Tolna Megyei Népújság, 1958. november (3. évfolyam, 258-283. szám)

1958-11-07 / 263. szám

6 TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG 1958 november 7. Paks—Dunaföldvár 1:0 (1:0) Dunaföldvár, 800 néző. Vezette: Nagy. (Megyebajnoki mérkőzés, félbeszakadt.) Paks: Árki — Hauzmann, Her­mann, Sztanó — Jerkó, Vida — Farkas, Hirczi, Bencsik, Németh, Kunfalvi. Dunaföldvár: Bálint — Szigeti II., Polgár, Csizmadia — Méhes, Ta­kács I. — Szalai, Holmár, Molnár, Szigeti I., Takács II. A vendégek kezdenek és az 5. percben a hazai kapu előtt Szalai szögletre ment. KTét perc múlva már Szigeti I. lövését Árki csaK szöglet­re tudja tolni. Három perc múlva Takács lövését újból szögletre tisz­tázza Árki. A jó hangulatban lévő többszáz paksi szurkoló ütemesen buzdítja csapatát, de a támadásokat mégis a hazaiak vezetik. A 37. perc­ben a vendégek Farkas révén ve­szélyeztetnek, de eredménytelenül. A 40. percben majdnem gólt érnek el a hazaiak, de Sztanó a gólvonal­ról küldi ki a labdát. Változó a já­ték, hol az egyik, hol a másik kapu van veszélyben. A 44. percben meg­születik a mérkőzés egyetlen gólja. Kavarodás a hazai kapu előtt, Né­meth lövésébe Bálint belevetődik, de a labda Farkas felé pattan, aki közelről a léc alá vágja. 1:0. A második félidőben a hazaiak tá­madnak, de a paksiak keményen védekeznek és Hermannal az élen mindent elkövetnek az eredmény tartásáért. A 8. percben a paksi csa­patból Németh a kiállítás sorsára jut. Sok a szabálytalanság, a játék­vezető azonban igyekszik rendet tar tani. A 30. percben mindjobban el­fajuló játék közben a hazai csapat­ból Holmár kerül kiállításra. Köz­vetlen utána kavarodásból Bencsik lő mellé. A hazaiak mindjobban szorongatnak, de a paksi védelem mindent felhasználva védekezik. A i 41. percben egy hazai támadás után ! Vida elterül a pályán, mire a paksi közönség egy része befut a pályára. A játékvezető a mérkőzést lefújja. A szerencsésebb paksiak jobban ki tudják használni a helyzetűket. A döntetlen igazságosabb lett volna. J ók : a paksi közvetlen védelem Hermannal és Sztanóval az élen, míg a hazaiak Polgár és Méhes tűnt ki. A játékvezető jól kézbentartotta a mérkőzést és a történtekért nem terheli felelősség. — D. I. — Tolna—Bátaszék 2:1 (1:1) i Bátaszék, 1000 néző. Vezette: Sümegi. (Megyebajnoki mérkőzés.) Tolna: Ezer — Straubinger, Szépvöl­gyi, Kláb — Bizony, Jagicza — Bajza, Kappéter, Széles, Guld, Gál- fi. Bátaszék: Kemer — Horváth, Ádám, Péter — Zejer, Kiss — Ga- ramvölgyi, Toronyi,. Honti, Tóth, Székely. Mindkét részről gyors tá­madások futnak a pályán. Lassan hazai fölény alakul ki. A 12. perc­ben Garamvölgyi szép fejesét védi Ezer. A következő percben a hazai védelem csak szöglet árán tud men­teni. Az első komoly lövést Guld küldi kapura, de lövése a kapufát találja. A 25. percben Toronyi lő mellé, ugyanebben a percben Ga­ramvölgyi beadását Székely 6 mé­terről gólba juttatja. 0:1. Állandó- j sulnak a hazai támadások, de a ven ! dégvédelem tervszerűen állja útját a próbálkozásoknak. A félidő utolsó 10. percében enyhül a hazai iram és a tolnaiak — különösen a jobbszár­nyuk révén — vezetnek támadáso­kat. A 35. percben Kappéter 20 mé­terről küldött nagy lövése a kapufa éléről vágódik a hálóba. 1:1. A má­sodik félidő bátaszéki támadásokkal indul. A második percben Honti 8 méterről, tiszta helyzetben Ezerbe lövi a labdát. A következő percben Toronyi lő a felső sarok mellé. A 8. percben Gálfi az üresen álló Kap- péterhez játszik, aki a bal sarokba lő. 2:1. A hazai csapatot nem töri le a váratlan gól, nagy lendülettel tá­mad, s percekig beszorítja az ellen­felét. A tolnai csapat elszántan vé­dekezik. A 16. percben Tóth 15 mé­terről küldött szabadrúgását Ezer pompásan védi. Nagy nyomás alatt van a tolnai kapu, de Ezer mindent véd. Toronyi lövését még a felső sa­rokból is kiveszi, a sorozatos báta­széki szögleteket biztosan hárítja. Az utolsó egyenlítési alkalom a ha­zaiaknak a 41. percben van, de Ze­jer fejese a kapufára megy. Bírálat: Nagy hatással volt a né­zőkre a csapatok töretlen harci szel lerne, lelkesedése. Az óriási harc­nak egyetlen szépséghibája volt, hogy a küzdelem többször átlépte a keménység határát. A lényegesen többet támadó hazaiak ellen a tol­nai csapat azzal nyert, hogy keve­sebb helyzetét szerencsésen kihasz­nálta. Külön említést érdemel mind két csapat átlagon felüli erőnléte. Jók: Ezer, Straubinger, Szépvöl­gyi, Kappéter, illetve Horváth, Ádám,, Zejer, Kiss. Czencz Imre Gyefvai és Braun asztaliteniszetek Tolnán November 4-én, kedden délelőtt a budapesti autóbusszal érkezett Szek- BZárdra — a Megyei Ifjúsági Sport- bizottság meghívására — Gyetvai és Braun a magyar asztaliteniszsport két kiváló versenyzője. Mindketten résztvettek a tanácsválasztások tisz­teletére megrendezett sportköri tag­gyűlésen Tolnán. Szekszárdra érke­zésük alkalmával Lépő László, a Megyei Testnevelési és Sporttanács elnöke, valamint Metz István, a Me­gyei Ifjúsági Sportbizottság elnöke üdvözölte őket. Megátogatták a KISZ Megyebizottságot is, ahol Sik­lósi Imre a KISZ Megyebizottsúg titkára üdvözölte a vendégeket. Dél­után a két sportoló Tolnára uta­zott, ahol a sportkör elnöke, Somfai Ferenc fogadta őket. A sportköri taggyűlésen, melyen mintegy het­venen vettek részt, a világbajnok Gyetvai élménybeszámolót tartott a népi demokratikus országokban, va­lamint Kínában és Indiában szer­zett élményeiről. Mint mondotta, a kínai és indiai élmények felejthe­A Dombóvári Járási Testnevelési és Sporttanács által rendezett Haza­fias Népfront Kupa asztalitenisz­versenyt Dombóváron, a Fatelitő Vállalatnál rendezték. Ezen a verse­nyen igazolt versenyzők nem vehet­tek részt, enek ellenére mégis sok volt az induló. A pártszervezet, va­lamint a szakszervezet nagy segítsé­get adott a rendezéshez. Különösen Kovács Gyula szakszervezeti elnök TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt és a tanácsok lapja Felelős Kiadó: az MSZMP Végrehajtóblzottrága Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szekszárd, Mártírok tere 15—17 Telefon: 20-10, 20-11 Szekszárdi Nyomda Telefon: 21-21 tetlenek, ahol öt hetet töltött el. Be­széde további részében a magyar sport felszabadulás óta elért ered­ményeit ismertette, majd részletesen kitért az asztalitenisz sportágra. Az asztalitenisz sport vidéken még min dig nem foglalja el azt a helyet, me­lyet megérdemelne. Vázolta azokat a feladatokat, melyek az asztalite­nisz sport előtt állnak. így például vázolta, hogy tömegversenyeket, baj nokságokat kell rendezni, hogy meg­induljon a tömegsporttal párhuza­mosan a minőségi fejlődés. Beszéde befejező részében elmondotta, hogy a pártnak és a kormánynak köszön­heti eddig elért eredményeit, mert segítségük nélkül nem lehetett volna eredményes és nem járhatta volna be a nagyvilágot. A résztvett sport­köri tagok nagy figyelemmel hall­gatták az előadást és reméljük a Tolnai Sportkör vezetősége — az ed digiekhez hasonlóan — tovább se­gíti a tolnai asztaliteniszezők ered­ményes munkáját. adott nagy segítséget és biztosította a szükséges felszerelést. A férfiaknál első helyen Maráczi István végzett Varga András és Horváth Sándor előtt. A nőknél Szemenkei Ilona szerezte meg az elsőséget. Második Boldog Marietta, harmadik Varga Jánosné. Az első három helyezettet a JTST elnöksége oklevéllel jutalmazta. — Sz. I. — Apróhirdetések Rózsamájban 1253 Q-öl szántó el­adó. Érdeklődni lehet Valkainé Szekszárd, Bartina utca 56. 500-as oldalkocsis Gilera motorke­rékpár eladó. Jakab Ede Tolna. Dombóvári IMSE— Váralja 5:0 (3:0) Váralja, 200 néző. Vezette: Csima. Dombóvár: Csutorás II. — Schneider, Tallósi, Halász — Egyed, Kardos — Mérei, Gálosi, Csutorás I., Kurpádi, Koller. Váralja: Varga — Hurton, Hor­váth, Fritz — Rupa I., Csordás —• Rupa II., Szentes, Jáger, Feil, Zag. A vendégcsapat a 8. percben gólt ér el. Gálos fut el, melyet 20 méter­ről küld kapura, s a labda a felső léc alatt fut a hálóba. 1:0. Változóvá válik a játék. A hazaiak néhány le­futással kísérleteznek, de Csutorás véd. A 15. percben Korpádi az ötös­ről szerzi meg a második gólt. A következő percben Váralja jut sza­badrúgáshoz, de a 16 méterről kül­dött lövése a sorfalon akad el. A dombóváriak kerülnek fölénybe és irányítják a játékot. A 23. percben Koller éles lövéséből lesz újabb gól. 3:0. A másik kapunál Rupa II. lő fölé. A félidő végén a hazaiak kerülnek fölénybe, de eredményte­lenül. A második félidő 8. percé­ben Mérei lesz eredményes. 4:0. Váralja igyekszik szépíteni az ered­ményen, de eredménytelenül. A mér kőzés végeredményét a 18. percben Gálosi egy gyors lefutás után ál-- Htja be. Dombóvár győzelme megérdemelt, szebb, technikásabban játszott a hazai csapatnál. Jók: Tallósi, Gálosi, Mérei, illetve Szentes, Rupa II., Horváth. Oszícr Olvasd, a TOLNA MEGYEI Népújságot! kAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAi Hazafias Népfront Kupa asztaliteniszverseny Dombóváron Tíz éves az állami kereskedelem alkalmá&ól Cukrászipari verseny és kiállítás a Szabadság Szálloda emeleti helyisé­gében.' Ugyanitt nagy hanglemezpa­rádé. Magyaros ételbemutató és verseny. November 7-én Kulacsban vacsora November 8-án Kispipában ebéd November 9-én Szabadság Étterem­ben ebéd November 9-én Vasúti Kisvendéglőben vacsora Nagy választék a magyaros ételféle­ségekből. Szeretettel várjuk kedves vendégeinket & jó étvágyat kívá­nunk. Tolna megyei Vendéglátóipari Vállalat 1958 november 8-án és 9-én } f * A Nagy Októberi Szocialista Forradalom 41. évfordulója aUíaímáíó-l a PANNÓNIA Sörgyár dolgozói és vezetősége szeretetteljes üdvözletü­ket küldik a megye lakosságának. ) ) I' \ I» Íj A Nagy Októberi Szocialista Forradalom évfordulója alkalmából szeretettel üdvözöljük gyárunk va­lamennyi dolgozóját. Munkájukhoz ez alkalommal is sok sikert kívá­nunk. * Simontomyai Bőrgyár vezető­sége, pártszervezete és szak- szervezeti bizottsága I * ! \ í ) ) ) NOVEMBER 7 a Nagy Októberi Szocialista Forradalom ünnepe alkalmából elvtársi üdvözle­tünket küldjük összes ve­vőinknek. Déldunámtúli PIÊRT NE DOBJA EL! használt, szakadt fehérnemű­jét, ruhadarabjait. Hívásra háznál megjavítja a Szabó Szövetkezet házi varrónője. Bejelentést, előjegyzést 24— 34 és 22—26 számon. November 19-én pedagógus ankét Sseksaárdon A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Tolna megyei szervezete megkezdte az előkészületeket a no­vember 19-én Szekszárdon sorra- kerülő pedagógus ankétra. Az an­két résztvevői Juhász Ferencnek, a Pedagógiai Tudományos Intézet munkatársának előadása után a kommunista erkölcsi nevelés kérdé­seit vitatják meg. Az ankétra a szekszárdi és a Szekszárd környéki községek pedagógusait hívják meg, de résztvesznek azon a szomszédos megyék TIT szervezetei pedagógiai szakosztályainak vezetői is. Ez az ankét az első lesz az országban és ennek a tapasztalatait hasznosítják majd a többi megyékben sorra- kerülő tanácskozásokon. Az ankétot a délutáni érákban rendezik, este pedig Juhász Ferenc a kommunista erkölcsi nevelés kér­déseiről a nagyközönségnek tart elő­adást.