Új Néplap, 2014. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

2014-05-13 / 110. szám

Marasztalják a hálóőrt. A görög bajnoki címvédő Olympiakosz Pireusz klubvezetői szeretnék már most meghosszabbítani a magyar kapus, Megyeri Balázs jövő nyáron lejáró szerződését. Az nso.hu információi szerint a napokban megkezdődnek a felek közötti tárgyalások. LABDARÚGÁS 12 2014. MÁJUS 13., KEDD Minden kezdődik elölről vízilabda A szolnoki gárda nagyszerű játékkal visszajött a fináléba Milan Alekszics (jobbra) két góllal és jó védekezéssel járult hozzá a szolnoki csapat sikeréhez Ma este elődöntőbe juthat az Olaj legénysége kosárlabda Két csapat már ma este elődöntősnek mond­hatja magát, ha győz. Az egyik a szombaton Kecskeméten is nyerő Kaposvár, a másik pedig a Szolnoki Olaj KK. Mindkét gárda hazai pályán adhatja meg a kegyelemdöfést ellenfe­lének, a Kecskemétnek, illetve a Körmendnek. A Szolnok a play-off első meccsén nagyon simán győzte le az MTE-t, ám a vasi városban- ahogy arra szá­mítani lehetett- jóval nehezebb dolga volt. A házai piros-feke­ték minden mindegy alapon vágtak bele a meccsbe, úgy áll­tak hozzá, ahogy azt szurkolóik elvárják tőlük. Ám, az össze­szedettebben, kevesebb hibával kosarazó Olaj 72-70-re nyert. A csapat háza táján egyöntetű vélemény, hogy a 18 órakor kezdődő mérkőzéssel le kell zárni a párharcot. A mieink kö­zül Rakics és Milosevics bajló­dik kisebb sérüléssel, de szük­ség esetén be tudnak szállni. A mai meccs több érdekesség­gel is szolgálhat. A centerjáték kedvelői azt figyelhetik, mire megy a Báder-Lóránt-Keller tengellyel a Rakocsevics-Török duó. A dobójáték iránt fogékony nézők pedig Vojvoda Dávidtól, a túloldalon pedig El-Amintól várhatnak sok pontot. A Sop­ron visszaveheti a vezetést, ha másodszor is legyőzi hazai pá­lyán a Fehérvárt. A Paks-Pécs negyeddöntőben tegnap este Pécsett játszották a második meccset, amit a Paks nyert 80-56 arányban, a három győ­zelemig tartó párharc állása: 2:0. ■ G. I. HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. *, Tel.: 56/419-011. Nyitva: mindennap 8-21-lg $ Szolnok, Szapáry utca 23. Tel.: 56/510-271. Nyitva: hétköznap 9-17-lg * Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hogy a között árfolyamok tájékoztató jellegűek és a nap folyamán többször változhatnak! Pénznem (1 egységre) Vétel Eladás EUR 301,00 305,49 USD 218,50 223,89 CHF 246,00 252,49 Érvényben: 2014. május 13. Befektetési aranyértékesítés. egs Közéleteket is kiszolgálunk! ,, 's‘>, , \ Money Gmm www.comergroup.hii j A bajnoki döntő második meccsén a szolnoki csapat magabiztos győzelmet ara­tott Egerben, és ezzel döntet­lenre módosította az állást. Gutái I., Varga Cs., ZF-Eger-Sz. Dózsa-Közgép 5-11 (2-5, 2-2,1-2,0-2) Eger, 2000 néző. Vezette: Pe­tik A., Molnár P. EGER: Bisztritsányi - Bátori, GÓR-NAGY, Bundschuh 1, Há- rai, Biros, Graham. Csere: Sa­lamon, Bedő, Zalánki 1, Kovács G. 1, VARGA Zs. 2, Lőrincz. Ve­zetőedző: Dabrowski Norbert. SZOLNOK: DECKER A. - S. MITROVICS 3, TÖRÖK 1, Jansik D., KIS G. 1, HOSNYÁNSZKY 2, Gocsics. Csere: ALEKSZICS 2, PÁSZTOR 2, Vörös, Hangay Z., Tóth R, Nagy R. Szakmai igaz­gató: Kovács István. Edző: Cseh Sándor. Emberelőnyből: 11/2, illetve 11/4 Finoman fogalmazva sem várta kedvező előjelekkel a Dó­zsa a döntő második meccsét. A pénteki vereség miatt oda lett a pályaelőny, és a címvédő uszodája nem az a hely, ahol a vendégeknek általában esélyük szokott lenni. Hogy tovább fod­rozódjanak a szolnoki negatív hullámok: Vámos Márton lázát nem sikerült lenyomni, a világ­bajnok balkezes ezt a meccset is kihagyta. Pásztor Mátyás is betegen vállalta a játékot. Kis Gábor pedig sérülten, ugyanis pénteken belekaptak a szemé­be. Más ember ilyenkor kór­házban van, „Kicsi” a medencét választotta. . Az első negyedben zenélt a szolnoki csapat. Az első mécs­esén önmagához mérten vissza­fogottan teljesítő Hosnyánszky remekül védekezett, de a véd­jegyévé vált csavargóit is bemu­tatta. Az ilyesmitől nem épül az ellenfél önbizalma. 5:2-re vezet­tünk nyolc perc után, de egyálta­lán nem volt szabad arra gondol­ni, hogy zsebben már a meccs. Már csak azért sem, mert a má­sodik negyed elején 5:4-re feljött az Eger. De ennél közelebb már nem ért, hiszen 7:4 volt az állás a nagyszünetben. Decker Attila 60 százalékos hatékonysággal védett a kétszer nyolc perc alatt. A szolnoki klubnál nagy hang­súlyt fektetnek az utánpótlás­nevelésre is. Egyre több tehet­séges fiatal cseperedik fel a Ví­zilabda Arénában, akikre fel­figyeltek a korosztályos váloga­tottaknál dolgozó szakemberek is. A szolnoki fiatalok közül Lukács Ábel, Turcsányi Ákos (edző: Soltész Zoltán), Lukács Dorián, Simon Henrik, vala­mint Teleki András (edző: Mohi Zoltán) kaptak meghívót a kor- osztályos válogatottak szűkített kereteibe. Sőt, újdonságképpen Ez nagyjából világklasszis mu­tató. A második félidőben azon­ban még javítani is tudott ezen a káprázatos számon. A harmadik negyedben gyors egymásutánban kapott cserés létrehozták a 23 éven aluli játé­kosok számára az OB 1/B-s vá­logatottat, melynek Faragó Ta­más lett az edzője. Ebbe a 23 éven aluli csapatba Kalmár Mi­lánt és Nagy Richárdot (edző: id. Cseh Sándor) válogatták be. Egyébiránt az U23-as váloga­tott bő kerete edzőmeccset ját­szik május 15-én, csütörtökön, 17 órakor a Vízilabda Aréná­ban, megelőzve a 19.15 órakor kezdődő Szolnoki Dózsa-Köz- gép-ZF-Eger bajnoki döntő har­madik meccsét kiállítást Gocsics és Vörös Vik­tor is, a kettős emberelőnyt be is lőtték az egriek. Aztán - né­mi kompenzálásképpen - mi is kettős előnybe kerültünk, természetesen ebből is gól lett. Jansik Dávid kipontozódott, az­az a hazaiak jóval jobban álltak bevethető játékosokat tekint­ve. De ez sem segített rajtuk. A második félidőben ugyanis esé­lye sem volt a címvédőnek. Az utolsó két negyedben egyetlen gólt engedélyezett nekik a szol­noki védelem, amely parádésan összeállt. Mivel az idő is szorí­totta a hazaiakat, kisebbfajta lövészbajnokságot rendeztek a szolnoki kapu előtt. Ám próbál­kozásaik elhaltak a blokkerdőn. Vagy Decker fogott mindent, mint a zöld festék. 11:5 lett a vége, vagyis kiütés. A folytatás csütörtökön 19.15 órakor a Vízi­labda Arénában. HÍRSÁV Barca-Atlético-derbi a bajnoki címért A spanyol labdarúgó-baj­nokság 37. fordulójában a BL-döntős Real Madrid 2-0-s vereséget szenvedett a Cel- ta Vigo otthonában. Ezzel a vereséggel elszálltak a 84 ponttal harmadik Real bajno­ki reményei. A másik BL-dön­tős, az Atlético Madrid hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Málagával. Mivel a Barcelonának csak döntetlen­re futotta Elchében, így nyílt maradt a bajnoki cím sorsa. A szombati zárókörben, a ka­talán fővárosban rendezik a Barcelona (86 pont)-Atlético Madrid (89) derbit, ami el­dönti az aranyérem sorsát. ■ Szlovákiában folytatják röplabdázóink a magyar férfiröplabda-válo- gatott 3:2-re kikapott a norvég csapattól a Kecskeméten ren­dezett Európa-bajnoki selejte­zőtorna zárófordulójában, ám így is továbbjutott. A kvabfi- kációs sorozat folytatásában Demeter György együttese a görögökkel, az észtekkel, valamint a szlovákokkal talál­kozik majd a május 23-25-ei második fordulóban, amit Szlovákiában rendeznek meg. Egy héttel később pedig Gö­rögországban lépnek pályára az érdekeltek. ■ Megnyugodhatnak az atomvárosban a Paks 1-0-ra legyőzte ide­genben a Haladást a labda­rúgó NB 1.28 fordulójának vasárnap esti zárómérkőzé­sén. A paksi együttesnek ez volt sorozatban a harmadik sikere, s ezzel egyúttal be­biztosította bennmaradását az élvonalban. Vereségükkel a szombathelyiek elveszítet­ték esélyüket a harmadik hely megszerzésére, miután két fordulóval a vége előtt hat pontra nőtt a hátrányuk a Videotonnal és a Ferenc­várossal szemben, és a győ­zelmek számát tekintve már nem érhetik utol az előttük lévőket. ■ Szolnoki fiatalok a válogatottban Remek hangulatú odavágón, idegenben diadalmaskodott a JRK röplabda Már csak egyetlen győzelemre van az első osztályba jutástól a Jászberényi RK női együttese Kis túlzással még a plafonon is jászberényi drukkerek lógtak a budaörsi Illyés Gyula Gimná­zium tornacsarnokában, az NB Il-es női röplabda-ajnokság finá­léja, a feljutásról döntő osztályo­zó odavágóján. Külön buszokkal érkeztek a jász főváros szurkolói a Nyugati és Keleti csoport baj­nokcsapatainak összecsapásá­ra, hogy hangos buzdításukkal győzelemhez segítsék a kedven­ceket. Volt itt minden, síppal, dobbal, nádihegedűvel „csinál­ták” a hangulatot a B-közép tag­jai, s tették mindezt rendkívül sportszerű keretek között. És hogy milyen rangja van a női osztályozónak? Az első ember, akibe belebotlottunk a csarnok bejárata felé közeled­ve, az a sportág nagy öregje, az egykori sokszoros válogatott, majd edző, szövetségi kapitány, Nyári Sándor volt.- Számomra természetes, hogy egy ilyen röplabdás ese­ményen itt a helyem, ráadásul a tévések még fel is kértek a találkozó szakkommentátorá­nak - tudtuk meg a Szolnokról elszármazott szakembertől. De nem ő volt az egyetlen szak- tekintély a csarnokban. A szövet­ség illetékesei nem másra bízták az odavágó levezetését, mint a 2012-es obmpiai döntőn dirigáló, a világ legjobb játékvezetőjének tartott Hóbor Bélára. A találko­zót a helyszínen tekintette meg az NB I-es szolnoki férficsapat vezetőedzője, Gulyás Ferenc is, aki ezúttal édesapa szerepben iz­gulta végig a meccset.- Kíváncsi vagyok a lányom teljesítményére - indokolta né­mileg váratlan felbukkanását a szakember. A bemelegítést látva aztán gyorsan kiderült, a JRK vezető­edzője, Deme Gábor sérülés mi­att kénytelen lemondani csapa­ta egyik legrutinosabb tagjáról, a center Karakas Margitról, aki ugyan szerelést öltött, de csak amolyan vésztartalékként ült a kispadon. A találkozó aztán rendkívül változatos, kiélezett, ötszettes csatát, amolyan iga­zi női meccset hozott, melyen a jászberényiek rutinjuknak, no meg a döntő pillanatokban remeklő egykori válogatott Molnár-Németh Zsuzsannának köszönhetik a győzelmet. Budaörs-Jászberényi RK 2:3 (-25,17, -19,19, -6) Budaörs, 200 néző, vezette: Hóbor, Szabó JRK: Szigediné, Molnár-Né­meth, Pintér, Gulyás, Cseh, Gregor. Edző: Deme Gábor.- Jobb teljesítményt nyújtott a Budaörs, mi gyengén játszot­tunk, de a JRK a jobb csapat. Már csak egy győzelemre va­gyunk a feljutástól, s azt pén­teken (19 óra) meg is akarjuk szerezni - nyilatkozta a meccs után Deme Gábor. ■ G. J. Molnár-Németh Zsuzsanna (jobbra) ütéseivel szemben nem volt ellenszer