Tolna Megyei Népújság, 1958. október (3. évfolyam, 231-257. szám)

1958-10-31 / 257. szám

6 TOLNA MEGYEI NtPDJSAG 1958 október 31. Színvonalas volt a tanácsválasztások tiszteletére rendezett országos atlétikai verseny A „NÉPFRONT KUPÁÉRT“ MÉSZÖV—KPVDSZ I. 6:3 (1:2) A Tolna megyei Atlétikai Szövetség és a szekszárdi gimnázium szomba­ton délután rendezte meg Szekszár- don a városi sporttelepen a válasz­tások tiszteletére évadzáró atlétikai versenyét. A versenyen több fővá­rosi élvonalbeli versenyző is rajthoz állt, a rendező szekszárdiakon és a vendég bajaiakon kívül. Sajnos vi­szont, hogy a helyi versenyzők egy része távol maradt a küzdelemtől. Ezúttal érdeklődői is akadtak a ver­senynek. Mintegy 300 szekszárdi fia­tal tekintette meg a versenyzők ve­télkedését. A pályát jól előkészítették, de ennek ellenére laza és lassú volt. Kezdetben a nap is kibújt a felhők mögül, és ekkor rendkívüli kellemes volt az idő. Később azonban mind jobban lehűlt a levegő és a verseny végére bizony már 10 fok alá szállt a hőmérséklet. Enyhe oldalhátszél fújt a verseny elején, később majd­nem teljes szélcsendben zajlottak a küzdelmek. A legjobb eredményt Zsivóczky, a kalapácsvetésben érte el, bár bizonytalanul versenyzett a szo­katlan körülmények között. A leg­érdekesebb küzdelemre a súlylökés­ben került sor. Zsivóczky egyenlete­sen dobált és három ízben régi egyéni csúcseredményén túlra szállt a golyó. Nagy Zsigmond, aki már az idén a 16 méter közelébe került, bi­zonytalan volt. Nem találta meg a golyó megfelelő ívét és csak kétszer jutott a 15 méter fölé. Kár, hogy a meghívott Mihályffy is távol maradt a küzdelmektől. A hármasugró Czapalay a laza pályán nem tudott kellően felgyorsulni, és különösen második ugrása volt befejezetlen. Így is bebizonyította azonban kivé­teles képességeit. Csutorás betegség miatt távolmaradt a küzdelmektől. A nők eredményein különösen látszott, hogy már az idény végén vagyunk. Hegedűs, de különösen a még ifjú­sági gerelyvető-reménységünk: Ea­logh Anikó volt nagyon bizonytalan. Hegedűs a súlylökésben szintén egyéni csúcseredményt ért el. A helyi versenyzők közül Szabó teljesítménye említésreméltó. Ellenfél nélkül is 184 cm-re ja­vította a megyei felnőtt és ifjú­sági magasugró csúcsot. A verseny keretében a Bp. Kaffka Margit gimnázium, akinek testneve­lője a szekszárdi származású Szüle Ágnes, női versenyszámokban pá­rosmérkőzést vívott a szekszárdi gimnázium gárdájával. A budapesti lányok, akik a BEAC színeiben ver­senyeznek, jobbnak bizonyultak és 47:34 arányban biztosan nyerték a — Jónapot kívánok. ■— Jónapot! De régen láttam. Mivel szolgálhatok? — Egy borotválást kérek. — Parancsoljon, foglaljon he­lyet. — Ha megengedi, míg megbo­rotválom, elmesélek magának egy érdekes történetet. Igaz, hogy egy kicsit idejét múlta, de mivel régóta találkoztam magával, így nem volt alkalmam elmondani. A Nagymányok—Paks mérkőzésen történt. Ezt a mérkőzést itt, Pak­son játszották és mi 4:3-ra kikap­tunk Nagymányoktól. Ezen a mér­kőzésen VU ébernek egy 20 méteres lövését a paksi kapus kiütötte, azonban a játékvezető gólt ítélt. Én ott álltam a partjelző közelé­ben és tisztán láttam, hogy a partjelző integet a zászlójával, hogy nem gól. Erre a játékvezető kijött a partjelzőhöz és valamit kérdezett tőle. Biztos vagyok ab­ban, hogy a játékvezető azt mond­ta, hogy nem gól, de ennek ellené­re a játékvezető, amikor a pálya közepe felé tartott, s a pálya kö­zepére mutatott, megadta a gólt. Képzelheti, hogy a közönség mi­lyen tüntetésbe kezdett. Még maga Wéber is nevetett az eseten. A közönség egy része — elég sport­szerűtlenül a partjelzőt is kezdte szidalmazni és annyira fajult a dolog, hogy a partjelző a második félidőre már nem is jött ki a mér­kőzésre. — Kölnit parancsol? pontversenyt. A budapesti gimna­zisták között is jónéhány tehetséges versenyző akadt. A verseny lefolyá­sáról és eredményeiről az alábbiak­ban számolunk be: Férfiak: 100 m felnőtt: 1. Bodor TF 11.6 ifj: 1. Lázár Szekszárd 12.1. 400 m: 1. Sárdi TF 53:8, 2. Gál TF 55.8. Ifjúsági: 1. Galambos Sz. 55.2, 2. Garbacz Sz. 55.8, 3. Olgái Baja 57.—. 110 gát: 1. Gál TF 17.4, 2. Czapalay TF 17.6, 3. Bien Sz. 18.—. Ifjúsági: 1. Szabó Sz. 18.1. Időfuta­mok alapján. Magasugrás: 1. Czapalay TF 175, 2. Maxim TF 165, 3. Csépán TF 155. Ifjúsági: 1. Szabó Sz. 184, új fel­nőtt és ifjúsági megyei csúcsered­mény. Szabó biztatóan versenyzett. Mind a 18Ö-at, mind pedig á 185-öt enyhe érintéssel, de elsőre ugrotta. A 187-en is volt biztató kísérlete. Az utánaméréskor bizonyult a 135 cm-es magasság 184 cm-nek. Hármasugrás: 1. Czapalay TF 14.61, 2. Maxim TF 13.96, 3. Bien Sz. 12.50. Czapalay biztatóan kezdett (14.06, 14.61, 14.40), de aztán háromszor egy­másután belépett. Rúdugrás: 1. Detrői TF 330, 2. La­kos Sz. 310. A rúdugrás már der­mesztő hidegben és a verseny vége teljesen sötétben ért véget. Súlylökés: 1. Zsivóczky Bp. Dózsa 15.33, 2. Nagy TF'15.11. 3. Rédei Baja 11.05. Zsivóczkynak 14.87 volt az egyéni csúcsa. Négy alkalommal do­bott 15 méteren felül. Negyedikre érte el a legjobbját. Nagy nem találta el a golyó ívét. Túlságosan magasra lökte ki. Különben mind a győztes, mind Nagy, igen imponált a nézők­nek, hallatlanul nagy gyorsaságával. Diszkoszvetés: 1. Nagy TF 48.05, 2. Zsivóczky Bp. Dózsa 47.32, 3. Ocskó B 30.28. Serdülő: 1. Bakó Sz. 32.73. Gerelyhajítás: 1. Walter TF 53.20. Egyedül indult. Kalapácsvetés: 1. Zsivóczky Bp. Dózsa 60.53, 2. Kocsis TF 43.56, 3. Debrői TF 38.41. Zsivóczky nem volt a szokott biztos. Kétszer is kilépett. Nyilván zavarta a szokatlan kör­nyezet. i Nők: 100 m: 1. Tóth TF 13.6, 2. Szép TF 13.8, 3. Kovács TF 13.9. Ifjúságiak: 1. Radnóti TF 13.6, 2. Káldi TF 14.6, 3. Tóth TF 14.8. Magasugrás: 1. Pokornyi 7F 150, 2. Braun TF 145, 3. Tóth TF 130. Ifjúságiak: 1. Fraknói B 135, 2. Rickert B 130, 3. Katona B 130. Po­— Igen, kérek! — Szóval sajnáltam azt a part­jelzőt, mert biztos vagyok ab­ban, hogy ő ezen a mérkőzésen a paksi közönségtől ártatlanul kapta a szidalmazást. — Készen is vagyunk a borot- válással. — Köszönöm! — De azért nem fontos ám ezt megírni, mert még egy-két fana­tikus paksi szurkoló megtalál ha­ragudni rám és tudja, hogy egy borbélynak minden vendég egy­formán kedves. — Tudja mit: megírom, de név nélkül. Mindenesetre megnézem a mérkőzés játékvezetői jelentését, hogy mit ír a mérkőzésről. — A viszontlátásra. — A viszontlátásra, minden jót kívánok. * A mérkőzés játékvezetői jelen­tését megnéztem, azonban a já­tékvezető azt írja a jelentésben, hogy a mérkőzés simán, minden különösebb esemény nélkül zaj­lott le. A játékvezető tehát nem tesz említést arról, hogy a part­jelző a második félidőben nem működött. Minden esetre érdekes eset. Abban biztos vagyok, hogy a paksi ».Figaró« nem túlozta el a dolgot és igazat mondott, ugyan­akkor érthetetlen, hogy a játék­vezető jelentésében miért hallgat az egész ügyről. D. í. korny elsőre jutott túl a 150-en, de aztán a 155-ön már nem volt jó kísér­lete. Braun is jó benyomást tett a szekszárdi szakemberekre. Távolugrás: 1. Huba TF 5.04, 2. Kovács B 5.03, 3. Pokorny TF 486. Ifjúságiak: 1. Káldi TF 441. Huba és a bajai Kovács nagy küzdelméből csak egyetlen cm-rel került ki győz­tesként a budapesti lány. Súlylökés: 1. Hegedűs TF 13.16 egyéni csúcseredmény, 2. Rédei Baja 10.60, 3. Bucsányi Baja 10.25. Ifjúságiak: 1. Bencsik B. 9.96. Hege­dűs jól sikerült harmadik dobásával jutott túl a 13 méteren. Diszkoszvetés : 1. Hegedűs TF 44.26, 2. Szatmáryné B 39.30, 3. Ré­dei B 34.44. Ifjúságiak: 1. Unoka Baja 31.22, 2. Balogh Bp. Vasas 30.94, 3. Bencsik B 24.09. Az egyik utolsó versenyszám volt a női diszkoszvetés úgyannyira, hogy a verseny eredményeinek a le- mérése már gyufa segítségévei tör­tént. Ez meg is látszott az eredmé­nyeken. Még a válogatott Hegedűs is bizonytalan volt. Gerelyhajítás: 1. Rédei B 34.02, 2. Radács B 26.79. Ifjúságiak: 1. Balogh Bpj Vasas 42.70, 2. Braun TF 30.30, 3. Unoka B 23.00. A még ifjúsági gerelyvető-re­ménységünk szinte helyből dobott, így azután eredménye jóval alatta maradt a várakozásnak. A két gimnázium közti párosmér­kőzésről holnap számolunk majd be olvasóinknak. A versenyen jelen volt dr. Bácsalmási Péter a TF tanszék- vezető tanára és a MASZ szövetségi kapitánya is, továbbá Koltay Jenő és Zarándi ismert atlétikai edzők kíséretében. Este a gimnáziumban az Európabajnokságokról készített fil­met vetítették le az érdeklődőknek. A bonyhádi járás sporteredményei Járási I. osztályú labdarúgás: Cikó—Nagytormás 1:1, Győré— BMTE II 3:2, Nagyvejke—Majos 6:1, Zomba—Kisdorog 1:0, Tevel—Apar- hant törölve. A bajnokság állása: (Zárójelben a pontok száma.) 1. Ci­kó (10), 2. Nagytormás (8), 3. Győré (7), 4. Nagyvejke (5), 5. Kisdorog | (4), 6. Bonyhád II (4), 7. Zomba (4), 8—9. Majos (2), 8—9. Tevel (2), 10. Aparhant törölve. Járási II. osztály: Bonyhádvarasd —Mucsfa 4:0. A bajnokság állása: 1. j Bonyhádvarasd (8), 2. Mucsfa (6), 3. j Kisvejke (6), 4. Bonyhádbörzsöny (4), 5. Kakasd (3), 6. Tabód (1). A röplabdamérkőzések eredmé­nyei: Nagyvejke—Majos 3:1, Cikó— Nagytormás 3:1, Győré—Bonyhád 3:0, Zomba—Kisdorog 0:3. A baj­nokság állása: 1. Cikó (10), 2. Kis­dorog (8), 3. Győré (6), 4. Tevel (6), 5. Majos (4), 6. Nagytormás (4), 7. Nagyvejke (4), 8. Zomba (4), 9. Bonyhád (0), 10. Aparhant törölve. Győré—Bonyhád II. 3:2 (0:2) Járási bajnoki mérkőzés Győrén. 250 néző. Vezette: Izing. A bonyhá­di csapatnak kedvez a szerencse és már az 5. percben nagy védelmi hi­bából Horváth megszerzi a veze­tést. A 10. percben újabb gólt i ér- ' nek el a vendégek Horváth révén. 0:2. A két bonyhádi gól után némi mezőnyfölényt harcol ki a györei csapat. A 22. percben Papp a kapu­son is átemeli a labdát és a labdá­ja a kapufáról a mezőnybe hull, majd Bodony háromszor is lő, de a kapus jól véd. A második félidőben a hazaiak támadnak és Blochinger éles szögből a bonyhádi kapuba lő. 1:2. Továbbra is a hazaiak támadnak és a 6. percben Linhert szabálytala­nul választják el a labdától a bün­tetőn belül, a 11-est Papp értékesíti. 2:2. Az egyenlítés után a hazaiak nagy erővel küzdenek és befejezés előtt 3 perccel Batai I megszerzi a hazaiak harmadik gólját, mely a győzelmet is jelenti. Jók: Bodony, Papp, illetve Paksi és Búzás. A Népfront Kupa elnyerése szem­pontjából nagyfontosságú mérkő­zést játszottak szerdán délután. A MÉSZÖV: Sipőcz — Bitai, Korsós, Csapó — Nagyréti, Gyüszü — Babits, Váradi, Kálmán, Mike, Szilágyi. A KPVDSZ I: Feith — Greif, Jenővári, Halász — Grábics, Drávecz — Va­das, Németh, Sárosi, Szalai, Bóta összeállításban játszottak. A mérkő­zés kezdetén a MÉSZÖV csak 9 fő­vel jelent meg, így a KPVDSZ csa­pata mindjárt fölénybe került és Németh két góljával az első negyed­óra után már 2:0-ra vezetett. Köz­ben a MÉSZÖV csapata kiegészült és lassan magukra találtak. Az első félidő végén Váradi góljaival 2:l-re szépít a MÉSZÖV csapata. A má­sodik félidőben teljesen átveszi a já­ték irányítását a MÉSZÖV és Szilá­gyi 2, Babits és Németh (öngól) gól­jára Sárosi csak egy góllal tud vá­laszolni és így a MÉSZÖV csapata fölényesen győzi le 6:3 arányban az esélyes KPVDSZ I. csapatát. Kitűn­tek: Korsós, Nagyréti, Szilágyi, il­letve Sárosi és Németh. Népfront Kupa versenyek a dombóvári járásban A dombóvári járás területén ok­tóber közepe óta folynak a válasz­tások tiszteletére rendezett Nép­front Kupa versenyek. Asztalitenisz ben és sakkban Gyulajon, Szak- csőn, Kocsolán, Döbröközön és Kur- don kerültek lejátszásra a kupamér­kőzések. Labdarúgásban Dombóvá­ron négy csapat nevezett be a ver­senysorozatba. (Fatelítő, Vasipari KTSZ, Gimnázium, Cementüzem.) — Tamási—Báfaszék 2:2 (2:0) Tamási, 400 néző. Vezette: Ig­nácz. (Megyei labdarúgómérkőzés.) Tamási: Fencz — Mátyás, Kelemen, Rábli — Kurcz, Molnár II — Szabó, Hegedűs, Zsolnai, Lendvai, Magyar. Bátaszék: Kern er — Horváth, Zeier, Péter — Márton, Kiss — Ádám, Honti,, Toronyi, Tóth, Székely. Ide­ges hangulatban kezdődik a mérkő­zés. A hazaiak a széllel szemben ját­szanak. A 15. percben Szabó a szé­len vezet egy támadást, de Péter csak szabálytalansággal tudja sze­relni. A 20 méterről küldött szabad­rúgást Hegedűs éles lövéssel küldi a hálóba. 1:0. A gól után továbbra is a hazaiak támadnak, majd lassan kibontakozik a vendégek támadása is és a 22. percben Toronyi lövése a kapufán csattan. A 28. percben To­ronyi kiugratja Székelyt, de éles lövésével ő is csak a kapufát talál­ja. A 34. percben Hegedűs hozza fel a labdát, nagyszerűen ugratja ki Szabót, aki tisztára játssza magát és 10 méterről sarokba küldött lövé­sét Kerner nem védhette. 2:0. A gól után a vendégek támadnak töb­bet és a 38. percben már a harma­gyíímOlcsfsoliváhyok, díszfák, díszcserjék, évelővirágok, fenyők eladását az Alsótekeresi Állami Gazdaság megkezdte faiskolai lerakataiban. Dombóvár, Rákóczi út 59 Tamási, Bezerédj út 17 Apróhirdetések Rózsamájban 1253 [J-öl szántó el­adó. Érdeklődni lehet Valkainé Szekszárd, Bartina utca 56. Mozigépész vagyok és elhelyezkedni szeretnék. Cím: Szilágyi István Kaj- dacs. A JUHÉPUSZTAI Állami Gazdaság közli, hogy naposcsibét vásárolni szándékozók a megrendeléseiket 1958 december 15-ig tegyék meg. Az 1959. évi naposcsibe szállítását a megrendelések sorrendjében teljesít­jük. Megrendelést fogadunk 1959 február 1—március 15. közötti idő­re. Március .15-e után a kelő csibék akció keretében kerülnek eladásra, így helyi eladásokat nem eszközöl­hetünk. A megrendeléseket Juhé- pusztai Állami Gazdaság Kisdorog címre kérjük küldeni. Eladásra ke­rül sárga magyar és Rhode-Izland fajtájú naposcsibe. A csibe ára a mindenkor megállapított hivatalos ár. Alsópéli A. G. azonnali belépésre ke­res hosszú gyakorlattal rendelkező tehenészeti dolgozókat. Fizetés kol­lektív szerint. Lakás és iskola hely­ben van. Ajánlatokat Sárszentlő- rinci posta címre kérünk. Biztos hatású Drohoka tyukszem- írtótapasz 3,60-ért kapható. Horváth, drogistánál, Szombathely, Kossuth u. Sakkban Dombóváron hét csapat részvételével kezdődtek meg a küz­delmek. (Vasút I és II, Tanács, Kiegé szító, Járásbíróság, Rendőrség, Fém- tömegcikk Kisipari Szövetkezet.) A választások tiszteletére a járás sportköreinél gyűléseket tartottak, illetve tartanak a következő helye­ken: Gyulajon, Szakcs, Kocsola, Döbrököz, Kurd, Alsóleperd, Dúzs. Várong és Dalmand. dik .kapufát rúgják Ádám révén. A második félidőben azonban a ven­dégek lépnek fel támadólag és Szé­kely elmegy Mátyás mellett, akinek beívelt labdáját Honti nyugodtan fe­jeli a kapuba. A gól után a hazaiak bizonytalankodó védelme mellett a vendégek többször kerülnek gól­helyzetbe, de a bátaszéki csatársor nem tud még az üresen hagyott ka­puba sem találni. A 10. percben To­ronyi lövését Fencz kiejti, nagy ka­varodás támad a hazaiak kapuja előtt és Tóthnak sikerül a labdát a hálóba juttatni. 2:2. Ettől kezdve inkább mezőnyjáték folyik. A mér­kőzés utolsó perceiben élénkül a já­ték, amikor Toronyi lő mellé tisz­tán, majd a jobbszámy egymást aka dályozza és nem tudják két lépés­ről sem az üres kapuba kotorni a labdát. Az utolsó percekben a ha­zaiak támadásait védi több alka­lommal ragyogóan Kemer. Jók: Mátyás^ Rábli, Szabó, Hege­dűs, illetve Kerner, Zeier, Honti, Toronyi és Székely. Rózsa Andor Fisessen elő a NÉPÚJSÁGRA Legyen állandó olvasója Előfizetést a megye valamennyi postahivatala és kézbesítője felvess Kérjük kedves olvasóinkat, hogy a lapunk kézbesítésével kapcsolatos panaszaikat, ész­revételeiket, kívánságaikat kö­zöljék Kiadóhivatalunkkal. — Szekszárd, Mártírok tere 15— 17 szám. Telefon: 20-11. GARAY FILMSZÍNHÁZ Október 30—november 2-ig: Betörő az albérlőm színes angol filmvígjáték. Kezdések hétköznap: fél * é« 8 órakor. Vasárnap fél 4, fél 6 és 8 órakor. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szoclallzta Munkáidért él A tanácsok lapja Felelős Kiadó: as MSZMP Végrehajtóbls«tt(8sta Szerkeszti a Szerkesztöblzottiág Szekszárd. Mártírok tere 15—17 Telefon: 20-10. 20-11 Szekszárdi Nyomda Telefon: 21-21 Borotválkozás közben...