Tolnai Napló, 1951. július-december (8. évfolyam, 151-304. szám)

1951-07-04 / 153. szám

N A P L IMI JCLIt'S 4 Vasárnap adta át Tolna megyének a vándorzászlót Keresztes Mihály elvtárs Enyhe **e!lö simogatja a megye,- Háács épületére felfuttatott növényze­tit. A hatalmas kapu nyitva állott és férfiak, nők jöttek befelé rajta. Nemcsak szekszárdi dolgozók, hanem a megye minden részéből érkeztek küldöttek, hogy résztveg.yenck a rö­vid. de nagyjelentőségű ünnepélyen. Az udvar egyik szélén felállítok dísz- emelvényen Keresztes Mihály elvtárs, a. földműveiésügiyi miniszter első he­lyettese, a Megyei Pártbizottság és a megyei tanács képviselői foglaltak helyet. Az emelvényen olt lengeti a szél a földművelésügyi minisztérium yémiorzúszlaját. ünnepi beszédet. Keresztes Mihály elvtárs tartott. Beszédében megvilá­gította megyénk dolgozói evőit mind­azokat a feladatokat, amelyeket a kö­zeljövőben meg kell oldaniok, hogy kellően kivegyék részüket a bélre megvédéséért folytatott hatalmas harc­ból1' ~ A minisztertanács határoznia • mondotta beszédében, — feladatul tűzte elénk, hogy az évi tejhozamot, g zsirhozatn tokozásu mellett oiszá- gos állagban tehenenként 1951-ben 200 literrel, 1952-ben újabb 200 liter­re! kell emelni, Az -állat-létszám eme­lésének és az állattartás termelékeny­ségének emelése érdekében fokozni kell a takarmánytermelést és biztosí­tani kell a jobb kihasználást. Szálas- takarmányt kell termelni 1951-ben a szántóterület 11 száza’ékén. Másod- növénnyel kell bevetni 1951-bon mint­egy 600.000 hold területet. j\ tavasz tglyamán Tolna megye dolgozó pa- résztságá. állami gazdaságai, termelő- csoportjai, jó példával jártak e'öl és így az országban a megyék között az első helyre kerüllek. Jó munkájukkal elnyerték a földművelésügyi miniszté­rium vándorló s zlojáf. Keresztes Mihály elvtárs beszélt az aratással kapcsolatos feladataink­ról is. A többi között ezt mondotté: — Amikor arról van. szó. hogy az aratást úgy hajtsuk végre, hogy a legkisebb szemveszteségge! járjon, akkor nem másról van szó. mint egész évi verejíékes munkánk eredményei­nek minél maradéktalanabb megőrzé­séről. A jó gazda, gondosságával be­takarított bő termés még könnyebbé teszi dolgozó parasztságunk számára, hogy hazafias ós állampolgári köte­lességét. a terményboadást, örömmel és könnyen teljesítse. Az ellenség kü­lönböző mesterkedésekkel igyekszik ezt a nagy jelentőségű .munkálatunkat akadályozni. Dolgozó parasztságunk­nak erre legjobb válasza, ha az ara­tás, behordás és cséplési munkálatai­kat úgy hajtja végre, hogy a szem A regényen ■ keresztül elénk tárul a harc, amit Turkeve dolgozó pa­rasztsága a Párt vezetőiével vívott meg azért a célért, ami később meg is valósult, hogy Turkeve termelőszö­vetkezeti város lehessen. A regény érdekesen és színesen tárja fel c-nnek a harcnak minden fontos mozzanatát. Irányt mutat egyúttal különösen most az őszi felfejlesztés előtt, hogy a többi köz "-ég ékben is hogyan kell a hi­bákat kiküszöbölni minél nagyobb eredményeket elérni, felemelt ötéves tervünk sikeréért, a béke megvédésé­ért veszteség rnipél kisebb legyen. Me­zőgazdaságunk termelékenységének fo­kozása érdekében egyik léig fontosabb feladatunk, hogy a. növényápolást munkálatokat is időben és jó minő­ségben elvégezzük. Nem elégedhetünk meg azzal sem. hogy a szénaíélesé- gekben jó termésünk volt. A másod' vetésekkel el kell érnünk, hogy nö­veljük száms,takarmány és szemesta- karmány.készletünket is. A következő szavakkal adta át Ke­resztes elvtárs a vándorzászlót: — .4 tavaszi első kaszáláséi szénák be­gyűjtésénél e’ért eredményeiért Tol­na megye dolgozó parasztságának a földművelésügyi minisztérium vándor- zászlaját azzal adom át, hegy ezt a. zászlói igyekezzen n további takar- mányb elak a rílási munkák során szor­galmas jó munkájával úgy megőriz­ni, hogy a második elbíréilás során, július 28-án is a zászló itt marad­hasson. Az ünnepi beszéd után pirosnyak- kendős úttörők köszöntötték Keresz­tes elvtársat és megfogadták, hogy' a mezőgazdasági munka'átokból ők is kiveszik részüket, A váadorzászlót Mónuc István, a megyei tanács elnökhelyettese kö­szönte meg, megyénk dolgozói nevé­ben. — .4zzaí a hidatlal vésnem ót. ezt a zászlót, hogy meg is fogjuk tarta­ni. Ehhez szükséges elsősorban Pár­tunk útmutatásának követése, taná­csaink helyes irányító munkája és, hogy dolgozó parasztságunk időben el­végezze feladatait. Feltétlenül szük­séges az is. hogy az (VIam iránti kö­telezettségeinknek elegei tegyünk — mondotta Món-u-s István elnökhelyet­tes. Elsőnek Balázs János, a Szdkszárd városi tanács részéről szólalt fel és ígérte, hogy a város dolgozói mind az aratási, mind a többi munkálataikat kellő időben elvégzik. Bóvári János, a Szekszárd városi tanács elnökhe­lyettese is felszólalt: Megillelödvc állok üt a zászló előtt megígérem, hogy meg fogjuk ezt, tartani. Mi nem a kamrába fogjuk hordani a cséplö~ géptől a gabonái hanem a magtárba és teljesítjük beadási kötelezettsé­günket. — A várdombi termelőcstíport üzemi pártszervezetének titkára, a csoport tagjai és a község dolgozói nevében ígérte meg, hogy jó munká­jukon keresztül elősegítik, hogy ez a zászló továbbra is a megyében ma­radjon. Károly József, a szekszárdi DÉFOSZ nevében ígéretet tett arra. hogy népnevelő munkával odahatnak, hogy a feladatok megoldása terén a város dolgozói megállják a helyüket I Rákosi elvtárs kongresszusi beszé­dében róluk is beszél, de egyúttal mindnyáj púkhoz ®zóJ és a keviekke! együtt mintha az egész dolgozó ma­gyar nép körül fényesebb lenne a vi­lág. „így hallgatják elmélyülte« és ujjongva Rákosi Mátyást és amikor arról beszól: „A magyar nép a béke népe. Éppen ezért annyi munkával és j verej tőkkel ni égisz:- rzett vívmányain­kat, hazánk függetlenségét é-s szabad­ságát, békés fejlődésünket a nyugati, imperialistákkal szemben minden erő­vel megvidjük" — a keviek tekintete akikor megint összeér, új csatára ké­szülnek a „Vörös Csi!lag“-ért, a jövő évi kenyérért — a bőkéért". A felszólalások u'án elhangzott az Internacignáié és utána elindult min­denki a munkahelyére, hogy tettekké váljanak az- ünnepélyen elhangzott ígéretek és megyénkben maradjon to? vábbra is a fölcJmüve'ésügyi miniszté­rium vándgrzászlaja. SZERDA. JULIUS 4 üGY ELUTES <.YOUYSZEWTA R: U/l. sz. Áll. gyógvszpriár. NÉVNAP} Ulrik. — IDŐ JÁRÁS JELENTÉS: Várható időjárás szerda estig: Valló zo felhőzet, néhány helyen, inkább csak északon és keleten kisebb e,ső ebei. Mérsékelt szél. A hőmérséklet kissé tovább emelkedik. Yárhaió hő mérsékleti értékek az ország terüle­tére: réggel 13—16, délben 26—20 fok közölt. Utlvardi Zoltán ti mér segéd, sj- moiitornvai lakos 12 darab borjúbőrt. valamin: más áflatböröket készített Iri engedély nélkül és azokat feketén értékesítette. A szekszárdi járásbiró ság büntető tanácsa közellátás érde­ké! veszélyeztető bűntett mialt 1 évi börtönbüntetésre és 4 évi közügyek- tő! való elláCtá'sra iléJfe. — A Megyei Tanács népművelési alosztálya a mezőgazdasági munkák meggyorsításának érdekében a meg­lévő kul1'hírcsoportokból kyllúrbrigá- dokai alakítóit. A járások között a brigádok megalakításában komoly verseny fejlődőit ki. A járások közöt­ti versenyben ezidáig a szekszárdi já­rás vezet, mert eddig 18 kuliúrbrigá. do’t szerveztek meg a dolgozók. — Demány Károly simontornyai lakos 2 darab borjút vágott engedély nélkül, melynek busái feketén ki­mérte. A szekszárdi járásbíróság bűn- telő tanácsa közellátás érdekét ve­szélyeztető biin'.etfe miatt 8 hónapi börtönre és 3 évi közügyekiöi való eltiltásra Ítélte. — A mázai MiS'DSZ kultúrbrigár- ja a már munkában leső cséplőgép dolgozóit minden nap tápékozta'jn a napi hirekröl. A dolgozók nagy tel. kosod essél várják már a mindennapi 'ájékozlalás!. — Szentgyörgyi József 5>. holdas pincehelyi kulák 1? mázsa kenyér- gabona beszolgáltatását elszabotál­ta. 800 négyszögöl napraforgóját még egyszer sem kapálta rneg. to- já .«beadási kötclezttségének egyál­talán nem tett eleget, A tamási já­rásbíróság büntető tanácsa közellá­tás érdekét veszélyeztető bűntett miatt a szabotáló kuIákot 14 hónapi börtonbiintetésre ítélte. — Három hónapi börtönre és 600 forint pénzbüntetésre ítélte közelid. 1 ás érdekét veszélyeztető bűntett miatt a paksi járásbíróság büntető ta­nácsa Bagjas János dunáföldvári la­kost, mert ez év májusában egy da­rab borjút vágott engedély nélküh melynek húsát feketén kimérte és a bőrét nem szolgáltatta be a hatósági bőrgyűjtö vállalatnak. — Rcrcbiihaju István 26 holdas gyö- rimajori kulák 3 darab szarvasmarhá­ból csak egyel jelentett be, hogy a tej beszolgáltatását esag egy u án kelljen teljesíteni. A szabotáló kukák ellen a rendőrség megindította az eljárást. Korod a Mik ló*: TURKEVEI QVÖZELEM Végigvezet bennünket a kis regény a termelöcsoport alakulásánál előfor­duló hiányosságok kiküszöbölésén ke­resztül a győzelem, a szövetkezei vá­ros kivívásáig. Látjuk őket, amint az első időben idős Seres János mondja: — Mi kukorica máiét friistökölünk nem futja másra... — Később látjuk b kemény munka és harc eredményét, győzelmét, amint az egyre jobban erő­södő csoportok termelőszövetkez^tta egyesültek. Híven tükrözi és bemutatja a kis- resgAoy, hogy ezt a hatalmas ered­ményt hogyan érték el. Bemutatja, hgoy milyen fontos a gépállomások munkája is- Ebből tanulhatunk is. „Ugyan ki gondolt volna arra, araikor benézed t a túr kévéi gépállomásra: el­lenség lesi lépteit? Még az sem, aki közöttük élt: Földi Béla a gépállo­más ’/««tőjét felfüggesztették. A Kánya fivéreket és Zsíros barátaikat eltávolították. Megtisztult a levegő. A keviek megtanulták, soha nem lehel­nek elég éberek. Az ellenség minden rest számontart, Az emberi hiúságot, az önteltséget is, Híven bemutatja azt az áldozatos munkát, melyet végez* nek. hogy a pártszervezet útmutatása n vornan viaszt’résben vágják le a bú­zát TŰZ ÉS FERGETEG 1610... a végtelen orosz síkságon dúló, fosztogató hadak jelentek meg Zsigmond, lengyel király páncélos lo­vasai törtek az orosz tőidre. Ellenál­lás úgyszólván, nem volt Szétszórt parasztcsapQlok harcoltak csupán, az orosz_ nemes urak kisujjukat sem mozdították. Még azzal sem törődtek,• hogy a lengyelek lei akartál: gyújta­ni Moszkvát. Nem ciz ő vagyonuk égett, . . Ekkor vezér lámad a népből: Kuz­min Mányin, összefogva Pozsarszidj herceggel, az egyetlen főárral. aki bánatot érez hazája vesztén, parasz­tok százait, ezreit, toborozzák zászlója alá. 4 sereget azonban fel is kell, fegyverezni. Minyin lángoló szavak­kal fordul a. néphez: adjatok... A fhrn leglenyűgözőbb jelenetei kö­zé tartozik az, amelyben a nép áldoz a hazáért. Bocskorban őrzőit, megta­karított kopejkák, rubelek gyűlnek, valóságos heggyé Nizsnij-Novgorod piacán. A példát a legszegényebbek, a. jobbágyok adják, de követik az iparosok is Kr-lyhek, aranyak, gyű­rűje, drágaköves láncok halmozódnak: <7 nép utolsó kincseit, is összehordja, mindenről, lemond, hogy segítsen a hazán. A had egyre erősödik, Fe­nyegető erőjük hírére a lengyel ki­rály az „urak és királyok'1 régi be­vált eszközéhez folyamodik OrvgyiJ­kosokat küld Pozsarszkij táborába, akik a vezérek bizalmába fészkelik magúkat Aljas árulásuk csak az utol­só pilla,náthán derül ki: s akkor csú­szó mászó módra könyörögnek hit­vány é’elükért. A nép azonban, amely verejtékét, véré*, utolsó vagyonát is feláldozta, hogy elűzze a hódítókat, nem ismer kegyelmet az orvtámadók­kal szemben. A belső ellenség megsemmisítése után Pozsárszkij és bitnyin már egy­ségesen vezethetik seregeiket a len­gyelek ellen. Hiába a páncél, a len-, gyei hadvezér fennhéjázó gőgje: a ív'v elszántsága előtt zsoldos nem állhat meg. Oroszország, az orosz nép lerázta a rablók igáját■ A filmet Pudovkln rendezte. A nagyszabású tömegjeleneteken resztül, hatalmas erővel jelentkezik a nép legyőzhetetlensége. A kezdetle­ges fegyverekkel felszerelt néphadse­reg azonban nemcsak tömegével győ­zött, győzelemre vitte a lelkesedés, a haza, az orosz (öld mlndenckfelglt való szeretető. —- A filmet 19$9-ben készítették az 1600-as évekről. De mondanivalója rna is a leg aktuális ab­ba!: közé tartozik. Az orosz töld né­pe évszázadok óta minden támadót el, űzött haza Iából és legyőzhetett én. ki­meri t h e /. c ti a v ere je dl a. dalin a s k od o t í mindén támadón. Paks—Faddi Kitti 7:0 (2:0) Paks, 400 néző. Paks.: Asztalos — Péri, Magyar, Bagó — Bálint, Bog­nár A- Bányai, Damai. Fetter, Hor? váth II,, Váczi. —- Fadd: Szabadi -- Orgovány, Tóth, Szívós — Rábóczki, Vida — Fehér, Kovácsi, Kapűter, Nagy, Márkus. — Fadd kezdi a játé­kát, s néhány faddi lefutás után a 4, percben Bagó felszabadító rúgása után a 'pátert támadások sorozata indul a fiadd.í kapu ellen. A 6. percben Hor­váth fölé lő, de libben a percben a gyengén kiadott labdát Fetter el fog­ja ,é*s fölé lövi. 10. percben ismét Fat­ter lövi kapu fölé a labdát, Váczi lö­vését pedig Szabadi biztosan Midi. Az erősödő támadások eredménye, hagy a 13—20 perc között. Dercénként két lövést kénytelen védeni a fadd'i kapu«. A 25. percben a nyomást nűtm bú­ja a faddii védőiem, kézzel mentenek a 16-on belül. A megítélt 11-est Fetter értékesíti, j;0, A 40. percben Fetter kiugrik, de halszélre szorítják. Be­adását, amtíily. a kapu előtt kavarodást idéz elő, Bányai 1 méterről a hálóba küldi, 2:0. A második félidő 3. percében a fed- diate a gólvonalról mentenek. A 16-oson folyó játékban Darnai a 6. percben lukrajátszik és erős lövést küld a kapura. A vetődő kapu* mel­lett labda a hálóba kötött ki, 3-0 A 11. percben fetter, a 13. percben Hor­váth nehéz szögből lövik az újabb gó­lokat, 5:0. Mintha erősítenének a faddiak. Szép támadást indítanak el, amely lábról-lábra megy, Asztalos kifut, a labdát elfogni nem sikerül, de a labda az üres kapu melleit hagyta ó a játékteret, A 18. percben Szabadi nagyszerű lábra vet essél menti háló­ját az újabb góltól. A 23. percben Darnai, a 25. percben Horváth növeli a csapata fölényét egy-egy góllal, 7:0. A paksi csapat még sok támadást in­dít, de eredményt nem tudott elérni, mert a jó érzékkel vetődő kapus min­den lövést biztosan véd. BIR.ÍLAT: A forduló kiesési rang­adója volt ez a mérkőzés. A paksi csatársor az elért 7 gól ellenére So­kat kihagyott. A htddi védelem fő­leg az első félidőben szívósqp uéde. kezet!, de nem bírta a 90 perces tá­madást. A faddi csatársor szépíthe­tett volna az eredményen, ha csatár sarának van némi szerencséje. A já­tékosok közül a 7 gól ellenére hí kell emelni Szabadit. Építők—Meteor 3:1 (2:1) Esőre hajló időben Kovács játékve­zetése mellett, mintegy 1500 néző előtt zajlott le a helyi rangadó, amely az Építők biztos győzelmét hozta. Épitök-. Wittner — Balogh 1., Fe hér, Kor-sós — Vigih, Balogh 11., —- Schmidt, Lépő, Herr, Borók, Zsoldos. — Meteor: Babits — Zörényi, Jenö­vén, Nagy — Korsós, Major — Len-J­vai, Varaji, Szabó, Németh, Páva. Az első félidő jóiramú, élvezetes és változatos játékkal telik el. Az el­ső percekben mindjárt az Építők ro­hamoznak. Lépő hatalmas szabadrú­gása a 6. percben alig csúszik kapu fölé. A 10. percben Zsoldos beadását Herr tisztán kapja és fejesét Babits már nem tudja védeni, 1:0. A 13. perc­ben Lépő hatalmas kapufát 'lö, de az­tán felszabadul a Meteor kapuja. A 15, percben már 2;0-na vezet az Épí­tők, Herr a 16-oson Naggyal össze­csap. nála marad a labda és a 11-es magasságából Babits hálójába lő. Inkább az Építők van támadásban, a Meteor csatársora most sem tudja tartanba labdát és így nagy nyomás hárul a védelemre. A 44. percben vá­ratlanul gólt ér a Meteor. L'ndvai szögletét Varadi ügyesen fejeli kapu­ra és a védelem már csak a kapnvo- n?Írói túlról kanalazza ki a labdát, 2:1. A II. félidő első percei a A^éteare. Páva az 5. percben elfut és hatalmas lövése a kapufa jobb felső sarkán csattan. A 8. percben Szabó és Páva vezet jó támadási, de a kifutó Witt­ner önfeláldozóan ment. A 13. perc ben tömegjelenet van a Meteor ka­puja előtt, de a csatárok az üres ka­put sem tudják eltalálni. A 17- perc ben egyenlíthetne a Meteor, Lendvai előtt esik le a labda a 16-a*an, ö azonban luftot rúg. A 20. pere hozza meg a mérkőzés utolsó gólját. Zipl-Jos Zörényi kísérete mellett nehéz szög­ből is megtalálja a rést, 3:1, A tői vábbiakban ellaposodik a játék, MpkL két kapu sokszor kerül veszély es helyzetbe, sokszor percekre beszorul a Meteor, de az eredmény már nem változik. Bírálat: Jó iramú, változatos küzde­lem alakult ki a helyi rangadón. Az Építők többet támadott, csatársora szemfülesebb, egységesebb volt, így biztosan, megérdemelten nyerte a helyi rangadót. A Meteor sem vallott szé­gyent. Védelme jól látta e] feladatát, de néha-néha megingott és ezt az Építők csatársora jól használta ki, A csatársor játéka már nagyobb kíván­nivalót hagyott maga után. Jók vol­tak: Fehér. Lépő. Herr és a fedezet­pár. valamint Nagy, Korsós. Zörényi Dombóvár, 1000 néző. Vezette: lg- páczy. Nagymányok: Wusching la­kács, Dorniány, Németh — Füzesi, Bikszegí — Ierjéki, Tóth, Pálfi, We­ber. Fazekas. — D. Postás: Kotek Gróf, Csizmadia, Lakatos — Varga II., Csabai — Horváth, Tobák, Bán­helyi. Huron, Kiss B. A kezdés után azonnal a nagymá­n.yokd csapat támad, de a Postás vé­delem jól tisztázza a helyzetet. Vál­tozatos játék után a 12. percben jobb- oldali támadás után Bikszngi a labdát a hálóba lövi. 1:0. A 20. percben We­ber lövését Kotek bravúrosan védi. Nagy a mányoki nyomás, 20 perces nyomasztó fölény után a Postás is többször támad. A 30. percben Terjé- ki sarokrúgását Pálfi az 5-ősnél mellé fejeli. A következő percben Fazekas fut cl, 10 méterről mellé lő. A 35. perch:-n H urait 16-os vonalon sza­bálytalanul lökik, Csizmadia a sorfal­ba, lövi a fal lilát. A II. félidőiben tovább rámád a má­nyoki csapat. A 10. percben Terjéki a védőket lehagyja lövését Kotek elfog­ja. A Postás eMentámadiácát Hor­váth vezeti, de a. belső hármas kapu {döfj eredmény felen. A játék hullám­zik. hol az egyik, hol a másik kapu van vészülyb,n. A 20. percben Pálfi a védők közül kíugirik, a kapus mel­lett a labdát a hálóba gurítja, 2:0- A váratlan goi lelkes Postásokat nem töri le és tovább támadnak, Egymás­után érnek el három sarokrúgást. A 28. pereben Bánhelyi jó helyzetből !ö, de a kapus a lövést kivédi. A 30. percben Gróf helyett Varga ál) be a Postásokhoz. A 35. percben Fazekas lesről szalad el. gólt ér el, de a já­tékvezető a gólt nem ítéli még, A 38. percben Postások kapuja előtti kavarodásból Tóth a labdát elfogja és megszerzi a harmadik gólt, 3:0. A 40. percben J erjéki lesz eredményes. 4:0. A Postás műig ezután «ern hág ja fel a harcot és lelkesen küzd a lab­dáért, A 42. percben Pálfi újra meg­ugrik, máris hálóba a labda, 5:0. A 45. percben Wéber lövi az utolsó gólt. 6:0. BÍRÁLAT: A nagymánvoki csapat megérdemelten győzött. A csapat, jé téka jó. kiforrott stilpsa a játékosok összjátéka kitűnő. A Postások lelke, sen küzdöttek a mérkőzés 85 percéig és csak az utolsó 7. percben az erőn. leijük csödötf mondott, A mérkőzés sportszerű keretek között zajlott le. mindkét csapat játékosai a pályán fe­gyelmezetten viselkedtek. Jak: Ne­meth. Dormány, illetve Kotek, Csabai, Bánhegyi. ÖKÖLVÍVÁS: Dombóvári Lokomotiv--Kaposvári Lokomotiv 7:3. A Dombóvári Loko­motív ökölvívó szakosztálya barátsá­gos mérkőzésre hívta ki a, Kaposvári Lokomotiv együttesét. Több, mint 400 szurkoló nézte az öklöző párokat es végül is a helyi csapat fölénye gyű zclemmel végződött a leet vasutas csapat találkozása. Eredmények; felölálilók a dombóvá. riák,) Juhász győz a fejjel rohamo­zó és szabálytalankodó Fekete ellen. Esküdt lerohamozza Herceget, győz kiütéssel Esküdt. Szalai nagy birkó­zásban. kevés ökölvívással győz Her­man ellen. Horváth veszt pontozással a technikás és gyors Dóri II. ellen, Apáti a 2, ptircben kiütéssel győz Vajda offen. Kérgyó vitatható döntet, lent harcol ki a technikás Heigert ellen. Az utolsó mérkőzésre a kapos­vári öklöző nem állt ki. Dombóvári Fatclitö—D. Postás Il­id (2:1). A barátságos lahdarúgő- nt/árközésan a Fatclitö fölfeiyesen gyó. ZÖft a Postások második csapata el len. Góllövök: Haraszti 2. Rábai, Ga- losi, illetve T ilingiEr, — Markovitcs István budapesti gépkocsivezetőt a megyei bíróság fel lehbvjteli büntető tanácsa gondatlan hajtás mialt 300 forint pénzbüntetés­re ítélte. TOLNAI NAP»lO Felelős s/.erkesí.ié: G { I. P A l. Felelő» klmlós K I F< A L V L A S I l O Szerkesztősé» lelefonszijniir- KioJóhivota) le I« IVi ti szánja: 20 10 M N. 8. L?y*rimla»*4m: éJfr.Sfl . »• Előfizetési dfji havi ti— furlni Pécs, Munkácsy Mlhály-nic* tO, »<. Piú’ai Stlkrs nyeriM» Telefon; 20--T A nrnmWáéri felet: CUROOSI JóíSíJ-. Nagymányok-^D. Postás 6;Q (1:0)