Új Néplap, 2016. április (27. évfolyam, 76-101. szám)

2016-04-18 / 90. szám

2016. ÁPRILIS 18., HÉTFŐ SPORT 15 Zsinórban negyedik összecsapásán szenvedett vereséget a címvédő Tiszafüred Siker kettős emberhátrányban A fehér mezes törökszentmiklósi együttes kettős emberhátrányban is bravúros győzelmet aratott a címvédő Tiszafüred ellen, s ezzel továbbra is harcban áll a bajnoki címért A megyei első osztályú labda­rúgó-bajnokságban a huszon- harmadik forduló mérkőzései­re került sor a hét végén. Munkatársunktól ujneplap@ujneplap.hu LABDARÚGÁS Ilyenre is régen volt példa, a címvédő' Tiszafü­red zsinórban negyedik össze­csapásán maradt pont nélkül szombaton délután. TÖRÖKSZENTMIKLÓS- TISZAFÜRED 2-1 (1-0) Törökszentmiklós, 150 néző, vezette: Mozsár Gergely Törökszentmiklós: TÖRÖK - HÉDER A., IUHÁSZ (Fehér), VELKEI, LÓLÉ (Hack), GUSZ- TAFIK, FÖLDI, HÉDER R., FAR­KAS L, BURU (Váradi), LADÁ­NYI. Edző: Gergely Mátyás. Tiszafüred: Ulviczki - Nagy T. (Kontra), Gácsi, Dorcsák, Ko­vács R. (Vadász), Serucza, Tóth T., Pelles, Bozsó, Pataki, Szöve- tes. Edző: Dorcsák Zoltán. Gólszerzők: Gusztafik (31., tizenegyesből), Ladányi (77.), ill. Bozsó (64.) Kiállítva: Földi (27.), Guszta­fik (38.) Rendkívül látványos, a lab­darúgás szépségeit felvonulta­tó mérkőzésen - három tizen­egyes,. két kiállítás, gólok - a hazaiak kettős emberhátrány­ban, óriási meglepetésre ott­hon tartották a három pontot. Gergely Mátyás: - Több mint 60 percet csúszva-mászva fut­balloztunk, és a látottak alap­ján megérdemelten győztünk. Dorcsák Zoltán: - Minden el­ismerésem a miklósiaké ... KUNHEGYES-SZAJOL 2-4 (1-3) Kunhegyes, 100 néző, vezet­te: Kiss Attila KESE: Csontos - HAIDU, Sza­bó D., Varga, Tyukodi R., IMRE, Dobos R., Egedi, Tyukodi A. (Ba­logh A.), Szóládi L. (Kocsis N.), DOBOS N. Edző: Varga László. Szajol: Csúri - BALANES- CU, Csajbók, Dalmadi, BEZ­ZEG, VADAS, SZABÓ T., Vin- cze (Pálinkás), Bogdán (Böjti), Albert (Barta), Donkó (Dobos). Edző: Kun Mihály. Gólszerzők: Hajdú 2 (14., 70.), ill. Balanescu 3 (34., 40., 45.), Bogdán (48.) A hazai vezetés után forduló­pontot jelentett a potyagól, végül érvényesült a papírforma. Varga László: - Küzdünk, hajtunk, de továbbra is ajándé­kozzuk a gólokat. Kun Mihály: - Ma csak har­minc percet játszottunk jól. KISÚJSZÁLLÁS- FEGYVERNEK 0-3 (0-1) Kisújszállás, 100 néző, ve­zette: Ács Zoltán Kisújszállás: Belukács - Pin­tér L., Ladányi, Németh T. (Kiss A.), Pádár, Farkas D., Farkas Z. (Hudu), Mile, Kovács M. (Far­kas K.), Pesti, Kozák. Edző: Pin­tér László. Fegyvernek: KORMÁNY - SZÁSZ KÁROLY, FARKAS I. Z., Bognár, Faragó A. (Kengyel), Farkas II. Z. (Vásárhelyi), AL­BERT (Rózsa), Karikó, CSOR- TOS (Rácz), Varga R., KEREPE­SI. Edző: Faragó Attila. Gólszerzők: Bognár (7.), Csortos (49.), Albert (78.) A sok hiányzót ifistákkal pó­tolva szerény játékerőt képvi­selt a Kisújszállás. Pintér László: - Asszisztál­tunk a sima vendégsikerhez. Faragó Attila: - Nem játszot­tunk jól, de a győzelmet nem kell megmagyarázni. TISZAFÖLDVÁR­RÁKÓCZIFALVA 3-2 (0-1) Tiszaföldvár, 100 néző, ve­zette: Fekete Tibor Tiszaföldvár: Lengyel G. (HUSZÁR) - Tóth I. (Vereb J.), BURJÁN, HEGEDŰS, Törtei (Pataki), ASZÓDI, Máté Faze­kas (Gulyás), MAGYAR, Polgár, ÚTI, Vereb Cs. (Pápai). Edző: Zsidai István. Rákóczifalva: Tóth M. - Kecskés, Szakali, GYŐR, Ká- cser, Kómár, Orosz (Mihályi), Kiss Zs., Nyitrai, Szoboszlai, Ruskó Zs. Edző: Ruskó Zsolt. Gólszerzők: Máté Fazekas (47.), Aszódi 2 (50., 78.), ill. Rus­kó Zs. (28.), Kómár (77.) A második félidőben sokat tett a hazai csapat a győzelemért. Zsidai István: - Pedagógiá­val lehet tanítani, de a csatá­hoz harcosok kellenek. Ruskó Zsolt: - Jól használta ki hibáinkat a Tiszaföldvár. CSÉPA-ÚJSZÁSZ 2-1 (1-1) Csépa, 60 néző, vezette: Tóth Csaba Csépa: RÉVÉSZ - Varga M., PAPP E., SZAKÁCS, Szíjártó, Mile, URBÁN-SZABÓ, Hubai, Antal (Stein, Ormándi), Sár­kány (Radies), OBERNA. Edző: Fialka György. Űjszász: Nagyistván - Ve­réb V., Balogh Zs. (Paplanos), Veréb D., Szarvák (Fodor), Ju­hász, Rédei, Rézsó, Szurmai, Gazdag (Fekete), Sipos. Szak­mai ig.: Mérész Zoltán. Gólszerzők: Oberna (18.), Papp E. (56.), ill. Sipos (30.) Ä szerencsésebb csapat nyert. Fialka György: - Ä küzdés eredménye a győzelem. Mérész Zoltán: - Hiába az okoskodás, gól nélkül nem le­het nyerni. JVSE-ROSENBERGER- JÁNOSHIDA 3-0 (2-0) Jászárokszállás, 100 néző, vezette: Tóth Márton Rosenberger: PAPP T. - CSÁ­BI (Kudelka), NAGY B. (Seres), KOVÁCS Á., KALÓZ, MOLNÁR Z. (Csikós), HÁJOS, BARTÓK (Tari), NAGY F. (Kaszab), КОТ­КА, KLAVÁCS. Edző: Szerda­helyi Gábor. Jánoshida: Kolláth - Ábel, Keresztes (Berczeli), Martók, Eszes E., Farkas L, Cseri (Tóth M.), KISS V., Bálint, Nagy A. (Homojovszki), Varga M. (Pa- licz). Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Klavács 2 (23., 37.), Csikós (68.) A hazaiak jobban akarták a győzelmet. Szerdahelyi Gábor: - Az őszi mérkőzéshez képest magabiz­tosabb játékkal nyertük meg ismét a jászsági rangadót. Szabó Imre: - A győzelem megülte a gyomrunkat. TŰRKEVE-KARCAG 1-2 (0-1) Túrkeve, 120 néző, vezette: György Sándor Túrkeve: Tőke - lónás, Tóth N., Nagy F. (Nagy R), Laskai, Sass, Barna (Kormos), Nagy D., Polgár (Lisznyai II.), Szentmik- lósi, Kántor. Edző: Finta Imre. Karcag: Belényesi - Kocsis, Kovács Cs., Varga Z., Szőke (Ró­zsa), NÉMETH M., SZÍVÓS, KU­PÁI, Erdei, Balogh J. (Nagy I.), Farkas S. Edző: Orosz István. Gólszerzők: Nagy D. (47.), ill. Sass‘(45., öngól), Szívós (59.) Kiállítva: Varga Z. (40.) A vendégek helyzet nélkül is el tudták vinni a három bajnoki pontot a kunsági rangadóról. Finta Imre: - Nem tört meg a hosszú átok... Jó lenne Fortu­nával olyan viszonyban lenni, mint a Karcag. Orosz István: - Ha csapatban gondolkozunk, akkor minden­kire veszélyesek vagyunk. JÁSZFÉNYSZARU- KUTE 4-0 (3-0) Jászfényszaru, 200 néző, ve­zette: Kóródi Ferenc Jászfényszaru: Juhász T. - Tüdős (Kovács), Simon, Nagy T., Vaszicsku (Menyhárt), LU­KÁCSI, Radovits, Gulyás (Sza­kali), HÉGER (Ecker), Rubint (Cseh), TÓTH M. Edző: Szászi Gábor. Kunszentmártoni Tóth Z. - Gácsi R., Garáz, Józsa, Pálin­kás J., Varga A., Kinyik, So- modi Sz., Pálinkás Á., Farkas, Majzik. Edző: Gácsi Tibor Gólszerzők: Tóth M. (5.), Hé- ger (8.), Radovics (19.), Rubint (75.) Kellemes ellenfélnek bizonyult a KUTE a hazaiak számára. Szászi Gábor: - A három gyors gól mindent eldöntött. Gácsi Tibor: - Gratulálok a Jászfényszarunak. Hetven percig partiban volt vendéglátójával a jászberényi gárda A vége sajnos nagyon sima lett LABDARÚGÁS Az NB III. hét vé­gi fordulójában Borsodba láto­gatott a jászsági legénység. PUTNOK­JÁSZBERÉNYIFC 3-0 (0-0) Putnok, 200 néző, vezette: Sándor Csaba Putnok: Botló - Nyisalovits, Molnár M. (Szemere), FEHÉR B., SÜTTŐ, Marcinaskó (Fábi­án), TÓTH SZ., Belényesi, Zi- mányi A., Zimányi Á. (Kovács B.), BENE. Edző: Koszta Péter. Jászberény: Miski - Páles, Tisza, Mile, Nyicsenko, Luda- si, Sorecz, Kovács D. (Ponczók), Ulvicki, Szanyi, Kis R. Edző: Igor Nyicsenko. Gólszerzők: Belényesi (68.), Kovács B. 2 (79., 92.) A sötét mezes jászberényi csapatnak nem termett most babér Az első félidőben még gól­helyzetei is voltak a jászberé­nyi csapatnak, mely 70 percig jól tartotta magát, és addig a lá­tottak alapján rászolgált a dön­tetlenre. A hajrában azonban egy szöglet után vezetést szer­zett a Putnok, ez kizökkentet­te ritmusából a JFC-t, s a vég­játékban újabb gólok tették ir­reálisan nagy különbségűvé a jászságiak vereségét. Koszta Péter: - Az első fél­időben nem játszottunk jól, a másodikban viszont többet tet­tünk a győzelemért, és megér­demelten nyertünk. Igor Nyicsenko: - Hetven perc játék után nem fordult meg a fejemben, hogy kikapunk. G. J. Betegség döntötte le a ceglédieket LABDARÚGÁS A harmadosztá­lyú labdarúgó-bajnokság Ke­leti csoportjában a huszonhe- tedik forduló összecsapásaira került sor a hét végén. A listavezető Nyíregyháza az utolsó pillanatban csikar­ta ki a győzelmet Somoskőúj­falun - mindkét találatát Pö- iöskei Péter szerezte -, s mivel legnagyobb vetélytársa, a Ceg­léd mérkőzése elmaradt, növel­te előnyét az élen. A feljutásra pályázó Pest megyei alakulat tagjait betegség döntette le a lá­bukról, emiatt az MLSZ enge­délyével elhalasztották újpesti fellépésüket. A játéknapról elmondható, a kiesés rémétől fenyegetett alsóházi csapatok menekül­nének a veszélyeztetett zóná­ból: idegenben nyert a sereg­hajtó Tiszaújváros, míg otthon az utolsó előtti Tállya. A RE- AC szintén nagy bravúrt haj­tott végre szombaton délután, otthon tartotta a három pontot a feljutásban reménykedő Ka­zincbarcika ellen. Eredmények: Somos-Nyír­egyháza 1-2, Felsőtárkány-Ti- szaújváros 1-2, Tállya-Nyírbá- tor 2-1, REAC-Kazincbarcika 2-1, Somos-Cegléd elmaradt. A Cigánd-Debrecen II és a Diósgyőr II-RKSK mérkőzések lapzártánk után értek véget, az eredmények nem szerepel­nek táblázatunkban. Gelei J.