Tolnai Napló, 1955. április (12. évfolyam, 77-101. szám)

1955-04-23 / 95. szám

4 NAPLÓ 1955 APRILit» 88 Átlagteljesítmény 158 százalék PoUákovics Jánosné és Szálka Rozália kenők a Simontornyai Bőrgyár dolgozói. A felszabadulási verseny három hónapja alatt végzett jó munkájukkal érdemelték ki a sztahánovista oklevelet. Részt vesznek a május 1-i versenyben is, eddigi át­lagteljesítményük 158 százalék. Gazdag kultúr- és sportműsor lesz május elsején Alsóteperden Az Alsóleperdi Állami Gaz­daság pártvezetősége kezde­ményezésére részletesen kidol­gozták a május 1-i ünnepség műsortervét. Megtárgyalták, hogy milyen teendők vannak május 1 méltó megünneplésé­vel kapcsolatban. Egy 12 tagú bizottságot is alakítottak, amelynek feladata, hogy kel­lőképpen előkészítse a nagy ünnepet. A bizottság tagjai kö­zött elosztották a feladatokat, meghatározták, hogy ki miért felelős. Úgy tervezik, hogy május 1 elsőestéjén fáklyás felvonu­lást és tábortüzet rendeznek rövid kultúrműsorral egybeköt ve. Május 1 reggelén zenés ébresztő lesz, majd fél nyolc­kor zeneszámokkal köszöntik a gazdaság legjobb dolgozóit, 10 órakor ünnepséget tarta­nak a sportpályán. Az ünne­pélyen pénzjutalmat osztanak ki az élenjáró dolgozók között, az úttörők pedig virágcsokrok­kal köszöntik a gazdaság leg­jobbjait. Délután szórakoztató műsor és sportversenyek lesznek. Két labdarúgó és egy röplabda mérkőzést játszanak a gazda­ság dolgozói. A híres alsóleper­di lovászok lovasbemutatót tartanak. A bemutatón olyan lovászok is szerepelnek, mint Takács József és Kecske Lajos elvtársak, akik már országos versenyeken is résztvettek és jó helyezéseket értek el. Töb­bek között akadályugratást és síkfutást mutatnak be, de lesz „lepényevés lóról” és párbajo­zás is. Este kultúrműsort adnak a gazdaság diszistái. Már hetek­kel ezelőtt elkezdték a színda­rab és a népi táncok tanulá­sát. A műsor után táncmulat­ságot rendeznek. Tervük túlteljesítésével ünnepük május elsejét a Bonyhádi Cipőgyár do'gozói A Bonyhádi Cipőgyár valamennyi dolgozója eredményesen harcolt az első negyedéves terv teljesítéséért a feLszabamilási versenyben. Most eddig elért eredményeink megszilárdítása és tokozása érdekében újabb vállalásokat teszünk május elseje, a nemzetközi proletariátus- nagy ünnepe tiszteletére. 1. Vállaljuk, hogy termelési tervünket mennyiségben 98 százalékos tervszerűség mellett, maradéktalanul teljesítjük. 2. A tervezeté öó.l százalékos kereskedelmi I. osztályú mi­nőség (helyett vállaljuk, hogy 71.4 százalékos elsőosztályú mi­nőséget fogunk gyártani. (Az első negyedévben ez 51.9 száza­lék volt.) Ezzel termelési értéfcüruket 336 ezer forinttal fogjuk növelni, így termelési lervünket értékben 101.5 százalékra fog­juk teljesíteni. 3. Az átképzés tayiukVműhelyünkben elfekvő és hulladék- anyagiból 4000 pár gyermek nyári szandált fogunk térv?n felül legyártaná. Ezzel termelési tervünket 215 ezer forinttal fogjuk növelni. 4. Az önköltség csökkentése érdekében a bőramyagok és kelléikanyagoik gazdaságos kihasználásával, valamint a -műszaki dolgozók kötelezettségvállalásai eredményeként 1.5 százalékos önköltségcsökkentést vállalunk a tervezettel szemben. , 5. A munka jobb megszervezésével és a munkaidő teljes kihasználásával a terimelé'tamység növelése érdekében az egy főre eső -termelési értéket 107 százalékra., az egy főre eső pár- számot 103 százalékra fogjuk teljesíteni a tervezettel szem-ben. 6. A munikafegyelem megjavítása éirdékiébon kötelezettséget vállalunk, hogy az igazolatlanul mulasztott munkanapokat az első negyedévi 80 napról 50-re csökkentjük. A kilépők számát az első negyedévi 60 főről 40-re csökkentjük. Kovács Béla párttá-tkár, Osztermayer István igazgató, Kolpék Lajos ü. b. elnök. Á Tolnai Épü^eikarbantartó KTSZ vas- és fémgyűjtési versenyre hívta a megye KTSZ-eit A Tolnai Épületka-rbantartó KTSz dolgozói elhatározták, hogy csatlakoznak a Georghiu Dej Hajógyár felhívásához és egyben kihívták a megye ösz- •szes kisipari termelőszövetke­Fgy millió „Szlálhtráros“ cigarclla Az első hagyományosnak in­duló sztálinvárosi vásár láto­gatóit sok kedves meglepetés várja. A dohányosok örömére kü­lönleges jóminőségü, „Sztálin- város” elnevezésű cigarettát gyárt a Dohány jövedék, ame­lyet a várost ábrázoló ízléses, 25-ös csomagolásban hoznak forgalomba. Különböző sztálinvárosi dísz tárgyak és ajándéktárgyak is várják a vásár és kiállítás lá­togatóit. Az asztali díszekbe, porcellán tárgyakba, vázáikba „Sztálinvárosi emlék” szöve­gét is beégették. A többszínű selyemkendőt, strand- és zseb­kendőket az új város, vagy a Sztálin Vasmű színnyomáisos képeivel díszítették. zetét versenyre, hogy a most megindult vas- és fémgyűl- tési hónapban minél több hul­ladékfémet gyűjtsenek. Vállalták, hogy: 1. A KTSz ipari tanulói gyűjtő brigádot szerveznek, akik a különböző munkahelye­ken felkutatják és összegyűj­tik a fellelhető hulladékot és azonkívül, mint DISz tagok, gyakorlati segítséget nyújta­nak a község területén gyűj­tést végző DISZ brigádoknak. 2. A vas- és fémgyűjtési ter­vet 50 százalékkal túlteljesítik. 3. Röpgyűléseken, a szövet­kezet tagjai között végzett fel- világosító munkával felhívják a figyelmet a házuk táján meglévő fémgyűjtési lehetősé­gekre, a vas- és fémgyűjtés népgazdasági jelentőségére. Vadász Ferenc: diáiig ok az éjszakái) aii (15) Próbálja elkergetni magá­tól a riasztó gondolatot, s nyugodt hangon feleli: — Kizártnak tartom. Nem megy ritkaságszámba az ilyen dolog. Erupció támad. A robbanás kidobja a cső­ből a ‘köveket, törmelékeket. A súrlódás szikrát vet és ettől támad a tűz. Eloltjuk — teszi hozzá nyugtatóan. Előbbi érzéseihez, indula­tához, új érzés párosul: a rettegésé. Hátha mégis.. És ha igen ... Sejtelme azt súgja, ha igen, akkor Julka is ... Nem, nem jó ezt vé­giggondolni ... Mi lesz, ha tényleg tudott róla. ha vala­miképpen benne volt ebben a dologban? örökre elve­szíti ■.. Eloltom a tüzet — fogad- kozik — még gyorsabban, mindenáron, hogy helyreáll­jon a normális élet. Kell, hogy tovább lehessen dol­gozni, hogy szétomoljon ez az elviselhetetlen nyomott- ság. félelem, fojtogatás, amit a torkán, a mellén érez . ■. — Majd kiderül — hallja majd Jalcsin hangját, de nem figyel rá, mert a szük­séges intézkedéseket gondol­ja át, s máris rendelkezik. — Maguk tizen azonnal megkezdik a víz idevezeté- sét, — szól az egyik csoport­hoz. — Kijelöli a vezetőjü­ket és a lelkűkre köti: — Minden csövet kerítsenek elő, ami a telepen találha­tó. Víz nélkül közelébe se mehetünk a kútnalk. Jalcsin újból mellette te­rem. — Nézze, — kiáltja és a toronyra mutat, annyira tüzes, már, hogy nemsokára olvadni kezd. Ha eloltjuk is, kezdhetjük a munkát elől- ' ről. Bele kell őrülni ebbe ... Két öklét a halántékára szorítja, úgy szaladgál ide- oda a fpmérnök. Törne-zúz- na, ölni tudna a dühtől és elkeseredéstől. Oda van a jutalom, amire biztosan szá­mított, — már adósságokba verte magát miatta, annyira a markában érezte. — Mit szól majd ehhez miszter Bol­ton? Úristen — még a háta is borsódzik a feltevésre, hogy szemtől-szembe kell számot adnia a történtekről, ennek a pulykamérgű, ha­rapós, amerikainak. Mit szól majd Copulosz? Mindjárt itt lesz, telefonált neki. Másod­percek alatt úgy zúgott a központ, mint a felbolygatott darázsfészek. Hallani lehe­tett a telefonban, ahogy ösz- sze-vissza kiabáltak. De a fene törődne már ezekkel, csak esne túl a legfőbb fő­nökség számonkérésén. Azt 'vondják majd — rémlik fel benne, — hogy pe: sze, mert mindent másokra bízott, mert saját maga semmihez sem ért, mert tétlenkedik, csak a nagy fizetést, az osz­talékot, a prémiumokat ve­szi fel, de nincs rá gondja, hogy a termelés végre-vala- hára tényleg meginduljon. Verejtékezik Jalcsin hom­loka. Idejét sem tudja, mi­kor volt ilyen kutyául rossz napja. Pislog és tekintetét a földre szegezi. Mintha Bol- tonnak és annak a másik­nak, herr Glasernak a te­kintetét erezné magán, — Négyen a fecskendőt kezelik majd — adja ki az utasítást Achmed egy má­sik csoportnak, — Le kell hűteni a talajt a tűz körül, ha dolgozni akarunk. — Kapunk-e annyi vizet? — aggodalmaskodik a cso­port vezetője. — Izzik már a föld is, kevés vízzel nem jutunk messzire. Achmed nem válaszol. — Már a harmadik csoportot oktatja. Ezeket a toronymes­ter vezeti. — A tűztöl kifelé emel­kedő földtöltést kell építe­nünk Azonnal lássunk mun­kához. Kemény a talaj, de más megoldás nincs. Máris termeljünk ki földet. Aztán, ha a földet behűtjük, fel­rakjuk a gátat a kút közelé­ben. — Mi lesz ennek a ren­deltetése? — kérdi a to­ronymester. — Erről gördítjük le a robbanóanyaggal töltött ko­csit a forráshoz. A robbanás majd eloltja a tüzet — fe­leli a mérnök.- Az emberek nem szólnak semmit, engedelmesen mun­kához látnak. A mesternek volna még észrevétele, de most ő is úgy látra jobbnak, ha nem huzakodik. Achmed maga rohan el kocsit keríteni. Rozzant sze­kér akad csupán, de kere­kei működnék, hát az is meg teszi. Háromszáz kiló rob­banóanyagot raknak rá, s így helyezik készenlétbe. (Folytatjuk) M O Z 1 Garai filmszínház. Április 24-ii. TARTALÉK JÁTÉKOS. Vidám, zenés, színes szovjet film, fiatal szerel­mesekről. sportolókról. Előadások kezdete vasár- és ün­nepnap 4; 6; és 8. Hétköznap: 6; és 8. Pénztárnyitás v^sár- és ün •népnap: d. e. 9—-12-ig, d. u. 3-tól. Hétköznap: d. e. fél 11 - tói 12-ig, d. u. 3 lő]. MOTORSZERELŐ bádogos, villany- vízvezeték szerelési, műszerész, la k aitos m u nikáika t. áÜLa-n dó an vá.lalu rlk sürgős elkészítésre. Vegyesipari é*s Javító VéLtiuat Dunaföldvár. AZONNALI belépésre alkalmazinntk lóhajtó és rakodóimuin:ká.'’ok.at. Kere­seti lehetőség 800—1400 Ft-lg. Dói gő­z-óink részére mimika ruhát, v'dékkik aesk n,api egyszeri meleg étkezést, veilanninj mumik4sis.állást biztosítunk. Jelentkezni leihet Bedsped központi, Szekszárd. Vörösmarty u. 3. TERMELŐI BORKÓSTOLÓT nyitott í Szekszárdi Földművesszövetíke&et. Szikszórd, Sztálin tér 7. :alatí. Ha ' ió bort akarsz mm, keresd fel azon­nal ! A SZEKSZÁRDI Építőipari Szövet kezet, Rákóczi u. 15. sz. azio.nii.aIii belépésre asztalos szak iparos óikat ke­res. Jelentkezni lehet a fenti cím aila^t. A 25. sz. Autóközlekedési Vállalat értesíti a szállító közöné égett, hogy ^alvadnak fokozottabb ellátása érdeké­ben az alábbi darabárus járatokat inclítótba Szekszárdiról: Bonyhád— P aiks—Du n af öld vá r. P alk,s—N ágy dió ­r o i,-—P áí. fa. G y önik—Simont o nn yia. H őgvész—Tamási—Felsőnyék. Zomba —Hőgyész—Gyuilaj. Bonyhád—Dom­bóvár—Nak. BétaszAk—lóimén v vona­laikon és vissza. Feladható 150 kg-ig bármiilyen csomag. Febrilágosítás te­lephelyünkön vidéken a pos tuba va­lakik n ál és vasntá'.'-cmási Iknáil. KIFOGÁSTALAN 400-as keketőgép eladó. Ci.in a kiadóban. M EZŐ G A Z D A,£ ÁGI idén yimu nóta k ra Feil vesz mezőgazdasági munkái: Télit a Tolna megyei Állat forgalmi Válla­lat. Jelen.lkeznii «ehet a Vállalat alábbi gazdaságaiban: Bonyhád. Kö iesd, D^imand, Kis tava puszta, mar- báihízlaldálknyáíl, és ,a VáClaüa't köz­pontjánál, Szekszárd, Wosinszky u. 4. Kereseti lehetőség teljesítménybé­rezés alapján, 6 havi szerződés ese­tén fejadag és növénytermesztési prémium. A DUN AFÖLDVÁ R í Cipész KTSZ raktárában többféle cipő női szan­dál, guimicsiztma és gumiszandái kap­ható. GuiniieSiizmaik fejélését és^ ja­vítását. gőz viliik atnizálv a, jó minőség­ben olcsón vállaljuk, (Heroik fejelés 150 Ft.) Duwaföldvárá Cipó®* KllSÍ, I >4 '* US* ' SPORT Mi újság a megyei II. osztályban? A vasárnapi rosőz időjárás miatt több mérkőzés elmaradt. A keleti csoportban a Bogyiszló—Fadd mérkő­zés. elmaradt Fadd távolmaradása miatt, a nvugati csoportban kurd— Gyünk mérkőzés elmaradt Gyünk m 's nein jelenése miatt. Döbrököz—Jreg- sz-emose közös alapján elhalasztotta a mérkőzését, melyre az új játszási időpontot június i2-re tűzte ki a Tár­sadalmi Szövetség. Keleti csoport Bátaszók—Kisdorog 6:0. Nagy szél- Iven, felázott talajon a techniká-sabb bátaszéki csapat győzött. A kisdorogi csapat nagy lelkesedése nem tudta ellensúlyozni a hátaszékiek nagyobb tudását. Bölcske—Nagydorog 3:2. Az első félidőben a szél segítségével Nagydo­rog került fölénybe és l:0-ra vezetett. A II. félidőben a bölcskciek játszot­tak a szél lámogatásávg], és már a 10. percben egyenlítettek. Nagydorog szépen védekezik, sőt még a vezetést is meg tudja szerezni, melyet a 50. percben védelmi hibából bachmann kiegyenlít. A győztes gólt befejezés előtt három perccel szabadrúgásból rúgta Bölcske. Sz. Kinizsi—Kajdacs 7:1. A lelkes kajdacsi csapat gyenge erőnléte miatt nein tudott Sikeresen lel len áll in i a hazai csapat sorozatos támadásának. Sz. Vörös Meteor—Deesi Traktor 2:1. A hazai csapat széLlel szemben kezd és bár a vendégcsapat a szél támogatásával támad, mégis a félidő eredménye 0:0. A második félidő 16. percében a Meteor rúgja az első gólt és 5. perc múlva a de esi csapat egyenlít. Utána mezőnyjáték, majd deesi támadások következnek, de a vendégcsapat jól védekezik. A má­sodik félidő 45. percében sikdriil a Meteornak győztes gólt rúgni. Újra­kezdésre nincs idő. A decsi csapat játékára rányomta bélyegét, ami eredménytelenség miatt született meg maguk között. A Meteor megérdemel­ten győzött. Sióagárd—Kölesd 2:2. A mérkőzés végig hevesiramú küzdelmet hozott. A 10. percben Somogyvári rúg gólt, majd öt perc múlva a vendégek egyenlítenek Gáti révén. Nem sokkal később ismét Somogyvári lesz ered­ményes. Az egyenlítő gól a II. félidő 20. percében születik büntetőből, me­lyet Hon ti értékesít. Az eredmény igazságosnak mondható, bár a helyze­tek alapján a hazai csapat győzhetett volna. Lendület—Paks II. 4:1. A sáros, mélytalajú pálván a szekszárdi csapat csak a nagyobb rutinjával tudta a mérkőzést a maga javára fordítani. A mérkőzés egoszen alacsony szín­vonalú volt. A bajnokság állása az V. forduló után t. Bátaszék 5 5 — — 42:4 10 2. Sz. Lendület 5 4 — 1 24:7 8 3. Bölcske 5 4 — 1 16:9 8 4. Sz. Meteor 5 4 — 1 12:10 8 5. Sz. Kinizsi 5 3 1 1 12:5 •7 6. Decs 5 3 1 1 18:8 v 7 Fadd 4 2 — 2 3:16 4 8. Paks TT. 5 1 1 3 10:11 3 9. Kisdorog 5 1 1 3 5:12 3 10. Sióagárd 5 1 1 3 6:17 3 11. Nagydorog 5 1 — 4 10:19 2 12. Bogyiszló 4 1-7­3 6:16 r> 13. Kajdacs 5 1 — 4 12:36 O 14. Kölesd 5 — 1 4 8:14 l Nyugati csoport D. Kinizsi—D. FateLtő 5:4. A vá­lasztás a Kinizsinek kedvezett cs a 12. percben már 1:0-i’a vezet. Ezután feljön a Fateiítő és egymásután há­rom gólt is rúg. Á Kinizsi rákapcsol, egyenlít, sőt már 4:3-ra vezet. A má­sodik félidő elején megszerzi a Ki­nizsi az ötödik gólt, a Fatelítő bár támad, de csak egy gólt sikerül már rúgnia, u mérkőzés végére eldugul a játék. Végeredményben a Kinizsi megérdemelten nyerte a helyi rang­adót. Dombóvári Honvéd—Pincehely 4sl. Az erős szélviharban először Pince­hely játszott szél ellen. A vendég­csapat állandóan rohamozott, de csak egy gólt ért el. Szünet után az erő­sen fáradt hazai védelem nem bírta a jobb kondícióban lévő Honvéd meg- megújilló támadásiad. A hazai csatár­sor nem bírta tartani a labdát és így a tochnikásabb csapat biztosan es megérdemelten győzött. Jók: Papdi, Fenyvesi, Sikn, illetve, Farkas, Hol- lósi, Sebestyén. Tamási Traktor—Dombóvári Postás 2:1. A Tamási Traktor vezetősége ezúttal sem küldött tájékoztatót a mérkőzés lefolyásáról. A tabella állása a IV. forduló után t. D. Honvéd 4 4 — _ 1 2:4 8 2. D. Kinizsi 3 2 1 — 14:11 5 3. D. Postás 4 o _ o 1 6:6 4 4 Fateiítő 3 o _ 1 1 3:8 4 5. Tamása 4 2 _ o 9:1 4 4 6. Ozora 3 1 1 T 7:7 3 7. Pincehely 4 1 1 2 6:11 3 8. Kurd 2 1 — 1 7:6 2 9. Iregszemcse 3 1 — 2 7:10 2 10. Gyönk 3 — 1 2 5:14 1 11. Döbrököz 3 — 3 6:11 — 12. ITőgyész II. visszalépett A. vasárnapi labdarúgóinérkőzések kezdési időpontjai Az előlállók a pályaválasztók. Ahol a kezdési időpont nincs feltüntetve az azt jeJenti, hogy nem közölték a TSB-vel. Sz. Dózsa—Simontornya 16 óra, vezeti bajai játékvezető, őesény —Bonyhád 16 óra (vezeti Majoros). D Petőfi—Tolna 16.30. (vezeti; Klei­ber). Hőgyész—Dunaföldvár 16.30 (ve­zeti: Berta) Paks—D. Törekvés 17 (\ez, éti Moder). Máza—Sz. Építők 16 30 (vezeti Szabó). Nagymányok— Sz. Petőfi 16 30 (vezeti hajai játékve­zető). Sióagárd—Bogyiszló 14 (vezeti Nagy) Kölesd—Dees 16 (vezeti. Pau­lai). Meteor—Nagydorog 9 óra (ve­zeti Gálffi). Bölcske—Paks II 15.50 (vezeti Bencze). Lendület—Bátaszék 10.30 (vezeti Streor). Kisdorog—Sz. Kinizsi (vezeti Kuszka). Kajdacs— Fa.drl 15 (vezeti Haracsi). D. Postás— Döbrököz 16 (vezeti Teierling). Ozo- ra—D Kinizsi 15.50 (vezeti Dudás). D. Fatelitők—Kurd 16 (vezeti Zsol­dos). D Honvéd—Tamási 10.30 (veze­ti Pogány). Gyünk—Pincehely (vezeti Vindics). Tengelic—Mözs 15 (vezeti Csordás). Dees II.—Gerjen (vezeti Kalász). öcsény hegy—Bátaszék II. 16 (veteti Tóth). Kinizsi II.—Szedres (vezeti Magyar). Kajmád—Alsóhidvég 14.30 (vezeti7 Zsigmond). Csibrák—D. Postás II (vezeti, Mosonyi) Kurd H.— Gyulaj 14.30 (Váradi), Mucsi—D. Ce­ment (vezeti Havasi) Kocsola—Nak 15.30 (vezeti Farkas). Álsólep&rd—Dal- matid (vezeti Jónás). D. Szpartakusz —Szakes 10 (vezeti Kuli). Regőly— Felsőgyánt 16 (vezeti Paár). Majsa — Szekály (vezeti Sültei). Pincehely 11. —Ozora 11. (vezeti Váradi). Tamási Tégla— Iregszemcse II. 15 (vezeti Saári), Magvarkeszi—Tamási 11. 15 (vezeti Nvirő). Nagykónyi—Pari 15.30 (vezeti Béleczki). .Győré—Bonyhádi VL. 15.30 (vezeti Német). Závod— Lengyel 16 (vezeti Fáirai). Terel— Zomba 15 (vezeti Szőts). Hozzászólás „A labdarúgó játékvezetőkről“ című cikkhez A Toln>ar Na.plóJ>am április 12-én meigjeleint és a labdarugó játékveze­tőkkel foglalkozó ciíklkel kapcsolat­ban szül bégé sínek tartom, hegy kap- cso'ódjafe -a témához. Való tény az. hogy a megvében hetenként játszásra Iker ülő körülbe- üi 60 mérkő .és nem mindig múlik el kisebb-irtagyóbb zavarok néJküI. Van e >,y régi megáldaipítás, mely azt mondia, hngy ,,jór. kell vezetni a mérkőzést. és a* Ikor nincs semmi haj“. Fiz valóiban helytálló :ts, azon­ban nőm .mindig azért támad a mér­kőzés u'.án kisebb-magyohb incidens, mert mondjuk a játékvezető nem jól vezefte a mérkőzést. Tudok olyan esetet is, amikor ne.m a játékvezető jó. vagy kevésbbé jó. esetleg rossz működése, hanem a közönség és a játékosok hiányos szabály tuoása és még nagyobb mértékben az cl fi f ui]t - s-ága, a mindenáron való győzni:alka­ré s a idézi e-lő a rendzavarást. A működő játékvezetőinket, különösen a megyéi bajnoki mérkőzéseken el­lenőrizzük. És nem egy esetbon meg állapitjulk azt, hogy az egyik tábor, nyilvánvalóan az amelyik győzött, ed vatn ragadtatva a játékvezető műkö­désétől, tehát jód vezette a mérikő zést, ugyanakkor a másik csapat ^ja­vára, a vesztes csapat tábora (kizáró­lag a játékvezető rossz működésének tulajdonítja a mérkőzés .erédményé- nék a • kialakulását. A tárgyilagos szakértő ellenőr véleménye általában ilyiemktor az, hogy a játékvezető, esetleg egy-kiét kisebb hibától eite- ki.nlve. amely azi'm.ban mérkőzés eredményét nnm befolyásolta, jól ve­zeti p a mé rtkőzést. A játé.kvezeFőik tanácsa fősz iában vatn azzal, hogy nincs annyi teljesen ki.fo ástala.n és megtbízhatóan műkö­dő játékvezető a megyében. ^ mőmt a.liánv mérkőzés kteriil hetenként le­játszásra, de m-i szeretnénk a leg­jobban. ha játékvezetőink létszáma a duplára emelkedne. így meg vol­na a lehetősége annak, hogy a já­ték vezetőinket jobban fegyelmezzük, forma ingadozás esettén könnyebb mérkőzés vezetését bízzuk rá és egyes községek közönsége is nem hétrol-biétre ugyanazokat az arcolkat látná és e-2,y kiorá.b'bi sérolem. vagy vélt sérelem esetén mindjárt, meg­ragad ia az alkalmat, hogy a játék­vezetőt .kikezdje“. Tolj es m értéklben c.gyet;érteik a Tolnai Napló cikkének azon kdtéte- lével, hogy bizonyos tekintetben sú­lyos mulasztás terhel’- a sportkörö­ket. A Játékvezetők Tanácsa évről- óvre miiiuden eszközt megragadna an­nak érdekében, hogy játékvezető tiamfölyaan'ot indítson be. de olyan közönmyefl és részvéílen^étryel talál­kozóik, hogy szinte kilátástalan a létszám feilfriissítése. A sportköröktől hétről hétre érkeznek be n vétók. ho{rv a mi ineeosünikre többet ne ■küldjék ki ezt, boigy a .mi meccsünk, re ne küldjék Aj azt a. játékvezetőU ú :v. hogy hetenként a játékvezető küldés komoly probléma elé állítja küldő bizottságunkat. Van egynéhány játékvezető a megyében ak»ük NB. vonalon i.s kifogástalanul helytállnak és a cser emérkőziéseken. Bács, Ba­ranya, Fejér vagv Somogy megyéből a tégi- H>h véleményt íkapjuk a mű­ködésűik ufán és ezeknek a játék­vezetőknek a működésével n-in csenek a .megye sportig őrei és a megye s-'ur- ko’ói megelégedve. A Labdarugó Tár- sadailmá Szövetség rendelkezést adott ki a megyéé bajrnkságiban szereplő spórtlkörök felé. Április 3ú-ig m-vn- den sr.orf örpfik .legalább egv alíka- latnimal k ö z ö n s ég nerv elő. szabá lyma- grarázó előadást ke>U rendeznie. Meg vagyok evőződvo, hogy ez e-red- :”nrt *d r-í- ' fudoiuá­som szerint a Paksi Kinizsi, és a u i ti.' óv aTfh*eik,vcs kivételével mé»r rgv sDrirtl őr sem hajtotta vóiire czv ’ f, Sol’rt.'«1 tartanám, lia a sportkörök többet i’-g . ivoziná oart a iá ékosóik és s' ur kc/cÁ nievelé'éve1 és a »szabálvnrtn^- ff---érail n-, 'rt r'1 b"’,r- nyara elősegítené, hogy kevesebb k. :i’ gás merülne a játék vezetők működésével szeml>en. Pallós Miklós TT. elnök. JELENTKEZZ bán vamumlkn ra a Pécsi Szénbányászati Ti'ösz+ih<V! Ke­reseti lehetőség 900.— Ftétél félfeF.c, felső hafá.í nincs. Jélenltkezmi lehet a Tana csőiknél. KALAPÁCSOS kuikorica darálóikat^ Rostát, kalapé csőik a<t. jétá Uá-ssol ké-’ szE^ik. Tó'f.h Imre, Veszprém, Vörös- oiktóber út T3. ___________ T OLNAI NAPLÓ Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: KIRÁLY LÁSZLÓ Kiadja: a Tolnai Napló Lapkiadó V, Szerkesztőség telefonszáma: 20-tO. Kiadóhivatal tplefonszáma: 20-ít. A szerkesztőség és kiadóhivatal címei Szekszárd, Széchenyi utca 18 Terjeszti: a Megyei Postahivatal , Hírlaposztálya és a hírlap-kézbesító postahivatalok Előfizetés, postahivataloknál és kézbesítőknél Havi előfizetési díj: 11 Ft. Pécsi Szikra Nyomda Vállalat Pécs, Munkácsy Mihálv utca 10 sí. Telefon: 20-27. Nyomdáért feleli Melles Rezső