Új Néplap, 2014. december (25. évfolyam, 279-303. szám)

2014-12-11 / 288. szám

12 2014. DECEMBER 11., CSÜTÖRTÖK SPORT Továbbjutott csapatunk. A magyar válogatott bejutott a 12-es középdöntőbe az Európa- bajnokságon, miután a győri csoport keddi, második fordulójában 29-23-ra legyőzte a lengyel csapatot. Kovacsicz Mónika (képünkön) és társai ma 20.30-kor a spanyolok ellen a csoportelsőségért játszanak. KÉZILABDA Sokáig helytállt, de vé^il elfáradt az Olaj a Himki elleni EK-meccsen A mezőtúriak nyerték a rangadót kézilabda Vereséggel zárta az őszi szezont mindkét törökszentmiklósi együttes kosárlabda Igazi sztárcsa­pat, a Himki Moszkva ellen játszotta utolsó hazai Európa Kupa-mérkó'zését a Szolnoki Olaj KK tegnap este a Tisza- ligetben. Az Olaj számára tét nélküli mérkőzésen - már korábban kiderült, hogy nem juthat tovább a szolnoki csapat a csoportból - jól kezdtek Ló­ránt Péterék, és az első negyed közepén még vezettek is 13-7- re. Csakhogy aztán beindult az ellenfél, és átvette a veze­tést. A hazaiak ezután már csak futottak az eredmény után - a Jones, Milosevics és Lóránt vezetésével végrehajtott rohamokkal azonban csak meg-megközelíteni tudták a mérkőzés második felében vé­gig magabiztosabban játszó, és a meccset is behúzó oroszokat. Szolnoki Olaj KK-Himki Moszkva 65-79 (17-22,13-14,19-21,16-22) Holnapi lapszámunkban részletes jegyzőkönyvvel, elemzéssel és véleményekkel térünk vissza a találkozóra. ■ Paulo Sousa csapata, a Basel is továbbjutott LABDARÚGÁS A Bajnokok Ligá­ja A csoportjának 6. forduló­jában, kedden este a Juventus pontot szerzett az Atlético el­len, így a nyolcadöntőbe jutott. A Liverpool hazai pályán csak 1-1-es döntetlenre volt képes a Basel ellen, így а В csoport­ból a Paulo Sousa által irányí­tott svájci csapat jutott tovább másodikként, míg az angolok az El-ben folytathatják.- Nekem, stábomnak és különösen a játékosoknak tör­ténelmi volt ez az este, sikerült beírnunk magunkat a klub történelemkönyvébe - mondta Sousa, az nso.hu-nak, aki két éve még a Videotont irányítot­ta. - Jó irányba haladunk, hogy fontos dolgokat érhessünk el - és ez klubként lehetőséget ad nekünk, hogy a legnagyobb csapatokkal is felvehessük a versenyt. Ide akarunk tartoz­ni, és olyan versenyképesnek akarunk bizonyulni, mint amilyenek ma voltunk. A Bajnokok Ligája továbbju­tói: Atlético Madrid, Juventus, Real Madrid, Basel, Monaco, Leverkusen, Dortmund, Arse­nal. Az Európa-liga továbbjutói: Olympiakosz, Liverpool, Ze­nit, Anderlecht. ■ HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel.: 56/419-011. Nyitva: minden nap 8-21-ig. Ь Szolnok, Szapáry utca 23. jj Tel.: 56/510-271. Nyitva: hétköznap 9-17-ig. ? Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket hogy a közölt árfolyamok tájékoztató jellegűek és a nap folyamán többször változhatnak! Pénznem (1 egységre) Vétel Eladás EUR: 301,50 309,00 USD: 243,00 250,00 CHF: 251,00 259,00 Érvényben: 2014. december 4. Befektetési aranyértékesités. Közti leteket kiszolgálunk! Hww.cornergroup.hu Money Gram nemzetközi pinztronszfer A hétvégén teljes fordulót rendeztek a kézilabda-baj­nokságokban. Csapataink közül a csak a mezőtúriak örülhettek a győzelemnek. Varga Csaba Forgács Péternek (labdával) és törökszentmiklósi társainak ezúttal nem sikerült pontot szerezniük A NB I/B Keleti csoportjában a Ferencváros vendége volt az Arago Törökszentmiklósi KE csapata. Az első félidő eleje ho­zott egyedül izgalmakat a talál­kozóban és szoros állást. Az idő múlásával a zöld-fehérek szép apránként léptek el a vendég­csapattól. Az első félidő végén hatgólos, 16-10-es Fradi-előny- nyel vonultak öltözőbe a csa- f patok. A második játékrész is § nagy küzdelmet és hasonló gól- | mennyiséget tartogatott, mint J volt az előző. Ekkor a vendégek I már jobban tudták a hazaiakkal tartani a lépést, de faragni már nem tudtak hátrányukból. A végére is megmaradt a hat ólos különbség, a jó erőkből álló fe­rencvárosi csapat javára, 31-25. Kedves László, a TKE vezető­edzője azt mondta lapunknak:- Ha egy kicsit nagyobb hittel és koncentráltabban játszunk meglepetést okozhattunk vol­na. Mivel nekünk ez volt az ősz utolsó mérkőzése, minden bi­zonnyal a 10-11. helyen fogunk telelni. Egy kemény felkészülés­sel kell neki vágnunk a tavaszi szezonnak. Azon leszünk, hogy visszahódítsuk szurkolóinkat. Az NB II Délkeleti csoport­jában a zárófordulót rendezték meg. A megyei rangadón, Me­zőtúron az első félidőben fej fej mellett haladtak a fele, sőt, a vendégek 12-10-re is vezettek. Tárnyik Ferencék azonban se­bességet váltottak, és 15-12-re fordítottak. A második félidő­ben jól játszó hazaiak még nö­velni is tudták előnyüket. Mezőtúri AFC- UniTrade Kunszentmárton 30-24 (15-12) Mezőtúr, 300 néző. V: Bíró Á., Herbák. MEZŐTÚR: Szász - Varga Antal 2, Tárnyik 9, Kovács I. 2, Varga Attila 5, Kosa 1, Soós 5. Csere: Török R. (kapus), Csató D. 3, Fekete-Nagy D. 3. Edző: Urbán Marianna. KUNSZENTMÁRTON: Subicz - Tóth L. 10, Krasznai 1, Cse- lovszki 2, Nyikos 3, Oláh D. 2, Kovács A. Csere: Kis A. (kapus), Danku 2, Fekete K., 1, Kapás, Nagy J. 1, Perjési 1, Simon I. 1. Edző: Varga István. Urbán Marianna: - Végig fe­gyelmezetten, taktikusan ké­zilabdáztunk, megérdemelten nyertünk. Örülök, hogy az idény legjobb játékával rukkol­tunk ki, és ezzel az élen zártuk a szezont. Varga István: - A kihagyott helyzetek megbosszulták ma­gukat. Ahhoz, hogy a mezőtúriak az élen zárjanak, kellett az addigi éllovas törökszentmiklósi Szé­kács KE veresége is, amely a Kiskunfélegyháza otthonában kapott ki 35-33-ra. Őszi végeredmény, az élcsoport állása: 1. Mezőtúr (362-283) 18 pont, 2. Székács (358-294) 18, 3. Kiskunfélegyháza 17,4. Kun­szentmárton 16. HIRDETÉS készletünk Már 2,5% Növekedési hitel. hegység, Nepál, -40 °C EUROyjr/NCAP UJ FORD RANGER 5 csillagos Euro NCAP minősítés International Píck-üp Award 2013* Akár 1100 kg teherbírás. 3500 kg vontatókapacitás, kategóriájában legnagyobb gázlómélység**: előnyeivel a legszigorúbb szakmai bírákat Is lenyűgözi. Sőt. a Ford Ranger a legelső olyan pick-up, ami 5 csillagos eredményt ért el az Euro NCAP töréstesztjén, több pontot szerezve, mint a 2. és 3. helyezettek összesen. Ford Ranger duplakabinos, XL 2.2 TDCi 150 LE 4x4 már nettó 5 069 000 Ft+ÁFA-tól*** Ford Hovány Go Further www.fordhovany.hu * „A Ford Ranger, kiváló többcélú jármű, ami kényelmes és stabil, közúton és terepen is hibátlanul teljesít." - fogalmazott Jarlath Sweeney haszonjármű-szakújságíró, az „Év Pick-upja" zsűri ír tagja. ** 800 mmgáziómélység. *** Az ajánlat Ford Ranger duplakabinos, XL 2.2 TDCI 150 LE 4x4 modell vásárlása esetén érvényes a készlet erejéig. Bruttó ára: 6 437 630 Ft. További információ és részletek a márkakereskedésekben. Az autó illusztráció. C02-kibocsátás: 199-261 g/km, vegyes átlagfogyasztás 7,6-9,9 l/ТОО km. Szolnok, Bercsényi utca 1„ Tel.: 06 56 801 052 Csak az első két szettben játszottak jól a vendégek A kék mezes szolnoki együttes lelkesedése kevés volt a pontszerzéshez röplabda Az élvonalbeli baj­nokság soros fordulójában a Kazincbarcika otthonába láto­gatott a szolnoki csapat. Az első szettben remekel­tek a vendégek, akik már 10 ponttal is vezettek. A hazaiak felzárkóztak (20-23), a hajrá­ban azonban nem engedte ki a kezéből a szakaszgyőzelmet a szolnoki csapat, amely megle­petésre hozta az első játszmát. A második szakasz elején jobban koncentrált, és ered­ményesebben röplabdázott a Kazincbarcika - írta a boon.hu - de a vendégeket sem lehetett lerázni 18-18-nál együtt voltak a felek. A végjáték a harciak­nak sikerült jobban, nagyobb összpontosítással és némi sze­rencsével megnyerték a szettet. A folytatásban a Kazincbarcika hamar magához ragadta a kez­deményezést, és nem engedte érvényesülni a Tisza-partia- kat, magabiztosan húzta be az újabb játszmagyőzelmet. A ne­gyedik szettben a vendéglátók semmit nem bíztak a véletlen­re, a szolnokiak lelkesedése ke­vésnek bizonyult a szépítéshez. Vegyész-Kazincbarcika- Szolnoki Főiskola RK-SI 3:1 (-23, 28,18,15) Kazincbarcika: Toronyai, Du­dás T., Bokor, Gulyás, Csányi, An­tal. Csere: Szántai (liberó), Szabó M., Szabó T., Tóth M., Surányi, Balázs. Edző: Dudás András. Szolnok: Bállá, Tóth G., Bodo- nyi Á., Germuska, Varga, Ko­vács S. Csere: Bene (liberó), Hor­váth K. Edző: Gulyás Ferenc. Dudás András: - Ha egy csa­pat előre elkönyveli a győzelmet, akkor azt nehéz lesz megvalósí­tani. Ezt történt most velünk. Gulyás Ferenc: - Az első játsz­mában még jól játszottunk, a másodikban sem fáradtunk el fejben, a harmadik és a ne­gyedik szakaszban viszont már nem volt esélyünk. Azonban ha a velünk azonos képességű csa­patokkal is így játszunk, akkor meglesz az esélyünk a jó folyta­tásra. ■