Új Néplap, 2016. május (27. évfolyam, 102-126. szám)

2016-05-23 / 119. szám

2016. MÁJUS 23., HÉTFŐ SPORT 15 A Kunhegyes kivételével pontot szereztek a kiesés elől menekülő csapatok Nyert, és az élre ugrott a Miklós Döntetlen született Újszászon, ahol a Rákóczifalva csapata szerepelt szombaton délután, a vendégek a hosszabbításban, a rutinos Ruskó Zsolt révén mentettek pontot A megyei első osztályú lab­darúgó-bajnokságban a hu­szonnyolcadik forduló mér­kőzésein léptek pályára a csapatok a hét végén. Munkatársainktól ujneplap@ujneplap.hu LABDARÚGÁS Tovább tart a ver­senyfutás a bajnoki címért, ezúttal győzelmével a Török- szentmiklós ugrott az élre. JÁNOSHIDA- FEGYVERNEK 2-3 (0-0) Jánoshida, 80 n., v.: Csányi T. Jánoshida: Kolláth - Far­kas I., Nagy A. (Berczeli), Cse­ri (Darók), BÁLINT, Eszes E., Tóth M. (Keresztes), Eszes M. (Homojovszki), KISS V., Varga M., Martók. Edző: Szabó Imre. Fegyvernek: KORMÁNY - FARAGÓ A. (Szabó R), CSOR- TOS, ALBERT, KARIKÓ, FARA­GÓ ZS., KEREPESI (Varga R.), Szász Károly, FÁBIÁN, RÓZSA (Kengyel), FARKAS I. Z. Edző: Faragó Attila. Gólszerzők: Bálint 2 (50., 82.), ill. Faragó A. 2(5., 85.), Al­bert (63.). Kiállítva: Varga M. (85.), Ho­mojovszki (95.), ill. (Szász Ká­roly (49.) Ä vendégcsapat minden di­cséretet megérdemel küzdeni tudásáért! Szabó Imre: - Langyos, ké­nyelmes játékkal nem lehet pontot szerezni! Faragó Attila: - Tíz emberrel fordítottuk meg a mérkőzést... TÖRÖKSZENTMIKLÓS- JVSE-ROSENBERGER 1-0 (0-0) Törökszentmiklós, 250 n., v.: Kiss Attila Törökszentmiklós: Vasqu- ez - GUSZTAFIK, RAB, Héder R. (Hack), HÉDER A., Ladányi (Fehér Ferenc), BALOGH A., Ló­ié, Juhász (Buru), Váradi (Földi), Farkas I. Edző: Gergely Mátyás. Jászárokszállás: PAPP T. - CSÁBI, SERES, KOVÁCS Á., KALÓZ, TARI (Bartók), HÁJOS (Nagy-György), KASZAB (Szá­raz), NAGY F., Kotka, Klavács. Edző: Szerdahelyi Gábor. Gólszerző: Farkas I. (53.) Kiállítva: Klavács (57.), Kot­ka (77.) Az első félidőben még a já­tékkal törődtek a játékosok, a szünet után viszont, a miklósi- ak vezetése után „elszakadt” a cérna a vendégeknél. A hazai­ak győzelme megérdemelt. Gergely Mátyás: - Ha nehezen is, de kiharcoltuk a győzelmet. A vendégedző, Szerdahelyi Gá­bor nyilatkozatát nem áll mó­dunkban leközölni! TISZAFÜRED­KISÚJSZÁLLÁS 1-1 (0-0) Tiszafüred, 150 n., v.: Ondók Tiszafüred: Ulviczki - VA­DÁSZ, NAGY T., Dorcsák (Tor­ma), Gácsi, Kovács R., Tóth T. (Prázmári), Pelles, SERUCZA, Pataki, Szövetes. Edző: Dor­csák Zoltán. Kisújszállás: LÁNG - Pintér L., Ladányi (Farkas Z.), Kiss A. (Mile), NÉMETH T., HUDU, Pá­dár (Martus), KELEMEN, PES­TI, Kozák, Kovács M. (Németh E.). Edző: Pintér László. Gólszerzők: Serucza (68.), ill. Németh T. (62.) A Tiszafüred meglepetésre csak egy pontot tudott otthon tartani. Dorcsák Zoltán: - Négy sé­rült játékossal a kezdőben és egy eltiltott hiánya miatt nem olyan rossz ez az eredmény. Pintér László: - Gratulálok csapatomnak az értékes döntet­lenhez! Egy picike góllal még szebb lett volna a mai napunk. KARCAG­JÁSZFÉNYSZARU 2-2 (0-2) Karcag, 120 n., v.: Ács Zol­tán Karcag: Agócs - Orosz L, Hamar (Kupái), BALOGH Cs., Németh M., BUKOVSZKI, Ko­csis (K. Tóth), Kupái, ERDEI, SZÍVÓS, Szőke R. (Szőke N.). Edző: Orosz István. Jászfényszaru: Juhász - TÜDŐS, Simon (Baranyi), Majzik, VASZICSKU, LUKA­CSI, Nagy T., Gulyás, Radovits, Tóth M. (Rubint), Héger. Edző: Szászi Gábor. Gólszerzők: Bukovszki (55.), Szívós (82., tizenegyes­ből), ill. Héger (22.), Tóth M. (33.) Az első félidőben komoly előnyt szerzett a vendégcsa­pat. Fordulás után nagyobb iramot diktáltak a hazaiak, és döntetlenre mentették a mécs­esét. Orosz István: - A második fél­időben már jobban néztünk ki. Szászi Gábor: - Az első fél­idő után a zsebünkben érez­tük a három pontot... KUNHEGYES-CSÉPA 3-5 (2-1) Kunhegyes, 100 n., v.: De­meter János Kunhegyes: Csontos - Haj­dú (Horváth L), KOCSIS, IM­RE, Tyukodi A., Tyukodi R., Egedi, DOBOS R., Varga G. (Balogh A.), Szabó D., Szólá- di L. (Dobos N.). Edző: Varga László. Csépa: Modla - MILE, Papp E., Szakács, Szijártó (Stein), Fülöp, URBÁN-SZABÓ, Határ, Oberna, Antal (Szőke), SÁR­KÁNY. Edző: Fialka György. Gólszerzők: Szóládi L. (10.), Tyukodi A. (25.), Dobos R. (89.), ill. Urbán-Szabó (39.), Mile (59.), Sárkány 2 (70., 76.), Stein (79.) Az első félidő hajrájáig a ha­zaiak uralták a meccset, de a szünet után már a csépaiak akarata érvényesült. Varga László: - Megvertük saját magunkat! Fialka György: - Gyenge kezdés után magabiztos győ­zelmet aratunk! ÚJSZÁSZ-RÁKÓCZIFALVA 2-2 (2-1) Újszász, 80 n., v.: Dósa Róbert Űjszász: Kovács Gy. - Veréb V., Szarvák (Mérész Z.), Veréb D., RÉDEI, Fekete (Dóra), Gaz­dag, Sípos, RÉZSÓ, Paplanos (Katona), GERGI. Szakmai ig.: Mérész Zoltán. Rákóczifalva: HADAD R. - Kiss Zs., Kiss R, Győr, Kácser (Mihályi), Hadad H., Orosz, Szoboszlai, Kómár, Nyitrai (Kecskés); Ruskó Zs. Edző: Rus­kó Zsolt. Gólszerzők: Sipos (14.), Réz­só (29.), ill. Hadad H. (44.), Rus­kó Zs. (91.) A vendégcsapat megmutatta, hogyan lehet helyzetek nélkül egy pontot szerezni. Mérész Zoltán: - Megnyert mérkőzést engedtünk ki a ke­zünkből. Ruskó Zsolt: - Csak az ered­ménynek örülhettünk! KUNSZENTMÁRTON- TŰRKEVE 0-0 Kunszentmárton, 100 n., v.: Rabi Zsolt KUTE: TÓTH Z.-GÁCSI, SO- MODI SZ., VARGA, JÓZSA, SO­MODI D., KINYIK, LENGYEL D., FARKAS, VICZIÁN, MAJ­ZIK (Gödő). Edző: Gácsi Tibor. Túrkeve: TŐKE - Jónás, Nagy R, Tóth N., NAGY R, Pol­gár Z. (Lisznyai II.), Nagy D. (Kántor), Barna, Szentmiklósi, Székely, Sass. Edző: Finta Imre. A fordulatos mérkőzésen Székely büntetőjét Tóth Zoltán bravúrral hárította. Gácsi Tibor: - Taktikusan és jól játszottunk, reális az iksz. Finta Imre: - Kihagytuk a kihagyhatatlant is! SZAJOL-TISZAFÖLDVÁR 5-1 (2-1) Szajol, 200 n., v.: Skultéti Cs. Szajol: Csúri - Gerhát, Csaj­bók, Bezzeg (Barta), Vadas, Ba- lanescu (Dobos), Győrfi, Bene­dek, Pálinkás, Vincze (Böjti), Donkó. Edző: Kun Mihály. Tiszaföldvár: Huszár - Pápai (Vereb J.), Hegedűs, Budaházi, Aszódi (Váradi), Máté Fazekas, Magyar, Polgár, Vereb Cs., Tör­tei (Tóth J.), Lendvai. Edző: Zsi- dai István. Gólszerzők: Gerhát, Csaj­bók, Dobos, Pálinkás, Böjti, ill. Máté Fazekas. A nagy kérdések már eldőltek Keleten LABDARÚGÁS Két fordulóval a zárás előtt a nagy kérdések el­dőltek a harmadosztályú lab­darúgó-bajnokság Keleti cso­portjában. A szezon augusztusi rajtja óta élen álló Nyíregyháza ma­gabiztos győzelmet aratott ha­zai pályán a Rákosmente ellen, s mivel egyetlen komoly ve- télytársa, a Cegléd otthon csak döntetlenre végzett, megnyer­te a bajnokságot. Ugyanak­kor a Pest megyeieknek sincs okuk a búslakodásra, hiszen egy év NB III-as szereplés után ezüstérmesként is kiharcolták a visszajutást a másodosztály­ba. Sőt, szombati ellenfelük, a Cigánd - mint legjobb harma­dik helyezett - is osztályt vál­hat a nyáron, s a 2016-17-es idényt az NB II-ben töltheti. A Putnok ugyan nyert, ám hátrá­nya már behozhatatlan a sza­bolcsiakkal szemben a dobogó legalsó fokáért zajló verseny- futásban. A Felsőtárkány vere­ségével gyakorlatilag kiesett a harmadosztályból. Eredmények: Nyíregy­háza-Rákosmente 3-0, Put- nok-Tállya 3-1, Cegléd-Cigánd 1-1, Felsőtárkány-Somos 1-3. A Debrecen II-Kazincbarci- ka, a Nyírbátor-Diósgyőr II és a Hatvan-Újpest II találkozók lapzártánk után értek véget, eredményük nem szerepel táb­lázatunkban. Gelei J. Győzelemmel mutatkozott be az új vezetőedző Jászberényben Mile lepókhálózta a felső sarkot LABDARÚGÁS A 32. fordulót rendezték meg a harmadosztá­lyú bajnokságban a hét végén. JÁSZBERÉNYI FC-REAC 2-1 (1-1) Jászberény, 150 n., v.: Antal Péter Jászberényi FC: MENCZE- LES - Sorecz, TISZA, MI­LE, László, Ludasi, Nyicsenkó (Ponczók), Lukács (Páles), Ko­vács D. (Lékó), Szanyi, KIS R. Edző: Géléi Károly. REAC: Ordasi - Borsos, BA­LÁZS, NAGY G.(Radnai), Varró (Pálmai), Kasza, LÁSZKA, Kiss T., Lucz, Pásztor (Papp Gy.), Csi­szár. Edző: Dinka Balázs. Gólszerzők: Kis R. (17.), Mile (56.), ill. Csiszár (14.) A jobb szélen Géléi Károly edző, aki győzelemmel debütált Berényben Kiállítva: Borsos (82.) Küzdelmes,'jó iramú mérkő­zésen Mile ragyogó szabadrú­gása döntötte el a három pont sorsát. A hazaiak kispadján győzelemmel mutatkozott be a múlt héten munkába állt új ve­zetőedző. Géléi Károly: - Hosszú böjt után nyertünk hazai pályán. Lelkesedéssel és hajtással si­került kicsikarni a pontokat, de ettől sokkal jobb játék kell, ha előrébb akarunk lépni. Dinka Balázs: - Erre számí­tottunk, hogy kiélezett mérkő­zés lesz. Sajnos nem tudtunk pontot szerezni, mert nem rúg­tuk be a ziccereinket. Gratulá­lok a Jászberénynek! G. J. t