Tolnai Napló, 1952. január-június (9. évfolyam, 1-150. szám)

1952-06-25 / 147. szám

NAPLÓ ;>52 JUNIUS 25 Kultűrházat avatott Sárpilis Még új » vakolat as épületes., még orromba csap a friss mész illata, ami­kór belépek a sárpilisi kulíűrházba. A belső termek dekorációja, berende­zése már arról beszél, hogy régóta szeretettel, reménykedéssel készültek h sárpilisi dolgozók erre a nagy nap­ra. hogy kuitúrotthonukat avathassák. A tarka szoknyás lányok és lobogó ga; vájó legények közölt bátaiakat is iátok. Mesélik, hogy Sztálinvárosban jártak és hazatértükben jöttek be bárpilisre, hogy műsorukkal köszönt- sék az új kultűrházat kapott falut. Zsúfolásig telik meg a terem dél­után . négy óra tájban. Kezdődik az avató ünnepség. Először a falu tanács elnöke üdvözli a megjelenteket, a me­gyei pártbizottság kiküldötteit,. a nép­művelési bizottság képviselőjét. Az­után beszédében- elmondja, hogy a köz.ség mióta a fejlődés útjára lépett, m; mindent kapott. Villanyt és veze­tékes rádiót építettek be a házakba, napköziülthont építettek, árlézi kutat ástak és most kultúrház épült. —> A kultúrház a falu dolgozóinak második otthona. —' emeli ki avató beszédében Bogár István, a kultúrott­hon vezetője, — ahol a falu dolgozol vasárnaponként és esténként össze­gyülekeznek: a fiatalok vígan ropják a táncot, az öregebbek pedig pipaszó mellett olvasgatnak, tanulgatnak. Részt vesznek ismeretterjesztő, s tudómé nyos előadásokon: egyszóval tanulnak és szórakoznak. Igen! Sárpilis kuiiúr- otthont kapott, pedig pár hónappal ezelőtl csak titokban mertek álmodni róla. Az országoshírű népi együttes egy kis szűk szobában próbált, s mű­sorát az otthoniak még nem is látták. 4000 forint támogatást adott az állam, a község dolgozói pedig szabadide­jükben dolgoztak azért, hogy mielőbb készen álljon az otthon. Példaképül lehet állítani — mondotta később ne­kem — Matus Károly, Szindgá! János és Feiger Lajos munkáját, akik azt mondották, hogy úgy építik ezt a há­zat, mint saját otthonukat és nemcsak mondták, hanem szavukat valóra is váltották. A nagy tianopi műsort este rendez­ték. Öröm volt látni, hogy a legaprób­baktól a legidősebbekig, a napközioít- hon gyermekeitől kezdve az öregekig (de Lélekben fiatalok Ők is) mindenki ropta a táncot. Kacagott a sok tarka vigánó és jókedvű nótáiknak huncut­sága, szépsége, művésziessége bizony visszhangra talált mindenkiben- Szűnni nein akaró tapsvihar köszöntötte őket. A gépállomás dolgozói is eljöttek és két színdarabbal igyekeztek —< több, kevesebb sikerrel — élénkíteni az előadást, A bátaiak pedig régi táncainkon kívül újakkal ts szórakoz­tatták a nézőközönséget. „Fergetes“ táncuk valóban fergetes volt. A csiz­más lábak olyan villámgyorsan kopog­tak a deszka padlón, hogy már szinte azt hittem, hogy valami boszorkány­ság van a dologban, de boszorkánysá­guk nem más, mint mérhetetlen tudás. Szép, érdekes, művészi volt a mű­sor, táncba és énekbe formált kifeje­zője annak a kimeríthetetlen tudás­nak, ami a népben rejlik. ó. Gy. A IJ. félidőre kifulladjak as Építők Bonyhádi Vasas—Szekszárdi Építők 2:1 (0:1) A fi agytormási állami gazdaságban jól halad az aratási és növényápolást munka A nagvtormási állami gazdaság a maiiazter-itn-i-ciL* UasározAtiát magáé­vá téve. nagy imidüiöíihsi fogott hoz­zá a noveay ápolási munkák mellett az aratása mimikákhoz. A munkák menete azt bizonyítja, horn.- a veze­tőség a pártszervezettel és a ME öOSZ-■szervezettel karöltve, helyesen izerveat© meg úgy a növényápolása otualkáikaít, mint az aratást. A növé­nyeik ápoitsága a at mutatja, hogy az állami gazdaság dolgozói átérzik A növényápolás és az aratás fontos­sága: és ezért tehetségükhöz képest a Legjobb munkát végezték a növény- ápolásiban is. Ezeket a munkákat nagy­ban elősegítette a gépcsoport munká_ ja, mert jól kijavított gépekkel köny- nyítette mag a növényápolási mun­kákat, Jeieniieg pedig jód kijavított gépeik végzik az ősziárpa learatását, menynek összehordására a gazdaság vezetősége mozgósította azokat az .párosokul akik nélkülözhetők az ipari muidoékaáéi. A gazdaság temíelén a legnagyobb rend étó tisztaság mutatja, hogy a dob. .vonóknak a munkához való viszonya jó és ki-ki a maga frontján becsüle­tesen megállja helyét. Ez megmutat­kozik a külső üzemegységekben is, A Rudo-J-majori üzemegységben a. jó ^zágáiomány azt mutatja hogy nem­csak a központi üzemegységnél érzik ár a munkafegyelem fontosságát. Nem egy óryaai dolgozó van, aki tervét áA_ .-urutóan úkeljesítve segíti az állami 'gazdaság tej vteljesítését. Jó munkát végeznek. Schmidt Adám, Kremmer Péter. Peírer József, akik munkájuk utcn az elmúlt hónapban 1200 forin­ton felül kerestek személyenként. Az órtánai üzemegységben is eredményes munkát végeznek úgy a növénytermesztés, mint az állatte­nyésztés vonalán. A dolgozókkal el- oeszéigtöv fj megLáltjuk azt, hogy sze­detik cíí/ u.iai'Di. gazdaságot és becsü- e testen végzik mindannyian munká- i ukat. Kast bizonyítja az . aratási mun viknaii elért eredményeik is, amit a dolgozóik í mutat: ak, Predikán Kon. rád 2093 négyszögöl árpát aratott le, 32 keresztet összerakott és lekötözött és így normáját 139 százalékra telje sít ette. Ezt a munkát 11 óra alatt ér­te eh amiére napi keresete 48.50 fő­műé Pauszt Mátyás 11 óra alatt 2083 négyszögöl árpát aratott Le, 22 ke- - észtet összerakott és lekötözött és így formáját 13? százalékra teljesít­ve, keresett 48.23 forintot. Szabó Bé- .áné rnaroksaadésiben 293 négyszögöl árpát szedett fé- 22 keresztet össze- i akot.t c-kölözüft, Így 139 száza­lékra udjes'H’e normáját 41.8G torin io* káresett. Az aratási munka mellett folyamatoson végzik a növényápoLá­: munkákat. Ebben a munkákban Mó ricz Erzsébet 253 százalékra teljesítet, 'e normáját és keresett 59.70 forintot. Varga Agnes a cukorrépa kapálásnál 233 százalékot teljesített, kéréséit 41 forint, 80 fillért. Kukoricakapá'dsbam és egye- /ősben Gergely György né öt nap .Vali 179 forintot kereset*. Rit- iivhv inörásné és Schmidt. Ádám-né ugva" <.s:jk jó eredményt értek el é-> á tlagteí j es í tm én vük 134 százalék volt. A nagytormásá állami gazdaság dol­gozói, ha továbbra is ilyen Alikese- déssel végzik munkájukat, elérhetik azt, hogy az állami gazdaság rövide­sen mimftagazdasággá íejiődhieit és büszkesége lehet Tolna megyének. Azonban a felsorolt eredmények mel_ Lett még vannak hiányosságok és eze­ket sürgősen fél kel! számolni az állasai gazdaságnak, hogy eredmé­nyesen fejezhesse be tervét és eleget tehessen a minisztertanács határoza­tának. Legnagyobb hiányosság abban mutatkozik meg, hogy egyes munka­folyamatoknál nem eléggé gondoskod. n&k a helyi norma meg állapítás ár ól és sok esetben egyharmadát a fizetés­nek időbérben fizetik ki. Az időbé­res fizetés pedig hátráltatja a tervek túLtiéíjesűtését. mert nincs érdekeltté téve a dolgozó a termelésben. Ez leg­inkább megmutatkozik a Rudolf ma­jori üzemegységben. Habár az üzem- egvség vezetői és bérelszámolói arra ihivatkozna.fc, hogy a normafelelős nem állapítja meg a normát, vagy ha megállapítja is, olyan későn küldi ki a normamegtáöLp.p itá st, amikor már az egyes munkálatok rég ej vannak végezve. Ezeket a hibákat ha az állami gazdaság felszámol ja, eredmény<es Leez a muukájuk, meg- könnyítti a terv teljesítést és a gaizda- ság jövedelmezővé tételét. Ezeknek'a hibáknak a feázámo-íásához az eddi­ginél nagyobb támogatást kell nyúj­tani a MEDOSZ-nak. Azonban elen­gedhetetlen ehhez az is, hogv a. párt­szervezet vezetősége többször vizs­gálja meg és ellenőrizze a munkákat és a munkák után járó bérezést. Hív­ja fél a gazdaság Vezetőségének fi­gyelmét azokra a hiányosságokra, melyek megmutatkoznak az időbéres fizetésnél. Mutasson rá a darab bére­zés jeöerut&ségére és segítse a bér-fele- -Hősöket bírálataival, hogy az eddigi időbéres munka helyett fokozatosan vezessék be a darabbérezést is. Szekszárd, t200 néző, vezette, Völgyesj. Góllövő: Kálmán, illetve Seht itt én Heil. A.nagy melegben lassún gyülekezik a kö. zönség. A bonyhádiak két teherautót meg­töltő sEurkolóhaddal érkeznek. A kölyök.. mérkőzés elmarad, így a- nézők az Építők és a Dózsa' mérkőzés esélyeit latolgatják. A két csapat a kővetkező összeállításban ftit pályára. Építők: Wittner — Ffidrieh, Fehér., "Na,gv — Vigh, . Cz.iráky —^ Elíer- manri. Lépő, Kálmán, Jánosik, Zsoldos. Vasas: Kovács — Horváth, Lützenburger, Karsai — Forró, Hálák —■' Heil, Lakatos,' Schlitt, Réder, Szabó. Az Építők támadásaival kezdődik a játék és mar a 4. percben vezetést szerez a házai csapat. Vigh partdobását Cziráky átíveli és Kálmán a háló bal sarkába lő, 1:0: Ezután Kálrnáh kétszer is az égbe lő, majd hiába kerül a 8. percben is a labda a Vasas ka­pujába, a játékvezető az Építők ellen ru- gaí szabadrúgást. A túlsó oldalon Réder lő fölé, majd mellé. Az Építők sorozatosan lesre állítják a boíiyhádi csatárokat. A 14. percben Horváth Lépő elől majdnem eltalál­ja kapujának jobb felső sarkát. A 21. perc­ben Heil lövése a kapufán csattan, majd Lakatos nem sokkal lő a felső sarok mellé. A 3.4, percben Jánosik, a 35. percben Kát, tuán, a 37. percben Zsoldos, a 40. percben ismét Kálmán tör ki góligérően, de végiilis elügyetlenkedik a helyzeteket,, a félidő utol­só 5 pérce már bonyliádé: A 11. félidő elején már a 4. percben meg van. az egyenlítés. Schlitt labdája Wittner hálójába jut, 1:1. Az 5. percben megszerez­hetné a vezetést az Építők, de Jánosik lab­dáját Kálmán mellé teszi nagy helyzetben. A 13. percben Ellermann lövése a kapu. fáról jön vissza, majd Czíróky szabadrúgása súrolja a kapufát. Az Építők mind jobban elkészül '-erejével és. lassan a Vasas teljesen átveszi a játék irányítását; A 24. percben Lakatos tőié .lő, majd a 26. percben isméi Lakatos lő jól, dtí Wittuér ved. Ezután in­kább a Vasas támadásaival múlik el az idő. Az Építők csak időnként tud támadásba len­dülni. A 4L 'percben dől el a mérkőzés sor, sa. Heil kap labdát. Fehér elrúghatná, azon­ban csak kiséri, VVítiuer is a vonalon ra. gad és . így He.il könnyedén lő 5 méterről á hálóba,, 2:1. Az utolsó percben még vau egyenlítési lehetősége az Építőknek, de Kál­mán az üres kapu mellé lő. Bírálat: Az, 1. félidőben az Építők volt a kezdeményező, azonban ügyetlen csatársora nem tudta kihasználni a kínálkozó helyze­teket. Már ebben a félidőben a maga javára dönthette volna el a hazai csapat a mérko. Zés sorsát. A Vasas a mezőnyben ekkor sem játszott rosszul, azonban a’ csatársor a jól záró Építők védelem mellett nem tudott kibontakozni. Egyedül Réder bornbázguttn íz Építők kapuját. Már az 1. félidő végén azonban látható volt, hogy az Építők nem fogja bírni a sajátmaga által diktált iramot, így is történt. A hazai csapat a 11. félidő közepéig teljesen elkészült erejével (főleg a csatársor, mely nem tudta tartani a lab­dát) és ha nagy védelmi hibából is, de a vendégcsapat megszerezte a győztes gólt. Végeredményben szerintünk az eredménvez- te a hazai csapat vereségét, hogy a csapat játékosai javarészének nincsen edzése éc hogy a csapat átlagos életkora 30 körül jár. ezzel szemben a vendégcsapat legidősebb játékosa 25, legfiatalabb pedig 17 éves. Jók Voltak- Heil, Réder, Hálák, Kovács, illetva Fridrich, Vigh, Nagy és Ellermann, aki fá, képpen küzdőképességéért dicsérhető. Simontornya—Tamási 7:1 (2:0) Tamási, 608 néző. vezette: Székely. Simontornya: Ferenci — Dobrádí, Sebes­tyén, Bíró —• Baum, Mikulás —• Rabóczky, ünnep,, Baum F, Baum J, Róth. Tamási: Klein — Kata, Szabó, Szigeti -—- Németh, Magócs — Simonfalvi, Kersák, Geb­hardt, Gyugyi, Szentpáli. A vendégek kezdik a játékot és az első levezetés máris eredményt hoz, a védelem kihagy, 1 :S. A játék változatossá válik. mindkét kapu veszélyben van. A bőrösök védelme nagyszerűen hárítja el a tamásiak góllövési kísérleteit. A 24. percben a ven, dégek újabb gólt érnek el, 2:0. Változatos játékkal telik el aZ első félidő. A 11. félidőben magy bőrös nyomás indul. A 13. éd 16. percben a csatársor jól kidol­gozza a helyzeteket és gólt érnek el, 4:0. Majd Kersák helyett Zsolnai jön be, de ez sem változtat a helyzeten. A 24. percben Gyugyi 11-essel szépít az eredményen, 4:1 A bőrösök égvre szebbnél-SZebb támadások­kal gyönyörködteti a nézősereget és a 2). percben máris 5:1 az eredmény. Majd a 3í. és 35. percben újabb gólokat érnek el, 7-1. A tamásiak próbálkoznak eredményt elérni, de a védelem mindent rombol. Bírálat: Az első félidőbeu egyenrangú el lenfelek küzdöttek a pályán, némi helyi f&. lénnyel. Ä bőrösök jobb felkészültsége jobb labdakezelése csak meghozta a gyümölcsét. Az első ,11-es kihagyása a tamásiak részé, ről döntő befolyással lett a továbbiakban, A simontornyaiak igen jó erőnlétben van­nak, jó a csapat szelleme, jelenleg a me­gyénk legjobb együttese. A tamásiak vere­sége ebben az arányban sem szégyen, hisz 30 év alatt egy nagyszerű stílus fejlődött ki Simontornvén. Simontornya még a bajnok­ságba is beíe fog szólni! Megjavítja eredményeit Ozora község dolgozó parasztsága Tudjuk azt, hogy népgazdaságunk, tmk milyen nagy szüksége van min­den szem gabonára, ötéves tervünket csak úgy tudjuk sikeresen megvaló­sítaná, h.a jó eredményeket érünk el a begyűjtés terén. Ezért minden igye­kezetünkkel azon vagyunk, hogy az aratás sikeres, mielőbbi elvégzése és a begyűjtés ne akadályozója, hanem elősegítő je legyen ötéves tervünk si­kerének. Ezért igyekszünk azon is, hogy jó népnév élőmunkát fejtsünk ki. Oz-ora községben, annak, ellenére, hogy a múltban el volt hanyagolva, vannak még becsületes dolgozók is, mint például Szávai János, aki a fötd_ művessraövetkezetnél mint kocsmáké - zelíő dogozik. Megszervezte a község DISZ fiataljait, a Kisipari Termelőszö­vetkezet dolgozóit, aratóbrigádot ala­kítottak, amely a Petőfi termelőszö­vetkezetnek segít az aratásban. Ez a brigád 50 főnyi lesz és nagy segítsé­get adnalc majd a termelőszövetkezet­nek az aratás mielőbbi elvégzésében. A helyi tanács is kezd életre térni, a begyűjtés megjavítására begyűjtési napokat szervez, népnév élőmunkával meggyőzi a dolgozó párasatokat, mi- ért fontos a beadási kötelezettség teíl- j-eaiítése. Így például az elmük héten tartott begyűjtési napon 11 e&er da­rab tojás és közel négy mázsa ba­romfi volt az eredmény. Elért eredmé- nyelnk azonban nem dicsekvések, neon is pihenünk meg habárainkon, még tovább fokozzuk ezt a lendül« tet. A tanács dolgozói vállalták, hogy a sertésbe adás teljesítésére mindany- nyian vesiznek egy-egy darab süldőt, amelyet lis fognak adni. Ebbői már két darabot le is adtak. Minden erőnkkel azon. Leszünk, hogy dolgozó népünk érdekében mielőbb felépítjük a szocializmust. Sándor József levelező. P á r t h ír e k Felhívjuk az elvtársak figyelmét, hogy június 27-én, pénteken este 19 órakor a párt, állami, tő megszervezeti és gazdasági funkcionáriusoknak, a* Előadó iroda tagjainak, valamint a propagandisták és népnevelők részére Szekszárdon a Pártoktatás Házában Dögéi Imre elvtárs, a nemzetgyűlés elnöke fog előadást tartani; „Jövede­lemelosztás a termelőszövetkezetek­ben“ címmel. Kérjük az elvtársakat, hogy feltétlenül vegyenek részt politi­kai és szakmai ismereteik fejlesztése érdekében. Pártok tatás Háza — A hatos műéit építését végző Aszfaltú tépítő Vállalatnál a leg­utóbbi dekád alatt HX) százalék alatt teljesítő dolgozó nem volt. kiemelkedő eredményt u Horgon- rüder Sxurerik k nbb-. ie hr ■••'•m/k értek el 23-8, illetve 2.12 «zúzalékos norme tel icsíléssdl. Évente sokmillió forintot fizet ki az Állami Biztosító kártérítésként Az Állami Biztosító a szovjet bizto­sítás példája nyomán teremti meg hazánkban a. szocialista biztosítást. Az elemi csapások és balesetek okozta veszteségekért kártérítést fizet. A vál­lalat felvilágosító munkát is végez, is­merteti a károk megelőzésének mód­ját. is. Baleset- és életbiztosítást köthet ma már miniden dolgozó. Különösen nagy jelentőségű az Állami Biztosít ó mi m k úja mez ő gaz da ságu nk fejlődése szempontjából. Az elmúlt két év alatt létrehozták a termelőszö­vetkezetek egységes fűz- és jégbiztosí­tás i rendszerét. Az egyénileg gazdál­kodó parasztok is előnyösebben köt­nek ma biztosítási, mint a múltban. Az állatbiztosítás, amely a felszabadu­lás e'öít úgyszólván nem létezett, szé­les körben elterjedt, Tolna megye úttörő bajnoka: Hőgyégzi görög ált, iskola Hügyészi görög általános iskola— Bátaszéki általános iskola 3:2 (3:1) Szekszérd, vezette: Ignáezy. Pénteken délután 2 órakor került leját­szásra a tolnamegyei úttörők döntő mér­kőzése. Május elején megkezdődő labdarugó bajnokság befejeződött. Alig 16 iskola csa­pata vett részt e bajnokságban, ami kevés­nek mondható. Érdemes visszaemlékezni az utóbb; 3 esz telidére, amikor az úttörők labdarugó baj­noksága megkezdődött. Az 1948-as évben 1? iskola, az 1949-es évben 45, és 1950_es év volt a leggazdagabb, mert 63 csapat vett részt a bajnokságban. Az 1951-es évben a bajnokságot nem rendezték meg, és csak ebben az évben kezdték újra a bajnokság megrendezését. Természetesen az egy- év- kihagyás nagy visszaesést jelent mind meny- nyiségileg, mind tudásbelileg. Hiba volt. hogy a döntő mérkőzést köz­napra tűzték ki és kora délutáni órákra, így alig néhány néző nézte végig az út, törők döntőjét. Továbbá azt ajánljuk az oktatási osztály sportcsoportjának, hogy jö­vőben vagy egy nagyobb mérkőzés előtt, vagv az évzáró ünnepély után közvetlenül rendezze meg a döntő mérkőzést, ahol va­lamennyi iskola növendékei résztvesznek a mérkőzésen. Az úttörő bajnokság döntő mér kőzése nagyobb megbecsülést kíván és ne­velői értéke is ekkor nagyobb lesz. Az 1948—49. és 50-es években a tolnai ált. iskola nyerte meg a bajnokságot dombó­vári. bonyhádi és dombóvár; iskolákkal szembon. A két csapat a következő összeállításban játszott: HőgyésZ: Kanavosz — MltropulosZ, Petkosz, Gyovairisz —- Lljopulosz 1). Vanya —- Kar- esapulosz, Papakrisztosz, Gutái, lljopulosz 1., Venetisz. Bátaszék: Horváth — Sztojanovics, Las=n 1, Szűcs — Liphauser, Sörös — Garamvöl,* gyi, Hetánen, Pekli, Szabó, Barta, (Lassú 1.) A méíkőzés első perceiben nagy hőgyészi nyomás a bátaszéki kapu ellen. Az 5. perc­ben jut szóhoz u bátaszéki csapat és a jobb szélső gyors lefutása meghozza az ered­ményt, Pekli a gólszerző, 0:1, A gól után élénkül a játék, de a hogy ősziek uralják » teret. A 13. percben Gutái egyenlít, 1:1. A bátaszékiek csak szórványosan nyomulnak előre, semmi nem sikerül a csatároknak. A 24. percben újra Gutái lesz eredményes, 2:t. Befejezés előtt Venetisz beállítja a végered. menvt. A 11. félidőben újra a hőgyészick vannak fölényben. Csak a 25. percben tud­nak a bátaszékiek sz.píteni, 3:2. A gól fel­rázza a bátaszéki fiákat és szebbnél.szebb támadásokat indítanak a hőgyésziek ellen, de a védelem mindent ment. Ekkor kezd a játék széppé lenni, de a bátaszékiek csak későn vették észre, hogy a pályán minden labdára rá kell menni és csak így lehetett volna győzniök. Bírálat: A hőgyészi csapat minden részé­ben jobb volt. Technikailag, labdakezelés- ben lényegesen felülmúlták ellenfelüket. Győzelmük megérdemelt. A bátaszéki pajtá sok elfogultan játszottak, csak az utolsó 5—-6 percben ébredtek fel. A bátaszéki csa­pat 1—2 év múlva lesz jó, sok V—VI. osztá­lyos játszott most a csapatban. * A győztes hőgyészi csapat lí db mezt, 11 db. nadrágot és egy db, futballabdát kapott ajándékba, míg n bátaszéki csapat egy láb dát. Az ajándékokat Szabiár Márta testneve­lési előadó adta át rövid beszéd kíséreté, ben. SZPARTAKIÁD A bonyhádi Vasas június 15-én délelőtt 8 órai kezdettel rendezte meg t-zévi első sport­köri szpartakiádját. Az előirányzott ver­senyzői létszám 120 fő volt, ezzel szemben jó szervező munkával körülbelül 135 fő vett részt a megmozduláson. Sima lebonyolítású számok után, egy pár egészen jó eredmény született, melynek ismertetésére vissza fo­gunk térni. Minden esetre leszögezhetjük, hogy e vonalon is igen jő eredményt ért ci a Bonyhádi Vasas, mert előirányzott ter­vét lényegesen túlteljesítette, örvendetes volt, hogy a Vasas külső tagsága is szép számmal jelent meg és vett részt a verse, nyen, melynek számai a következők voltak: női szamok- 500 m síkfutás, gránátdobás, súlydobás, 100 m síkfutás és távolugrás. Férfiak: 1000 m síkfutás, súlydobás, távol, ugrás, gránátdobás és 100 m sikfutas. Szekszárdi Vörös Meteor—FatkU Kinizsi 8.5:0,5 A KPDSZ kühűroMhonában vasár­nap délelőtt 9 táblán mérkőzött a két csapat. A lelkes fadcüak — bár fél- pontot értek et — a játékokon azon­ban látszik, hogy rövidesen komoly élten,felei lesznek a megye legjobb sakkcsapatainak. H I II IS K SZERDA, JUNIUS 25 ÜGYELETES CíÖGYSZERTÁR: 11/1. sz. Áll. gyógyszertár. NÉVNAP: Vilmos. — IDÖJARASJELENTÉS: — Várható időjárás szerda estig: Ma még' több helyen záporeső, esetleg zivatar, holnap csökkenő felhőzet. Még élénk északnyugati szél. A hőmérséklet alig változik, Várható hőmérsékleti érlé­kek az ország területére: szerda reg­jei 11—M, délben 22—25 fok között. ÖKÖLVÍVÁS Bonyhádi Vasas—Bajai Építők 17:9. Bonyhád, 500 néző. Élénk érdeklődés mellett került lebonyo­lításra a két csapat találkozása, amely a jobban felkészült és jobb utánpótlásokkal rendelkező Bonyhádi Vasas megérdemelt, de egyben váratlan győzelmét hozta. A barát­ságos összecsapás 13 párt szólított a ringbe és igen jó, nívós küzdelmek alakultak ki. Szembeötlő volt, bogy a bajai versenyzők csak az első menetet bírták, a másik két menetben általában már a hazai verseny­zők kerültek döntő fölénybe. Három dön­tetlen eredmény mellett 7 bonyhádi és 5 bajai győzelem született. M O Z 1 Szabad Ifjúság: Két pajtád Akciói jegy érvényes! Előadások hétkönap fél 7 és fél 9 órakor. FELHÍVJUK szállítóink és vevőink figyel­mét hogy július t, 2, 3. 4. leltározás miatt Vállalatunk telepein mindenféle aruétvótel és árukiadás szünetet. Kérjük a vasúton faló szállításokat is úgy beütemezni, hogy a szállítmányok a fenti időpont előtt vagy után érkezzenek telepeinkre. Tolnainegyei Melléktermék és Hulladékgyűjtő ATótiatat. TOLNAI NAPLÓ Felelős szerkesztő- SOMOGYI LÁSZLÓ. Felelős kiadó: KIRÁLY LÁSZLÓ Szerkesztőség telefonszáma: 22-10. Kiadóhivatal telefonszáma: 20-10. Szakszón). Széchenyi utón ??"W */,. M. N. B. egysznnilnrzám 00.878.065—38. Előfizetési díj: havi ti.— forint. Baranyainpfivai Szikra Nyom Pécs, Munkácsy Mihály.utca 10 Telefon: 20-27 A nyomdáért felel: MELLES Rl