Új Néplap, 2014. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

2014-05-05 / 103. szám

2014. MÁJUS 5., HÉTFŐ Hetedik a magyar pilóta a Hungaroringen. Nem sikerült jól Kiss Pál Tamás második futama az Auto GP hungaroringi fordulóján, a magyar versenyzó ugyanis hiába jött fel a rajt után a negyedik helyre, a boxkiállások után hatracsuszott. és csak hetedikként zárt. AUTÓSPORT Győzelemmel zarta a szezont a jászberényi legénység Az Atomvárosban is nyert az Olaj kosárlabda Piros-fekete csapatok csatáznak a szerdán rajtoló negyedöntőben KOSÁRLABDA Az alsóházban is a záró fordulót rendezték, melyben Zalaegerszegre láto­gatott a jászberényi csapat. Zalakerámia-ZTE KK- Fortress-Jászberény 78-87 (26-16,13-20,17-18, 22-33) Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Kapitány, Farkas G., Praksch ZTE: BOSTON 16/3, GÁSPÁR 12/6, Plumb 6, SAFFORD 17/9, Lekli 12. Csere: Velkey 9, Rá­mán 4, Kovács Á. 2, Kertész. Edző: Raúl Jiménez JÁSZBERÉNY: Szavics 9, So- ós 6, MARKOVICS 15, DRA- MICSANIN 17/6, SUNDOV 15/6. Csere: Horti 8, Mladeno- vics 2, Djukics 8/3, Szögi 7/3, Varga I. Edző: Halmai Gábor Tulajdonképpen ki-ki mécs­esét játszottak a felek, hiszen amelyik győz, az biztosan elkerülni az osztályozót. A meccs első részében úgy tűnt, hogy a hazaiak maga­biztosan behúzzák a meccset, hiszen tíz pont is volt az elő­nyük, a folytatásban azon­ban szerencsére összeszedte magát a jászberényi csapat, légiósai vezérletével nemcsak utolérte a házigazdákat, ha­nem a hajrában le is hagyta őket és 87-78-as győzelmet aratott. Ezzel a herényi csapat a 10. helyen fejezte a bajnoki küzdelmeket. Az ZTE pedig a Nyíregyházával vívja majd az osztályozót a bennmaradásért. Raúl Jiménez: - A legrosz- szabb szituációban vagyunk. Most kiderül, tudunk-e csa­patként viselkedni, milyen játékosok és edzők vagyunk. Halmai Gábor - Az elején a Zalaegerszeg agresszív vé­dekezéssel elnyomott ben­nünket, a végjátékban volt egy-két, a mérkőzést eldöntő szerzett labdánk. További eredmények: Pécs- Körmend 74-57, Falco KC- Szedeák 100-97. ■ A totó 18/2. heti eredményei 1. Hamburg-Bayern München 1-4 2 2. Dortmund-Hoffenheim 3-2 1 3. Nürnberg-Hannover 0-2 2 4. Mönchengladbach-Mainz 3-1 1 5. E. Frankfurt-Leverkusen 0-2 2 6. Freiburg—Schalke 0-2 2 7. VfB Stuttgart-Wolfsburg 1-2 2 8. Bremen-Hertha 2-0 1 9. Everton-Manchester City 2-3 2 10. Fiorentina—Napoli 1-3 2 11. Catania-AS Roma 4-1 1 12. Levante-Atl. Madrid 2-0 1 13. Sevilla-Villareal lapzárta után Plusz egy mérkőzés 14. AC Milan—Internazionale lapzárta után HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel.: 56/419011. Nyitva mindennap 8-21-ig Szolnok, Szapáry utca 23. Tel.: 56/510-271. Nyitva hétköznap: 9-17-ig www.cornergroup.hu . Nemzetközi, azonnali § készpénzátutalás a világ bármely pontjára euróbán! Közületeket is kiszolgálunk! Befektetési aranyértékesítés. A felek első középszakasz- beli meccsét az Olaj 77-55-re nyerte, ezért az atomváro­siak nagyon készültek a visszavágóra, és azt a tervet sem vetették el, hogy akár 23 ponttal megverik vetély- társukat és ezáltal a közép­szakasz első helyén végez­nek. Ebből azonban nem lett semmi, mert az első negyed után az Olaj nagyobb sebes­ségre kapcsolt, és innentől már végig vezetve 9 ponttal legyőzte paksi vendéglátóját. Varga Csaba' Atomerőmű-Olaj KK 67-76 (18-14,10-19, 20-24,19-19) Paks, 1500 néző. Vezette: Cziffra, Pállá, Frányó. ASE: Vaughn 8/3, MEDVE 13/9, Körtélyesi 2, Szabó Zs. 3/3, JONES 23 Csere: Eilings- feld 9, Robinson 4, Kovács Á. 5, Baki. Edző. Dzunics Braniszlav. OLAJ KK: Pilcsevics, Trotter 5, HOLIDAY 14/6, MILOSE­VICS 12, KELLER 13 Csere: LÓ­RÁNT 14/6, Vojvoda 9, Rakics 5/3, Báder 4, Simon B. Vezető­Lóránt Péter (labdával) ezúttal is az egyik húzóembere volt a Pakson nyertes szolnoki csapatnak edző: Drágán Alekszics. Edző: Andrius Jurkunas. Az első percekben kevés ko­sár esett, de inkább a hazaiak domináltak, akik amerikai ven­dégjátékosaik révén termelték a pontjaikat. Az Olaj Vojvoda Dá­vid pontjaival kapaszkodott, és ott loholt szorosan vendéglátója nyomában. A második negyed­ben is tartotta előnyét az ASE, ám előbb Milosevics, majd Holi­day találatai után egyenlítettek a vendégek. Sőt, a nagyszünet előtt Trotter jó megmozdulásai­val már vendégelőnnyel térhet­tek pihenőre a csapatok, 28-33. A fordulást követően Báder és Vojvoda találataival már kilenc pontra nőtt a vendégek előnye, majd Lóránt Péter is fontos pon­tokat szerzett, így már két szám­jegyű, tíz pont volt a differencia a felek között. A hazaiak nem hagyták magukat, Kovács és Szabó pontjaival igyekeztek fel­zárkózni, de Lóránt triplájával kilenc pontos vendégelőnyt re­gisztráltak a záró negyed előtt. Az utolsó felvonást Holiday duplájával és Rakics triplájával nyitotta az Olaj, Dzunics edző kikérte idejét, Jones pontjaival pedig öt pont távolságra zárkóz­tak fel. Ismét Holiday lendített egyet csapatán, de a hazaiak továbbra sem adták fel, és két perccel a vége előtt három pont távolságra jöttek fel. A végjá­tékban azonban a piros-feketék Hoüday és Milosevics révén be­biztosították győzelmüket, ami egyben középszakasz-elsőséget is jelentett számukra. Dzunics Braniszlav: - Jobb volt a Szolnok, de úgy érzem, a mostani teljesítményéért az én csapatom is megérdemli a dicséretet. Drágán Alekszics: - Örülök neki, hogy ilyen sok szurkoló kísért el és támogatott bennün­ket. A lehető legjobb pozícióból kezdhetjük a rájátszást, szá­munkra csak az volt a fontos, hogy ezt kivívjuk. További eredmények: Álba Fehérvár-Kaposvár 98-87, Sop- ron-Kecskemét 74-57 A szerdán kezdődő negyeddön­tők párosítása: Szolnoki Olaj- Körmend, Atomerőmű-Pécs, Sopron-Alba Fehérvár, Kapos- vár-Kecskemét. HIRDETÉS Tavaszi fáradtság... Ugyan, kinek van arra ideje? Most, hogy a természet ismét feléledt, a kertbarátoknak sem lehet többé lustálkodni. Érdemes mielőbb eltün­tetni a tél nyomait a ház környezetéből. A szorgos munkában fáradhatatlan segít­séget jelent a STIHL valamennyi kerti gépe! A STIHL motorfűrészeket, sövény­nyírókat és fűkaszákat megbízhatóságuk és döbbenetes erejük mellett könnyű kezelhetőségük teszi nélkülözhetetlenné a kerti munkák során! Legyen öröm a munka idén is! Akciós termékeinket keressék szakkereskedéseinkben! Az akció időtartama: 2014. április 1. - május 31. *Az akció részleteiről érdeklődjön szakkereskedéseinkben vagy keresse honlapunkon! Jász St Kft. SUHL és VIKING Szakkereskedés 5000 Szolnok, József A. út 50. Hábencius Ferencné e.v. STIHL és VIKING Szakkereskedés 5100 Jászberény, Nyíl u. 8/a. Megbízható társ a kertben! A STIHL gépeivel j öröm a munka ^ J 1+1 év' Tisza Consult Bt. STIHL Szaküzlet 5430 Tiszaföldvár, Kossuth L. út 146. Tel.: 30/947-3975 ZST Motor Kft. STIHL Szaküzlet 5300 Karcag, Madarasi út 20. Tel.: 59/300-388 Szabó István e.v. Szabó Műszaki Kereskedés 5310 Kisújszállás, Vásár u. 1. Tel.: 59/322-338 Tízezer szurkoló előtt védte meg címét a Győr KÉZILABDA. A Bajnokok Ligája szombati elődöntőjében a Győ­ri Audi ETO KC női csapata 29­26- ra verte a dán Midtjylland együttesét. Majd másnap a dön­tőben megvédte címét, ugyanis 27- 21-re legyőzte a 2012-es baj­nok montenegrói Buducsnoszt Podgoricát a budapesti Papp László Sportarénában. A soro­zat legeredményesebb játékosa Görbicz Anita lett 87 góllal - ír­ta az MTI. A Győr remekül játszott a döntő első félidejében, minden téren - támadásban, védeke­zésben, kapusteljesítményben - jobb volt ellenfelénél, már 12-6-ra is vezetett, a szünet­ben pedig 15-10 volt az állás. A folytatásban hatékonyabban játszottak a vendégek, de az ETO újabb diadala nem volt kérdéses. A női BL történetében ez a negyedik címvédés, ezt megelő­zően az osztrák Hypo NÖ (1995- ben), valamint a dán Slagelse (2005-ben) és Viborg (2010-ben) volt képes hasonló bravúrra. A mostani fináléban már pályára léphetett Milena Kne- zevic, aki március 9-én, a kö­zépdöntőben szándékosan lefe­jelte Görbicz Anitát, és tettéért csupán két mérkőzésre szóló eltiltást kapott. A podgoricai játékos óriási füttyöt kapott a bemutatáskor és szinte minden labdaérintésekor. A csarnokban csaknem 300- an drukkoltak a Buducsnoszt si­keréért, 9700-an viszont a győ­riekért szorítottak. Nem hiába. A győriek „Győztes 2014”, illetve „Winner 2014” feliratú zöld pólóban vették át az arany­érmeket a Papp László aréna küzdőterén felállított dobogón. A díjakat Jean Brihault, az európai szövetség (EHF) elnö­ke és Michael Wiederer főtitkár adta át. Görbicz Anita a gól­királynak járó labdát, Katrine Lunde kapus pedig a négyes döntő legjobbjának járó serle­get is megkapta. Az ünnepség után a győ­riek edzője, Ambros Martin elmondta: tudták, hogy nehéz lesz a Final Four, de a játékosok megbirkóztak a feladattal.- Amikor a játék dominált és nem a verekedés, akkor érezni lehetett, hogy csak mi győzhe­tünk. A szezonban van még egy fontos feladatunk, a magyar baj­noki cím megvédése. Most jöhet egy kis ünneplés, aztán arra keU figyelnünk- nyilatkozott. Görbicz is úgy érezte, hogy jobb volt a Győr, de egy pillanat­ra sem lehetett kiengedniük:- Abból már az elődöntőben baj volt. Nagyon jók voltunk az egész BL-ben, egyszer sem kap­tunk ki, ez is bizonyítja, hogy méltó helyre került a trófea, és megérdemelten védtük meg a címünket. Katrine Lunde elmondta, az volt a terv, hogy a Buducsnoszt beállósa ne sok labdát kapjon, és inkább az átlövéseket eről­tesse az ellenfél.- Ez szinte végig sikerült, így aztán nagyon köszönöm a társaknak, hogy segítették a feladatomat. Negyedszer nyer­tem BL-t, de ezt nem lehet meg­unni! - örvendezett a kiváló norvég kapus. ■ x