Tolna Megyei Népújság, 1960. augusztus (5. évfolyam, 181-205. szám)

1960-08-09 / 187. szám

1960. augusztus 9. TOLNA MEGYEI NEPtJSAG 3 Csak Szekszárd szerzett pontot a Tolna megyei csapatok közül az NB III. első fordulójában Sajnos a Tolna megyei csapa­tok gyengén szerepeltek az első fordulóban. Egyedül Szekszárd szerzett pontot Pécsett az újonc PEAC ellen. A Petőfi a befejezés előtt 5 perccel még vezetett, de aztán Cser hibája után meg kel­lett elégednie a döntetlen ered­ménnyel. Máza sem kezdett rosz- szul. Hiába szerezte meg azonban a vezetést, a nagyobb rutin meg­fordította a mérkőzés sorsát. Saj­nos ezúttal nem láttuk a Mázai Bányászban azokat az eré­nyeket, amelyek az elmúlt sze­zonban a bajnoksághoz segítették. Eonyhád szenvedte el az egyik legnagyobb arányú vereséget a fordulóban. Mentségére szolgáljon, hogy Szlávi esek. akit az utolsó bajnoki fordulóban kiállítottak és felfüggesztéssel három bajnoki mérkőzéstől való eltiltást kapott, az első fordulóban még nem áll­hatott csapata rendekezésére. (A kiállított játékos ugyanis egy for­dulóban semmiképpen sem szere­pelhet). A többi mérkőzésen akadt meglepetés is: az újonc Kaposvá­ri Honvéd legyőzte az NB II-ből kiesett pécsi vasutas csapatot. A bajai mérkőzésen a Bácska biz­tosan verte a Kaposvári MTE-t és ezek szerint nehéz dolga lesz Szekszárának a második fordu­lóban. Nagyarányú győzelmet aratott a Pécsi Bányász a Kapos­vári Dózsa ellen és Csepel is biztosan verte Székesfehérvárt. Kiskunhalason csak barátságos mérkőzést játszottak, mert a ki­küldött játékvezető nem jelent meg. Ezen a találkozón a Halasi Dózsa 5:2-re nyert a Bajai Építők ellen. A forduló mérkőzéseiről részletesen az alábbiakban szá­molunk be: Szekszárd—PEÁC 3:3 (2:2) Pécs, Tüzér utca. 300 néző. Ve­zette: Fenyvesi. Szekszárd: Grei- lich — Sloszár, Cser, Rochi — Ulrich — Bosnyák Tancz, Simon, Hómann, Cziráki, Török. Edző: Dr. Ábrahám László. PEAC: Gö­rög — Schiszler, Balló, Eklics — Vajda, Zborai — Mérey, Györkös Koller. Opavszky, Milovai. Edző: Bolla Ferenc. A megilletődötten játszó egyetemisták ellen három­szor vezetett a vendégcsapat, a mutatott játék alapján győzelmet is érdemeltek volna a szekszár­diak. Az első gólt Cziráki lőtte a 10. percben. Tíz perc múlva Györ- kő egyenlített, utána ismét Czirá­ki juttatta a hálóba a labdát, a félidő vége felé Balló 11-esből egyenlített. A második félidő szekszárdi fölény jegyében kezdő­dött el. Görög, a PEAC kapusa egy beadásnak mellé nyúlt, a szemfüles Török a hálóba fejelte a labdát. Befejezés előtt 10 perc­cel hátulról kapott labdával Mérey kiugrott és 16-osról nagy gólt lőtt; Jók: Cziráki, Török, illetve Györ- kő, Zborai és Mérey. Totó-eredmények 1. Vasas—MTK 1 4:2 2. U. Dózsa—Tatabánya x 1:1 3. Győr—Szeged 1 5:0 4. DVTK—Csepel 2 0:1 5. SBTC—DVSC x 0:0 6. Komló—Szombathely 2 0:1 7. Elektromos—Oroszlány 1 2:1 8. PBTC—Budafok 1 3:2 9. Sztálinváros—Láng 2 0:1 10. SZVSE—Ózd 2 0:1 11. Nyíregyháza— Borsodi B. 1 1:0 12. Szolnok—Ganz-MÁV 2 12 Pécsi Vasas —Házai Bányász 2:1 (1:1) Máza, 600 néző. Vezette: Sóly­mos!. Pécsi Vasas: Szegedi — Harsányi, Stelzammer, Berki — Szommer, Somogyvári — Kőhal­mi, Rákóczi, Szopka, Angyal, Da- najka. Edző: Bárdosi László. Má­zai Bányász: Veres — Pécsnek, Kádár, Széles — Mező, Radó — Géth, Gyorsok, Daum II. Simon, Kasper. Edző: Ludas Béla. A mér­kőzés egyenlő erők küzdelmét hozta, melyből a rutinosabb, hely­zeteiket jobban kihasználó pécsi­ek kerültek ki győztesen. Az NB III. egyik újoncának bemutatko­zása az eredmény ellenére jónak mondható, mert játéka nem kel­tett csalódást. A 10. percben Géth a hazaiaknak szerzi meg a veze­tést. 10 perc múlva Kőhalmi — kapu előtti kavarodásból egyenlí­tett. A második félidőben a Vasas volt inkább a kezdeményező, a hazaiak csak szórványosan tá­madtak. A végeredményt Angyal 20 méterről küldött bomba lövé­sével állította be. Jók: Angyal, Rákóczi a mezőny legjobbja, il­letve Kádár és Géth; Kaposvári Kinizsi— Bonyhádi Vasas 6:2 (3:1) Kaposvár, 1700 néző, vezette: Sümegi. Kaposvári Kinizsi: Me- zőfi — Tóth, Szigeti, Gergely — Ács, Márkus — Stadler, Tabán, Szentgróti, Herbei, Lieber. Edző: Kiss István. — Bonyhádi Vasas: Kromrner — Borsodi, Wagner, Pálos — Pataki, Molnár — Sza­bó, Fláding, Endrődi, Réder, Sze­gedi. Edző: Krammer Lipót. Jó­iramú mérkőzésen, hullámzó já­tékkal, nem várt fölényes győ­zelmet aratott a Kaposvári Ki­nizsi. A nagyarányú győzelmet nagy részben elősegítette a gyen­gén védő bonyhádi kapus. Me­zőnyben teljesen egyenrangú volt a bonyhádi csapat, sőt he­lyenként kulturáltabb játékot mutatott a győztesnél. A máso­dik félidő elején 3:2-re feljöttek a bonyhádiak, de a váratlanul kapott negyedik gól letörte a csa­patot. Góllövő: Herbei 2, Lieber 2, Szentgróti, Stadler, illetve Sza­bó, Endrődi. Jók: Szigeti, Már­kus, Lieber, illetve Molnár, Flá­ding, Endrődi. Pécsi Bányász— Kaposvári Dózsa 6:2 (3:0) Pécsbányatelep, 800 néző, ve­zette: Szabó I. Pécsbánya: Ko­vács, — Ulrich, Sárközi, Baczur, — Varga, Czukor — Gulyás, Pin­tér, Kása, Gyurkó, Varjas. Edző: Keszler Mátyás. — Kaposvári Dózsa: Molnár II. — Szerecz, Il­lés, Deák — Szvat, Kutasi — Ve- verán, kecskeméti, Csima, Nagy­réti, Molnár III. Edző; Závorszky Jenő. A rosszul védekező kapos­váriak képtelenek voltak ellen­állni az ötletesen és jól játszó Bányász csatársornak. Feltűnő volt Kása nagy játékkedve és gólerőssége. A Bányász ily arányban is megérdemelten győ­zött. Góllövő: Kása 4, Varjas, Pintér, illetve Vevrán és Molnár II. (11-esből). Jók: Kovács, Czu­kor, Pintér, Kása, Varjas, illetve Szvat és Veverán. Bajai Bácska—KHTE 4:2 (2:0) Baja, 2000 néző, vezette: Rol- léder. Bajai Bácska: Körmendi — Bohner, Ihos II., Bisztrovics — Borsodi, Horváth, Gorjonácz, Bartha I., Weiling, Dujmov II., Ikotity. Edző: Kovács Győző. — KMTE: Kovács — Gál, Darvas, Szili — Vajda, Pados — Jutási, Laki II., Pammer, Horváth, Laki I. Edző: Dr. Záborszky Jenő. Meglepetés a volt NB Il-es csa­pattal szemben esélytelennek vélt Bácska-győzelem. A mérkő­zés KMTE támadásokkal kezdő­dik, de a bajaiak szívós védeke­zésén ezek a támadások elhal­nak. A 15. percben Weiling Duj­mov Il.-től kapott jó labdával kiugrik és 15 méterről védhetet- len gólt lő. A 22. percben szög­letrúgás után Gorjonácz bombá­zott a hálóba. Egy perccel a fél­idő befejezése előtt a kitörő Duj­mov II.-őt Darvas hátulról csú­nyán felvágta, amiért a játékve­zető kiállította. A II. félidőben a KMTE erősít, átveszi a játék irányítását, ennek ellenére újabb gólt a Bácska ért el, ismét Gorjonácz volt eredmé­nyes. A gól után fergeteges KMTE támadások következnek, melynek befejezéseként a 15. és 35. perc­ben Laki II. két alkalommal is nagy gólt lő. A végeredményt a 38. percben Weiling állította bei Ezután a Bácska teljesen beszo­rult, de több gólra a KMTE csa­tárok erejéből már nem futotta. Jók: Ihos II., Gorjonácz, Weiling, illetve Jutási a mezőny legjobbja, Laki II. és Pammer. Kaposvári Honvéd — Pécsi VSK 2:1 (1:1) Kaposvár, 1500 néző. Vezette: Mecseki. Kaposvári Honvéd: Tóth — Gerőházi, Veres, Bédics — Moharos, Szabó — Molnár, Ta­más, Majzik, Vidákovics, Barto- lov. Edző: Gyenes Antal. Pécsi VSK: Bogyai — Bárány, Mohá­csi, Köves — Lendvai, Szőke — Kardos, Hornung, Jandó, Ilosvai, Nyári. Edző: Túra Emil. A tar­talékosán felálló Honvéd idege­sen kezdett a tavaly még NB Il-es PVSK ellen. A mérkőzés úgy in­dult, hogy a PVSK nagyarányú győzelmet arat. A 4. percben Mo­haros rossz leadása Jandóhoz ke­rült és ő a tétovázó védők között a hálóba lőtt. A gól a Honvédőt nem törte le és fokozatosan jött fel. A Honvéd a 20. perctől fö­lényben játszott. Egy veszélyte­len Honvéd támadás során a iab- da Majzikhoz került, aki 25 mé­terről nagy gólt lőtt. A második félidőben a Honvéd lépett fel tá­madólag és mindjárt a 2. percben gólt ért el. A pécsi kapu felé gu­ruló labdára Bogyai -nerp indult el, Mohácsi tétovázott a haza- gurítással, kettőjük között Barto- lov védhetetlenül lőtt a hálóba. 2:1. a Honvéd javára. A gól után is továbbra a Honvéd támadott. A Pécsi VSK csak a 80. percben próbálkozott. A látottak alapján az igen lel­kesen. játszó Honvéd győzelme megérdemelt. Góllövő: Majzik. Bartolov, illetve Jandó. Vereségük ellenére jól rajtoltak az újoncok a megyei bajnokságban A Szekszárdi MHS motorosai a területi versenyen Vasárnap délután, kedvező idő­ben nagy érdeklődés mellett rendelte a Pécsi Dózsa motoros szakosztálya a területi gyorsasági motorkerékpáros bajnokságot. A versenyen részt vett a Szekszárdi MHS versenyző gárdája is. A szek­szárdi versenyzők közül Bay End­re 125 köbcentiméteres Csepel gé­pén kategóriájában a második lett. A 250 köbcentiméteres sportgé­pek versenyében a szekszárdi An­gyal a hatodik helyet szerezte meg, Vasárnap ismét megindult a labdarúgás gépezete, hogy egy újabb esztendőre biztosítson spor­tolási lehetőséget 16 felnőtt és 16 ifjúsági csapat, szórakozási lehe­tőséget pedig sok ezer szurkoló­nak a számára. Az első forduló mérkőzései közel 5000 érdeklődő előtt kerültek sorra és ezeken a találkozókon sok gólos, de szo­ros eredmények születtek. A leg­nagyobb figyelem természetesen az újoncok rajtját kísérte. Ger- jen és Kisdorog, ha az első fordu­lóban nem is szerzett pontot, jó­nevű ellenfelével szemben, de megállta a helyét. Gerjenben a hazaiak szereztek vezetést, de aztán Bátaszék há­rom góllal terhelte meg a gerjeni hálót. Ennek ellenére sem adták fel a gerjeniek. A második fél­időben fölényben játszottak, ki is egyenlítettek, de végül is a bá- taszékieknek jött ki jobban a lé­pésük és sikerült mind a két pon­tot hazavinniök. Tolnán gyengén játszott a ha­zai csapat. Annál lelkesebben a kisdorogiak, úgyannyira, hogy a volt NB III-as ellenfelük szünet után csak öngóllal tudta növelni góljainak a számát. Jól mutatkozott be az NB Ili­ből kiesett Dombóvári Szparta- kusz is. Bár Koller és Mérei egye­temi tanulmányokat kezdett és a PEAC-ban fognak majd szerepel­ni és Tallósi, Tamás, valamint Kardos is hiányzott az együttes­ből, az öregekkel (pl. 1-Iurai!) tele­tűzdelt dombóvári együttes már 4:l-re vezetett Simontomya elle­nében, amikor a mérkőzés végén a simontornyaiaknak sikerült visszaesett ellenfelükkel szemben szépíteni. Nagy küzdelem volt a Paks— D. Vasutas mérkőzésen is. Itt sze- zoneleji játékban inkább a küzde­| lem domborodott ki. A hazaiak. I kiegyenlítettek, de aztán a ven­dégcsapat Tapaszti fejesgóljával mégis megszerezte a győzelmet. Nagydorogon két ellentétes fél­időt láthattak a szurkolók. Az elsőben a hazai csapat játszott jobban, szünet után viszont a . vendégek majdnem meglepetést | okoztak. I Gyönkön a Fadd elleni mérkő­zés azt bizonyította, hogy a ha­zaiak nem készültek fel eléggé a bajnoki rajtra. Jobban és lelke­sebben is játszott a faddi együt- . tes és megérdemelten vitte haza a bajnoki pontokat. A forduló legnagyobb arányú győzelmét az Sz. Dózsa aratta, a teljes hátvéd­hármasát nélkülöző döbrököziek ellen. Az első félidőben valóban igen ötletesen és jól játszott a ; Dózsa csatársora és kétszámjegyű j vereség lógott a levegőben. Szü- I net után azonban a 9 emberrel vé- ; dekező vendégcsapat ellen egy­szerűen tehetetlennek bizonyult a Dózsa ötösfogata. Nagymányok is simán nyert Du- naföldvár ellen annak ellenére, hogy Marton, Lamuth és Keller (visszavonult. Nem szerepelt az I együttesben a tavalyi gárdából I Tresch és Szőcs sem. I A fordulóban összesen 49 gól esett, tehát mérkőzésenként hat I az átlag. Ez az eredmény bizony nem a védelmek munkáját di­cséri. Részletes eredmények a követ­kezők: Dombóvári Szpartakusz— Simontornya 4:3 (2:1), Szekszárdi Dózsa—Döbrököz 9:0 (8:0), Tolna —Kisdorog 3:1 (2:1), Nagymányok —Dunaföldvár 3:0 (2:0), Gyönk— iFadd 1:3 (0:1), Nagydorog—Ireg- szemcse 4:2 (3:0), Gerjen—Báta­szék 4:5 (1:3). Paks—Dombóvári Vasutas 3:4 (0:2). A bajnokság állása az 1. forduló után a következő: 1. Szekszárdi Dózsa 1 1 — — 9:0 2 2. Nagymányok 1 1 — — 3:0 2 3—4. Fadd 1 1 — — 3:1 2 3—4. Tolna 1 1 — — 3:1 2 5. Nagydorog 1 1 — — 4:2 2 6—7. Dombóvári Sz. 1 1 — — 4:3 2 6—7. Dombóvári Vasút 1 1 — — 4:3 2 8. Bátaszék 1 1 — _ 5:4 2 9 . Gerjen 1 — — 1 4:5 — 10—11. Paks 1 — — 1 3:4 _ 1 0—11. Simontornya 1 — — 1 3:4 — 12. Iregszemcse 1 — — 1 2:4 __ 13—14. Gyönk 1 — — 1 1:3 _ 13— 14. Kisdorog 1 — — 1 1:3 _ 15 . Dunaföldvár 1 — — 1 0:3 __ 16. Döbrököz 1 — — 1 0:9 — A következő forduló párosítása: Dombóvári VSK—Gerjen, Báta­szék—Nagydorog, Iregszemcse— Gyönk, Fadd—Nagymányok, Du­naföldvár—Tolna, Kisdorog—Sz. Dózsa, Döbrököz—Dombóvári Szpartakusz, Simontornya—Paksi Kinizsi. Gépipari technikummal, vagy normásvizsgával rendelkező időelemző férfi munkaerőt felveszünk. Jelentkezés: Szék szárdi Vasipari Vállalat munkaügyi csoportjánál, Szekszárd, Rákóczi u. 13. (10) i női és ft SS tegmods valamint m Paksi Cipész KTSZ srficipőket, sandátokat méretre, szép, ízléses, irnebb kivitelben inden színben, rövid időn belül készít. Vállal továbbá javítást, gyorsjavítást ji azonnalra, a kisebb javítások meg | is várhatók. (— Az alábbi szakmákban méretes, javító, szolgáltató munkákat vállalni?! Férfi-, női szabó, cipész, labdaké­szítő, férfi-, női fodrász, óra, rádió. Tolnai Ruházati Szolgáltató Ktsz