Új Néplap, 2016. március (27. évfolyam, 51-75. szám)

2016-03-14 / 62. szám

16 SPORT Új Néplap 2016. MÁRCIUS 14., HÉTFŐ Rivasz-Tóth Norbert csúcsot döntött ATLÉTIKA Korosztályos csúcs­csal, azaz 77.70 m-es ered­ménnyel ezüstérmes lett Ri- vasz-Tóth Norbert (képünkön), a Törökszentmiklósi DÁK at­létája férfi gerelyhajításban, az aradi Dobó Európa-kupa U23-as korosztályában. Az ed­digi rekordot jelentő 74.98-as csúcsot mégOlteán Csongor állította fel 2003. szeptember 20-án. Az aradi viadalon az olimpiai bajnok Pars Krisztián megvédte címét kalapácsve­tésben, ezúttal 75.25-tel vég­zett az élen. A kétszeres Euró- pa-bajnok Pars már ötödik al­kalommal nyerte mega dobó Ek-t. P. Gy. Világbajnok lett Liu Shaolin Sándor GYORSKORCSOLYA A magyar férfi váltó negyedik helyen végzett a szöuli rövidpályás vi­lágbajnokságtegnapi záró­napján. Az 5000-méteres fér­fi váltók (Liu testvérek, Knoch Vitor, Burján Csaba) döntőjé­ben a magyarok Kanadával, a házigazda Dél-Koreával, va­lamint Kínával voltak verseny­ben az érmekért. A győzelmet Kína szerezte meg Kanada és a Koreai Köztársaság előtt. A magyarok összesen négy ér­met nyertek a vb-n: Liu Shao­lin 500-on aranyat, összetett­ben pedig bronzérmet, mellet­te öccse, Liu Shaoang 1500 méteren ezüstöt, míg 500-on bronzérmet szerzett. P.Gy. Három győzelemmel zártunk Athénban VÍZILABDA Európa-bajnok női vízilabda-válogatottunk a Thé- tisz-kupa záró mérkőzésén 17- 11-es (5-3,5-1,5-4,2-3) vere­séget szenvedett a házigazda Görögországtól, ezzel három győzelem mellett egy vereség­gel zárta az Athénban megren­dezett felkészülési tornát. Bíró Attila szövetségi kapitány sze­rint az összmérleg nagyon biz­tató, még ha a görögök ezúttal jobbak is voltak a januárban olimpiai kvótát szerző magyar csapatnál. P. Gy. Tizennyolcpontos hátrány­ban is volt az Olaj Szegeden, de végül a hosszabbítás után nyerni tudott. A Jászberény gyakorlatilag hasonló előny­ről veszített a MAFC vendé­geként a kosárlabda-bajnok­ság 24. fordulójában. Gutái István cs.gutai70mail.com KOSÁRLABDA Milos Boriszov fel­épült sérüléséből, így Vrbanc lett a légióskorlát áldozata Sze­geden. Naturtex-SZTE-Szedeák­Szolnoki Olaj KK 97-101 (18-19,27-24,29-15,14-30,9-13) SZEDEÁK: TUCKER 27/12, Moravcsik -, CSIRICS 19/6, JU­HOS 15/9, VETTE 25/12 Csere: Molnár 9/ó, Vágvölgyi -, Révész 2. Vezetőedző: Nikola Lazics SZOLNOK: Wittmann 13/9, Kovács P. 4/3, VOJVODA 46/18, Milosevics 6/6, Keller 2 Csere: JONES 16, Burrell 10/6, Bori­szov 2, Gregory 2. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics A hazaiak a mérkőzés ele­jétől jól tartották magukat, többször is vezettek, az Olaj minimális különbséggel nyer­te az első negyedet. Nem ha­gyott alább a szegediek „hur­rákosárlabdája” a második tíz percre sem, érződött raj­tuk, hogy mindenféle teher nélkül játszhatnak. Félidőben már ők vezettek. Vojvoda ih­letett formában kosárlabdá­zott, huszonhat pontnál tar­tott úgy, hogy egyetlen dobást hibázott. 5/5-ös triplamutató­ja volt féltávnál, de büntetőből is ugyanezt produkálta. Az utána következő legponterő- sebb szolnoki játékos Milose­vics volt, hat ponttal. A szegedieknél ennél jóval jobban megoszlottak a pontok, hiszen a két amerikai, Vette és Tucker, valamint Juhos Leven­te jutott tíz pont fölé. Vette a második félidőben is megélt hol Jones, hol pe­dig Keller mellett, még triplát is dobott. 63-53-as hazai ve­Vojvoda Dávid (labdával) igazi vezéregyénisége volt csapatának a Szeged ellen, már-már Tyubin szintjén termelte a pontokat zetésnél Sztojan Ivkovics el­érkezettnek látta az időt egy alaposabb eligazítás megtar­tásához. Ám ez sem változta­tott a játék képén. Továbbra is gyengén dobott az Olaj, ellen­tétben a Szegeddel. Egy perc­cel a harmadik negyed vége előtt, 72-56-os szegedi veze­tésnél megint jött a szolnoki időkérés. Tizenhat ponttal vezetett a Szeged a negyedik negyed kezdetén, ám az Olaj egy 8-2- es etappal nyitott, amit Niko­la Lazics időkéréssel próbált megtörni. Burrell öt pontot szerzett gyors egymásután­ban, 79-74-re feljött a címvé­dő. Újabb szegedi időkérés után Wittmann hármasával már csak két pont volt a hát­rány. Ám Milosevics kiponto­zódott. Kettő perc volt hátra, amikor Wittmann újabb trip­lájával egyenlített az Olaj! Az utolsó perc pedig már szolno­ki vezetéssel kezdődött, Vojvo­da negyvenedik pontját sze­rezte! 88-88-nál Molnár And­rás dobhatott két büntetőt, de mindegyiket kihagyta, követ­kezett a hosszabbítás. A ráadásban már á Szeged loholt a Szolnok után, meg kell hagyni, derekasan tette. Ám az Olaj a legfontosabb pillana­tokban jó döntéseket hozott és végül 101-97-re nyert.- Rövid ideje dolgozom a já­tékosokkal, akik még nem az ízlésemnek megfelelően ko­sárlabdáznak - nyilatkozta a lefújást követően Sztojan Iv­kovics. - Pozitívum viszont, hogy van szívük és akaratuk. A címvédő lett a forduló iga­zi nyertese, hiszen az első négy csapatból három kikapott. Elképesztő körülmények után az utolsó helyen maradt a JKSE. MAFC­JP-TOP COP Jászberény 96-91 (17-21, 21-24,31-23,27-23) MAFC: SMITH 24/3, MISEK 17/9, ANDERSON 22/6, Kovács Á. 2, JOHNSON 16. Csere: MÓ- CSÁN15/15, Nwakamma, Deb­receni, Tursics. Vezetőedző: Garai Péter JÁSZBERÉNY: COHN 16/3, Rakics 12/6, Soós 3/3, Drami­csanin 14, SHERMAN 16. Cse­re: Caffey 10, HORVÁTH Á. 20/18. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics Prímán kezdett a Gabányi csarnokban. Még az sem törte meg, hogy Soóst a tizenhete­dik percben kiállították. Tör­tént ugyanis, hogy a jászberé­nyi kosaras túlságosan vehe­mensen vitatott egy játékve­zetői ítéletet, amiért techni­kait kapott. Ám ezt követően sem fogta vissza magát, ami­ért megkapta a második tech­nikait is, ezzel pedig mehe­tett az öltözőbe. A harmadik negyed derekán 50-65-re ve­zetett a vendégcsapat, ekkor a herényiek még rövid pórá­zon tudták tartani Andersont, A 24. forduló eredményei: Nyíregyháza-Paks 92-69, Kecskemét-Kaposvár 71-70, Faico-Alba Fehérvár 73-71, Körmend-Pécs 77-60, ZTE- Sopron 58-66. ám a hazaiak amerikai játéko­sa egyszer csak kiszabadult a szoros őrizetből. A MAFC vé­dekezést váltott és három perc alatt 69-68-ra fordított. A ne­gyedik negyedben még visz- szavette a vezetést a Berény, két perccel a vége előtt 80-85- nél is megnyerhette volna a meccset, mégsem tette.- Huszonöt percig műkö­dött a játékunk és vezettünk is tizenhat ponttal, aztán tel­jesen leálltunk, s mire ész­be kaptunk, már a MAFC-nál volt az előny- értékelte a mér­kőzést Szrecsko Szekulovics.- Sok rossz döntést hoztunk, de szerintem a mérkőzés további szakaszában sem játszottunk rosszul, egyszerűen jobb volt nálunk a végjátékban a hazai csapat. Csak tetézi a bajt, hogy a Nyíregyháza a bajnokság leg­nagyobb meglepetését éppen szombatra tartogatta: ugyanis végtelenül sima meccsen 92- 69-re verte a Paksot, így ismét egy győzelemmel jobban áll, mint a Jászberény. HÍREK Jelentős hátrányból kellett visszakapaszkodnia a Jászberénynek, mely ezúttal képes volt a fordításra Felszabadultan játszhat a fővárosban a JRK RÖPLABDA Hullámzó mérkőzé­sen, 2:l-es szetthátrányból for­dítva nyert Deme Gábor együt­tese a női NB I-es bajnokság rá­játszásában, az MTK elleni pár­harc első összecsapásán. Jászberényi RK- MTK Budapest 3:2 (22, -20, -17,19,8) JÁSZBERÉNY: Kovács F., Miso- nova, Gardovics, Pintér A., Blei­cher N., Brkovics. Csere: Lékó (li­beró), Borsos, Gregor, Karakas. Vezetőedző: Deme Gábor MTK: Kmezics, Szűcs K., Papp 0., Hackl, Józsa, Lutter. Csere: Nagy F. (liberó), Török K., Ki- lyénfalvi, Tímár, Cicic. Vezető­edző: Hollósy László Álomszerűén kezdődött heré­nyi szempontból a találkozó, hi­szen 14-4-re is vezettek a mie­ink, amikor Hollósy László idő­kéréssel próbálta megtörni a rit­musukat. A nyitó játszma dere­kához érve a fővárosiak óriá­si hajrába kezdtek, és két pont­ra megközelítették vendéglátói­kat, ám egyenlíteniük már nem sikerült, vagyis az első játszma hazai sikerrel zárult, 1:0. A lendületbe jövő kék-fehérek magukhoz ragadták a kezdemé­nyezést, sőt végig meg is őrizték két-három pontos előnyüket a szett folyamán, így csakhamar kiegyenlítettek, 1:1. A folytatásban szintén reme­kelt az MTK, az egykori váloga­tott Józsa Zsuzsa vezérletével si­A jászberényi hölgyek (fehér mezben) ezúttal sem okoztak csalódást kérésén felőrölték csapatunk vé­dekezését, és viszonylag nagy arányú különbséggel behúzták a harmadik szettet, 1:2. Dragana Brkovics fogadhatat- lan szervája újbóli lökést adott a Jászberénynek, amely a mérkő­zés legelején bemutatott harcias játékát vette elő, így rövidesen újra döntetlen volt az állás, 2:2. A mindent eldöntő ötödik fel­vonásban Pintér Andreáék jó­formán esélyt sem adtak rivá­lisuknak, hiszen a gyors két vendégpontot követően egyik herényi bravúr követte a má­sikat, és szinte pillanatok alatt bedarálta vetélytársát a JRK, amely az 1-0-ás előny tudatá­ban utazhat a fővárosba. Deme Gábor: - Nálunk nem volt, aki termelje a pontokat, nagy dolog tehát, hogy így is tudtunk nyerni. A fővárosban felszabadultabban kell játsza­nunk, és akkor már idegenben lezárhatjuk a párharcot. Hollósy László: - Büszke vagyok a lányokra, hiszen fel tudták venni a versenyt a jó­val esélyesebb jászberényiek­kel. Taktikailag végig fegyel­mezettek voltunk, ezúttal a rutintalanság volt az, ami a hazaiak javára döntött. A mindössze két győzele­mig tartó párharc második mérkőzését szerdán 18 órától, az MTK sportcsarnokában ját- szák a felek. P. Gy.