Tolnai Napló, 1953. szeptember (10. évfolyam, 204-229. szám)

1953-09-30 / 229. szám

4 ÍN A P L O 1953 SZEPTEMBER 3« Vasárnap is szántottak a decsi határban Decs község erősen elmaradt az őszi munkák teljesítésében: szántó- területének alig negyedrészén végez­ték el eddig a szántást. De lassan megy a vetés is, búzát még semmit nem vetettek, ősziárpából pedig még 258 holdat kell vetni szeptember 30- ig, hogy határidőre végezzenek az ősziárpa vetésével. Községek versenyében Decs még ma is az utolsók között van. A decsi tanács csak megkésve, szeptember közepén vette észre, hogy a határban vontatottan halad a munka, aminek legfőbb oka az volt, hogy a mező- gazdasági állandóbizottság nem törő­dött a község ügyével. Az állandó- bizottságot újjáalakították, de emel­lett a tanács a népnevelő munka ki­bővítésével is próbálta gyorsítani a munkák ütemét. A tanácstagok be­vonásával rendszeres kisgyűléseket tartanak, nemcsak a falun, hanem a Ahogy közeledik a harmadik ne­gyedév vége, egyre élénkül a harc a terv túlteljesítéséért a Szekszárdi Nyomdában. Szeptember 27-én dél­előtt értékelték eddigi munkájuk eredményét, hogy mit kell még ten­niük, hogy a III. negyedéves tervet túlteljesítsék. A munkaverseny ered ményeket hozott. Szeptember 25-ig már 110.3 százalékra teljesítették III negyedéves tervüket: 900 ezer zsebnaptár a terv az 1953-as évre, szeptember 27-ig 660 ezer készült el. Ez annak az eredménye, hogy valamennyi dolgozó a terv túltelje­sítésével igyekszik elősegíteni a nyomda jó hírnevét, jelenleg nincs 100 százalékon alul teljesítő dolgo­zó az üzemben. ígéretet tettek, hogy eredményüket továbbra is megtart­ják és a hónap végéig elérik a 123.1 százalékos negyedévi tervteljesítést is. Többen magasan túlteljesítették Tolna megye községi kultúrcso- portjai mellett mind jobban fejlőd­nek a szocialista szektorokban levő művészeti együttesek, s ma már a megye területén 19 termelőszövetke­zetnek, 11 állami gazdaságnak és 6 gépállomásnak van önálló kultúreso- portja. Az elmúlt évek során elsősorban a tánccsoportok fejlődtek, s emellett a legtöbb helyen elhanyagolták a színjátszó csoportok fejlesztését. Az idén megváltozott a helyzet s már a téli kultúrversenyeken számos új színjátszócsoport szerepelt a korába ban alakult táncegyüttesek mellett. Tolna megye szocialista szektoraiban a színjátszócsoportok vannak túl­súlyban: 27 színjátszó együttes mel­lett 22 tánccsoport és 3 énekkar mű­ködik a 36 kultúrcsoporton belül. A szocialista szektorok együttesei már mindenütt megkezdték elokér Az iregszemesei gépállomás meg­alakulása óta a megye gépállomásai­nak versenyében mindig az elsők között volt. Az idén például tavaszi tervét 194, nyári tervét 106 százalék­ra teljesítette. Az évi terv teljesítése ezideig SÍ százalékon felül van és még e héten elérjük a 100 százalékot Az őszi tervünket már 42 százalékra teljesítettük. Gépállomásunkon 12 traktoros és egy brigád teljesítette évi tervét. Ennek a brigádnak a vezetője Tóth János, akit a gépállomás vezetősége már többször dicséretben részesített, és most pénzjutalmat fog kapni. Ezek nek a traktorosoknak és a brigádve­környező tanyákon is. Az eddig meg­tartott 15 kisgyűlésen mintegy 300 dolgozó paraszt vett részt. A tanács munkájának megjavítása óta gyor­sult Decsen a mezőgazdasági mun­ka üteme is. A község végzett az őszi takarmánykeverék és a lucerna vetésével, trágyázási előirányzatukat pedig mjntegy 50 százalékkal túl is teljesítették. Vasárnap reggel 30 fogat szántott a decsi határban. Közöttük volt Sá- godi Mihály 8 holdas egyénileg dol­gozó paraszt is, aki 1200 öles zab- földjének harmadszori szántásához fogott hozzá. A munkát kettős eké­vel végezte, s mire otthon elkészül­tek az ebéddel, Ságodi Mihály be is fejezte a zabföld harmadszori felszán tását. A 30 fogat vasárnap a déli órákig közel 20 holdon végzett a szántás­sal a decsi határban. <MTI) legutóbbi dekádterviiket is. Onódy József és Nepp Béla könyvkötők a sarokmetszésnél 200 százalékot ér­tek el. Haász Jakab gépmester há­rom gépen kiváló minőségi munka mellett 143 százalékot teljesítet^, amiért 1000 forintot keresett. Ker- tai Gábor gépszedő, akinek hibaszá­zaléka kifogástalan, 141.8 százalé­kot ért el. Nem is bánja meg Ker- tai elvtárs, hogy jól dolgozik, mert nemcsak a nyomda tervteljesítését segíti, de magának is magasabb életszínvonalat biztosít, mert meg­kereste a havi 1100—1200 forintot. Az elkövetkezendő napokban, he­tekben azért folyik a harc, hogy a íj/, negyedévben is hasonló ered­mények szülessenek. Megígérték a dolgozók, hogy december első felé ben teljesítik év,es tervüket. A mű­szaki dolgozók a feltételek megterem tésével biztosítják a terv, a válla­lások teljesítését. születeiket az őszi éyacfra. A tepge- lici Petőfi tsz-ben már próbál mind a színjátszó, mind a tánccs.oport, míg az alsónánai Dózsa tsz-ben a tánccsoport készül új műsorral a téli kultúrversenyekre. A závodi Előre tszcs-ben a táncegyüttes mellett szín játszócsoport is alakult, melynek tagjai vidám egyfelvonásosokat prór bálnak. ­A nagytormási állami gazdaság színjátszócsoportja 2 éves múltra te­kinthet vissza, s mindig szívesen lá­tott vendég volt a környékbeli közsé­gekben és termelőszövetkezetekben. Most úgy tervezik, hogy az őszre 3 felvonásos operettet tanulnak be, amivel a téli kultúrversenyeken is indulnak. A Tolna megye szocialista szekto­raiban működő 36 kultúrcsoport több mint 700 kultúrmunkást foglalkoz­tat. (MTI) zetőknek 50 százalékkal emelkedik ebben az évben a teljesítményük után járó fizetés, mivel példás ered­ményt értek el terveik teljesítésé­ben. Traktoristáink, elsősorban a ter­melőcsoportjainknak nyújtanak nagy segítséget: hozzájárulnak az 1 mun­kaegységre eső jövedelmük növelé­séhez. A múlt hét végéig sikerült el­érni, hogy a körzetünkhöz tartozó termelőcsoportok teljes egészében tel jesítették a kora őszi vetésterveiket és a magot négyzetesen vetették. Tonigold István pol. h. iregszemesei gépállomás Vasárnap nyílt meg a szekszárdi múzeumban Mir yn Fere c Jurucion váz!. 0.“ című Kiállítása Pécs és Kaposvár után vasárnap délelőtt nyilt meg a Szekszárdi Mú­zeumban Martyn Ferenc festőművész „Kuruckori vázlatok“ című kiállítá­sa, mely 40 festményben örökíti meg a 250 éves Rákóczi szabadságharc legjellegzetesebb eseményeit. A tör­ténelmi levegőt árasztó olajvázlatok friss ecsetkezelése, nem egyszer bra­vúros technikai megoldása a kuruc tábori élet mellett megmutatja a kor barokkos pompáját is, amivel jelen­tékenyen növeli a képek történelmi hitelességét. A kiállítást dr. Mészáros Gyula múzeumigazgató bevezető szavai után Bősz József, a megyei tanács népművelési osztályának helyettes vezetője vette át a város és a megye nevében, majd Csányi László ismer­tette Martyn Ferenc életét és festé­szetét. (MTI) A Fa uszinház műsora Megyénk területén időző Állami Faluszínház a nagysikerű „Vándor­diák'' című darabbal ma, szeptem­ber 30-án Tengeljc termelőszövet­kezeli községben mutatkozik be. A Faluszínház a továbbiakban októ­ber 1-én Szekszárdon, 2-án Decsen, 3-á.n Zombán, 4-én Sióagárdon, 5- én Medinán, 6-án Gyönkön, s 7-én Bátaszéken tart előadást. Ezt o.vassuk .. . Jozwiak: „A lengyel munkáspárt harca a nemzeti és társadalmi felsza­badulásért“. A könyv elemzi a Len­gyel IVJunkáspárt megalakulása előt­ti eseményeket. Részletesen taglalja a Hitier-ellenes egységfront kiala­kulását, a fegyveres ellenállás ese­ményeit, a varsói gettó elpusztítását, a varsói felkelést, a párt harcát a külső és belső reakció ellen. Végül tárgyalja a lengyei népi demokrácia kezdeti nehézségeit, harcait, az újjá­építés első nagy eredményeit, pár­huzamosan a Lengyel Munkáspárt­nak a- munkásegységért folytatott harcával­Vasziljevszkaja: „Égnek a folyók“. A Sztájjn-díjas mű az „Ének a vizek felett“ című regény folytatása. Azo­kat a lengyeleket mutatja be, akik a második világháború folyamán a Szovjetunióban találtak menedéket. Sokféle embert, jellemet, sorsot áb­rázol mesteri realitással. Megdöb­bentő képet fest a német fasiszták kegyetlenkedéseiről. A regény egyik legszebb rés^e a Varsó felszabadítá­sára induló szovjet és lengyel kato­nák roham előtti készülődéseinek le­írása. ii i n w h SZERDA, SZEPTEMBER 30 ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁR 11/1. sz. Ali. gyógyszertár. NÉVNAP Jeromos. — IDŐJÁRÁS JELENTES: Várható időjárás szerda esfig: felhő- átvonulások, egyes helyeken zápor­eső, vagy zivatar. Mérsékelt, átme­netileg éiépkebb szél. A meleg mér­séklődik. Várható hőmérsékleti ér­tékek az ország területére szerdán reggel 12—15, délben nyugaton 19— 22, délben keleten 22—25 fok között. MOZI Szabad Ifjúság: Figyelem! Építkezés migit a Járási Kultűrliázban játszik a mo/L, Szeptember 28. 29, 30_án: VIHAViRÖK. Október 2 3, lén: ERKEL. Nagy ma­gyar operafilm. Matiné műsor: október 4_én d. e. 10 órakor: Nyugati öveZet ^ Kezdések, Vasár és ünnepnap 4, 6 és 8 órakor. Hétköznap 6 ó- Q órakor FEL VESZ ON K. köhiii vi • a«.-> auvairxt zó. sesédmunkás férfi pői -toigozoko1 budapesti munkákéi v n- V'déki dnlgn zók ré«zére megfelelő ^áMá-o étkezóo biztosítunk. jelen rk 'é- *3 .* • un 3 ál: a In Bp,, XJJl., Rozsává) ni 6 A Szekszárdi Nyomda dolgozói túlteljesítették III. negyedévi tervüket Tolna rneaye 36 termelőszövetkezetének, gépállomásának és állami gazdaságának van önálló kultúrcsoportja Iregszemesei gépállomás: 12 traktoros és egy brigíd teljesítette évi tervét Tun szbart a francia hadbíróság halálra ítélt két ártatlan tuniszi hazafit Paris CMTI). Tuniszban a francia katonai hatóság hétfőn halaira hé! te Hódi ben Brahjm és Skill be« Ham ed tuniszi hazafiakat. Azt a vádat emelték ellenük, hogy meg­ölték Aszedíne-t, a tuniszi bej szárny segéd jót. A vádlottak hangoztatták ártatlanságukat £s pl mondták: a rendőrség az «e u ki­jelentéssel tartóztatta 1c őket, hogy „szüksége van bűnösökre*’. A had­bíróság, noha nem tudta bizonyíta­ni a két hazafi bűnösségét, kimond­ta. a halálos ítéletet. amerikai katonai repülőgép lezuhanása NewYonk (MTI). Az „AFP“ be­számol két amerikai katonai repülő gép pusztulásáról. A Lousville-i repülőtér felett hét főn kigyulladt és lezuhant egy két motoros száltítórepülőgép, amely újoncokat vitt egy katonai kikép­zőtáborba. A repülőgép roncsai alól huszonegy holttestet és húszon egy sebesültet húztak ki. A Florida állambeli Panama City közelében egy lökhajtásos vadász­gép hétfőn repülés közben kigyul­ladt. A gép pilótája szörnyethalt. A termelőszövetkezetek és ppáüorák élenjáró dolgozóinak III. megyei tanácskozása (Folytatás a 3. oldalról) ni, az ma tehenet vett és a leglel­kesebb tagja a termelőszövetkezet­nek. A tanácskozáson a fent említette­ken kívül sor értékes felszólalás és javaslat hangzott el, amely feltétlen elősegíti a termelőszövetkezetek és gépállomások előtt álló feladatok el­végzését. Szlaczky József, a tamási gépállomás igazgatója hozzászólásé­ban elmondotta, hogy az elkövetke­zendő időben az eddiginél szorosabb együttműködésben a termelőcsopor­tok vezetőivel és tagjaival, közösen harcolnak a termelőcsoport előtt álló feladatok megyalósításáért, a termés­átlagok növeléséért. Rátái József elv társ, a kistormási Dózsa tsz elnöke hozzászólásában bírálta a járási és Nagymányoki Bányász—Dombóvári Lokomotiv 3 : 1 (1:0) A kaposvári játékvezető sípjelére az alábbi összeállításban fut ki a csapat: Nagy monyok: Bajza — Tóth, Dormány. Takács — Baumgartner. Füzesi — Kiűzi, Savanya, Guth, Wéber, Fazekas. D. Loko­motiv: Halmos — Gaál 1, Dömötör. Rábai — Besenvei, Pólyák — Mátrai. Kovács. Bodoki, Rátkai. Magyar. Az eLső félidő kö zepé:g mindkét részről vannak támadások, sőt gólhelyzetek is, azonban egyik csapai csatársor^ spin tudja ezeket góllá értéke­síteni. Á 25. percben a dombóvári védelem saabálytajanko-dik. a megítélt büntetőt Dormány rúgja, azonban lövése elkerüli e kaput. Ezután a mányoki csapat marad tá Beadásiban, a 30 percben a dombóvári kapu előtt pattog a labda, mely végül Savanya elé kerül, ki a hálóba lő, 1:0. Rá két perc­re Dömötör rúg 20 méterről szabadrúgást. UZQuban & labda méterekkel elkerüli á má n vök iák kapuját. Dombóvár csatársora so­kai _ tolojíjai. nincs a csatársor játékában átütő erő. A 4-4. percben a dombóvári kapu előtt újból maigy a kavarodás, a védelem szerencsével ment. Az első félidő kiegyen súlyozott játékot mutatott. A nagymányo kiak bíznak a győzelemben. A 11. félidő 1. percében Rátkai helyett Bánhelyi áll be a Lokomotiv csapatába. A második félidő első negyedórájában több durvaság, szabálytalanság adódik. Azonban Szekszárdi Építők—Dunaföldvári Spartß- kusz 1:1 (1:0) Szekszárd, 1000 néző, vezette: Pető. Dunaföldvár: Menu ich — Szalay, Foga. rassy, Fábri — Németh, Horváth — Dunai» Balázs, Molnár, Szigeti 11, Matuska. Sz. Építők: Greilich — Lehelvári, Feliár. Nagy — Werner. \ igh — Ellpjmann, Marosi, Kiss 11. Fiilöp, Zsoldos. Az első félidőben fölényben játszik a hazai csapat. Tetszetős támadásokktíJ közelíti meg ellenfele ka­puját. de a befejezésekbe hiba csúszik. Veszélyesen támad a vendégegyüttes is, de támadásai korántsem annyira átgondoltak. Fülop 3 méterről a kapus kezébe, majd Zsoldos főié lő. A 17. percben Kiss 11. be­adását FijJqp kapásból löyi de Meurich nagyszerűen véd. A 19. percben Kiss 11. re kifutó kapus mellett mellélő. A 21. ptrc_ ben a kapukirngást Marosi elcsípi. tőle Fii lop kapj-a meg a labdát, aki Kiss 11. elé talál. Kiss 11. jól eltalált lövéssel vezetési szerez, 1:0. Az ellentámadás során Mafuska lövését védi Greilich. Á félidő végén fel. jön a vendégcsapat és Molnár, majd Du­nai révén veszélyeztet is, de gól nem szü lelik. A II. félidőnek már a 4. percében kiegyenlít a vendégeigyüttes. Szabadrúgás után Dunai a kifutó Grpilich elptt éri el a labdát és a kapuba lő, 1:1. A 6. percben Marosi jó lövpst küld a kapura, Mennich kiejti a labdát, de Küss ti. nem találj3 fel magát a kapu előtt. A 8. percben Ma- tuskn megsérti a játékvezetőt és a kiállttá sorsára jut. 10 emberre) sokkal jobban játszik a Spartakusz. Fölénybe is kerül, de fölényét npm tudja gólokra váltani. A 13. percben Szigeti fejesét a kapufa és GreilielV együttes erővel tudja csak menteni, majd Balázs üFesen állva mellé fejel az Ötösről, Csak a végén jön fel ismét az Építők, de Lehelvári előrevitele sem eredményez újabh gólt, sőt §z utolsó 4 perc ismét a vendégeké. Jók: Fogarassy (a mezőny leg. jobbja), Dunai, illetve Marosi, Lehelvén, Fülöp. Bonyhádi vasas—Mázai Bányász 4:1 (6:1) Bonyhód. 800 néző. vezette: Baranya ’»legyéből. Bonyhádi Vasas: Guzsyánv Kársai, Horváth, Égi —* Steib, Haját — Szabó. Réder, Heil. Losonezi, Németh. Mázai Bányász: Zöld László, Újházi. Szemes — Láng, Radó -— Gyulay. Marko vies. Feil. Hanezi, Bánkuti. Az első fél időben kiegyenlített küzdelem folyik, de a vemlégegyUtes veszélyesebben támad. Hói1, már a 4 percben megsérül. Hebere J 1 kács jön be, akj Karsai helyére áll. Kar. sál a csatársorban kap helyet. A 16. perc­ben Újházi li est vét, de Losonezi mellé lövi a büntetőt. A 25. percben Bánkuti jól rajtol egy előre vágott labda fa és megszerzi a vezetést. Nem sokkal később a 33. pere ben Markovios a kapufát találja el. A 11, félidőben * hazai csapat rohamoz. Negyedóráig azonban nem esik gól. A 16. percben Lukács jól ívelt szabadrúgását Karsgj befejeli é* ezzel megszerzi $z egyenlítő gólt. 1:1, A 24, percben Bánkuti helyett ú.i játékos jön be. A 36. percben Karsai átadásából Losonezi vezetést szerez, 2:1. A 29. percben Németh a balszélről vagy 18 méteres remek lövéssel már há­romra szaporítja a Vasas góljainak a szá­mát, 3;1_. A befejezés előtt negyedórával kapu előtti kavarodásból Losonezi állítja be a végeredményt, 4:1. Jók: Karsai, Hei], Égi Steib, illetve Újházi, Láng, Radó, Mar" kovits. Simontornyai VL.—Szekszárdi Petőfi 6:0 (2:0). Simontornya. 600 néző. Vezette; Kosa. ras. Simontornya: Ferenczi — Sebestyén 11., Geremy, Ányos — Sebestyén L, Baum 111. — Mikulás, Ünnep, Sebestyén HL, Baum L, Baum IV. Sz. Petőfi: Kárpáti — Zörónyi, Simon. Korsós II. — Balogh. Baka — Cser. Lépő, Gól. Cziráky, Szentpáli. A Petőfi kezdi a játékot és az első negyedórában fölényt haxcol ki. A 14. percben Ferennczi a megyei tanácsot, illetve azok funk­cionáriusait, mert legtöbb esetben a szövetkezeti demokrácia lábbal tip- rásával gátolták a szövetkezeti tagok aktivitásának kialakítását, ahelyett, hogy javaslatokkal és tanácsokkal látták volna el a termelőszövetkezet vezetőit, sok esetben azok megkér­dezése nélkül intézkedtek, a csoport külső és belső gazdasági ügyeiben. A tanácskozáson felszólalt Sá ndi Ottó elvtárs, az MDP Központi Ve­zetőség mezőgazdasági osztályának munkatársa, Szügyi Elek elvtárs, a megyei pártbizottság mezőgazda- sági osztályvezetője és még sokan mások. ezek a mérkőzés ‘további részében meg­szűnnek. A nagymányokiak második gól jut a 7-ik perében Savanya fejelte, aki Fazekas szépen beívelt labdájára jó érzék kel futott rá, 2:0. A l?-ik percben Nagy. mányoik is cserét határoz el. Khizi helyett Wágn-er áll be. Nagymányok most teljesen átveszi a játék irányítást és a 14_ik perc­ben Savanya megszerzi Nagymányok har­madik gólját, 3:0. A gól után a nagymá nyoki csapat alábbhagyja az iramot és a Lokomotiv is több szép támadást yezet, azonban a csatárok, akárcsak az első fél­időben, tehetetlenek. A 25_ik percben Wé- bért mintegy 20 méterre a kaputól felvág, jak. a megítélt szabadrúgást Dormány lö­vi. dt a jól helyezkedő Lokomodiv sorfal, han elakad a lövés. A 28_ik percben 10 méterről Savanya hatalmas lövést küld kapura, melyet Halmos szépen véd. További támad a Lokomotiv. Bodoki, majd Bánhtdv; lő fölé. A 32_ik percben sarottrugás «ran Mátraihoz kerül a labda, ki védhetetiemii a bal felső szarokba 16, 3:1. A 43_ik perc­ben Fazekas az alapvonalról haiaíraas lö„ vést küld, mely a lécről a gólvonalra, majd on nap a mezőnybe pattan. A mérkőzés hát ralévő része Lokomotiv támadásokkal telik. Jók: Dormány (* mezőny legjobbja). S« vanva, Wéber, illetve Dömötör, Bessenyei, Pólyák. csak iiggyel-bajjal hárítja Simon veszélyei lövését. Negyedóra után veszi át a játélt irányítását a Vörös Lobogó. A 30. percben Ünnep szabadrúgását Sebestyén III. mellé­fejeli. A 31. percben születik meg az első gól ünnep átfejeli a labdát a védpk feíe felett Baum I-he?, aki akadálytalanul lőhet a hálóba, 1-0. A befejezés előtt | perccel Baum IV. Sebestyén llí-hoz játszik, aki meg­szerzi a második gólt, 2:0. A 11. félidő is hazai támadásokkal kezdődik. Sebestyén HL npir a 30. percben újabb gólt lő. 5:0. Ugyan­csak Sebestyén szerzi a negyedik gólt is a 9. percbep 4:0. Most erősen támad a gól után a vendégcsapat, de Ferenczi nagysze­rűen teszi ártalmatlanná a veszélyes lövése­ket. A 23. percben Sebestyén III. átadását Baum I. értékesíti, majd a 39. percben szü­letik az utolsó gól. Baum I. lábára vetődik Kárpáti, de nem tudja megszerezni a lab­dát és Baum IV. belövi a hatodikat, 6 0. Jók: Sebestyén T., Sebestyén ML, Baum I.,, illetve Gál és Simon. Szekszárdi Dózsa—Bátaszéki Lokomotiv 2:0 (1:0). Bátaszék, SttO néző. Vezette: Horváth. Sz. Dózsa; Csutorps — Géczi, Berkes, Schlarb — Novák, Molnár — Dósai, Hetesi, Ihász, Farkas, Ter-ebesi. Bátaszék: Frei II- — Oszkó, Fábik, Szép. Ribli, Kiss — Ádám, Varga, Toronyi, Krix, Frei I. Már az ötödik percben vezetést szerez a vendégcsapat. Sza­badrúgás után a Dózsa védelme hosszan ment. Az előrevágott labdával Dósai meg­szökik és lövése a kapufáról bepattan Frei kapujába, 1:0 A hazaiak mezőnyfölényben vannak, de fölényüket nem tudják gólokra váltani. A 19. percbep Frei elmegy Géczi mellett s bea4ásót Ádám 2 méterről fölé fe­jeli. Ugyancsak 2 méterről sem találja el a kaput Frei a félidő vége felé. A II. félidő is hazai támadásokkal kezdő­dik. Már a 2. percben majdnem egyenlít a hazai együttes Toronyi révén, de 20 méterről fordulásból csak a felső kapufát találja el. Csutorás már verve volt. A 7. percben Ihász fpleselés miatt a kiállítás sorsára jut. A hazaiaknál ugyanakkor Krix helyére Péter áll be, azonban ez sem segít. Sőt a 12. perc­ben Novák magasan a kapu elé ível. 1*rei a labda alá fut és csak oldalra tudja ütni a labdát s Fábik 11-est vét. A megítélt büntetőt Novák juttatja rendeltetési helyére. A félidő további részében mezőnyjáték fo­lyik, egyik csapat sem tud gólhelyzetet ös­szehozni. Dósai kétszer szqkik meg. Egyszer fölé, egyszer pedig mellélő. Mindkét együttes fáradt csapat benyomását kelti. Jók: Berkes, Novak, Dósai, illetve Frei és Kiss. r . f]rr v NtPNIVUOK ES PÁRTBI7AIMIAK SZAMÁRA i ■Alkűlözhotetlen az agltódói ■uinkábaa TOLNAI NAPLÓ Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: KIRÁLY LÁSZLÓ A szerkesztőség és kiadóhivatal te le fon számai 20-10, 20-11. Szekszárd, Szécbenyi-utea l| M. N. B. egyszámlaszám: 00-878,065—38 Előfizetési díj: havi ti.— forint. Baranyamegyei Szikra Nyomda Pécs, Munkácsy Mihálv otca 10. sz. Telefon: 20-27 A nyomdáért felelt MELLES $*&&& i