Új Néplap, 2016. szeptember (27. évfolyam, 205-230. szám)

2016-09-19 / 220. szám

14 SPORT 2016. SZEPTEMBER 19., HÉTFŐ Mintegy hét év elteltével nyert ismét hazai pályán a Szajol a Törökszentmiklós ellen Tévés meccset játszottak a felek Hosszú ideje tartó rossz szé­riájának vetett most véget a Szajol a megyei első osz­tályú bajnokság 6. forduló­jában, amely hét év eltelté­vel tudott ismét győzni a Tö­rökszentmiklós ellen hazai pályán. Pabar Gyula gyula.pabar@mediaworks.hu LABDARÚGÁS A szajoli futball- pályához közeledve, pincepör­költ semmivel sem összeté­veszthető illata csapta meg az ember orrát. Már csak egy te­rített asztal és egy pofa sör hi­ányzott a tökéletes szombat délutáni idillhez. Na meg egy jó meccs, amit a szurkolók már hetekkel korábban, piros betűs ünnepként felvéstek falinaptá­ruk szeptember 17-i rubrikájá­ba. Bizony, egy Szajol-Török- szentmiklós összecsapás ma­napság az egyik legkomolyabb Szolnok megyei rangadónak számít, nem véletlen hát, hogy ezúttal az M4 Sportcsatorna in­terneten keresztül élőben köz­vetített a helyszínről. SZAJOL­TÖRÖKSZENTMIKLÓS 2-0 (1-0) Szajol, 300 néző. Vezette: Kócsó Tibor Zsolt (Szöllősi Fe­renc, Böszörményi Sándor). Szajol: Ulviczki A. - CSAJ­BÓK, VINCZE, Szabó T. (Barta, 90.), Donkó (Dobos D., 83.), Bez­zeg, KISPÁL, Fülöp, SZENT- MIKLÓSI, DALMADI, Győrfi. Edző: Kun Mihály. Törökszentmiklós: Török J. - Rab, Gusztafik, Velkei, Hé- der R., Lóié, Ladányi (Farkas I., 46.), Fehér, Kovács R., Buru (Váradi, 65.), Erdei (Máté Faze­kas, 56.). Edző: Tarjányi Csaba. Gólszerző: Szentmiklósi 2 (10. - tizenegyesből, 88.). A csapatok pedig igyekeztek is a tudásuk legjavát nyújta­ni a pályán, a házigazdák pél­dául az első tíz percben olyan látványos akciókat vezetettek, hogy a szakmát nem éppen ma kezdő Horti Gábor kis hí­ján leszédült a kommentátorál­lásból, ami ez esetben a szajo­li támadó, Szabó Tamás kiste­herautójának platóját jelentet­te. Szabó harcosságát mutatja, hogy a miklósi védők csak sza­bálytalanul tudták megállítani a tizenhatoson belül, így a 12. percben Szentmiklósi Dániel tizenegyest lőhetett. Ő pedig élt is a kínálkozó lehetőséggel, s hidegvérrel bombázott a mik- lósi kapu bal alsó sarkába, 1-0. Az első veszélyes vendég ak­cióra egészen a 17. percig kel­lett várni, Fehér Ferenc unta meg a tétlenségét és jó húsz méterről tüzelt a kapura, s bár a lövése egy szajoli védőn is megpattant, a Szolnoki MÁV SE-nél kapusedzőként dolgo­zó Ulviczki Attilának nem oko­zott gondot. Az elkövetkező percekben főként a középpá­lyára korlátozódott a játék, és rangadóhoz illően egy-két ke­ményebb megmozdulást is lát­hattak a meccsre szép szám­mal kilátogató hazai és ellen­drukkerek. Persze villant is a sárga mindkét oldalon, és a minden problémára gyógy­írt jelentő szódásszifon is elő­került. Az első játékrész utol­só valamire való helyzete Lóié Ferenc nevéhez fűződött, aki jó 25 méterről nagyszerűen te­kert el a háromtagú sorfal mel­lett, a labda pedig centikkel ka­nyarodott csak el a jobb ficak mellett. A második félidőben felbo­rult az egyensúly a pályán, és most már a törökszentmikló­siak birtokolták többet a lab­dát, ezáltal a helyzeteket is ők alakították ki, sokszor azon­ban az utolsó passzok hiányoz­tak az egyenlítéshez. A házi­gazdák eközben egyre inkább a kontrákra hagyatkoztak, az 55. percben Győrfi Patrik ló­dult meg a jobb szélen, aki Sza­bónak passzolt középre, a sar- kazás azonban egy lehelet­nyit hosszú lett Szentmiklósi- nak, így Török Imre tisztázni tudott; A folytatásban a vendé­gek többször is a kapu elé szö­gezték riválisukat, és a meccs legnagyobb miklósi helyzetét a 64. percben Rab János hoz­ta össze, aki a jobb szélen több védőt is kicselezett, mielőtt la­posan középre adott Buru Zol­tánnak, aki a kapujából remek érzékkel kijövő Ulviczkit ta­lálta el, így megőrizte előnyét a Szajol. A meccs végének kö­zeledtével egyre frusztráltab­bá váltak a sötét mezesek, pon­tatlan passzok és átlövések jel­lemezték a játékukat. Ezt hasz­nálta ki a hazai védelem, a 88. percben egy labdaszerzést kö­vetően négy a kettőben támad­tak ki a szajoliak, Szabó előre vágta Győrfinek, aki a zárkó­zó Fülöp Ádámot hozta játék­ba, majd utóbbi a bal szélen teljesen üresen befutó Szent- miklósinak adott forintos lab­dát, aki ezzel a megmozdulá­sával keretbe is foglalta azna­pi teljesítményét, ugyanis ha­nyag eleganciával lőtt a jobb alsóba, ezzel beállítva a 2-0-ás végeredményt. Ezt követően a hazai szurkolók belekezdtek a „Jaj, szegény Miklós” című da­locskába, ezzel is hangot adva boldogságuknak, a Szajol ezen győzelmével ugyanis egy rég­óta tartó rossz sorozatnak ve­tett véget, hét év után először sikerült nyernie Kun Mihály tanítványainak hazai pályán, a Törökszentmiklós ellen. Kun Mihály: - Kemény meccsre számítottam, és az is lett. Jól tudtuk, hogyha a Mik­lós korán vezetést szerez, ak­kor nem sok esélyünk lesz nyerni ellenük, mivel kitűnő­en szoktak sáfárkodni az elő­nyükkel, sőt, még inkább vér­szemet kapnak. Ezért is volt kulcsfontosságú, hogy a védel­münk a mai napon hibátlanul működött, valamint az, hogy végig mi diktáltuk az Iramot, s nem mellesleg gólokat is rúg­tunk. Kellett a három pont, a győzelem pedig biztosan önbi­zalom növelőén hat majd a já­tékosokra, főleg így a Körmend elleni kupamérkőzés előtt. Tarjányi Csaba: - Egysze­rűen nem voltunk ott fejben. Több meghatározó játékoso­mon is azt éreztem, hogy nem koncentrál eléggé, ez mind vé­dekezésben, mind támadás­ban meglátszott. A találkozó előtt megbeszélt taktikai utasí­tásokat nem tartották be a fi­úk, s így jórészt olyan szituá­ciókból tudott kialakítani el­lenünk helyzeteket a Szajol, amiket már csírájában el kel­lett volna fojtanunk. Nem ta­gadom, csalódott vagyok, mert ritkán látom azt, hogy ennyire elképzelés nélkül, gyámoltala­nul futballozzunk. Képtelen volt feltörni a hazaiak védelmét a sötét mezes miklósi gárda Regi vagya teljesült Egész héten erre a mérkőzésre készültünk, s végig az járt az eszemben, hogy milyen nagy­szerű volna, ha az én gólom­mal nyernénk - mondta gyer­meki őszinteséggel az össze­csapást két találatával eldön­tő Szentmiklósi Dániel. - Ezer szállal kötődöm Szajolhoz, ezért is szerettem volna azt, hogy az én segédletemmel tör­jük meg az immáron hét hosz- szú éve tartó miklósi átkot. Ar­ról viszont álmodni sem mer­tem, hogy duplázni fogok a szomszédvár ellen, de ha vala­mi, hát most ez igazán jót tett az önbizalmamnak. Szerdán már Körmenden játszunk ku­pameccset egy olyan csapat ellen, amely jelenleg vezeti a Vas megyei első osztályt, vagy­is nem lesz könnyű dolgunk ellenük. Ettől függetlenül azt gondolom, ha mindenki ugyan­úgy szívét-lelkét kiteszi a pá­lyára, mint most, akkor elkép­zelhetetlen, hogy ne győztes­ként térjünk haza - vélekedett a meccs hőse. Kikapott a listavezető Vasas, amelyne^ már csak két pont az előnye a Fradival és a Haladással szemben Hét gól esett az Újpest Fáy utcai albérletében LABDARÚGÁS Immár a 9. fordu­lónál tartanak a csapatok az első osztályú bajnokságban. A listavezető Vasas a Haladás soproni otthonába látogatott. Küzdelmes, olykor túl kemény mérkőzésen hét sárga és egy piros lapot osztott ki a két csa­pat játékosai között Berke Ba­lázs játékvezető. Végül a házi­gazdák Iszlai Bence (61. p.) fe­jes góljával megnyerték a mécs­esét. Veresége ellenére tovább­ra is listavezető a Vasas, ötpon­tos előnye azonban két pont­ra csökkent a harmadik a Ha­ladás és a második Fradi előtt. A Ferencváros az MTK elle­ni blama után azt a Debrecent fogadta, amely a legutóbbi for­dulóban legyőzte az Újpestet, szerdán viszont MK-meccsen egy góllal kikapott az NB III-as Győr otthonában. A zöld-fehé­rek szinte nekirontottak a Lo- kinak, a 14. percben Böde Dá­niel fejesgóljával meg is szerez­ték a vezetést. A vendégek kis túlzással negyed óra után lép­ték át először a félpályát, egy jobb oldali támadás után Ivan Bobko góljával gyorsan ki­egyenlítették hátrányukat. Ezt követően közel fél órán át szen­vedett Fradi, a második félidő­ben azonban villantottak vala­mit tudásukból Hajnal Tamá­sék. A 62. percben az utóbb emlegetett irányító bal oldali* szöglete után a kipattanó lab­Böde Dániel (zöld-fehérben) nyitotta meg a gólok sorát az Üllői úton dát Emir Dilaver, mintegy 25 méterről a debreceni kapu bal alsó sarkába ágyúzta, (2-1). Három perc múlva pedig eldőlt a három pont sorsa, Nagy Dó- minik jobb oldali passzával ki­hagyhatatlan helyzetbe hozta Bődét, a center pedig nem hi­bázta el a ziccert. A címvédő tehát begyűjtötte ötödik győ­zelmét, míg a Löki a középme­zőnyben tanyázik, ezzel a csa­pattal többre nem is nagyon lehet képes. A fentebb emle­getett MTK legutóbb nyert az Üllői úton, most néhány villa­mos megállóval odébb Kispes­ten léptek pályára Kantáék. A zuhogó esőben lejátszott mécs­esén a Honvéd régen látott jó játékkal, öt góllal verte főváro­si vetélytársát. Hamár a gólok­nál tartunk, hét találat esett az Újpest Fáy utcai albérletében, ahol a Videoton vendégeske­dett. Az elején úgy tűnt, hogy a Vidi gólkülönbséget javít, hi­szen az első félidő végén 3-0- ra vezettek Juhász Rolandék. A szünet után viszont közel állt az egyenlítéshez az Újpest, ám a negyedik vendéggól eldöntöt­te a találkozó sorsát. Az OTP Bank Liga 9. fordu­lójának eredményei: Újpest- Videoton 3-4, Diósgyőr-Mező- kövesd 1-1, Budapest Honvéd- MTK 5-0, Haladás-Vasas 1-0, Paks-Gyirmót 0-0, Ferencvá- ros-Debreceni VSC 3-1. V. Cs. < Gusztafik Péter (középen) nemcsak a védekezésből, a támadójáték szervezéséből is kivette részét