Új Néplap, 2016. szeptember (27. évfolyam, 205-230. szám)

2016-09-05 / 208. szám

14 SPORT 2016. SZEPTEMBER 5., HÉTFŐ Derekasan helytállt a Tószeg, kis híján pontokat rabolt a címvédő Tiszafüredtől Hidegzuhany az utolsó percben Vadas Gergő (labdával) most megtapasztalhatta, milyen, ha egyszerre több tószegi játékossal Щ kell megküzdenie a labdáért ИЙИИ ЩШЩ: Ha van olyan sportág, ahol könnyen borulhat a papírfor­ma, az nem más, mint a fut­ball. Ebben bízott a megyei első osztály újonca, a Tó­szeg is, amely a bajnokság 4. fordulójában a címvédő Ti­szafüredet látta vendégül. Pabar Gyula gyula.pabar@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Alig egy órá­val a kezdés előtt már javában megy az esélylatolgatás, röp­ködnek a sztorik múltról és je­lenről a futballpálya melletti kiskocsmában. A frissen beté­rő vendégeket hideg sör és jó szó várja, a Tószeg-drukkerek pedig meleg kézfogással és forró öleléssel köszöntik egy­mást, akárcsak egy Petőfi köl­teményben.- Mit gondolsz, megverhet­jük ma a Füredet?- Nem mi vagyunk az esé­lyesek, de valami azt súgja, most nyerhetünk.- Jó lenne már győzelemmel is felavatni ezt a gyönyörű pá­lyát... Nos, ami a gyepet illeti, tény­leg fantasztikus. Sehol egy gö­röngy, egy kacska vonal, a ka­pusnak sem kell megmártóz­nia a sárdagonyában, ha egy lapos lövést akar hárítani. Mintha nem is egy Megye I-es találkozóra érkeztünk volna. Az ábrándnak egy kapura tartó tószegi szabadrúgás vet véget a 9. percben, Monoki Pé­ter jó érzékkel tekert el a há­rom tagú sorfal mellett, Ger- hát Dávidnak pedig alaposan mott, a hazaiak pedig jórészt a kontratámadásokra hagyat­koztak. A 75. percben Pap Viktor ugrott ki a vendég védők kö­zül, egy az egyben tört kapura - néhányak keze már lendült a magasba, mintegy gólt jelez­vén -, lövését azonban Gerhát parádés mozdulattal ütötte ki az alapvonalon túlra. Talán ez a kihagyott ziccer bosszulta meg magát? Merthogy így tör­tént, a 89 percen át szervezet­ten védekező tószegi védelem teljesen üresen hagyta az ad­dig minden lehetőségét elhi­bázó Bozsót, akinek ezúttal Vadas Gergő szó szerint a fe­jére varázsolta a labdát, a csa­tár pedig hanyag eleganciával a jobb felső felsőbe fejelt, ezzel a rendes játékidő utolsó per­cében megszerezve a Tiszafü­rednek a három pontot. A Tószegnek tehát tovább kell várnia első hazai győzelmére. TÓSZEG- TISZAFÜRED 0-1 (0-0) Tószeg, 150 néző. Vezette: Bar- ta Gábor (Maczelka Zoltán, Mar­ton Renáta). Tószeg: Gyurkó - MÉSZÁ­ROS G., Csathó, Kaszab, Papp D. (Korsós, 59.), Grúber (UTA- SI, 26.), Bába, Monoki (Major, 79.), Bodnár S., Pap V. (Tóth T., 87.), Sinda (Kurucz, 69.). Szak­mai igazgató: Smidéliusz Ernő. Tiszafüred: Gerhát - Va­dász, Csábi, Vadas, Pesti, Nagy T. (Kalóz, 61.), Pelles (Serucza, 43.), Gácsi, Bozsó, Tóth T., An­gyal. Edző: Dorcsák Zoltán. Gólszerző: Bozsó (90.). Kell egy vezéregyéniség Smidéliusz Ernő: - Hajszá­lon múlt a bravúr. Fájó, mert bár egyértelmű, hogy nem mi voltunk a találkozó esélye­sei, mégis szinte a lefújás pil­lanatáig egyenlő rangú ellen­fele tudtunk lenni a Tiszafü­rednek. Végig az volt az érzé­sem, hogy túlságosan is tisz­teljük őket - mégiscsak egy többszörös bajnokcsapatról beszélünk -, illetve vannak játékosok, akik még mindig nem tudják kihozni maguk­ból a maximumot, amire óriá­si szükségünk lenne, ha végre nyerni szeretnénk. Az első és a második játékrészben is ve­szélyeztettük a Füred kapuját, de mindig egy apró nüánsz, egy villanás hiányzott a gól­szerzéshez. Ezért is mondom azt, hogy az eddig lejátszott mérkőzések legnagyobb ta­nulsága az lehet a számunk­ra, hogy minden csapatba kell egy vezéregyéniség, aki a fon­tos pillanatokban a hátára tudja venni a többieket. Ná­lunk ez egyelőre hiányzik, de remélem, mihamarabb rátalá­lunk. Kár azért a késői gólért, mert a látottak alapján nem érdemeltünk vereséget. Bozsó László (balra) fejes gólja három pontot ért a Tiszafürednek nyújtóznia kellett, hogy meg­akadályozza a korai gólt. Ter­mészetesen nem sokáig vára­tott magára az első ígéretes vendég akció sem, a láthatóan nagy kedvvel futballozó Pelles András szerzett labdát félpá­lyánál, a középen megiramo­dó Bozsó Lászlóhoz passzolt, aki gondolkodás nélkül kapu­ra is rúgta 16 méterről, lövését Gyurkó Gábor tolta szögletre. A Tiszafüred egyik nagy fegyvere, hogy a szélsőik vil­lámlábú játékosok, akik, ha egyszer megiramodnak, ak­kor az ellenfél bekkjei kezd­hetnek aggódni. Pontosan ezt történt a 20. percben is, Nagy Tibor szélsebesen elrobogott a jobb szélen, beadását már An­gyal Csaba várta középen, 6 méterről azonban pontosan a kapus kezébe fejelt. Pár mi- nutummal később Csábi Nor­bert szabadrúgása okozott za­vart a tószegi kapu előterében, Gyurkó ugyanis tette a dolgát, kiöklözte a labdát a mezőny­be, csakhogy közben letarolta saját csapattársát, Csathó Nor­bertét, aki némi ápolás után tudta csak folytatni a játékot. Egy gyors taktikai cserét - Grúber Richárdot Utasi Ta­más váltotta a 28. percben ­követően a házigazdák per­cei következtek. Pap Viktor három embert is megbolon- dított, majd remekül továbbí­tott a teljesen üresen álló Bod­nár Sándornak, csakhogy len­dült a partjelző zászlaja - ez bizony les volt. Néhány moz­zanattal, és egy veszélytelen Pelles pontrúgással később, Bodnár adott forintos labdát Papnak, Csábi azonban óriásit sprintéit, s az utolsó pillanat­ban tisztázni tudott. A kiélezett, helyzetekkel tarkított első félidő után, a második játékrész jóval visz­szafogottabban indult. Ennek ellenére a fürediek szemláto­mást többet birtokolták a lab­dát, s próbálták beszorítani a Tószeget a saját térfelére. Pel­les kényszerű cseréjét köve­tően egyre inkább a szélek­re koncentrálódtak a támadá­saik, két egymást követő be­adást Bozsó bólintott kapura, ám Gyurkó mindkét alkalom­mal résen volt. Ekkor egy csa­pásra megjött a tószegi tábor hangja: „gyerünk fiúk, rúgjá­tok ki a labdát, sebaj, a követ­kező passz jobb lesz” felkiál­tások záporoztak a pályára a szélrózsa minden irányából. De a Füred egyre csak nyo­Formán kívül Dorcsák Zoltán: - Ha egy szóval kellene jellemeznem a játékunkat, akkor azt mon­danám, katasztrofális volt! A csapat meghatározó játéko­sai formán kívül teljesítettek - akárcsak a Törökszentmik- lós ellen -, jó, ha a tudásuk ötven százalékát nyújtották a mai meccsen. Úgy látszik, el kell telnie négy-öt forduló­nak ahhoz, hogy ismét kiala­kuljon közöttük a kellő össz­hang. Pelót (Pelles Andrást - a szerk.) mondjuk dicséret illeti, mert amíg pályán volt, reme­kül szervezte a támadásokat, sajnos azonban a 40. perc kör­nyékén meghúzódott, így ideje­korán le kellett őt cserélnem. A második félidőben próbál­tuk kihasználni a sebességbeli fölényünket a széleken, mind­hiába, ugyanis az utolsó pasz- szok, valamint a középre ívelt labdák pontatlanra sikeredtek, így igazából komoly gólhely­zetekig már el sem jutottunk. A legvégén aztán a semmiből találtunk egy gólt, amivel nyer­tünk, ám ettől még nem va­gyok elégedett. Le a kalappal viszont a Tószeg előtt, pontot érdemelt volna! Kedden Feröeren kezdi meg szereplését válogatottunk a világbajnoki selejtezők В jelű hatosában Koncentrált, okos játékot vár Storck-kapitány LABDARÚGÁS A nyári francia- országi Eb-n mutatott bizta­tó játék után a kedden kez­dődő világbajnoki selejtező­ben bizonyíthatja, hogy a ma­gyar válogatott, hogy nem­csak szalmaláng volt a vára­kozáson felüli szereplés. Nem lesz könnyű, hiszen a rendező Oroszország mellett csak 13 együttes képviseli Európát a világbajnokság mezőnyében. Nem feledve az Eb-n 24 együt­tes alkotta a mezőnyt. A mie­ink az Eb-győztes Portugáliá­val, Svájccal, Feröerrel, Lett­országgal és Andorrával ke­rültek egy csoportba, méghoz­zá a kilenc európai csoport kö­zül а В jelűbe. Csapatunk kedden este há­rom negyed kilenckor a Ferö­eren kezdi meg a vb-selejte- zős szereplését. Bernd Storck szövetségi kapitány azt mond­ta, hogy már nagyjából meg­van a fejében a kezdő tizenegy a keddi mérkőzésre, de csak hétfőre áll össze véglegesen: a kapuson még gondolkodik. - Minden a nulláról kezdődik - mondta a kapitány. - Nem szá- míit, hogy mi volt az Eb-n, az számít, hogy mit érünk el a vb-selejtezőkön, először a ked­di feröeri összecsapáson. Kon­centrált, okos játékkal és ter­mészetesen gólokkal érhe­tünk el csak jó eredményt a rajton. Guzmics Richárd (labdával) és társai bíznak a jó kezdésben Csapatunk kerete a Feröer-meccsre Kapusok: Dibusz Dénes (FTC), Gulácsi Péter (RB Leip­zig, Megyeri Balázs (Greuther Fürth) Védők: Bese Barnabás (Le Havre), Fiola Attila (Puskás Aka­démia), Guzmics Richárd (Wisla Krakow), Kádár Tamás (Lech Poznan), Kálnoki-Kis Dávid (Új­pest), Korcsmár Zsolt (Vasas), Korhűt Mihály (Hapoel Beer-Se- va), Lang Ádám (Videoton) Középpályások: Bognár István (DVTK), Elek Ákos (DVTK), Kalmár Zsolt (RB Leip­zig), Kovács István (Videoton), Kleinheisler László (Darms­tadt), Nagy Ádám (Bologna) Támadók: Böde Dániel (Fe­rencváros), Dzsudzsák Ba­lázs (al-Vahda - Arab Emír­ségek), Németh Krisztián (al-Garafa - Katar), Nikolics Nemanja (Legia Warszawa), Priskin Tamás (Slovan Bra­tislava), Stieber Zoltán (Ka­iserslautern), Szalai Ádám (Hoffenheim) A mieihk őszi programja Szeptember 6. (kedd), 20.45: Feröer-Magyarország Október 7. (péntek), 20.45: Magyarország-Svájc Október 10. (hétfő), 20.45: Lettország-Magyarország November 13. (vasárnap), 18.00: Magyarország-An­dorra. V. Cs.