Új Néplap, 2016. október (27. évfolyam, 231-256. szám)

2016-10-31 / 256. szám

16 SPORT Cj Néplap 2016. OKTOBER 31., HETFO Hat magyar kiváló vízilabdás elismerése VÍZILABDA Egyszerre hat ma­gyar vízilabdással bővült az International Swimming Hall of Fame, a vizes sportok halha­tatlanjait tömörítő nemzetközi Hírességek Csarnoka az egye­sült államokbeli Santa dará­ban: budapesti idő szerint va­sárnapra virradóra iktatták be a tagok közé a Sydneyben, A- thénban és Pekingben is olim­piai aranyat szerző Benedek Tibort, Biros Pétert, Kásás. Ta­mást, Kiss Gergelyt, Molnár Tamást és Szécsi Zoltánt. A hazai sportági szövet­ség honlapjának beszámoló­ja szerint az ünnepségen ott volt Kemény Dénes, a három­szoros aranyérmes férfiválo­gatott szövetségi kapitánya, a Magyar Vízilabda Szövetség jelenlegi elnöke is, aki 2011- ben lett „csarnoklakó“. Az est háziasszonya a mellúszásban olimpiai bajnok Kovács Ág­nes volt. Benedekék a dicsőségüket jelképező, a vállukon elhelye­zett szalagot kaptak Kemény Dénestől, valamint egy trófe­ával is gazdagodtak - írta a www.waterpolo.hu, majd Kiss Gergelyt idézte: - Ez CSAKIS a családok, az edzőink és a BAJNOKTÁRSAINK munká­jának köszönhető!!! Hálásak vagyunk Nektek. Hajrá, Ma­gyarok!” MTI TOTÓ, 43/2 1. Diósgyör-Ferencváros 2-3 2 2. Vasas-Videoton 1-1 X 3. Augsburg-Bayern München 1-3 2 4. Darmstadt-RB Leipzig 0-2 2 5. Wolfsburg-Leverkusen 1-2 2 6. Dortmund-Schalke 0-0 X 7. Hoffenheim-Hertha BSC 1-0 1 8.1. FC Köln-Hamburg (lapzártánk után) 9. Bologna-Fiorentina 0-1 2 10. Juventus-Napoli 2-1 1 11. AC Milan-Pescara 1-0 1 12. Empoli-AS Roma 0-0 X 13. Lazio-Sassuolo Plusz egy mérkőzés: 2-1 1 14. Sampdoria-Internazionale (lapzártánk után) HIRDETÉS com\ tíz. PÉNZVÁLTÓ © I MoneyGmm Szolnok, Batthyány utca 8. Tel.: 56/419-011. Nyitva mindennap 8-21-ig Szolnok, Szapáry utca 23. Tel.: 56/510-271. Nyitva hétköznap: 9-17-ig www.cornergroup.hu j, Nemzetközi, azonnali § készpénzátutalás a világ bármely pontjára euróbán! Közületeket is kiszolgálunk! Befektetésiarany-értékesítés. Nem sikerült a címvédő Olaj első idegenbeli fellépése Váratlan vereség Sztojan Ivkovics (jobbra) vezetőedző es Aleksza Popovics mar biztosan megbeszélték a szombati meccsen történteket Hiába utazott toronymagas esélyesként a címvédő Olaj a fővárosba, sajnos veresé­get szenvedett az addig nye­retlen MAFC csapatától. Varga Csaba csaba.varga@mediaworks.hu KOSÁRLABDA Hétközben az Olaj bravúros győzelmet ara­tott az olasz Sassari ellen a Baj­nokok Ligája második forduló­jában. A MAFC pedig bajnoki derbin kikapott az újonc Va­sastól, ami a műegyetemisták harmadik veresége volt. Jó hír volt az Olaj háza táján, hogy a kézsérüléssel bajlódó, ame­rikai irányító, James Kinney már ott melegített a társakkal, de játékára egyelőre még nem került sor a mérkőzésen. MAFC-Szolnoki Olaj KK 82-73 (16-10, 23-25, 29-Í5, 14-23) Budapest, Gabányi Lász­ló Sportcsarnok, 800 néző. V: Földházi, Vida, Hervay MAFC: M. Smith 14, Misek 5, KOVÁCS Á. 13/3, SIHOTA 21/12, POSCIC 9. Csere: Lakits 2, HARDIN 12/6, Pápai 6, Bor- dács. Vezetőedző: Garai Péter. OLAJ KK: Wittmann 5/3, Vojvoda 20/3, Barnies 7/3, B0- RISZOV 19/6, Wright 5. Csere: Tóth Á. 6, Popovics 7, Eilings- feld 4, Rudner. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics. Edző: Andri- us Jurkunas, Pór Péter. Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-0. 8. p.: 12-7.14. p.: 21-20. 18. p.: 33-31. 24. p.: 55-35. 27. p.: 65-43 (!). 32. p.: 70-54.36. p.: 71-66. 39. p.: 80-70 Kipontozódott: Tóth Á. (30. p.), Wittmann (37. p.) Kiállítva: Vojvoda (37. p.) Meglepetésre a hazaiak kezdtek jobban, olyannyira, hogy az 5. percben már 10-0-ra is vezettek, SinghSihota és Ma- tija Pocic pontjaival. Negyed­órát kellett várni, mire az Olaj összeszedte magát, és Vojvo­da Dávid zsákolásával átvette a vezetést, 21-22. Ezután felvált­va vezettek a felek, a félidő vé­ge azonban megint a fővárosia­ké volt, akik néggyel jártak elő­rébb a nagyszünetben, (39-35). A térfélcsere után sem sike­rült jobban felpörögnie az Olaj­nak, sőt 9-0-s sorozattal nyi­tott a MAFC. Sztojan Ivkovics hiába kérte ki az idejét, csapata tovább szenvedett. A házigaz­dák pedig szárnyaltak, Bryant Hardin hármasa után pedig már 20 ponttal jártak előrébb a címvédőnél. A harmadik ne­gyed 68-50-es hazai vezetéssel zárult, nem véletlenül tapsolt kedvenceinek a fővárosi pub­likum. Hosszú hajrát nyitott a zárófelvonásban a szolnoki csa­pat, Milos Boriszov és Vojvoda Dávid találataival már csak öt pont volt a felek közötti különb­ség. Vojvoda azonban megkap­ta második sportszerűtlen hi­báját is, akinek ezután el kel­lett hagynia a játékteret. A foly­tatásban mindent megpróbált az Olaj, de már nem tudta csök­kenteni hátrányát. Az olykor jól és lelkesen játszó fővárosi csa­pat pedig győzelmével az évad eddigi legnagyobb meglepeté­sét okozta. Az Olajra a héten ismét két összecsapás vár, előbb szerdán este BL-mérkőzésen a németor­szági Ludwisgburgban lépnek pályára, majd vasárnap (18 óra) a Zalaegerszegi TE együttesét fogadják. További eredmények: Kör- mend-ZTE KK 94-76, Kapos­vári KK-Atomerőmű SE 78-72, Pécsi VSK-Kecskeméti TE 77- 69, Szeged-Falco КС, Sopron- Vasas (mindkettőt lapzártánk után játszották) 19.00. így látták a mesterek a lefújás után GARAI PÉTER: - A héten ren­det raktunk a fejekben, végre csapatként tudtunk küzdeni. Mindent megtettünk a győze­lem érdekében. Ma mi alkal­mazkodtunk jobban a helyzet­hez. Gratulálok a csapatom­nak, és nagyon örülök, hogy a budapesti közönség előtt ilyen jó mérkőzést tudtunk ját szani. SZTOJAN IVKOVICS: - Nagyon jó meccs volt. egy állomáson túl vagyunk. A negyedik ne­gyedben három játékost el­vesztettünk a faultproblémák miatt, s ez nagyon megnehe­zítette a dolgunkat. HÍREK Negyeddöntős a Fradi és a BVSC is VÍZILABDA Harmadik mécs­esét is megnyerve csoport- győztesként jutott a Ferenc­város a férfivízilabda-Euroku- pa 2. selejtezőköréből a so­rozat legjobb nyolc együtte­se közé. Varga Dánielék a torna vasárnapi zárókörében a hazai medencében szerep­lő Canottieri Napokra mértek 10-7-es verést, az F csoport­ban. Szintén továbbjutott a BVSC, amely az E csoportból a Split csapatának 13-11- es legyőzésével harcolta ki a negyedöntőbejutást, (vcs) A Szeged nyerte a szuperrangadót KÉZILABDA A MOL-Pick Sze­ged együttese nagy csatá­ban 26-23-ra legyőzte ven­dégét, a címvédő Telekom Veszprém csapatát a fér­fikézilabda NB I. szombati rangadóján. Az egyformán Bajnokok Ligája-szereplő, az NB l-ben eddig százszá­zalékos két csapat kora dél­utáni mérkőzésén a vendé­gek tartalékosán álltak ki, többek között Gulyás Pé­ter és Iváncsik Gergő sem lépett pályára, a sérülés­sel bajlódó Nagy László is csak a második félidőben szállt be. Az örökmérlegben ez volt a 170. mérkőzése a két elitcsapatnak, s 45. al­kalommal győzött a Szeged, 9 döntetlen, valamint 116 veszprémi siker mellett. Az alapszakasz után az első két helyezett oda-visszavá- gós döntőt vív majd. (mti) Második helyen állnak a zöldek KÉZILABDA A Ferencváros ha­zai pályán 26-22-re legyőz­te a német HC Leipzig együt­tesét a női kézilabda Baj­nokok Ligájában, szomba­ton. Az FTC az első forduló­ban meglepetésre elhozott egy pontot Szkopjéból, majd hazai pályán 9 góllal legyőz­te az orosz Asztrahanocskát. A Dabason rendezett mécs­esén lépésről lépésre növel­te a különbséget a hazai gár­da, s végül négy góllal nyer­te meg a találkozót. A cso­port állása: 1. Vardar Szkop­je (macedón) 5 pont (99-77), 2. Ferencváros 5 (85-72), 3. Asztrahanocska (orosz) 2,4. Leipzig 0 pont. (mti) Kaposváron sem veszített szettet a jól játszó jászberényi csapat Továbbra is veretlen a JRK RÖPLABDA A női bajnokság harmadik fordulójában rajt-cél győzelmet aratott a Jászberé­nyi RK Kaposváron, ezzel őr­zi veretlenségét Deme Gábor csapata. Pénteken Nyíregyhá­zán rangadó mérkőzésen sze­repel a JRK. 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem-Jászberényi RK 0:3 (-11,-18,-20) Jászberény: Bleicher R., Pin­tér A., Gardovic, Borsos, Ta­kács B., Slijepcevic. Csere: Iv- kovic (liberó), Fábián Vezető­edző: Deme Gábor. Deme Gábor: - Az első szettben nagyon agresszíven, rendkívül motiváltán és rop­pant magas színvonalon ját Attörhetetlen volt a jászberényi sánc (jobbra) Kaposváron szőttünk. Nem engedtük ki­bontakozni az ellenfelet ha­zai pályán, és két szetten ke­resztül nagyon jól dolgoz­tunk. A harmadik játszmá­ban - ahogy az a lányoknál lenni szokott - volt egy hul­lámvölgy, ekkor próbálkoz­tam cserével és idővel segíte­ni rajtuk, és ez sikerült is, és a végét megint simábban meg­nyertük. Nagyon fontos volt, hogy előző este megszálltunk a Balaton partján, és így pi­henten érkeztünk ide, ezen­kívül az is fontos volt, hogy együtt töltöttünk egy estét. Ez mindenképpen közreját­szott abban, hogy ez a meccs így alakult. Varga Cs. Egylabdás meccsen nyert a Fehérvár KOSÁRLABDA A bajnokság 4. fordulójában az elmúlt évad­ban döntős Álba Fehérvár csa­patát fogadta a Jászberény. A herényiek az elmúlt forduló­ban meglepetésgyőzelmet sze­rezetek Pakson, most is közel álltak a sikerhez, a végjáték­ban azonban a vendégek kicsi­karták a győzelmet. JP Auto-JKSE- Alba Fehérvár 67-71 (19-19,15-16,16-18,17-18) Jászberény, 400 néző. V: Cziffra, Gorka, Balogh Gy. JKSE: Williams 3, ARRING­TON 16/6, Protics 11/6, Cseh 4, STAMENKOVICS 17/6. Csere: Brbalkics 2, Bazsó, Barker 14, Czirbus.Edző: Stevan Tot FEHÉRVÁR: Taylor 10/6, Ed­wards 7, SHEPARD 14/3, Lóránt 11, KELLER Á. 20. Csere: Tóth P. 2, Burgess 7/3, Filipovity, Farr. Edző: Dzunics Braniszlav Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-6. 7. p.: 15-15. 13. p.: 19- 022. 17. p.: 30-28. 23. p.: 38-39. 27. p.: 44-49. 33. p.: 54-59. 37. p.: 65-64 Stevan Tot: - Büszkék lehe­tünk a mai teljesítményünk­re. Az egyik bajnokesélyes ellen tulajdonképpen egylab­dás mérkőzést tudtunk ját­szani. Dolgozunk tovább, és remélem, hogy a következő mérkőzésen, a Vasas ellen folytatjuk jó idegenbeli soro­zatunkat. V. Cs.