Tolna Megyei Népújság, 1960. március (5. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-04 / 54. szám

1060. március 4, tOLNA MEGYEI VEPCJSÄG 8 Színvonalas versenyek a szpartakiad t megyei asztalitenisz versenyén t Melyik csapat birtokába jut először ? Á „Felszabadulási Kupa" üzemi asztalitenisz-bajnokság álláta Szombaton délután és vasárnap a Szekszárdi Általános Gimnázi­um tornatermét a falusi fiatalok vették birtokukba. A járási döntők legjobbjai kerül tek a szombat-vasárnapi megyei döntőre. Általában az egész versenyt a falusi fiatalok előretörése jelle­mezte. Olyan falukból jutottak el a fiatal versenyzők a megyei dön­tőre, mint pl. Nagyszékely, Kis- dorog, Nagykónyi, Hőgyész. Bölcs­ke. Oikó, 'Fadd. stb. Szombaton pontosan 14 órakor. 50 falusi sportoló vonult fel, majd Bencze Béla, a paksi járás TST elnöke jelentést tett Kardos Györgynek, a megyei TST oktatá­si előadójának Néhány másod­perc múlva felhangzott a Himnusz, hogy utána már a zöld asztal mel­lett pattogjon — úgyszólván meg­állás nélkül este 10 óráig a kau- csuk-labda. Vasárnap reggel 8 Órától folytatódtak a versenyek és három asztalon megállás nél­kül játszottak a falusi fiatalok a helyezések eldöntéséért. A ver­senyt az ünnepélyes díjkiosztás és n zárórész tette még színesebbé, felejthetetlenebbé. Eredmények: * t ► Férfi egyéni (1.2 ‘induló):. l.Sáth* Sándor (Tolna), 2. Pálinkás Jánosi (Tolna), 3, Katus, Árpád (Nagy-* kónyi), 4; >.Csurgai László (Dom-*- , bóvár). ► Női egyéni (10 induló): 1. Pá-t linkás Jánosné (Tolna). 2.-Szemen-P kei Ilona1(Dombóvár), 3. Kun Má_* ria (Nagydorog). ► ► . Férfi páros (6 induló): 1. Csur-£ gai-Egri (Donfibóvár), 2 -Pétér-Ka-t tus (Nagykónyi), 3. Sáth-Pálinkás* (Tolna). Az első három helyezett* körbeverte egymást. ► Női páros (4 induló): 1. Mancsi-f Kovács (Sióagárd), 2 Botta-Miklósf (Hőgyész), 3.- Poppné-Szemenkei t (Dombóvár). ► ► Vegyespáros'(6 induló): 1. Pálin.f kás-Pálinkásné (Tolna)- 2. Csur-f gai-Szemenkei (Dombóvár), 3.5) Juhász-Szitkovics (Dunáföldvár). £ ► Női csapatbajnokság (5 induló):J 1. Sióagárd. 2,, Hőgyész, 3 Kisdo-f rog. ‘ ' * t ► Férfi csapatbajnokság (6 induló):► 1. Tolna, 2. Dunáföldvár, 3. Uj-t dombóvár. £ Ifjúsági labdarúgó-bajnokság A tavaszi forduló első meglepetése: Döbrököz—Tolna 4:1 A Városi Sportbizottság elké­szítette a -Felszabadulási Kupa« üzemi asztalitenisz-bajnokság áL- ■ ilását a lejátszott mérkőzések 3 alapján. Megállapították, hogy a 3Vasipiari Vállalat I. csapata jogo- 3 sulatlanul szerepeltetett játé- 3 kost. A lejátszott mérkőzések 3 eredményeit a sportbizottság meg 3 semmisítette és 9:0 aránnyal a 3 két pontot az ellenfelek kapták. 5 A lejátszott mérkőzések ered- 3 menyeit figyelembe véve a sport­bizottság döntései: Gépjavító < Vállalat I.—Rendőrkapitányság <9:0, Sütőipari Vállalat—Állatfor- Jgalmi Vállalat 9:0, Állatforgalmi * Vállalat—Vasipari Vállalat I. 3:0. | Vendégátó Vállalat—Igazságügy 3IÍ. '9:2, Gépjavító Vállalat II.— Igazságügy I. 9:0, Közgazdasági Technikum—Megyei Tanács 9:0. Sütőipari Vállalat—Vasipari Vál­lalat II. 9:0, Vasipari Vállalat (II. —Vasipari Vállalat I. 9:0. Köz­gazdasági Technikum—Vasipari Vállalat I. 9:0, Gépjavító Válla­lat I.—Vasipari Vállalat II. 9:1, Vasipari Vállalat II.—Vasipari Vállalat I. 9:0, Gépjavító Vállalat II.—Rendőrkapitányság 9:0, Gép­javító Vállalat I.—Igazságügy I. 9:1, Közgazdasági Technikum- Vasipari Vállalat II. 9:0, Gépja­vító Vállalat I.—Igazságügy II. 9:0, Gépjavító Vállalat I.—Állat- forgalmi Vállalat 9:1, Gépjavító Vállalat II—Igazságügy TI. 9:0, Megvei Tanács—Állatforgalmi Vállalat 9:2. A bajnokság állása: 1. Gépjavító Vállalat I. 6 5 — 1 52:12 10 2. Gépjavító Vállalat II. 4 4 — — 36:3 8 1­3. Közgadasági Techn. 4 4 — — 36:7 8 W — 4. Sütőipari Vállalat 3 3 — — 27:0 6 5. Vasipari Vállalat III. 3 2 — 1 18:9 4 6. Igazságügy I. 4 2 — 2 19:18 4 y 7. Vendéglátó Vállalat 2 1 — 1 9:11 2 ist 8. Igazságügy II. 4 i — 3 11:27 2 € 9. ÁUatforgalmi V. 5 1 .-­4 15: 36 2 10. Vasipari Vállalat II. 4 1 — 3 10:27 2 11. Vasipari Vállalat I. 5 1 — 4 9:27 2 12. Megyei Tanács 4 1 — 3 9:29 2 13. Rendőrkapitányság 4 — — 4 0:36 — Kárpáti Sióagárd és Kisdorog vezet járási I. osztályú bajnokságban A megyei ifjúsápi labdarúgó­bajnokság vasárnap lejátszott mérkőzései közül a legérdekesebb a gyenge középcsapatnak nevez­hető döbrököziek győzelme az őszi elsőséget nyert Tolna felett. A tolnai csapatból két ifjúsági játékost az I. csapatban szerepel­tettek és az így meggyengített tolnai ifi nem tudott »vőzelmet kiharcolni Döbröközön. Simon- tornyán a bátaszéki ifik szenved­tek szoros küzdelem után vere­séget. A dombóvári ifi tartja jó formáját és 5:2-es félidő után 8:2- re győztek Paks c'len. A Hő­gyész—íregszémcse1 találkozó dön_ ► tétlenül- végződött, míg a Duna- * földvár—Nagydorog mérkőzés* 2:0-ás hazai' győzelmet hozott.* Ugyancsak hazai győzelmet ho-* zott a Nagymányok—Tamási és .a* Máza—Gyönk mérkőzés is. ► ► Részletes eredmények: Simon-* tornya—Bátaszék -2:1,- Dombóvár* —Paks 8:2. Hőgyész—Iregszem-* cse 2:2, Fadd—Szekszárdi Dózsa ► 5:1, Dunáföldvár—Nagydorog 2:0. ► Nagymányok—Tamási 3:0, Mázat —Gyönk 3:0, Döbrököz—Tolnát ■ :Á:S Mint lapunk vasárnapi számá­ban már közöltük a Tolna me­3 Mint ismeretes, a járási 1. osz­3tály keleti és nyugati csoportjá- 3nak eredményeiről október óta 3 nem jelent meg tájékoztató. En- 3nek több oka van: elsősorban a 3 megyei labdarúgó szövetség több 3csapatot törölt a bajnokságból, 3 nem minden játékvezető-jelentés gyei Népújság vándorserleget 3 érkezett meg, és elmaradtak mér- ajánlott fel a legsportszerííbb 3 kőzések, melyekről később tör- labdarúgó-esapatnak. Az értéke- 3 tént intézkedés, különböző óvá- lésre a Megyei Labdarúgó Sző- 3sok voltak stb. vétségét kértük fel. Sportszerű- 3 Sportrovatunk a közelmúlt na- ségi verseny szempontjából szá- 3 pókban összegyűjtötte a járási I. mításba jönnek a megye NB III- 3 as, megyei és ifjúsági bajnok- * ságban részt vevő csapatai. osztályban lejátszott mérkőzésék eredményeit és a kizárások, a szövetség döntései, valamint a büntetőpontok levonásának fi­gyelembevételévéi elkészítette a járási 1. osztály bajnokságának állását. A keleti csoportban Decs csapata került kizárásra, míg a nyugati csoportból Dalmandot és Pincehelyi: törölte a szövetség a további küzdelmekből. A bajnok­ság állása mindezek figyelembe­vételével : Keleti csoport: 4:1. A bajnokság állása: 1. Nagymányok 16 12 2 2 53:13 26 2. Tolna 16 12 2 2 54:18 26 3. Dombóvár 16 11 2 3 54:Í6 24 4. Máza 16 9 5 2 41:17 23 5. Fadd 16 10. 1 5 50:21 21 6. Tamási 15 8 2 5 27:22 18 7. Bátaszék 16 8 , 1 7 36:27 17 8. Simontornya 16 8 1. 7 47:42 17 9. Paks 16 7 1 8 39:39 15 10. Döbrököz 14 5 2 7 23:46 12 11. Gyönk 15 4 2 . 9 15:33 10 12. Dunáföldvár 16 4 2 10 17:39 10 13. Regszemcse 16 2 5 9 24:51 9 14. Hőgyész 16 2 5 9 13:33 9 15. Sz. Dózsa 16 3 2 11 22:51 8 16. Nagydorog 16 — 3 13 18:65 3 Á gyönki járás asztaliteniszezői Most már a sportkörökön a s sor, hogy sportszerűségükkel ne- s ► mes versengés alakuljon ki, 5 ► amely után a Megyei Labdarú- J * gó Szövetség eldönti, melyik 3 ► csapat kapja először a Tolna 3 f megyei Népújság vándorserlegét. 3 AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA — A Bonyhádi Járási TST és a mellette működő Kosárlabda Tár­sadalmi Szövetség február 22-én 13 résztvevővel kosárlabda játék­vezetői tanfolyamot indított. A résztvevők hetenként kétszer — az esti órákban — előadáson sajá­títják el a kosárlabda játékveze­tést, amelyet később gyakorlati­lag is továbbfejlesztenek kosár­labda edzéseken, barátságos mér­kőzéseken. A Röplabda Társadalmi Szövet­ség rendezésében március 13-án röplabda játékvezetői tanfolyam kezdődik Bonvhádon a JTST he­lyiségeiben. Jelentkezni lehet a Bonyhádi JTST-én. A gyönki járást a Falusi Dolgozók Szpartakiádjának mogyei asz­talitenisz versenyén Berlinger Ferenc. Gallai Lajos. VViízl György, Knock Henrik. Bottá Ágnes. Mikhis Emerincia és Kertai Eris éhet képviselte. Csapatkísérő: Eleiden Gyula. (Fotó: Bállá) 1. Öcsény 10 7 1 2 28:13 15 2. Bonyhád II. 10 6 2 2 32:17 14 3. Sióagárd 10 6 2 2 19:19 14 4. Gerjen 10 6 1 3 21:8 13 5. Dunaszentgyörgy 10 6 1 3 20:13 13 6. Bölcske 10 6 1 3 21:17 13 7. Nagytormás 10 4 1 5 19:21 9 8. Sz. Petőfi II, 10 3 1 6 20:19 7 9. Szedres 10 2 2 6 9:27 6 10. Kajdacs 10 2 — 8 15:29 2 11. Zomba 10 1 — Nyugati csoport: 9 10:31 2 1. Kisdorog 7 5 1 1 24:8 11 2. Cikó 7 4 . 2 1 16:7 10 3.' Győré 7 4 2 1 7:7 10 4.. Váralja 7 4 1 2 12:11 9 5. Nagyvejke 6 1 2 3 9:12 4 6. Ozora 6 2 1 3 1042 3 7. Dombóvár II,­7 1 — 6 8:18 2 8. Kurd 7 — 1 6 5:16 1 x c 2—2 büntetőpont levonva. Fadd—Szekszárdi Dózsa 3:3 (1:3) Megyebajnoki mérkőzés, Fadd, 400 néző. Vezette: Pető. Fadd: Márkus — Gyenes, Keserű, Joó — Schuszter, Kolesaár — Petrits, Schiszler, Fehér, Schiffler, Mor­vái. — Sz. Dózsa: Frei — Bese­nyő. Vass. Bencze — Gyurik, Hel­lebrandt — Dósai, Majnai. Bá- tori. Tamási. Novák. A Dózsa kezd és az első percben nehéz dolga van Márkusnak. Nem sokkal ké­sőbb lövés száll a faddi kapura, Joó kézzel érinti a labdát. A 11-est Bátori értékesíti. 0:1. A íad- diak ellentámadásokkal válaszol­nak, lövéseiket azonban nem kí­séri szerencse. Több támadás után a 13. percben Schuszter Fe­hérhez játszik, aki Frei r^ellett a hálóba vágja a labdát. 1:1, Erő­södik a játék irama. A 22. perc­ben szép Dózsa-kombinóció után Tamási lövésével szemben Már­kus tehetetlen. 1:2. A következő percben Márkus minden tudására szükség van, hogy mentse kapu­ját az újabb góltól. A másik ka­punál Frei szerencsével védi Ko- leszár lövését. A 34. percben tö­mörülés a faddi kapu előtt és No­vák lapos lövése felpattan Már­kus előtt és így jut a labda a há­lóba. 1:3. A II. félidőben a faddiak — a Dózsa vezetés ellenére is — tá­madnak A 17, percben üres a Dózsa kapu. a labda a gólvonal­nál táncol, de nincs aki beljebb Feljön a Dózsa, veszélyes táma­dásokat vezet, mégis Fadd ér el gólt. A 25. percben Schuszter sza­badrúgásába Petrits beleteszi a lábát és a labda irányt változtat­va jut a hálóba. 2:3. Fadd nagy lelkesedéssel támad, de egyenlítés csak az utolsó percben sikerül. Szögletrúgáshoz jut Fadd. Petrits beívelt labdáját fejjel küldi Schuszter Frei kapujába. 3:3. Bírálat: 3:1 után a Dózsa köny- nyen vette a mérkőzést és a lel­kesedéssel játszó faddiakkal szemben ez megbosszulta magút. Jók: Schuszter (a mezőny ieg- jobbja). Fehér. Koleszár, illeive Vass, Tamási. Novák. Szabad»