Új Néplap, 2013. november (24. évfolyam, 255-279. szám)

2013-11-18 / 268. szám

Klubot vált a hokikapus. Új klub után nézhet Hetényi Zoltán, akitől megvált a finn Tappara Tampere, amely a magyar válogatott kapus helyére Andy Chiodót szerződtette. Hetényi hetek óta nem kapott lehetőséget a bizonyításra, jövőjéről egyelőre nem lehet tudni részleteket. 16 2013. NOVEMBER 18., HÉTFŐ Rajt-cél szegedi győzelem vízilabda Állva maradt a szolnoki csapat a vasárnapi kupadöntőben A szolnokiak pocsék kezdés után csak futottak az eredmény után, sajnos simán kikaptak Hibátlan a győri női együttes, kiesett a Fradi a BL-ből kézilabda Százszázalékos mérleggel zárta a címvédő Győri Audi ETO KC a női csapata a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeit, miután az utolsó fordulóban tartaléko­sán 28-26-ra legyőzte a ven­dég nagybányai (Baia Maré) együttesét. A Győr - amely ezúttal több alapjátékosát is pihentette - biztos csoportel­sőként jutott a középdöntőbe, amelynek sorsolását kedden rendezik Bécsben. A másik magyar érdekelt, az FTC-Rail Cargo Hungária csapata nem tudott pontot szerezni a mon­tenegrói Buducsnoszt Podgori­ca otthonában. A zöld-fehérek 29-21 kikaptak, így kiestek a BL-ből, a KEK nyolcaddöntőjé- ben folytathatják. ■ TOTÓ A totó 46/2. heti eredményed 1. Izland—Horvátország______0-0 x 2. Görögország-Románia 3-1 1 3. Portugália—Svédország 1-0 1 4. Ukraina-Franciaország 2-0 1 5. Tórökország-Észak-írország 1-0 1 6. Dánia-Norvégia__________2-1 1 7. Lenjgyelország—Szlovákia 0-2 2 8. Írország—Lettország_______3-0 i 9. Olaszország-Németország 1-1 x 10. Ahglla—Chile____________0-2 2 11. Skécia-USA____________0-0 « 12. Ecuador-Argentína_______0-0 x 13. Hollandia—Japán________2-2 x _________Plusz egy mérkőzés_______ 14. Wales-Finnország_______1-1 x A Totón 13+1 és 13 találatos szelvény nem volt. A 12-esek 347 ezer 100, a 11-esek 24 ezer 795, a 10-esek 4705 forintot érnek. A Góltotón 6 és 5 találatos nem volt. A 4-esek 42 ezer 410 forintot fizetnek. HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel.: 56/419011. Nyitva mindennap 8-21-ig Szolnok, Szapáry utca 23. Tel.: 56/510-271. Nyitva hétköznap: 9-17-ig www.cornergroup.hu b Nemzetközi, azonnali § készpénzátutalás a világ bármely pontyára euróbán! Közületeket is kiszolgálunk! Befektetési aranyértékesítés. Nem sikerült a szolnoki együttesnek elhódítania a Magyar Kupát, mert ellenfe­le, a Szeged jobb napot fogott ki nála, így a szombaton hi­vatalosan is átadott tiszalige- ti Vízilabda Arénában védte meg címét Vincze Balázs csapata. Varga Csaba Szombaton délután előbb a Sze­ged 15-4-re verte a Kaposvárt, majd a Szolnok is magabizto­san 11-8-ra győzte le a Vasas együttesét az elődöntőben. A vasárnapi program a Dunaúj- város-Eger női döntővel kezdő­dött. Jó hírverése volt a női pó­lónak mérkőzés, amit végül is a dunaújvárosiak 10-9-re nyer­tek meg, így hatodik alkalom­mal kortyolhattak a kupából. A sokak által álomdöntőnek tartott Szeged-Szolnok meccs­re, az előbbiek voltak a pálya- választók, megtelt a szombaton hivatalosan is átadott tiszalige- ti Vízilabda Aréna. A-Híd Szeged- Szolnoki Dózsa-Közgép 9-5 (5-1, 2-1,1-1,1-2) Szolnok, Vízilabda Aréna, 1000 néző. Vezette: Székely B., Marosvári. SZEGED: NAGY V. - KISS Cs. 3, Juhász 1, Tóth M., SZÍVÓS 3, Sémán, DECKER Á. Csere: Ku- nac 1, dr. Molnár T. 1, Sánta, Hegedűs, Jansik Sz., Vincze M. Vezetőedző: Vincze Balázs. SZOLNOK: Decker A. - Vá­mos 2, Gocics, Jansik D., Kis G., Hosnyánszky 1, Mitrovics 1. Csere: Lévai (kapus), Török 1, Alekszics, Pásztor. Szakmai igazgató Kovács István. Edző: Cseh Sándor. Emberelőnyből: 10/2, ill 16/2 Ötméteresből: 1/0, ill 1/1 Világ- és olimpiai bajnokok mindkét oldalon, tehát adva volt egy jó és egy fantasztikus mérkőzés. Az elején nagyon bekezdett a szegedi együttes, a Szolnoki Dózsa pedig képte­len volt felvenni a mérkőzés ritmusát. Mire a hazai csapat és szurkolótábora a táblára né­zett, már 4-0 volt az állás, Kiss Csaba, Juhász Zsolt és Szívós Márton duplájával. Míg az első negyedben Kis Gábor egy öt­méterest harcolt ki, amit Stefan Mitrovics értékesített, de a kis- szünet előtt erre is volt válasza a kupavédőnek, ismét a jobb szélső Kiss Csaba lőtt Decker Attila hálójába. A második ne­gyed hazai kapuscserével kez­vincze Balázs: - Úgy gondolom, hogy ezt a szolnoki csapatot ilyen játékkal megverni egy fantaszti­kus teljesítménynek számít. Min­den a terveink szerint alakult. Örü­lök, hogy Szolnokon sikerült meg­védenünk a Magyar Kupát, és ezért is nagyon boldogok vagyunk. kovács istván: - Megint bera­gadtunk az elején, és ilyen szin­dődött, Decker Attila helyére Lévai Mártont állította be Ko­vács István szakmai igazgató. Tovább tartott a szegedi fölény, Kis Gábor és Pásztor Mátyás egymásra várt a szolnoki kapu előtt, mire Aljosa Kunac esz­mélt és szemfülesen ellopta elő­lük a labdát és könnyedén lőtt a Dózsa hálójába. Vámos ugyan szépített, de erre is jött a vá­lasz, újra Kiss Csaba talált be, 2-7. A folytatásban számolatla­tű csapat ellen nem lehet így meccset kezdeni. Mindenkinek meg volt a személyre szabott fel­adata, súlyos egyéni hibák vezet­tek ahhoz, hogy korán eldőlt a meccs. Az emberelőnyök kima­radtak, mikor már minden mind­egy volt, akkor kezdtünk el lövöl­dözni. Ezen a meccsen sokkal jobb volt a Szeged. nul hagyták ki a jobbnál jobb helyzeteket a hazaiak, igaz, ebben ludas volt Nagy Viktor kapus is. A barcelonai világ- bajnokság egyik hőse a Tisza- ligetben is lehúzta a rolót. A to­vábbiakban a szegediek okosan játszottak, nem kapkodtak, jól gazdálkodtak a támadóidővel, míg védekezésben sorra hiúsí­tották meg a hazai próbálkozá­sokat. A záró negyedben gólra gól volt a válasz, ezzel nem nőtt, de nem is csökkent a felek kö­zötti különbség. Az utolsó gólt, akárcsak az elmúlt fináléban, ezúttal is Török Béla lőtte, ez egy esztendővel ezelőtt kupa- győzelmet ért a szegedieknek, mivel azóta a játékos szolnoki színekben szerepel, ez most csak a szépítéshez volt elég. A Szeged rajt-cél győzelemmel magabiztosan nyerte a döntőt, ezzel sorozatban harmadik al­kalommal szerezte meg a Ma­gyar Kupát. Kikapott az Olaj legénysége a bosnyák bajnok otthonában KOSÁRLABDA Az Adria Liga nyolcadik fordulójában az elmúlt évadban alapszakasz­győztes Igokea otthonában lé­pett pályára az Olaj. Soraikból hiányzott a sérüléssel bajlódó Willie Warren és Báder Márton. Igokea-Szolnoki Olaj 72-58 (20-16,17-13,16-16,19-13) IGOKEA: Dozet 7/3, Jorovics 6, Nikolics 14, Gordies 8, Stem- berger 10/6. Csere: Bunics 2, Gipson 11/9, Bakics 5, Mirko- vics 9/6. Edző: Drágán Bajics SZOLNOK: Simon B., Vojvo- da 7, Oliver 15/3, Lóránt 14/3, Keller Á. 1. Csere: Ivosev 12, Rakics 7/3 Horváth Á. 2, Mar- kovics. Edző: Nedeljko Asceric Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-9. 8. p.: 18-13.15. p.: 31-16. 17. p.: 31-22.22. p.: 37-34.25. p.: 43-34. 29. p.: 50-45. 35. p.: 62-45. 38. p.: 64-51 A hazaiak már az elején magukhoz ragadták a kezde­ményezést, és volt olyan idő­szaka a mérkőzésnek, mikor a 15. percben 31-16-ra vezettek. A félidő hajrájában azonban felzárkóztak a vendégek, sőt a nagyszünet után már csak három pont volt a felek közötti különbség. Innentől azonban robbantott a bosnyák sztárcsa­pat, Nikolicsék egy 10-0-ás ro­hammal eltávolodtak vetélytár- suktól. A záró negyedben már nem volt vita, a vendéglátók magabiztos győzelmet arattak a tartalékos Olaj felett. Nedeljko Ascserics: - Bár nem játszottunk rosszul, de a három pontos helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni. Ha azok bemennek, máshogyan is alakulhatott volna a mérkőzés. Sajnos Báder és War­ren nélkül gyengébbek voltunk, legalább egyikükre szükség lett volna a rotációban. A bbl.hu információi szerint a mérkőzés után lemondott Drágán Bajics, a szakember a gyenge eredményekre hivat­kozva távozott. A bosnyákok 5 győzelemmel és 3 vereséggel a 4-6. helyen állnak holtverseny­ben az Adria Ligában, míg az Olajnak három győzelem és öt vereség a mérlege. ■ így látták a szakemberek a kupadöntő után Tovább őrzi hazai veretlenségét a jászberényi alakulat kosárlabda Nemcsak centikben és kilókban, hanem játékban is jobbak voltak ellenfelüknél a vendéglátók Magabiztosan győzött a Fortress Jászberény csapata, amely a Pécs elleni, hazai bajnoki meccs első félidejében éppen annyi pontot (41) szerzett, mint a szlovén Krka Novo Mesto ellen kedden elbukott EuroChallenge-találkozón a teljes negyven perc alatt. Az ismert légiós korlátozás miatt a szerb Milos Markovics szorult a lelátóra, a herényiek külföldi kosarasai közül. Az Olajjal bajnoki címet szerző, Veljko Budimir triplája után a negyedik perc elején még a pécsieknél volt az előny. A foly­tatás már egyértelműen a ven­déglátóké volt, akik Soós Gábor triplájával vették át a vezetést, s innen folyamatosan növelte előnyét a hazai gárda. A cse­rék közül, Dukics és Szögi is beköszöntek, a sérüléséből visz- szatért Mladenovics triplájával 22-13-al zárult az első negyed. A továbbiakban Raivio és Du­kics kosarai után már 13 pontra nőtt a különbség a felek között. Sőt a féidő végén már 41-25-re módosult az állás. A harma­dik negyed első felében a jól és magabiztosan Jászberény játszó magabiztosan őrizte előnyét. A záró negyed elején tovább szárnyalt a jászberényi legény- „ ség, amely 68-42-re is vezetett. § A várt kiütés azonban elma- |-j radt, a jelentős különbséget lát- J va, Földi mester a cseréket küld- 2 te a pályára - Kelemen Kristóf A honosítás előtt álló BraneSavic (labdával) jól irányította a herényieket személyében újoncot is avatott a csapat. A pécsiek pedig éltek a felkínált lehetőséggel jelentő­sen csökkentették hátrányukat, de a Jászberény magabiztos győ­zelmét nem fenyegette veszély. Fortress-Jászberény- Pécsi VSK 74-64 (22-13,19-13,19-12,14-26) Jászberény, 600 néző. V: Vígh, Bognár, Jurák JÁSZBERÉNY: SAVIC 7/3, RA­IVIO 15, Soós 9/3, Dramicsa- nin 5, LÁZÁR 6. Csere: Horti 6, Djukics 10, SZÖGI 10/3, Mlade­novics 6/6, Varga L, Kelemen K. Edző: Földi Sándor PÉCS: Kovacsevics 8/3, KO­VÁCS P. 11, Csabay 8/6, BUDI­MIR 11/3, Bödör 2. Csere: MOR­TELLARO 16, Nagy K. 2, Bíró 2, Halász 4. Edző: Csirke Ferenc Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-9. 8. p.: 17-12.14. p.: 30-17.18. p.: 36-23. 24. p.: 50- 35. 28. p.: 52-35. 34. p.: 68-44. 38. p.: 70-55 Földi Sándor: - Most jól tud­tunk rotálni, a hajráig jól is játszottunk, de a végét sajnos elkönnyelműsködtük. Csirke Ferenc: - Centikben és kilókban is megelőz minket a jászberényi csapat... További eredmények: Kapos- vár-Sopron 79-69, Atom- erőmű-Alba Fehérvár 90-71, Falco-Szeged 89-74, Körmend- ZTE 82-74, Nyíregyháza-Kecs- kemét 72-82. ■ V. CS.