Új Néplap, 2016. szeptember (27. évfolyam, 205-230. szám)

2016-09-13 / 215. szám

12 SPORT Uj Néplap 2016. SZEPTEMBER 13., KEDD Útjára indult a kézilabda a honi második vonalban, az NB l/B Keleti csoportjában, ahol két törökszentmiklósi csapat is érdekelt. Varga Csaba csaba.varga@mediaworks.hu KÉZILABDA Az elmúlt évadban nyolcadik helyezett törökszent­miklósi Székács KE a bronz­éremmel záró Nyíregyháza ven­dége volt vasárnap este. A meccs elején egy pár percig fej-fej mel­lett haladtak a felek, 4-4-es ál­lást követően nagyon beindult a hazai gárda, amely egy 7-0- s rohammal alaposan eltávolo­dott vetélytársától. Ebben az idő­szakban ziccereket és heteseket hibáztak a Székács játékosai. A szünet végre összekapta magát miklósi együttes, egyre olvad­ni kezdett a hátránya. Egy hazai kiállítás után a zsűri asztal és a vendégek között nagy vita volt, amiből a hazaiak jöttek ki job­ban. A Székács hiába védekezett jól, a Nyíregyháza a 40. percben (!) lőtte az utolsó gólját, de így is behúzta a mérkőzést. Nyíregyháza-Székács KE 20-18 (14-6) Nyíregyháza, 200 néző. V: Buj­dosó, Mihály----------;------------------a--------------­NYÍREGYHÁZA: Gadnai - Nagy Cs. 1, Kurbely, Sándor 5, Varga L. 3, Kaplonyi 3, Vasas 3. Csere: Oláh (kapus), Bécsi, Bra­un, Erdős, Urbán 1, Pánczél, Il­lés 4, Leiter. Szakmai igazgató: Varga Zsolt. SZÉKÁCS KE: Mészáros P. - Csanádi V. 1, Nagy A. 4, Tóth K. 3, Kovács A. 1, Holló, Mészá­ros G. Csere: POLGÁR A. (ka­pus), Pásztor, Csanádi A. 1, Bra- nyiczki 1, Takács P. 1, Szőllősi B. 2, Losonc 1, Soós B. 2. Koródi D. 1 Edző: Szloska Krisztián. Szloska Krisztián: - Kataszt­rofális első félidő után, a máso­dikban már jól játszottunk, de sajnos már nem tudtuk hátrá­nyunkat ledolgozni. Az utolsó hat perc történéseiről nem sze­retnék nyilatkozni. Törökszentmiklósi KE- Nyírbátor 33-31 (13-11) Törökszentmiklós 300 n. V: Asztalos, Bárkányi TKE: Kovács R. - Csuka 6, Forgács 3, Miksi 1, Gyárfás 3, Stefán 4, Gál D. 3. Csere: FEHÉR M. (kapus), HAJDÚ P. 8, Farkas К 2, Kovács I., Nyeső, Deák G. 3, Túri, Pesti. Edző: Kiss Dániel NYÍRBÁTOR: Holló M. - Csá­bi D. 5, Kiss 1.4, Csonka P. 2, Ko­vács Á. 12, Pál T. 1, Csúzda M. 1. Csere: Egri Gy. (kapus), Kovács Zs. 2, Kovács L. 3, Kaszás S., Bőd B., Jobbágy R., Albecz В. 1. Edző: Szilágyi Attila. Az elmúlt évadban tizenegye­dik Törökszentmiklósi KE le­génysége a kilencedik helyezett Nyírbátort látta vendégül. Kapkodva kezdték a hazai­ak a találkozót, míg a nyírbáto­ri csapat jó százalékkal értékesí­tette a helyzeteit, így a 13. perc­ben két góllal is vezetett. A foly­tatásban azonban utolérte ellen­felét a TKE, innentől fejfej mel­lett haladt a két csapat. A félidő hajrájában azonban erősítettek Gál Dániák, ennek is köszönhe­tően kétgólos előnnyel zárták az első játékrészt. A fordulást követően dinami­kus és pontos támadójátékkal rukkolt ki a Törökszentmiklósi KE, Hajdú Péter, Csuka Balázs és Farkas Kristóf találataival négygólosra növelték előnyüket (16:12). A szívós vendégek azon­ban visszajöttek a meccsbe, 17- 17-re módosították az állást. Szerencsére megrázta magát a hazai legénység, szinte minden posztról eredményesnek bizo­nyultak, és újra megléptek ven­dégeiktől. Hat gólos előnyt har­coltak ki a miklósiak, amiből kettőt megőriztek a lefújásig. Kiss Dániel: - Tipikus sze­zon első mérkőzése volt. Na­gyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk a játék minden ele­mében. A lényeg azonban a két pont, amit megszereztünk, fon­tos győzelemmel kezdtük a baj­nokságot. A törökszentmiklósi csapat szombaton (17 óra) a Ferencvá­ros vendége lesz a bajnokság 2. fordulójában, ezt megelőzve szerdán (19 óra) a Kecskemét együttesét fogadja Magyar Ku­pa mérkőzésen. További eredmények és heti műsor Karcsi bácsi harmadik helyen a fővárosban ATLÉTIKA A 31. Wizz Air Buda­pest Félmaraton férfi verse­nyét harmadszor nyerte meg a kenyai Henry Kemboi, aki eddigi legjobb budapesti ide­jével, 1:05:39 órával ért célba. A legjobb magyar, ezzel az idei magyar bajnok a Rióban ma- ratonon szerepelt Józsa Gábor, aki végül harmadikként futott be (1:07.44). A nőknél a szin­tén kenyai Christine Moraa Oigo diadalmaskodott 1:18:52 órával, több mint fél perccel megelőzve a szintén remek­lő Kácser Zitát (1:19:25), aki Józsához hasonlóan szintén megvédte bajnoki elsőségét. Jász-Nagykun-Szolnok me­gyéből 112 férfi és 80 nő ne­vezett. Nagyon jól futott a 24 éves törökszentmiklósi Boros Bence, aki az abszolútban ép­pen, hogy kicsúszott az első százból (103.), a korcsoportjá­ban a 13. legjobb idővel zárta a versenyt (1:26:53). A 14 éves ugyancsak törökszentmikló­si Orosz Dániel volt a legfia­talabb megyei futó (2:14:34), amivel a korcsoportjában 32. lett. A legidősebb megyei futó az 81 éves kisújszállási Fehér Károly, aki korcsoportja har­madik legjobb idejét érte el, (3:03:08). Hetvenhét ország­ból 15 000 induló nevezett a megméretésre, köztük négy 80 év feletti futó rajtolt. V.Cs. TOTÓTIPPEK, 37/2 1. Paris SG-Arsenal 2. Manchester City-Mönchengladbach 3. Barceiona-Celtic 4. Bayern Múnchen-Rosztov 5. PSV-Atl. Madrid 6. Dinamo Kijev-Napoli 7. Benfica-Besiktas 8. Leverkusen-CSZKA Moszkva 9. Tottenham-Monaco 10. Legia Varsó-Dortmund 11 Real Madrid-Sporting 12. FC Bruges-Leicester 13. Porto-FC Köbenhavn Plusz egy mérkőzés: 14. Juventus-Sevilla TOTÓ 36/2 1. MTK-Ferencváros 2-1 1 2. Debrecen-Újpest 2-1 1 3. Ingolstadt-Hertha 0-2 2 4. Leverkusen-Hamburg 2-1 1 5. Darmstadt-Eintracht Frankfurt. 1-0 1 6. Wolfsburg-FC Köln 0-0 X 7. Leipzig-Borussia Dortmund 1-0 1 8. Liverpool-LeicesterCity 4-1 1 9. Juventus-Sassuolo 3-1 1 10. Palermo-Napoli 0-3 2 11. AC Milan-Udinese 0-1 2 12. Genoa-Fiorentina - törölve helyette az 1. számú pótmérközés Freiburg-Mönchenglachbach 3-1 1 13. AS Roma-Sampdoria 3-2 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Pescara-lnternazionale 1-2 2 Hiába hajrázott a Székács, mégis alulmaradt Nyíregyházán Jól rajtolt a TKE csapata HÍREK Stan Wawrinka nyerte az US Opent TENISZ Az elmúlt hét kiírás­ból ötször jutott be a New York-i US Open döntőjébe Novak Djokovics. A címvédő szerb klasszis azonban nem tudta megszerezni harma­dik US Open győzelmét, mert négy szettben - 6:7 (1-7), 6:4, 7:5, 6:3-ra - kikapott a svájci Stan Wawrinkától, aki először nyerte meg az ame­rikai nyílt bajnokságot. A kö­zel négy órás mérkőzésen a svájci teniszező jobban kon­centrált, mint a fizikailag is elfáradó vetélytársa, és telje­sen megérdemelten diadal­maskodott. A svájci verseny­ző, ezzel harmadik Grand Slam győzelmét könyvelhet­te el, amiért 3,5 millió dollárt kasszírozott. (vcs) Sors Tamás is a dobogón PARALIMPIA Az S9-es sérült- ségi kategóriában versenyző Sors Tamás nagyszerű ver­senyzéssel ezüstérmet szer­zett 200 méteres vegyes­úszásban a riói paralimpia vasárnapi napján. A szám másik magyarja, Tóth Ta­más a negyedik helyen vég­zett, míg a győzelem az olasz Federico Morlacchié lett. Az SlO-es sérüitségi kategóriá­ban Pap Bianka pedig bronz­érmes lett 200 méteres ve­gyesúszásban. A 16 éves úszóhölgy szombaton 100 méteres hátúszásban volt ezüstérmes. (mti) Kővágó Zoltán a hatodik helyen ATLÉTIKA A riói olimpián hete­dik helyezett Kővágó Zoltán­nak ezúttal nem ment igazán a versenyzés az idei Gyémánt Liga-sorozat utolsó verse­nyén Brüsszelben. A Szolno­ki Honvéd SE diszkoszvetőjé­nek három kísérletéből a leg­jobb 58.31 méter lett, ezzel a kilencedik helyen végzett. Kő­vágó tizenegy pontjával ha­todikként végzett összesí­tésben, míg az élen az ezút­tal második lengyel Robert Malachowski zárt. Brüsszel­ben a svéd Daniel Stahl dob­ta a legnagyobbat 65.78 mé­terrel. A magyarok közül a legjobb eredményt a súlylö­kő Márton Anita érte el, aki a második helyen végzett az összetettben. (vcs) A spanyol bajnokságban botló Barcelona a Celtic együttesével szemben hazai környezetben javíthat Kassai Viktor vezeti a BL egyik presztízsmeccsét LABDARÚGÁS Harminckét csa­pat kezdi meg Bajnokok Ligá- ja-sorozatát abban a reményben, hogy jövő június harmadlkán is pályára léphet még Cardiffban. A ma kezdődő BL-idény ugyan­is Wales fővárosában zárul. A harminckettek esélyei változó­ak, de ne feledjük, hogy amió­ta így hívják a legrangosabb eu­rópai klubtomát, azóta egyetlen egyszer sem volt még címvédés. Ez alapján a Real Madrid akár el se induljon? A királyiak majd csak szerdán játszanak, de má­ra is jut szerencsére néhány né- zőbárát mérkőzés. A Paris Saint-Germain el­vesztette legnagyobb alakját, Ibrahimovicsot, de elvesztette legutóbbi bajnoki meccsét is, ráadásul hazai pályán. A nyi­tókörben az Arsenal lesz az el­lenfél. A mérkőzés játékvezető­je Kassai Viktor lesz, emiatt vi­szont citerázhat Özilék térde, lévén az ágyúsoknak negyed­szer vezet idegenben meccset a legjobb magyar játékvezető, ám ilyen leosztásban még soha sem tudott nyerni az Arsenal. А В csoportban Dinamo Ki­jev-Napoli és Benfica-Besik­tas párosítás lesz ma. Ezeken a meccseken bármi megtörtén­het, de akár még annak az el­lenkezője is. A hagyományok és a közelmúltban felmutatott eredmények alapján az olasz és a portugál csapat esélyesebb Az Arsenal csapata (pirosban) Párizsban bizonyíthat a továbbjutásra, mint az ukrán és a török, de ki tudja? Meghökkentően pökhendi­en játszott hétvégén a Barce­lona, meg is lett a böjtje Mes- si, Suarez és Iniseta kispadoz- tatásának. Az újonc Alaves 2:1- re nyert a Camp Nouban. A ka­talánok még egy ilyen blamát nem engedhetnek meg maguk­nak. Ám a szent elhatározás ön­magában kevés, hiszen a Cel­tic 5:l-re legázolta a Rangers-t, skót földön ennek tovább lesz hírértéke, mint az esetleges ma esti vereségnek. Ugyancsak vá­rosi rangadón elért győzelem­mel lép ki Európába a Manches­ter City, amely a Unitedet verte 2-1-re szombaton. A Möncheng­ladbach kisebb kaliber, mint a MU, ám a német csapat ott van a BL-ben, míg a most éppen Mourinhoval új érát kezdő vö­rösök nincsenek. A fogadóiro­dák jelentős összeget fizetnek a vendégsikerre, ez azt is jelenti, hogy valószínűsége meglehető­sen alacsony. A Bajnokok Ligája mai műsora (valamennyi mér­kőzés 20.45-kor kezdődik): PSG-Arsenal (Tv: Sportl), Ba- sel-Ludogorec, Dinamo Ki­jev-Napoli, Benfica-Besik­tas, Barceiona-Celtic (Tv: M4) , Manchester City-Mön- chengladbach, Bayern Mün- chen-FK Rosztov (Tv: Sport2), PSV-Atlético Madrid. G. I. 1. forduló: Kecskemét FTC 20-22, Békés-Algyő 27-33, Ti- szavasvári-Szigetszentmiklós 28-29, Balassagyarmat-Ózdi КС 21-24, Lajosmizse KC-Sze- ged U23 33-31 A 2. forduló műsora. 'Szom­bat: FTC-Törökszentmiklósi KE, 17. Törökszentmiklósi Szé­kács KE-Mizse КС, 18. Algyő- Tiszavasvári. Nyírbátor-Békés. Vasárnap: Szeged U23-Balas- sagyarmat, Szigetszentmiklós- Nyíregyháza. Ózd-Kecskemét