Új Néplap, 2016. augusztus (27. évfolyam, 179-204. szám)

2016-08-30 / 203. szám

12 SPORT l)j Néplap 2016. AUGUSZTUS 30., KEDD Értékes pontokat hullajtott el hazai pályán a szolnoki legénység Megtorpant a MÁV FC A másodosztályú bajnokság hetedik fordulójában a hazai pályán játszó Szolnoki MÁV FC gól nélküli döntetlent ért el a sereghajtó cigándi csa­pattal szemben. Varga Csaba csaba.varga@mediaworks.hu LABDARÚGÁS A hétközi forduló nem sikerült a szolnoki csapat számára, amely 2-1-es veresé­get szenvedett Szegeden. A Ci- gánd elleni hazai derbi előtt két húzódással bajlódó futbal­lista, Csirmaz István és Rok- szin Ádám fellépése volt kétsé­ges, közülük Rokszin vállalta a játékot. A szakvezetés és nem utolsó sorban a szép számú szurkolótábor győzelmet várt a hazai környezetben hibátlan kedvencektől az utolsó helyen szerénykedő cigándi csapat el­len, amelynél edzőváltás volt a hét végén, Fogarasi Péter he­lyét Szénay Péter vette át. Szolnoki MÁV FC- Cigánd FC 0-0 T-iszaligeti Stadion, 1200 né­ző. Vezette: Lovas László (Kele­men Attila, Szert Balázs) SZOLNOK: MOLNÁR-FAR­KAS - Hajba, Tóth P. (Török M., 81.), Papp Sz., (Balogh M., 43.) Magyar B. - Kenderes - ROKSZIN, PINTÉR N.. Kovács 0., Tóth L., (Pantovics, 71) - Olasz D. Vezetőedző: Balogh Pál. Edző: Antal Gábor. CIGÁND: EGYED - Molnár R., RADUCU, Sipos T., VARGA K. - Sergiu - Angyal, Kis Sz., (Kinczel, 78.) Kasza, Barcsay (Katona, 68.) - Csicsvári (Be- recki S., 92.). Szakmai igazga­tó: Szénay Péter 16. perc: Előbb Rokszin Ádám, majd Pintér Norbert tornáztatta meg a vendégek hálóőrét, Egyed Balázst, aki mindkét lövést jó érzékkel há­rította. 18. perc: Barcsay Márk fu­tott a jobb oldalon, centerezé- sét a jól érkező Adrian Sergiu, mintegy hat méterről a jobb ka­pufa mellé lőtte. 45. perc: Tóth László 30 mé­teres bomba szabadrúgását Egyed kapus a keresztléc se­gítségével hárította. 47. perc: Angyal Norbert öt­méteres lövésébe bravúrral ve­tődött bele Molnár-Farkas Ta­más kapus. 64. perc: Kovács Olivér 27 méteres szabadrúgását a bal ka­pufánál hárította Egyed kapus. Az ellentámadást követően meg­lóduló Barcsay Márk a 16-osról a bal kapufa mellé durrantott. 66. perc: Egy bal oldali be­adást Olasz Dénes a bal felső sarok irányába fejelt, a közön­ség már gólt kiáltott, de Egyed kapus elérte a labdát és bra­vúrral védett. Az első negyedórában a letá­madó hazai csapattal szemben a félpályát sem igen tudta át­lépni a Borsod megyei legény­ség. A folytatásban már sokkal bátrabban jöttek előre a ven­dégek, sőt Sergiu az évad zic­cerét hibázta el a szolnoki ka­pu előtt. A szünet előtt Tóth László jól eltalált szabadrúgá­sa okozott izgalmat a vendég­kapu előtt. A térfélcsere után Olasz Dénes fejesét szépen véd­te Egyed kapus, az utolsó húsz percben már csak birkóztak a csapatok, nem esett gól, ezzel megszakadt a szolnoki csapat jó hazai sorozata. Mindezt saj­nálhatják is a kék-fehérek, hi­szen győzelmük esetén feljöt­tek volna a harmadik helyre.- játékosaink megmutatták, ha akarnak, tudnak játszani. A Szolnok kapufájánál szeren­csénk volt, de mi is eljutottunk ziccerekig. A játék és a hely­zetek alapján megérdemelt a pontszerzésünk - értékelt a le­fújás után Szénay Péter, a ven­dégek szakvezetője.- Tisztában voltunk azzal, hogy nehéz dolgunk lesz a Ci- gánddal, hiszen edzőváltás tör­tént a klubnál. Sajnos, lassan és körülményesen játszottunk. Az első félidőben akadtak lehe­tőségeink, de nem éltünk ezek­kel, így jogos a vendégek pont­szerzése - mondta Balogh Pál, a MÁV FC vezetőedzője. A bajnokság állása 1 Nyíregyháza 4 2 1 5-5 14 2. Balmazújváros 4 1 2 9-6 13 3. Szeged 3 2 2 11-4 11 4. Klsvárda 3 2 2 12-8 11 5. Soroksár 3 2 2 11-10 11 6. Puskás A. 3 2 2 16-17 11 7. Csákvár 3 2 2 7-11 11 8. Cegléd 3 1 2 10-7 10 9. Sopron 3 £ 3 108 10 10. Vác 3 1 3 7-6 10 11. Szolnok 3 1 3 1O10 10 12. Kozármisleny 3 1 3 9-9 10 12. Dorog 3 1 3 9-9 10 14. Siófok 3 0 4 8-10 9 15. SZEOL 3 0 4 6-9 9 16. ZTE FC 2 3 1 9-5 9 17. Békéscsaba 2 1 4 8-8 7 18. Budaörs 2 1 4 5-6 7 19. M.magyaróvár 1 2 4 7-10 5 20. Clgánd 1 2 4 4-15 5 A hetedik forduló torvábbi eredményei: Balmazújváros-Zalaegerszegi TE 0-0, Kozármisleny-Soproní VSE 2-1, Puskás Akadémia- SZEOL 3-1 Soroksár-Csákvár 5-0, Budaörsi SC-Vác 0-0, Ceglédi VSE-Mosonmagyaróvár 3-2, Szeged 2011-Siófok 1-0, Dorog FC-Nyíregyháza 0-1, Kisvárda-Békéscsabai Előre 0-2 Az utánpótlást köszöntötték A mérkőzés szünetében ünnep­séget rendeztek, ugyanis meg­kapták érmeiket az utánpót­lás-bajnokságokban jól szerep­lő csapatok. A másodosztály Közép A csoportjában érdekelt gárdákról van szó. Közülük az U14 évesek bajnoki címet sze­reztek, edzőik Horváth Csaba és Tóth György. Az U 15-sök és az U 17-sek egyaránt harma­dik helyen végeztek, az előbbi csapat Misovics Sándor, míg az utóbbi a Bontovics Ferenc-Szat- mári János edzőpáros irányí­tásával szerezte meg a bronz­érmet. Az érmeket Csábi Jó­zsef, a MÁV UFC sportigazgató­ja adta át a csapatoknak, a kö­zönség nagy tapsa közepette. A legerősebb és legkeményebb tűzoltók napját rendezték meg Orosházán A Szolnok megyeiek sem okoztak csalódást VERSENY Véget ért a legerő­sebb, a legkeményebb tűzoltók nemzetközi sporttalálkozója, amit Orosházán rendeztek meg a hét végén, amelyen megyénk versenyzői is indultak. A meg­méretést a Békés Megyei Ka­tasztrófavédelmi Igazgatóság, az „Őrizd a lángot” Alapítvány és az Országos Katasztrófavé­delmi Sportegyesület közösen rendezte meg Gyopárosfürdőn és Orosháza főterén. A magyar tűzoltók mellett osztrák, horvát, lengyel, román és szlovák versenyzők is harc­ba szálltak a helyezésekért - mondta lapunknak S.Tóth Ani­kó, Szolnok megyei katasztrófa- védelmi szóvivő. - Érdekesség, Látványos és izgalmas versenyt rendeztek Orosházán hogy a legfiatalabb és a legidő­sebb induló között huszonkilenc év volt a korkülönbség. Az erő­próba látványosan illeszti be a tűzoltók mindennapi munkáját versenyszerűen mérhető kere­tek közé. Azt már Szabó Lajostól, a Szol­nok megyei csapat egyik ver­senyzőjétől tudjuk, hogy me­gyénkből Lagzi-Kovács Balázs, Kerek Péter, Barna Sándor (Jász­berény HTP), Czifra Zsolt, Zelei István, Nagy József, Handzsuj Mihály (Szolnok HTP) és Papp János (Mezőtúr HTP) is elindult az emberpróbáló viadalon. A két nap időeredményeit összesítve alakult ki a végső sorrend. Kö­zülük a legjobb eredményt Czif­ra Zsolt érte el, aki 30 év alatti kategóriában a nyolcadik helyen végzett a népes és erős mezőny­ben. Tegyük hozzá, nemcsak a versenyzők, hanem a versenybí­rók is keményen dolgoztak, kö­zülük három, Kovács Krisztián, Bán Lajos és Ádám Tibor Szol­nok megyéből érkezett Oroshá­zára. Közösségformáló ereje is, volt a mentőcsoportok főzőver­senyének, amelyen megyénk le­génysége is szorgalmasan for­gatta a fakanalat. A kétnapos színvonalas és izgalmas versenyt több betét- program is színesítette, köz­tük a driftelés és a triálbemu- tatók is látványos elemei voltak a sporttalálkozónak. V. Cs. HÍREK Kétszeres édesapa lett Varga Dénes VÍZILABDA Csütörtökön meg­született a magyar váloga­tott csapatkapitányának má­sodik fia. Varga Dénes at­tól félt, hogy gyermeke ak­kor születik, amikor ő még a riói olimpián lesz, de a 2940 grammal és 53 centiméterrel született Varga Vince Károly jól nevelten megvárta, amíg édesapja hazatér. A Szolno­ki Dózsa-Közgép játékosa je­len lehetett a Vincét világra segítő műtétnél, sőt, felvételt is készített a család legfiata­labb tagjáról, valamint az el­sőszülött BendegűzróJ. (gi) Nyert a Barca és a Real Madrid is LABDARÚGÁS A spanyol baj­nokság második körében a címvédő Barcelona Raki- tic találatával 1-O-ra nyert az Atletic Bilbao otthonában. A meccsen Leonel Messi, a Barca argentin sztárja 535. tétmeccsét játszotta a grá­nát-vörös- kékek színeiben. A Barcelona riválisai közül az Atletico Madrid legénysége gól nélküli döntetlent játszott Leganésben, míg a Real Madrid 2-1-re verte a Celta Vigo együttesét. (vcs) A britek ellen rajtol válogatottunk KOSÁRLABDA A magyar férfi- válogatott szerdán megkez­di az Európa-bajnoki selejte­ző sorozatot. A Sztojan Ivko- vics-Pór Péter edzőpáros ta­nítványainak első vetélytár- sa Nagy Britannia nemzeti csapat lesz. Az összecsapás 18 órakor kezdődik a kecs­keméti Messzi István-sport- csarnokban. A mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport Tv. A folytatásban szomba­ton Luxemburg válogatottját fogadják Vojvoda Dávidék, azt meccset Sopronban ren­dezik. A mieink további ellen­fele Macedónia válogatottja lesz jövő szerdán. (vcs) TOTÓ, 34/2 \ 1. Dortmund-Mainz 2-1 1 2. E. Frankfurt-Schalke 1-0 l 3. Augsburg-Wolfsburg 02 2 4. M.gladbach-Leverkusen 2-1 1 5. HerthaBSC-Freiburg 2-1 1 6. Hoffenheim-RB Leipzig 2-2 X 7. Lazio-Juventus 01 2 8. Napoli-Milan 4-2 1 9. Internazionale-Palermo 1-1 X 10. Fiorentina-Chievo 1-0 1 11. Cagliari-Roma 2-2 X 12. Monaco-Paris SG 3-1 1 13. Ath. Bilbao-Barcelona Plusz egy mérkőzés: 0-1 2 14. Villarreal-Sevilla 00 X TOTÓTIPPEK, 35/1 1. Csehország-Örményország 1 2. Norvégia-Fehéroroszország lx 3. Törökország-Oroszország xl 4. Albánia-Marokkó 1 5. Németország-Finnország 1 6. Írország-Omán 1 7. Belgium-Spanyolország lx 8. Hollandla-Görögország 1 9. Olaszország-Franciaország xl 10. Bolivia-Peru X 11. Kolumbia-Venezuela 1 12. Ecuador-Brazília 2 13. Paraguay-Chile xl Plusz egy mérkőzés: 14. Argentína-Uruguay 1 IA fehér mezes szolnoki csapatnak csak felvillanásokra í| I futotta erejéből a Cigánd elleni bajnoki összecsapáson 3