Tolnai Napló, 1953. augusztus (10. évfolyam, 179-203. szám)

1953-08-23 / 197. szám

NAP L Ó 1953 AUGUSZTUS 23 SPORT Nagy fölény ben volt a Pécsúj hegyi Bányász Szekszárd válogatottja ellen Pécsújhegyi Bányász—Szekszárd válogatott 5:1 (3:0) Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Mecseki. A gyepes játéktér avatómérkőzésére a vártnál lényegesen kisebb közönség volt ki» vánesi. Lnnék okát többek között abban is Útjuk, hogy a hírverés érdekében nem su- kut tett a mérkőzést rendező TSB. Nem be­szélve arról, hogy a városban egyetlen piá­kat sem hirdette a mérkőzést, nem használ­tak ki a hangosan beszélőt sem. A mérkőzé­sen az össze nem szokott szekszárdi együt­tes igen sok hibával játszott és nem kész­tette komoly erőkifejtésre az NB il-es együttest. A mérkőzésen sajnos ismételten mogmutal kozott a megyei labdarúgás gyen­gesége. A mérkőzésről az alábbiakban szá­molunk be: Pécsújhegyi Bányász: Kraus/. — Révffy, Kéthy, Mihályi — Anreim, Kresz — Hiba, Kertész, Horváth, Lengyel, Kesztyűs. — Szekszárd válogatott: Kárpáti _ Dallos, Le­helvári, Korsós II. — Novák, Gál, Cser, Hetesi, Kacsányi, Farkas, Zsoldos. — Mint a íelállításból látható, egyik csapat sem állt fel legjobb összeállításban. Azonnal a vendégek veszik kezükbe a já­ték irányítását és nagy fölényt harcolnak ki a sok-sok technikai és taktikai fogyatékos­sággal küzdő válogatott ellen. Már a 13. percben megszerzi a vezetést a vendégcsa­pat. Lehel vári a 16-oson lyukat rúg és Hor­váth nem hibáz, 1:0. Továbbra is a vendé­gek maradnak támadásban és Hetesi, vala­mint Horváth kapáslövése után Kárpáti rosszul dobja ki a labdát, azt Kertész szer­zi meg s miután kicselezi a védelmet, az üres kapuba guríthat, 2:0. A 37. percben Zsoldos jó lövést ereszt meg, de Krapsz a helyén van. A 40. percben esik a félidő utolsó gólja. Kesztyűs akadálytalanul fut le a balszélen és beadását a tétovázó védelem mellett ismét Horváth juttatja a szekszárdi kapuba, 3:0. A II. félidőben új összeállítással próbál­kozik a szekszárdi együttes. Novák és Ka­csányi a két fedezet és a csatársor most így alakul: Cser, Terebesi, Lépő, Farkas, Zsol­dos. így lényegesen jobban megy a játék és a II. félidő első félórájában teljesen egyenrangú a szekszárdi együttes, sőt he­lyenként többet is támad. Már a 3. percben megszerzi Farkas a becsületgólt Lépő labdá­jával és utána számos helyzet marad kihasz­nálatlanul. A 20. percben Hiba t elfutása után Lengyelhez kerül a labda cs ő meg­szerzi a negyedik gólt, 4:1. A befejezés előtt Horváth állítja be a mérkőzés vég­eredményét egy remekbeszabott jobb felső- sarok lövéssel. Jók: Kresz, Réti és Horváth, : illetve Csutorás, Novák és Lehelvári. GÓLKÉPTELEN CSATÁRSORA MIATT VESZTETT A TOLNAI IFJ. VÁLOGATOTT Somogy megye—Tolna megye 4:2 (2:2) Szekszárd, 000 néző. Vezette; Ligeti. — Az elóinérkózés a két szomszéd megye ifjú­sági válogatottjának találkozója volt. Lduig 3-szor találkozott egymással a két megye válogatottja. ÍNag\máuyokon és Dombóvárott 1 1 góllal mi győztünk, Kaposvárott dön­tetlen volt az eredmény, most viszont a vendégek szereztek kétgólos győzelmet. Az első félidőben nagy fölényben volt a ha­zai csupat, de gótképtelen csatársora a legjobb helyzeteket is elügyetlenkedte. Kü­lönösen Simonialvi járt ebben elől, aki egy­maga vagy 5 holtbiztos helyzetet hagyott kihasználatlanul. A 11. félidőben már ki­egyenlítettebb volt a játék és a félidő vé­gén a vendégek harcoltak ki fölényt s en­nek a fölénynek az eredményeképpen meg­érdemelt győzelmet arattak. A vereségben nagy része_ van annak is, hogy a mérkőzést semminemű előkészület nem előzte meg. A mérkőzés részletes lefolyásáról az alábbiak­ban számolunk be: boiuogy megye: bzlavicsek — Bőhm, Nagy, liarcmaun — Vajda, Giiicz — Giesz, Jakab, Morvái. Vigh, Stadler. — ToJua megye: Halmos — Zörényi, Simon, Vasas — liese- nyei, Baka — Bálint, Toronyi, SimonfaJvi, Kersák, Lrckert. — Változatos küzdelemmel indul a mérkőzés. Már a lü. percben veze­tést szerezhetnénk, de Siiuonfalvi 10 mé­terről tiszta helyzetben fölélő. A túlsó ol­dalon viszont Somogy megye a 13. percben golt ér el. Lgy 30 méteres szabadrúgást Hal­mos elnéz a szembetííző nap miatt, melléve- lödik és btadier akadálytalanul lőhet a há­lóba, 1:0. Lgy percre rá egyenlíthetne bimonfalvi, de Bessenyei labdáját a kapusba lövi tiszta gólhelyzetben. Mégis gól lesz azonban az akcióból, mert a kapusról visz- szupaítanó labdát Nagy a sajat kpujába továbbítja, 1:1. A 17. percben újra biwon- laivi előtt nyílik gólhelyzet, de mellégurít. A 20. percben bimonfaivi lesen kapja a labdát, a játékvezető azonban elengedi, és így teljésen tisztán törhet kapura. Lövése azonban a kapusról pattan a mezőnybe. Lgy percre rá Tolna Kersák révén mégis meg­szerzi a vezetést, 2:1. A félidő utolsó 10 percéig Tolna sokat támad, de a gólhelyze­tek sorra kihasználatlanul maradnak. A fél­idő végen feljönnek a vendégek és Giesz a 40. percben megszerzi az egyenlítő gólt. A II. félidő 5. percében már vezetést sze­rez a somogyi együttes. Vigh lövését Halmos csak kiütni tudja és Jakab megszerzi a ve­zetést, 3:2. A gól után a tolnai csapat per­cei következnem, de a csatársor most is tel­jesen meddő (A II. félidőben Simonfalvi, Toronyi, Kersák, Magyar, Erekért összeállí­tásban játszik a csatársor.) bőt a 36. percé­ben kialakult somogyi támadást Stadler is­mét góllal fejez be és ezzel el is dől a mérkőzés sorsa. Jók: Stadler, Szlavicsek és Nagy, illetve Vasas, Bessenyei és Baka. Építők Országos Szpártákiádja Az Építők SK. úszó- és atlétikai szakosz­tályának tagjai közül a területi győztesek 1953 augusztus 23-án Budapesten a Császár uszodában, illetve a Pasaréti-útón az orszá­gos szpártákiúdon vesznek részt. A/ úszók közül: Lakatos, Bársony, VaVfca lányok — Varga—Szászvári—Móder-íiúk már szombaton délelőtt elutaztak, míg az atlé­ták közül: Kovács. Bodolai, Idei női Ver­senyzők vasárnap indulnak Tollár és Partos szakvezetőkkel. Labdarúgó villámtonja a tamási járásban Augusztus 16-án Iregszemcsén a tamási já­rási TSB labdarúgó villámtornát rendezett, melyen részt vettek, illetve beneveztek Fel- sőgyánt, Felsőnyék, Magyarkeszi, Nugyszo- koly és Iregszemcse. A Kísérleti Gazdaság dolgozói kitűnően előkészítették a pályát, hangosliíradót sze­rellek fel, a közönséget mozgósították és így az egésznapi műsornak állandóan nagy számban voltak látogatói, sőt a döntő mér­kőzésen Iregszemcsén eddig nem látott tö­meg vet részt. Az ünnepélyes megnyitás 9 órakor volt, mikor Zsolnai elvtárs a JTSB elnöke röviden vázolta a villámtorna célját. A sorsolás után Magyarkeszi és Iregszemcse játékosai mérték össze erejüket, mely Ireg- szemcse 5:0-ás győzelmével ért véget. Ez­után következett Gyánt- és Nagyszokoly labdarúgóinak összecsapása, mely á Gyáu- tiak 2:í-es győzelmével végződött. Felső­nyéknek kedvez a szerencse é§ játék nélkül jut a döntőbe. Ebéd után [regszemcse és Felsőnyék mérkőzésre került sor. [regszem­cse jobban és szebben támad és ennek ered­ményeképpen a sokat ígérő fiatal Novák bebiztosítja az iregszemcséink győzelmét. így Iregszemcse—Felsőnyék mérkőzés eredmé­nye 2:0. A döntő mérkőzésre a közönség sűrű so­rokban özönlött a pólyára, amikor Gyánt és Iregszemcse mérkőzésére kerül a Sor. Válto­zatos, jóiramú mérkőzés volt, aj^ol az ireg- szemesei játékosok szép összeJátékukkkhI gyönyörködtették hazai közönségüket. A csapaton meglátszott, hogy már a 3. mér­kőzését játssza, de még így is biztosan nyerte a mérkőzést 3:l-re. A csapatok egyé­ni teljesítményével foglalkozva meg kell állapítani, hogy [regszemcse nagyobb telje­sítményekre is képes lenne. Sajnos azon­ban a két szocialista szektor nem tud kö­zös nevezőre jutni. Felsőgyánt a legbizta­tóbb formát mutató csapat volt. Lelkesen küzdöttek, sokat kellene foglalkozni velük. Magyarkeszi: a sorsolás nem kedvezett a csapatnak. Iregszemcsével került össze, bár lelkesen játszott, mégis nagyarányú veresé­get szenvedett. Egyet azonban rm-g kellett állapítani, hogy a legsportszerűbben ját­szó csapat volt. Nagyszokoly jó együttes, csak nem birt a gyántiak lelkesedésével. Végeredményben a tornának meg vo’t az eredménye. Felszínre került tölib fiatal, akikkel feltétlenül foglalkozni kell. A gyán- ti fiatal kapus rendkívül jó érzékről tett tanúságot. Meg kell említeni az iregszemcsei középcsatárt, Novákot, aki szintén nagy tehetséget árult el. A mérkőzések után dr Kurnik Ernő elv­társ, vezető-kutató osztotta ki az érmeket. Iregszemcse vándorzászlót, érmet és okleve­let kapott. A második és harmadik helyezet­tek szintén kaptak oklevelet és érmet. A mérkőzés megrendezéséért elsősorban dicsé­retet érdemelnek a kísérleti gazdaság dol­gozói, akik a pályát előkészítették és a mérkőzés zavartalan lebonyolítását biztosí­tották. Fűzi István levelező. Tippelnek a sportolók A vasárnapi mérkőzések tippelésére ezen a héten is 5 sportolót kértünk fel, névsze- rint: Heil Bálint, a Bonyhádi Vasas, Link József, a Tolnai Vörös Lobogó, Kiss László 11., a Szekszárdi Építők, Szentpáli István, a Szekszárdi Petőfi, majd Géczi János, a Szekszárdi Dózsa sportolói tippeltek. »Cd Heil I ink Kiss "e s <5 N lfj N U 'O Ü B< nyhád—Dózsa X 1 2 X X Tolna—Petőfi 1 1 2 2 2 Építők—Nagymányok 2 2 2 2 X Decs—D. Lokomotiv 2 2 X 2 2 Buta szék —S i mon t. X t 2 2 1 D. Postás—Tamási X X 2 X 2 Duna földvár—Máza 1 1 1 1 1 Amint a tippelések mutatják, egyedül Dunaföld vár—Máza mérkőzést tippelik a sportolók egyöntetűen, míg az Építők— Nagymányok mérkőzést Géczi elvtárs kivé­telével szintért sima Építők vereséggel köny­velik el. A legbizonytalanabbnnk tippelik a Konyhád—Dózsa. Tolna—Petőfi és Bátnszék —Simontornya mérkőzést. Érdemes megfi­gyelni. hogy a Dombóvári Postást az 5 spor­toló közül egyik sem tartja képesnek arra. hogy Tamásitól, bár az otthonában játszik elvegye a két pontot. A szedres} Kinizsi Sportkör alakuló gyűlése és vezetőség választása Augusztus f 9-én tartotta a szed res i Kini­zsi^ Sportkör alakuló és ,vezefőségváJasztó ülését. A gyűlésre érkező sportolókat szépen 350-ps MOTORKERÉKPÁR szétszedett álla­potban teliesen új gumikkal sürgősen eladó 2.200-ért. Paks, Kosár-u. 8. sz. ti 115 « H VASÁRNAP, AUGUSZTUS 23 ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁR 11/1. sz. All. gyógyszertár. NÉVNAP Fülöp. — IDŐJÁRÁS JELENTÉS: — Várható időjárás vasárnap estig: túlnyomóan felhős idő, többfelé eső, egyes helyeken zivatar. Mérsékelt, változó irányú szél. A hőmérséklet keleten csökken, . nyugaton kissé emelkedik. Várható hőmérsékleti ér­tékek az ország területére vasárnap reggel: 13—16, délben nyugaton 21— 24, keleten 24—27 fok özött. feldíszített terem várta. A terem közepén, a főhelyen a következő felírás volt: „Csak békében sportolhatunkV* A terem sarkában lévő asztalon körülbelül 15—16 ezer forint értékű új sportszerfelszerelés volt kirakva, melyet a gyűlésre érkezők szeretettel né­zegettek, próbálgattak. Az UB-elnök ismer­tette a napirendi pontokat, melyet Juhász elvtárs beszámolója követett. Vázolta a ma­gyar sport sikereit, az M1IK vonalon elért eredményeket, kitért az olympíai és egyéb nemzetközi sikerekre. Vázolta, hogy Szedresen idáig komoly sportélet nem volt. csak a Szekszárdi Ser­téstenyésztő és Hizlaló Vállalat szervezése , folytán sikerült a sportéletet újjáéleszteni. Jelenleg 49 igazolt sportolója van a sport- körnek. Vázolta az atlétikai, majd a női és férfi röplabdacsapat munkáját, majd a lnb- darúgócsapatra .tért ki. A vállalat négy röplabdapályát épített a telepein, így ka­pott Vajta. jegenyés-puszta 1—1, majd Szed­res 2 röplabdapályát. Mindon telep kapott sportfelszerelést, melynek az értéke csak ez évben megközelíti a 30.000 forintot. A továbbiakban ismeretette Juhász elvtárs a Kinizsi Sportkör alapszabályait,.^ majd a feladatokat, melyet az elkövetkező ^ hetek­ben, hónapokban kell végrehajtani. Felhívta a sportolók figyelmét arra, hogy tegyék népszerűvé a sportkört és minél több hívet szerezzenek a sportnak. Kitért a legsürgő­sebb és legfontosabb feladatra, az MHK próbák mielőbbi letételére, majd a szakosz­tályok minőségének fejlesztéséről beszélt. Ezután a három jelölőbizottsági tag visz- szavonult, hogy vezetőséget javasoljon a sportgyűlésnek. A jelölőbizottság hét vezető­ségi és három ellenőrzési tagot javasolt, melyeket a megjelent sporttagok egyönte­tűen elfogadtak, illetve megválasztottak. A sportgyűlés sikeres megrendezéséért kü­lön ki kell' emelni Varga Éva. Mészáros Má­ria és Molnár Julia sporttársnőket, akik munkát, fáradságot nem kímélve dolgoztak, hogy a gyűlés minél sikeresebb legyen. A vasárnap délelőtt Budapestről megérke­zett sportolókat Juhász elvtárs üdvözölte, majd beszédében kérte a budapesti sporto­lókat, hogy minden igyekezetükkel azon le­gyenek. hogy a sport szépségeit, örömeit méltassák be a szedresi sportkedvelő közön­ségnek, hogy ezen keresztül is megszeret­tessék a sportot a dolgozókkal. BP. KINIZSI—SZEDRESI KINIZSI 53:41 Női röplabda mérkőzés A kitűnő budapesti röplabdáikkal szem­ben a Szedresi Kinizsiek tisztes eredményt értek el. Amennyiben a szedresi lányok délelőtt a Szekszárdon megtartott megyei Szpártákiád döntőjén ezt a játékot produ­kálták volna, úgy minden bizonnyal az elsők lettek volna. Ezen a mérkőzésen a szedresi lányok sokat tanultak és ennek a jövőben egész biztos hasznát fogják venni. BP. KINIZSI—SZEDRESI KINIZSI 34 25 Férfi röplabdamérkőzés Ezen a mérkőzésen a szedresi röplabdá- sok kitűnően játszottak és hogy ment ne- | kik a játék azt a legjobban a S'Zoros ered­mény mutatja, bár a budapesti játékosok nem annyira a győzelemre, mind inkább a szép játékra törekedtek, hogy ezen keresz­tül is megszerettessék Szedresen is a röp­labda sportot. k BP. KINIZSI—SZEDRESI KINIZSI 5:1 (3:0) Szedres, 1200 néző. Barátságos labdarúgó- mérkőzés. A Budapesti Kinizsi felállítása: Vigh, So­mogyi, Erdős, Lajkó, Breznitcki, Kiss Ger­gely, Szekeres, Fülöp, Asboth, Takács, Sim- salek. A Szedresi Kinizsi összeállítása: Var­ga, Horváth, Gaál, Szontág, Nagy, Rostási, Maszladi. Kovács, Szabó, Baka (Kiss), Tóth. A játék irányítását az egész mérkőzésen a budapestiek vitték. A Szedresig Kinizsi csak időnként jutott szóhoz az első félidő­ben. A játékosokon meglátszott, hogy meg 1 vannak illetodve, hogy a Budapesti Kinizsi­vel játszanak. A második félidőben megvál­tozott a játék képe. Ekkor már a szedresiek is magukra találtak és több széo támadást vezettek a vendégcsapat eben. A közönség végig élvezettel nézte a mérkőzést, melyet a legnagyobb sportszerűség jellemzett.^ Több esetben a közönség megtapsolta a szép ak­ciókat. majd a kapusok védéseit. A budapesti csapatból kitűnt Fülöp (a mezőny legjobbja), Asboth, Szekeres, míg a SízedromVkből Szabó, Tóth. Varga. Góllövők: Szekere« 3, Fülöp, illetve Szabó. Helyreigazítás Lapunk augusztus 20-i számának vezércikkében az első bekezdésbe nyomdahiba folytán a következő helytelen szöveg került be. „A füg­getlen hazában a szocializmus alap­jait lerakó szabad, magyar nép ne­gyedszer ünnepli az Alkotmány napját.“ A helyes szöveg a követke­zőképpen hangzik: „A független ha­zában a szocializmus alapjait lerakó szabad, magyar nép ötödször ünnepli az Alkotmány napját: ötödször ün­nepli a haza függetlenségének, a dol­gozók szabadságának és az új élet építésének alaptörvényét.“ MOZI Szabad Ifjúság. Augusztus 25-án: HÜ BA­RÁTOK. Kezdések; vasár- és ünnepnap: 4, 6 és § ómkor hétköznap: fél 7 és fél 9 órakor Minden alkalomba ajándékozzon KÖNYVET. Kérjen emléklapot az Állami SCiinyvesboltokhan: Szekszárd, Disz-tér 2. Paks, Sztálin-tér 10. Gyönk, Dózsa Gy.-tér 7. Dombóvár, Jókai-u. 1. Bonyhád. Sztálin-tér 10. Tamási, Szabadság-u. 10. Ismét a labdarúgó NB. I. mérkőzéseire tippehet a TOTO 34. sz. szelvényén! A 33. hét nyereményei: 11 találat = 4150 Ft Irt találat = 153 Ft 9 találat = 30 Ft TOLNAI NAPLÓ Felelős szerkesztő- SOMOGT1 LÁSZLÓ Felelős kiadó; KIRÁLY LÁSZLÓ \ szerkesztőség es kiadóhivatal teletonszáina: 20-10. 20-11 Szekszárd, Széehenyi-utca 19 M. N B egv-7ámlaszám: 00.878.063 38 Előfizetési díj: havi II.— forint. Baranyamegvei Szikra Nyomda Pécs. Munkáesv Mihálv-utca 10 sz. Telefon: 20-27 A nyomdáért felel: MELLES REZSŐ RÁDlÖ>jfltJSOR T ÁLLANDÓ MOSORSZáMOKj Kpssuth-Rádió: 5.00-tői: 6.30-ig: Reggeli zene. — 5.30: Hí­rek Lapszemle. — 6.45: A Szabad Nép mai vezércikke. — 7.40- Naptár. — 7.45: Külföldi lapszemle. — 7.55- Műsorismertetés. — 8 00: Műsorzárás. — 12.00- Hírek — 14.00: Időjá­rás- és vízállásjelentés. — 15.15- Hírek -zer- bül. — IS.40: Hírek németül. — 19.00 lián gos Újság. — 19.30: Hírek szerbül. — 22.00: Hírek, sport. — 24.00: Hírek. Petőfi-ródió: 6.00: Hanglemezek. — 6.45: Jó reggelt­gyerekek! — 7.15: Hírek szlovénül. — lü.lO: Hírek. — 11.30: Műsorzárás. — 17.30; Hírek. — 18.25: Hírek szlovénül. — 19.45: Sportne- gyedóra. — 20.00: Műsorzárás. Augusztus 24., hétfő KOSSUTH RÁDIÓ 6.00: Vasárnapi sporteredmények. — 11 30: Operarészletek. — 12.10: A bukaresti V1T dalaiból. — 12.30; Színes déli muzsika — 12.50: A magyar rádió diszpécserszolgálata — 13.00: Bura Sándor és zenekara. — 13.30: Operett- és filmdalok. — 14.15: Uttörő-hir adó. — 14.35: Heti zenés kalendárium — 15.30: Hanglemezek. — 16.00: Dalolj velünk! — 16.20: Ifjúsági fejtörő. — 16.45: Műsor az úttörők zenei szakköreinek. _ 17.10: A rá­dió népművelési híradója. — 17.30: Zenés irodalmi műsor Szibériáról. — 18.10: Jó munkáért szép muzsikát. — 20.00: Tíz perc külpolitika. — 20.10: Verdi: Simona Bocca- negra. — 22.58: Népdalok a viharsarokból PETŐFI RÁDIÓ 7.00: Keringők, polkák. — 7.36: Vidám dalok. — 8.35; Szlovák betyárnóták — 9.00: Dalok. —- 9.20- Orosz nyelvlecke. — 9.40; A gyermekrádió műsora. — 10.10: Szimfonikus táncok. — 10.30: Óvodások műsora. — 10.50: Iván Margit és Berbánszkv Jenő énekel. 11.15: Hanglemez. — 15.00: Megemlékezés Kölcsey Ferencről. — 15.30: Tánczene. — 16.30: Tíz perc tudomány — 16.40: Hang­lemezek. — 17.40: A földkéreg kora. Elő­adás. — 17.55: A német demokratikus rádió műsorából. — 18.40: Szív küldi szívnek. — 19.00: Hanglemezek. — 19.45; Sport Augusztus 25-, kedd KOSSUTH RÁDIÓ 6.00- Levelezőink jelentik. — 11.30: Szó­rakoztató zene. — 12.10: Hanglemezek. — 12.30: Népzene. — 12.50: A magyar rádió diszpécserszolgálata — 13.00: Hanglemezek. — 14.15: Balettzene. — 15.30; Színes muzsi­ka — 15.50: Hanglemezek. — 16.20- A gyer­mekrádió műsora — 17.10: Egy falu — egy nóta. — 17.40 Tudomáuy és technikai híradó. — 18.00: Mi történt a külpolitiká­ban? — 18.05: Népdalfeldolgozások. — 18.30: Hanglemezek. — 20.10: Tánczene. — 20.40: Házasság hozománnyal. — 20.20: Magyar művészek hangversenye. — 23.10- Hangle­mez. — 23.20: Hegedülnek, szépen muzsi­kálnak. PETŐFI RÁDIÓ 7 00: Csárdások. — 7.35: Lengyel és román szórakoztató muzsika. — 8.35: Hanglemezek. — 9.00: Népi hangszerszólók. — 9.20 A gyermekrádió műsora. — 9.40; Kis muzsi­kusoknak — 10.10: Zenekari muzsika. — 10 40: Fiatal művészek hangversenye. — 11.25: Ipari tanulók versenvhíradója. — 15 00: A magyar rádió kisegyüttese. — 15.40: Csehszlovák népzene — 16.00- Hanglemezek. — 17.00. A magyar rádió bányászműsora. — 17.30: Népzene — 18.00: Előadás. — 18.15: Indulók. —■ 18.40: Szív küldi szívnek. — 19.00: Nasrv mesterek — nagy művek. — 19.30: Vidám hangszerszólók. Augusztus 26., szerda KOSSUTH RÁDIÓ 6.00: Levelezőink jelentik. — 11.30; Két elbeszélés. — 11.50: Strauss: Gyorsuló dalla­mok — keringő. — 12.10: Sárnál és zempléni népdalok. — 12.30: HanglcmejgTk — 12 50: A magyar rádió diszpécserszolgálata. -r- 13.00; Mai operettekből. — 13.30- Hangleme­zek. — 14.15: A gyermekrádió műsora — 14.55: Hangverseny gyermekeknek — 14.50: Kossuth Lajos, én is a tiéd vagyok — 15.30: Buttula László gordonkázik. — 15.50: Blaháné kedves dalaiból. — 16.20: A gyer­mekrádió műsora. — 17.10; A bukaresti VIT dalaiból. — 17.25: Szív küldi szívnek — 17.40: Előadás. — 17.55- Szórakoztató muzsi- I ka. — 20.00: Tíz perc külpolitika. — 20.10: | Fgy falu — egy nóta. — 20.40: Képek egy termelőszövetkezet életéből. — 21.40; Tánc- zene. — 22.25: A magyar rádió szimfónikus zenekara. — 23.25; Szép esti muzsika. PETŐFI RÁDIÓ 7.00; Hanglemezek. — 7.35: Vidám zene. — 8.00. Reggeli hangverseny. — 9.00: Hang­szerszólók. — 9.20: Úttörő-híradó. — 9.40: A gyermekrádió műsora. — Óvodások műso­ra. — 11.00: Népdalkórusok. — 15.00: A ma­gyar rádió kisegyüttese játszik — 15.30: Irodalmi riport. — 15.50- A nemzeti opera megteremtője. — 16.30: A terv a gazdasági életünk fejlődésének alapja. — 16.45: Beet­hoven: D-dur vonóstrió. .— 17.10: Megtalált boldogság. Elbeszélés. — 17.30- Vidám zene. — 17.55; Az építőipari dolgozók félórája. — 18.40: Schubert: A szép molnáráé c. dalso­rozatból. — 19.00: Tánczene. Augusztus 2?., csütörtök KOSSUTH RÁDIÓ 7.45: Baráti országok sajtójából. — 11.30: Goldmark: Szvit. — 12.10: Könnyű zene. — 12.30: Népi zene. — 12.50: A magyar rádió diszpécserszolgálata. — 13.00: Cseh muzsika. — 13.30: Ifjúságunk énekel. — 14.15: A Rá­dió gyermekújsága. — 14.50: Dalciklus, al­bán népi dallamokra. — 15.30: Műsor Csille­bércről. — 16 00: Jó munkáért szép muzsi­kát. — 16.30: Előadás. — 16,45: Hangleme­zek. — 17.00: Külpolitikai kérdésekre vá­laszolunk. — 17.15: Az Ifjúság Hangja. — 17.45: Szórakoztató muzsika. — 18.00: A nép­hadsereg híradója. — 20.10: A Magyar Nép­hadsereg Művészegyüttese szólistáinak mű­sora. — 20.40: Hanglemezek. — 21.15: Len­gyel szatíra. — 21 30: Szív küldi szívnek. — 22.25; Tánczene. — 23.00: Sosztakovics í. szimfónia. — 23.55: Hanglemezek. PETŐFI-RÁDIó 7.00: Csárdások. — 7.35: Népek zenéje. — 8.20: Hanglemezek. — 8.50; Kamarazene. — 9.20: Beszélgetés úttörőkkel. — 9 40- A Bar­tók Béla Zeneművészeti Szakiskola hallga­tóinak műsora. — 10.<0: Könnyű operarész­letek. — 10.43: Szend'ay László és zenekara. — 15.00: Úttörő-mikrofonnal az országban. — 15.20; Utazás a Nagy Folyón. Daljáték. — 17.00: Fiatalok zenei újságja. — 17 40: Tánczene. — 18.40: Szovjet és népi demo­kratikus híradó. — 19.00: Mai magyar mu­zsika. — 19.50: Balassa Tamás táncdalokat zongorázik. — 19.45: Sport. Augusztus 28., péntek KOSSUTH RÁDIÓ 6.00: Levelezőink jelentik. — 11.30: Balett, zene. — 12.10: A bukaresti VIT dalaiból. —■ 12.30: Magyar operakórusok. — 12.50- A ma­gyar rádió diszpécserszolgálata. — 13.00. lfj. Magyari Imre és zenekara. — 13.30: Könnyű- zene. — 14.15: Úttörő-híradó. — 14.35: A magyar rádió kisegyüttese. •— 15.50: Népi együttesek műsora. — 16.10: Erő — egész­ség, előadás — 16.20: Úttörő sporthíradó. — 16 40: Orosz nyelvlecke. — 17.10: Előadás. — 17.25: Híres operoáriák. — 18.00: Nem­zetközi kérdések. — 18.10: Tánczene. — 20.00: Tíz perc külpolitika. — 20.10: Jó munkáért szép muzsikát. — 20.40: A magyar rádió szimfónikus zenekara — 21.30: Tánc­zene. — 22.25: Híres operarészlctck. — 23.40: Könnyű muzsika. PETŐFI RÁDIÓ 7.00; Éljen az ifjúság. — 7.35: Dalok és hangszer szól ók. — 8.15: Reggeli hangver­seny. — 8.50: Angol népdalok. — 9.00: A magyar rádió ajándékműsora. — 10.10: Az Operaház fiataljainak műsora. — 10.30: Óvo­dások műsora. — 10 50: A gyermekrádió mű­sora. — 11.00; Meseoperákból. — 11.25: ipari tanulók versenyhíradója. — 15.00: Strauss operettjeiből. — 15.30: A világiro­dalom humora. — 16.00: Vlndigerov: Bolgár szvit. Ti. — 16.10: Szív küldi szívnek, — 16 50: Képek a szovjet életből. — 17.05: Hanglemezek. — 17.40: Gazda Géza Kossuth- díjas válaszol a hozzáintézett levelekre. — 17.50: Nagy együttesek műsorából. — 18.40: Ion I.uca Caragiele. — 19.10: Johann Strauss. Előadás. Augusztus 29., szombat KOSSUTH RÁDIÓ 6.00: Levelezőink jelentik. — 11.30: Do- nyeci bányászok. — 12.10: Keringők, polkák. — 12.30: Szórakoztató zene. — 12.50; A ma­gyar rádió diszpécserszolgálata. — 13.30: Védd a hazát! — 14.15: Állami vállalatok hírei. — 14.20: Az ipari tanulók központi népi együttesének műsora. — 14.40: Drégely — elbeszélő költemény. — 15.00: A bukaresti VIT dalaiból. — 15.30: Könnyű-zene. — 16.00: Beszélő atlasz. — 16.15: Vendel-utcai Tanítónőképző Intézet Kodálv-kórusa. — 16.30: Zenei újság. — 17.10: Könyv, muzsika, színház. — 17.55: Mi történt a külpolitiká­ban? — 18.00: Népzene. — 18.10: Falurádió. — 20.10- Láttuk, hallottuk, olvastuk. — 22.35: Tánc éjfélig. PETŐFI-RÁDIÓ 7.00: Ifjúsági dalok. — 7.45; Népek dalai­— 8.05: Balettzene. — 8 40: Filmdalok. — 9.00: Könnyűzene. — 9.45: Görög gyermekek műsora. _ 10.10: Délelőtti hangverseny. — 10.50; Régi magyar operákból — 15.00: A magyar rádió zenekara — 15.30: Mindenki operája. — 16.30: Szervánszky Endre: Szo­náta fuvolára és zongorára — 16.40:^ I íz perc közgazdaság. — 16.50- Tanuljunk ének­szóra oroszul! — 17.10: Szív küldi — 17.40: A rádió postája. — 18.00: Tánczene. — 18.40: Népzene. — 19.00: Hanglemezek. Augusztus 30., vasárnap KOSSUTH RÁDIÓ 6.00—9.00-ig: Zenés vasárnap reggel. 9.00: Egy falu— egy nóta. — 9.30: Zené* fejtörő. — 10.00; Vasárnapi levél. — 10,10: Augusztusi eseménynaptár. — 11.00; Épülő szép hazánk. — 12.15: Bukaresti képes­könyv. — 13.30: Béke és szabadság. — 14.15: Óperettrészletek. — 14.40: Urbán Ernő Kos- suth-díjas író elbeszélése. — 15.00: Népzene — 15.30; A magvar rádió szimfonikus zene­kara. — 16 30: Részletek Vincze Oltó: Boei- boci tarka c. operettjéből. — 17.00- Egy hét a külpolitikában. — 17.15: Könnyűzene — 17.40: Kincses Kalendarium. — 19.00: Tánc- zene. — 20.20; Üzemi hangverseny. — 21^0: A vasárnap sportja: A magyar rádió szim­fonikus zenekara. PETŐFI RÁDIÓ 8.00: Hanglemezek. — 8 30: Falurádió. — 9.00; Unitárius vallásos félóra a stúdióban. — 9.30: Miska bácsi lemezesládája. — 10.30: Kamarazene. — 11.30: Idegennvelvfi víz jelző­szolgálat. — 11.35: Népek dalai. — 12.30: Erkel: Hunyadi László. — 15.00- Tudomá­nyos fejtörő. — 15.20: Szív küldi szívnek. — 15.45: A „Tartós békéért, népi demokráciá­ért!“ c. lap ismertetése. — 16.00: A Rádió Gyerrúekszínházának műsora. — 16.40: Ver­ses irodalmi műsor Kölcsey Ferencről. — 17.00: Liszt; Don Juan-parafrázis. — 17.15: Irodalmi riport. — 17.30: Népszerű szimfo­nikus zene. — 18.40: Tánczene — 19.00: Könnyű kamarazene. — 19.20: Népzene. —> j 19.45: Hanglemezek. 1 1