirúgás után — mely- tulov, Szanka, Halász, Turáni, nek beadását Rostási fordulásból ben Széles is hibás — Bene a Edző: Gyenes Antal. — Bányász: és kapásból küldte Kromer kapu- kapüfára rúgja a labdát, ahonnan Erdősi — Gyurkó, Sárközi, Ba­jára, de a kapus résen volt. A beperdül a hálóba. Ez szemmel czur — Weit II., Jakab — Pin- gól azonban nem sokat váratott láthatóan már letöri a bányászó- tér, Müller, Lombosi, Czukor, magára. A 24. percben, partdo- kát és most már tetszés szerint Selymes. Edző: Keszler Mátyás, bás után Török elé került a láb- játszik a Kinizsi. A 30. percben A mérkőzés úgy indult, hogy a da, aki futtából 20 méterről a már verve a védelem, amikor Ko- Bányász győzelmét hozza. Az jobb felső sarokba lőtt. Kromer vács a gólvonalról rúgja ki a láb- idegesen kezdő kaposváriak a rajta volt a labdán, de csak érin- dát. A másik kapunál Tóth kísér- Bányásznak engedték át a kez- teni tudta. 1:0. A 31. percben Si- létezik, de 25 méterről küldött lö- deményezést, azonban a hazai tó­mon megrúgta Borsodit, aki né- vését Őri a léc fölé nyomja. A madósor a legbiztosabb gólhelyze- hányperces ápolásra szorult. Az végeredményt a 42. percben Be- tekben is hibázott. A második fél­időben teljesen megváltozott a játék képe. A lélek nélkül játszó bányászok fokozatosan védeke­zésbe szorultak és a kaposváriak lelkes játékukkal megérdemelten fordították meg a mérkőzés sor­sát és vitték el a részükre rend­kívül fontos két pontot. Góllövők: utolsó 10 perc ismét a vendégeké ne állítja be. volt. Szünet után nagy fölénybe ke­rült a hazai csapat, különösen azután, hogy Pataki megsérült. Előbb Benács lőtt mellé ordító gólhelyzetből, de aztán Benács, Kaposvári Dózsa — Csepel Áutó 5:0 (3:0) Kaposvár, 2000 néző. Vezette: Rostási, Hóman volt a labda útja Ya^a’ Molnár II. JV1VU1 vjv,,,,,»,,,,. és a jobbszélső nem is túlságosan °uth, Illés, Deák — Szyat, Csima Bartulov Szanka. illetve Sárközi helyezett lapos lövése Kromer ~ U-esből. Jók: Vakli, Váradi, Bar­hasa alatt jutott a bonyhádi há- ran i1:’ II,1; pd tulov, llletve Erdősi és Sárközi, lóba. 2:0. A gól után Rostási és zo: Zavorszki Jenő Csepel: Pa­muki — Vigh, Kulcsár, Vas — Benács hagyott ki nagy helyzetet, TT _ ... „ ,, _ majd Hóman emelt jó helyzetben Hauzer, Tajti Hando, Borsos, a kapu fölé. Húsz perccel a befe- Kreisz, Kerekes, Varga. Edző: Lo- jezés előtt Török is lement a pá- rmcz^Emil. A múlt heten KMTE-t lyáról, így 10—10 játékos fejezte f^y°zo, csepeliek játékát nagy er­be a mérkőzést, amelynek 40. deklodes előzte meg Kaposváron, percében Rostási állította be a A DcJzsa alaposan megtépázta a 3:0-ás végeredményt. csepeliek tekintélyét, akik csak Selymes az 50. percben megsérült és végképp elhagyta a játékteret. Kaposvári MTE—■ Székesfehérvári MÁV Előre 2:1 (0:0) Kaposvár, 200 néző. Vezette: A vendégcsapatok nagy sikere a megyei bajnokságban Ragyogó tavaszi idő kedvezett a megyei bajnokság második ta­vaszi fordulójának. Ennek meg­felelően tovább, nőtt az érdeklő­dés és mintegy 6000 néző előtt került sorra a bajnokság hét mér­kőzése. A legnagyobb érdeklő­dés Faddon volt, ahol mintegy 2000 tolnai és faddi szurkoló áll­ta körül a játékteret. Volt is iz­galom bőven, hiszen szinte az utolsó másodpercig döntetlenre állt a találkozó, de aztán egy sze­rencsés góllal Tolna mégiscsak megőrizte veretlenségét. A forduló meglepetése külön­ben a vendégcsapatok sikeres szereplése volt. Tolnán kívül ugyanis a Szekszárdi Dózsa. Nagy mányok és Simontornya is győ­zött és a Dombóvári Szpartakusz, valamint Gyönk pedig döntetle­nül mérkőzött. Egyedül csak Paks tudott győzni az otthon játszó csapatok közül. Pakson Bencsik fejesét Bródi már a 3. percben Fekete hálójá­ba továbbította és Jerkó a 16. percben tulajdonképpen már a mérkőzés végeredményét is be­állította. Szünet után feljött a vendégcsapat, de az eredményen nem tudott változtatni. Döbröközön Simontornya sze­repelt sikerrel. Végig nagyiramú mérkőzésen szép játék alakult ki a két csapat között. Dunaföldvá­védekeztek. Szünet után a jobb erőben lévő Dózsa Dósai és Czi- bók góljaival biztosan szerezte meg a győzelmet. A két csapat összecsapása különben végig iz­galmas, szép játékot hozott. Iregszemcsén az első 15 perc kivételével unalmas volt a két csapat mérkőzése. Nagymányok jól kihasználta helyzeteit az unottan játszó hazaiak ellen. Bátaszéken a lelkes gyönkiek szervezetten védekeztek és mint­hogy az első félidőben ők értek el eredményt, Bátaszék csak úgy tudta az egyik pontot otthon tartani, hogy a vendégcsapat ön­gólt vétett. Ugyancsak 1:1 arányú eldön­tetlen eredményt hozott a Kis­dorog—Dombóvári Szpartakusz összecsapás is. Az első félidőben a Szpartakusz játszott fölényben és a vezetést is megszerezte, szü­net után viszont a hazai csapat volt jobb. A mérkőzéseket ezúttal is küz­delem, átlagon felüli iram" jel­lemezte, a színvonal tekintetében azonban további javulásra van még szükség. A mérkőzések ered­ményei a következők: Kisdorog— Dombóvári Szpartakusz 1:1 (0:1), Dunaföldvár—Szekszárdi Dózsa 0:3 (0:0), Fadd—Tolna 2:3 (2:2), Iregszemcse—Nagymányok 0:4 (0:2), Bátaszék—Gyönk 1:1 (0:1). rótt az első félidő döntetlenül Paks—Gerjen 2:0 (2:0), Döbrököz végződött. Ekkor a hazaiak jól'—Simontornya 1:2 (0:0), A bajnokság állása: 1. Tolna 16 12 4 — 40:17 28 2. Szekszárdi Dózsa 16 9 5 2 65:17 23 3. Dombóvári VSE 15 9 5 1 51:18 23 4. Simontornya 16 10 2 4 45:20 22 5. Nagymányok 16 6 7 3 33:25 19 6. Dombóvári Szpart. * 16 7 6 3 22:19 19 7. Bátaszék 15 6 2 7 32:46 14 8. Fadd 16 4 5 7 33:34 13 9. Gerjen 16 4 5 7 27:32 13 10. Gyönk 16 4 5 7 28:41 13 11. Paks 16 5 2 9 31:38 12 12. Iregszemcse 16 5 1 10 26:54 11 13. Kisdorog 16 2 6 8 24:39 10 14. Dunaföldvár* 16 2 5 9 24:50 8 15. Döbrököz * 16 2 4 10 18:49 1 16. Nagydolog tör Ö 1 v e * = Egy-egy büntetőpont levonva; nezo. Idegesen"*kezdett a két csapat. 10 percig nyújtottak elfogadható Schnierer. KMTE: Kovács ­A hazaiakat Török gólja meg- ^tekot s 80 percen keresztül ala- Szili, Darvas Takacs - Pados, nyugtatta. Már az első félidőben rendelt szerepet játszották. A jc Pammer - Jutási Horvath, Ma­lényegesen jobb volt a Petőfi, iramu mérkőzésen a Dozsa-csata- gyár, Egres Papp. Edző: Radnai—----------------------------------------------­s zünet után Dedie különösen Pa- rok a szo szor°s ertelmeben fel- István. Szekesfehervár: Kiss — laki sérülése miatt a Petőfi dön- félték a csepeli védelmet. Gól- Pál, Tihanyi, Szilasi - Bognár, Vasas. _ Schillingel.; Rá_ tő fölénybe került és ha szemfü- l°vok- ?’ Molnár III., Karolyi Markovics kc<^’ , Berki _ Somogyvári Da­lesebb a csatársora, még sokkal Szvat. Jók: Molnár II., Cs.ma, Komolya, Kovács IV Prager. Ed- koczi, Berki Somogyvan, Da nagyobb arányban is győzhetett Kecskeméti, Nagyreti, llletve zo: Bodi Ferenc. Mindössze 10 nyi — Orosz, Hoyek, Stelzammer, Hóman gólja a Szekszárdi Petőfi—Bonyhádi Vasas mérkőzésen Hauzer és Handó. Bajai Bácska— Kiskunhalasi Dózsa 6:0 (2:0) Baja. 2000 néző. Vezette: Su­volna. Jók: Cser, Ulrich, Rostási, illetve Péter és Endrődi. Kaposvári Kinizsi — Mázai Bányász 4:0 (2:0) Máza, 1200 néző. Vezette: Gom­bás. Kaposvár: Őri — Szili, Szi- tyor. Bácska: Körmendi — Boh- geti, Gergely — Tóth, Márkus — ner. Ihos II.. Bisztrovics — Bor- Ács, Laczkovics, Bene, Herbei, sodi. Horváth — Barta I.. Dujmov Lieber. Edző: dr. Zádori László. II.. Ónodi, Barta II.. Ágfalvi. Ed- Máza: Veres — Széles, Kovács, ző: Fekete Kovács Győző. Kis- Schnetz — Mező. Kádár — Géth, kunhalas: Nagy I. — Nagy II., Göncz, Gyorsok, Daum, Tóth. Ed- Malinko, Mészáros — Csejtei, ző: Ludas Béla. A meglepetést Papp — Rostás, Markó. Kucsera. ígérő mérkőzés a bajnokságra tö- Fenyvesi. Jáger. Edző: Virág Ist- rő Kaposvári Kinizsi fölényes ván. Alacsony színvonalú mérkő- győzelmét hozta. A kaposvári zésen a csatárok jó egyéni telie-% csapat már az első percben gólt sítménye eredményezte a Bácska ér el. Schnetz lyukat rúg és ezt nagyarányú győzelmét. Az előző Bene kihasználja és Vérér háló- heti két kiállítás miatt meggyen- jába juttatja a labdát. 1:0. A vá-' gült kiskunhalasi csapat csak 20 ratlanul kapott gól megzavarja a nercig tudott egyenrangú ellenie hazai c=noatot. ugyanakkor a ven- le lenni a hazaiaknak. Góllövőt- dépcsapatnak r>ayv önbizalmat rd. Dujmov II. 3. Bartba T. 2, Ónodi. A Kinizsi van fölényben és a má- Jók: Bohner, Borsodi, Dujmov II., percig folyt szép játék. A mérkő- Szopka, Danajka. Edző: Tamási zés többi részében csankodó iá- T , ,. ték volt. A KMTE-nél és a fehér. Laszl°' PEAC- Gorog ~ Szabo’ vári csapatnál is inkább a védők Balló, Schüszler Vajda, Zbo- tűntek ki. Pécsi Vasas—PEAC 3:1 (1:1) ray — Kozma, Kresz, Mérei, Gyá nó, Opavszky. Edző: Bárdosi László. A helyi rangadót a nyű­göd tabb játékával mfegérdemel­Pécs, 600 néző. Vezette: Réczey. ten nyerte a Vasas. 1. Kaposvári K. 17 10 3 4 48:19 23 2. Bajai Bácska 17 8 6 3 34:18 22 3. Pécsi VSK 17 8 5 4 34:20 21 4. Kaposvári MTE 17 8 4 5 34:24 20 5. Székesfehérvár 17 7 6 4 31:25 20 6. Szekszárd 17 7 5 5 35:35 19 7. Pécsi Vasas 17 8 3 6 24:25 19 8. Kaposvári D. 17 7 4 6 31:26 18 9. Csepel Autó 17 9 — 8 30:34 18 10. Bajai Építők 17 7 3 7 18:22 17 11. Pécsi Bányász 17 6 4 7 26:25 16 12. Halasi Dózsa 17 5 4 8 19:33 14 13. Máza 17 5 3 9 25:38 13 14. Kaposvári H. 17 4 4 9 23:35 12 15. Pécsi EAC 17 3 9 31:39 11 16. Bonyhád 17 2 5 10 19:44 9 Totó-ered menyek 1. Vasas—Honvéd x 0:0 2. SBTC—MTK 1 2:0 3. DVTK—FTC 1 2:0 4. SZEAC—Csepel 1 1:0 5. Tatabánya—Dorog x 1:1 6. Győr—DVSC x 0:0 7. Nyíregyháza—BVSC x 0:0 8. Jászberény—Szparl. X 0:0 9. Egyetértés—Ózd 1 2:1 10. Elcktr.—Budai Szparí. ! 1:4 11. Aialanta—Milan 1 2:0 13. Juventus—Fiorentina 1 3:0 TOLNA MEGYE! NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Már írok tere 15- 17. Telefon: Szerkesztősérj: 20—11 Kiadóhivatal 20—10 Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 4ó. Telefon: 21-21, 25-72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Fosta Előfizethető a ! tlyi postc’ i aíaloknél és ké?he'ttoknál Előfizetési díj egy hónapra 11 Ft v V