Tolna Megyei Népújság, 1960. október (5. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-11 / 240. szám

1960. október 11. TOLNA MEGYEI NEPÜJSÄG 3 Máza a Csepel után a Kaposvári Kinizsit is legyőzte az NB ÍSÍ-ban Bonyhád nyerte a Tolna megyei rangadót Nagymányok legyőzte Simontornyát, Gerjen a D. Szpartakuszt a megyei bajnokságban Az NB III. bajnoki pontjaiért a 10. fordulóban már szombaton megindult a küzdelem. Két mér­kőzés is szombaton került leját­szásra és az egyik mindjárt nem várt meglepetéssel végző­dött: az eddig kitűnően szere­pelt egyetemisták otthonukban vereséget szenvedtek az ősz fo­lyamán meglepően jól szereplő Vasastól, és így elvesztették ha­zai veretlenségüket. A kaposvári mérkőzésen a Honvéd egyetlen góllal ugyan, de legyőzte a Pécsi Bányászt, amely ezzel a vereségével a hátsó ré­giókba esett vissza. A küzdelem hevességére jellemző, hogy a Pé­csi Bányász együttese a 7. for­dulóban még a harmadik he­lyen volt. most pedig meg kell elégednie a 12. helyezéssel. A küzdelmek vasárnap foly­tatódtak. A Tolna megyei szur­kolók szempontjából a Bony­hád—Szekszárd mérkőzésnek volt a legnagyobb jelentősége. — Ezúttal naay érdeklődés mellett szoros mérkőzést vívott egymás­sal a két csapat. Az első fél­időben Szekszárd. a másodikban a hazaiak játszottak jobban és a Vasas szünet utáni jó játékával a szekszárdiaikkal szemben nem­csak egyenlített, de a győzelmet is megszerezte. A harmadik Tolna megyei együttes, a Mázai Bányász ezút­tal is kellemes, nem várt megle­petéssel szolgált. Győzött Ka­posvárott a listavezető Kinizsi ellen és úgy látszik, hogy jelen­leg legjobb formában lévő együt­tesünknek kell tartánunk. " hi­szen óriási fegyverténynek szá­mít a listavezető legyőzése, a sa­ját. otthonában. Ezek a győzel­mek minden bizonnyal vissza­adták a bányász csapatnak ön­bizalmát, és szeretnék remélni, hogy a jövőben is szép eredmé­nyeikkel örvendezteti majd meg a megye szurkolótáborát. Külön­ben a Máza eredménye is a me­zőny kiegyensúlyozottságát bizo­nyítja. Csapataink ebben a forduló­ban pontjaik számát a maximá­lis 4 ponttal ugyan gyarapítot­ták. de még mindig ott tartunk, hogy valamennyi együttesünk a kiesőjelöltek között van. Továb­bi javulásra van tehát szükség ahhoz, hogy az őszi szezon vé­gén ne a jelenlegi 13—14—15. helyen végezzenek együtteseink. A többi mérkőzésen a Halasi Dózsa pontot vett el a Bácská­tól. a Csepel legyőzte a Ka­posvári Dózsát. Székesfehérvár a KMTE-t, a Pécsi VSK pedig a Bajai Építők felett győzedelmes­kedett. A forduló mérkőzéseiről az alábbiakban számolunk be: Mázai Bányász— Kaposvári Kinizsi 4:3 (3:2) Kaposvár.( 3500 néző. vezette: Lovasi. Máza: Veres — Széles. Kovács Snetz — Kádár. Radó — Géth. Pécsnek. Gyorsok, Daum. Tóth. Edző: Ludas Béla. Kaposvár: M-ezőíi — Tóth, Szi­geti, Gergely — Ács. Márkus — Stadler. Laczkovics. Szentgróti. Herbei, Liber. Edző: Kiss An­tal. A mázai csapat a forduló legnagyobb meglepetését szol­gáltatta ezen a mérkőzésen. A bányászok — visszanyerve ön­bizalmukat — remek támadása­it-* indítottak a listavezető Ki­nizsi kapuja ellen. Bár a hazaiak voltak némi fölényben, de a ke­vesebbet támadó bányászok, mindig veszélyes helyzeteket, te­remtettek. Különösen Gyorsok nyújtott jó játékot a csatársor­ból. amit bizonyít az általa lőtt három gól, is. A mázaiak negye­dik góliát Tóth szerezte A má­zai védelem legjobbjának a kö­zéphátvéd Kovács bizonyult. — Végeredményben a bányászok 4:3 arányban győztek — megér­demelten. Székesfehérvári MÁV Előre—Kaposvári MTE 2:0 (0:0) Székesfehérvár. 1200 néző. ve­zette:- Székeres. Székesfehérvár: Kiss — Pál. Tihanyi. Horváth I., — Bognár. Neubauer — Maiko- vics, Csuti. Horváth III.. Ko­vács. Práger. Edző: Bódi Ferenc. KMTE:. Kovács — Szili. Dar­vas. Takács — Gál; Pammer — Jutási. Horváth. Egres. Zsoldos. Papp. Edző: Radnai IsTván. Gól- lövő: Kovács 2 (egyet 11-esből). Jók: Tihanyi. Horváth III.. il­letve Kovács. Darvas. Zsoldos. Kiskunhalasi Dózsa— Bajai Bácska 1:1 (1:0) Kiskunhalas, 1000 néző. Vezette: Jurka. Kiskunhalas: Kiss — Sze­daluha — Répási, Szekeres, Ku- csera, Hrubos, Ungi. Edző: Köves Károly. Bácska: Körmendi — Bohner, Ihos, Bisztrovics — Hor­váth, Borsodi — Gorjonácz, Bar- ta, Weiling, Dujmov II. Ikotity. Edző: Fekete Kovács Győző. Gól- lövpk: Hrubos, illetve Dujmov II. Jók: Szebeni, Nedaluha, Kucsera, illetve Körmendi, Weiling, Duj­mov II. PVSK—Bajai Építők 1:0 (0:0) PVSK-pálya, 300 néző. Vezette: Sugár. PVSK: Hámori I. — Bá­rány, Tamási, Baka — Mohácsi, Szőke — Kardos, Nyári, Vincze, Szentannai, Hámori II. Edző: Túra Emil. Baja: Disztl — Varga, Pán- csics, Ulakik — Heringer, Posz- lancsek — Krelsz, Czeglédi, Teket, Boros, Ézsi. Edző: Önodi Béla. Jók: Mohácsi, Nyári, Vincze, il­letve Varga, Páncsics, Poszlan- csek. Pécsi Vasas —PEAC 2:1 (0:0) Pécs, 2000 néző. Vezette: Budán. Vasas: Szedeli — Berki. Becsei, Schillinger — Stelzammel, Szorri- mer — Kőhalmi, Szopka, Somogy- vári, Angyal, Dana j ka. Edző: Bárdos László. PEAC: Görög — Szabó, Balló, Siszler — Vajda, Zborai — Kozma, Mérei, Györkő, Gyánó, Koller. Edző: Bulla Fe­renc. Góllövő: Angyal (2), illetve Györkő. Kaposvári Honvéd— Pécsi Bányász 1:0 (0:0) Kaposvár, 1200 néző. Vezette: Kleiber. A mérkőzés egyetlen gólja a II. félidő 25. percében sa: esett, Majzik lövéséből. Jók: Bar- tulov, Mészáros, Majzik, illetve A megyei labdarúgó-bajnokság­ban csonka fordulóra került sor vasárnap. Ugyanis Nagydorog a szövetség figyelmeztetése ellenére sem jelent meg a Dózsa elleni találkozón, mert a csapat tagjai­nak egy része felutazott a válo- 1 gatott mérkőzés megtekintésére Budapestre. I A csonka fordulóban is akadt 1 érdekesség, váratlan eredmény. | Ilyen érdekesség, hogy Nagymá- j nyok és Paks is előszedte a fia­talok helyett az „öregeket”. Úgy | látszik. hogy a húzás sikerült, . mert mindkét csapat győztesen hagyta el a küzdőteret. Ezzel szemben Iregszemcse alaposan megfiatalította csapatát, úgyannyi ra, hogy a csapat korátlaga mind­össze 19 esztendő volt. És ez az ■együttes 0:2 után is otthon tud­ta tartani az egyik bajnoki pon­tot. Váratlan eredményben nem volt hiány ebben a fordulóban sem. A legnagyobb meglepetés­nek Gerjen sima győzelme szá­mít a tavaly még az NB Ill-ban 1 küzdő Dombóvári Szpartakusz el­len. A dombóvári csapat csak az első félidőben fejtett ki ellenál­lást, a második félidőben a me­gyei bajnokság újonca szinte „le­lépte” a pályáról a dombóvária­kat. Nem várt eredményt hozott a nagymányoki „örök rangadó” is. A nagymányoki öregek 1:3 után is meg tudták fordítani a vesztés­re álló mérkőzés sorsát. Már ta­lán nem is számít meglepetés­nek a gyönkiek sikeres szerep­lése. Ezúttal a bajnokság élére pontot. De az is lehet, hogy Tol­na vitte el a pontot a gyönkiek- től, mert a mérkőzésen Gyönk szerezte meg a vezetést és 1:1 után is még sokat támadott. Pak­son Somodi és Darnai színt vitt a csapat játékába, amelynek csa­társora végre megtalálta góllövő cipőjét. Sima volt a Dombóvári VSK—Kisdorog találkozó is. Itt a vasút 75 percig támadott és mi­vel a kisdorogiak nem tudták megismételni korábban mutatott játékukat, 7:l-es vereséggel hagy­ták el a pályát. Bátaszéken csak időnként alakult ki szép játék, de a küzdelem végig sportszerű volt és nem volt vitás a hazai csapat győzelme. A jelentések szerint egy kiállí­tásra került sor: a simontornyai Kovács nem fejezhette be a mér­kőzést Nagymányokon. Részletes eredmények a következők: Nagymányok—Simon tornya 4:3 (1:1), Gyönk—Tolna 1:1 (1:0), Sz. Dózsa—Nagydorog elmaradt. Ger­jen—Dombóvári Szpartakusz 5:1 (2:1), Paks—Döbrököz 6:0 (2:0), Dombóvári VSK—Kisdorog 7:1 (3:1), Bátaszék—Dunaföldvár 4:1 (2:1), Regszemcse—Fadd 2:2 (1:2). A bajnoki táblázaton pontvesz- tesége ellenére is Tolna került az élre. Úgy néz ki, hogy a ve­zető csapatok lassan elhúznak a mezőnytől. Az őszi elsőségért már csak Tolna, a Dombóvári VSK, Simontornya és a Szekszár­di Dózsa van versenyben, de még nem szakadt le Nagymányok I beni, Csóti, Papp — Molnár, A bajnokság Ne- Sárközi és Pintér állása a következő: 1. Kaposvári Kinizsi 10 7 1 2 34:12 15 2. Székesfehérvár 10 4 5 1 17:9 13 3. Pécsi Vasas 10 6 1 3 14:14 13 4. Bajai Bácska 10 4 4 2 21:14 12 5. Csepel Autó 10 6 — 4 22:22 12 6. Pécsi VSK 10 4 3 3 17:15 11 7. Pécsi EAC 10 3 4 3 25:19 10 8. Kaposvári MTE 10 4 2 4 14:15 10 9. Bajai Építők, 10 4 1 5 12:13 9 10. Kaposvári Dózsa 10 3 3 4 18:20 9 11. Kaposvári Honvéd 10 3 3 4 13:18 9 12. Pécsi Bányász 10 3 2 5 14:17 8 13. Szekszárd 10 2 4 4 21:27 8 14. Bonyhád 10 2 4 4 14:26 8 15. Máza 10 3 1 6 17:24 7 16. Halasi Dózsa 10 2 2 6 9:21 6 ült tolnaiaktól vettek el egy nokság állása a következő: L Tolna 10 7 3 — 36:11 17 2. Dombóvári VSK 10 6 4 ____ 3 4:10 16 3. Simontornya 10 8 — 2 33:11 18 4. Szekszárdi Dózsa 9 6 3 — 47:7 15 5. Nagymányok 10 4 5 1 24:17 13 6. Dombóvári Szpartakusz 10 5 3 2 16:14 13 7. Bátaszék 10 5 1 4 25:23 11 8. Gyönk 10 4 2 4 23:23 10 9. Gerjen 10 3 2 5 20:20 8 10. Fadd 10 2 4 4 19:22 8 11, Paks 10 3 — 7 21:27 6 12. Dunaföldvár 10 2 2 6 15:35 6 13. Kisdorog 10 1 3 6 14:28 5 14. Iregszemcse 9 2 1 6 16:41 5 15. Döbrököz 9 i 3 5 9:35 5 16. Nagydorog 9 i — 8 7:35 .2 vasárnapi forduló párosító­naföldvár—Dombóvári VSK. Kis­Dombóvári Szpartakusz— dörög Paks, Döbrököz—Ge i-jen, gydorog, Gyönk—Szekszárdi Fadd­-Bátaszék, Simontornya— isa. Tolna—Nagymányok, Du­Iregszemcse. Bonyhádi Vasas—Szekszárdi Petőfi 4:3 (1:2) A XI. forduló párosítása: Máza —Kaposvári Honvéd; Pécsi Bá­nyász—Halasi Dózsa, Bajai Bács­ka—Pécsi EAC,. Bajai Építők— Bonyhád, Szekszárd—Székesfehér­vár, Kaposvári MTE—Csepéí, Kaposvári Dózsa—Kaposvári Ki­nizsi, Pécsi Vasas—Pécsi VSK ' n■ s■ HL 11 IHHI■ II IIIIim A Bonyhádi Vasas—Szek­szárdi Petőfi megyei rang­adó NB IlI-as mérkőzésen a két csapat tag­jai üdvözlik a közönséget. Baloldalt a bonyhádi, jobb oldalt a szek­ouiau a szeK­p wvc*"^A' s*?rdi iá“-k°­B&ó'Wsi - L -v-íf sok. (Foto: Ichmidt). Bonyhád, 1200 néző. Vezette: Bors. Bonyhád: Szlavicsek — Pá­los, Endrődi, Pataki — Molnár, Wágner — Szabó, Fláding, Réder, Péter, Szegedi. Szekszárd: Grei- iich — Szloszár, Cser, Rochi — Zörényi, Ulrich — Tancz, Simon, Benács, Hómann, Török. A mér­kőzés nagy irammal kezdődik. A későbbiek folyamán azonban mindinkább felélénkül a játék. A 6. percben Fláding egyedül áttöri a szekszárdi védelmet, azonban kisodródik á baloldalra, ahonnan már csak beadni képes. Beadásá­ból ,a kapura törő Szegedi gólt lő az ötösről, 1:0 Bonyhád javára. Nagy öröm fogadja a hazái gólt. Ezután tíz percnyi mezőnyjáték alakul ki, majd Fláding 25 meter- ről; átemeli a'labdát a rálámaiió kapuson,’ de a labda elkerüli a kaput.. A. szekszárdiak . legjobb megoldásnak azt tartják, hogy a védelem állandóan lesre játssza a bonyhádi csatárokat. Ez sikerül is és ezzel- elérik, hogy a bony­hádi csatársor nem tud veszélyes lenni a szekszárdi kapura. A szekszárdi támadósor egyre-más- ra vezeti támadásait és lelkes já­tékkal nagy fölényt harcolnak ki. A 25. percben Benács éles lö­vését védi igen jó érzékkel Szla­vicsek. A 30. percben a lest rek­lamáló Vasas védelem leáll és a Petőfi csatárok zavartalanul rúg­ják a hálóba a labdát. A gólt Benács szerezte. 1:1. A játék­vezető elnézéséből, leshelyzetből a 40. percben a vendégcsapat a ve­zetést is megszerzi. Míg a oony- hadi védelem a lest reklamálja, Török a hálóba lő. 1:2. A félidő túlnyomó részében Szekszárd tá­madott, de újabb eredmény már nem született. Szünet után, a 12. percben egy előrevágott labdát a szekszárdi kapus a 16-osnál Endrődi elől lábbal tisztáz. Azonban labdája nem jut messzire, Szegedi meg­szerzi és 30 méterről az üres ka­puba ível. 2:2. A 20. percben □ szekszárdi csatársor áttöri a bonyhádi védelmet és ismét meg­szerzik a vezetést Benács révén; 2:3. A bonyhádiak továbbra is lelkesen küzdenek és a 23. perc­ben Fláding kapásból a mérkőzés legszebb góljával egyenlít. 3\3. Ettől kezdve Szekszárd alárend lt szerepet játszik, láthatólag mm bírják a játékosok a mér ' - és iramát és nagy fölényben játsz­hat a-bonyhádi csapat. A 43- perc­ben dől el a mérkőzés sorsa, /v szekszárdi védelem az előre K!, ő Molnárt felvágja, amiért a játék­vezető szabadrúgást ítél. I-. klnjr végzi el a szabadrúgást, y’•■ a szekszárdi védelem re':’ >1, addig Molnár a hálóba a labdát. 4:3. A két nagy s küzdelméből Bonyhád került Ki győztesen. Az I. félidőben Szekszárd -át­szőtt "jobban. Szünet után r - n- ban a hazai csapat a kik ■'% biztatására szárnyakat kapd. s megérdemelten fordította n- ? a mérkőzés sorsát.. Jók: Endr’ ■;, Molnár, Fláding. Péter, illetve Török, Hómann és Bonács. Szabó ÁiUád