Új Néplap, 2013. augusztus (24. évfolyam, 178-203. szám)

2013-08-26 / 198. szám

2013. AUGUSZTUS 26., HÉTFŐ SPORT 15 Egy pont Tatabányáról labdarúgás Nagy István harmadik szabadrúgásgólját szerezte idén Tatabányán hiába szorította kapuja elé ellenfelét a szolnoki gárda, meg kellett elégednie a döntetlennel NBI 1. DVSC-TEVA 4 1 0 17-3 13 2. VIDEOTON 4 0 0 13-2 12 3. PÁPA 3 1 1 5-2 10 4. PAKS 3 0 1 7-2 9 5. FTC 3 0 2 7-8 9 6.ÚJPEST 2 2 1 12-7 8 7.KTE 2 2 1 9-10 8 8. HALADÁS 1 3 1 5-6 6 9. DVTK 1 3 1 5-8 6 10. HONVÉD 1 1 2 5-5 4 11. MTK 1 1 3 5-6 4 12. PMFC 1 1 3 5-10 4 13. PUSKÁSA. 1 1 3 4-10 4 14. MEZŐKÖVESD 1 0 4 7-14 3 15. GYŐR 0 3 1 5-6 3 16. KAPOSVÁR 0 1 4 4-13 1 NB II 1. NYÍREGYHÁZA 2 0 0 7-0 6 2. SIÓFOK 2 0 0 4-0 6 3. SOPRON 1 1 0 2-1 4 4. BÉKÉSCSABA 1 1 0 4-0 3 5. GYIRMÓT 1 0 1 3-3 3 6. CEGLÉD 1 0 1 3-3 3 7. SZTK 1 0 1 1-1 3 8. DUNAÚJVÁROS 1 0 1 2-4 3 9. KISVÁRDA 0 2 0 4-4 2 10.ZTEFC 0 2 0 2-2 2 11. SZOLNOK 0 1 1 3-4 1 12. K0ZÁRMISLENY 0 1 1 2-3 1 13. BALMAZÚJVÁROS 0 1 1 3-6 1 14. FC AJKA 0 1 1 2-5 1 15. TATABÁNYA 0 1 1 1-5 1 16.VASAS 0 0 0 0-2 0 NB III 1. LÉTAVÉRTES 2 2 0 8-2 6 2. TISZAÚJVÁR0S 2 0 0 5-2 6 3. JÁSZAPÁTI 1 1 0 6-2 4 4. H.-BÖSZÖRMÉNY 1 1 0 6-3 4 5. FELSŐTÁRKÁNY 1 1 0 3-1 4 6. KBSC 1 1 0 3-2 4 7. EBE 1 0 1 2-2 0 8. DVSC-DEAC 1 0 1 2-2 3 9. PUTN0K 1 0 1 2-2 3 10. REAC 1 0 1 5-6 3 íi. Hatvan, 1 0. 'i 4-5 3 ' 12. CIGÁND' 1 0 1 3-4 3 13. EGRI FC 0 0 2 1-3 0 14. FTC II. 0 0 2 1-4 0 15. NYÍRBÁTOR 0 0 2 0-5 0 16.VERESEGYHÁZ 0 0 2 1-7 0 MEGYEI 1. OSZTÁLY 1. FEGYVERNEK 2 0 0 5-0 6 2. TISZAFÜRED 2 0 0 7-4 6 3. KISÚJSZÁLLÁS 2 0 0 3-0 6 4.T.-SZENTMIKLÓS 1 1 0 8-2 4 5. JÁN0SHIDA 1 1 0 4-2 4 6. KARCAG 1 1 0 4-2 4 7. MARTFŰ 1 0 1 5-3 3 8. JÁSZBERÉNY 1 0 1 5-4 3 9. TÚRKEVE 1 0 1 4-5 3 10. ROSENBERGER 0 2 0 2-2 2 10. ÚJSZÁSZ 0 1 1 5-7 1 12.CSÉPA 0 1 1 3-6 1 13. CIBAKHÁZA 0 11 2-6 1 14. RÁKÓCZIFALVA 0 0 2 3-6 0 15. MEZŐTÚR 0 0 2 1-4 0 16. SZAJ0L 0 0 2 1-9 0 Három pontért uta­zott a Szolnoki MÁV FC Tatabányára, ám a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, és csak egyet ho­zott haza. Géléi József Két olyan csapat találkozott szombaton délután Tatabá­nyán, mely egyaránt csalódást okozott szurkolóinak a bajnoki rajton. A házigazdák Békéscsa­bán szenvedtek súlyos veresé­get, míg a Tisza-partiak hazai környezetben „betliztek”, a baj­noki cím egyik várományosa, a Gyirmót lepte meg őket. Kis Károly vezetőedző egyet­len helyen változtatta meg múlt heti kezdőtizenegyét: Máté Já­nos a kispadon kezdte az ösz- szecsapást, helyette - de nem a posztján - Antal Gábor került a csapatba. A hazai szakveze­tő, P. Nagy László kényszerből (is) módosított alapcsapatán, a Viharsarokban kiállított Dom- bai András helyett a fiatal Far- kasdi Bertalan állt az egykori bányász kapuja előtt. Az egy­koron Szolnokon is megfordult Páles Tamás, valamint Szűcs László sérülés miatt maradt ki a vendéglátók keretéből. Tatabánya­Szolnoki MÁV FC 1-1 (1-1) Grosics-stadion, 400 néző, vezette: Veizer Roland (Hof­bauer, Horváth Z.) Tatabánya: Farkasdi - Almá- si, Szamosszegi, Bozsik, Rad- nai - Ferkó (Gyürki, 80.), Lu- dánszki, Bakos (Kis Sz., 58.), Móri - Kovács I., Weitner (Sza­bó B., 64.). Edző: P. Nagy László. Szolnok: Pokorni - Vári, An­tal, Grúz, Fritz - Sipeki, Mile - Bohner (Szepessy, 72.), Nagy L, Zvara (Kállai, 50.) - B. Tóth (Máté, 50.). Edző: Kis Károly. 7. perc: Szabadrúgáshoz jutott a MÁV FC a hazaiak kapujától 20 méterre, a jobbösszekötő he­lyén. A letett labdának Antal Gábor futott neki, ám nem csak a sorfal, hanem a kapu mellett is eltekerte a játékszert. 15. perc: Bohner kavarta meg a hazai védelem bal oldalát, az alapvonalról élesen a kapu elé tekerte a labdát, melyet Sza­mosszegi olyan szerencsétlenül akarta kifejelni - miközben a tizenhatoson belül nem volt egyetlen szolnoki támadó sem -, hogy csak Farkasdi kapus óriási bravúrján múlott a tata­bányai háló érintetlensége. 40. perc: Bakos futotta le Frit- zet a jobb oldalon, beadását Weitner a tizenegyespontról a kapufára belsőzte, a kipattanót pedig szolnoki védőket meg­előzve Ferkó Csaba három lé­pésről a hálóba pofozta, 1-0. 45. perc: Nagy István a jobb­összekötő helyéről, 25 méterről, szabadrúgásból lepókhálózta a A MÉRKŐZÉST KÖVETŐEN egyik szakvezető sem tűnt felhőtlenül boldognak, ami némiképp ért­hető is, hiszen mindkét együttes a három pont megszerzésének reményében lépett pályára, ám végül csupán egyet, egyet sze­reztek. p. nagy László: - Úgy gondo­lom, hogy az első félidőben egé­szen jól játszottunk, a második­beli teljesítményünket viszont nem értem. Amit az öltözőben korábban megbeszéltünk, abból bal felső sarkot, 1-1. Ez volt az idényben a MÁV FC harmadik gólja, valamennyit Nagy István szerezte szabadrúgásból! 48. perc: Óriási lehetőséget hagyott ki a Szolnok: Fritz bal oldali beadására Farkasdi nem lépett ki kapujából, Bohner a hosszún visszagurította Grúz elé, aki azonban az ötösről, aj­tó-ablak helyzetből az égbe lőt­te a labdát. 62. perc: Míg a hazaiak vi­tatkoztak a játékvezetővel egy semmi sem valósult meg, ezért alig vártam, hogy véget érjen a mérkőzés. Csak azért vagyok valamennyire elégedett az egy ponttal, mert az első játékrész­ben jók voltunk. kis károly: - Az első felvonás­ban nagyon gyengén teljesítet­tünk, csak a szünet után javult fel a játékunk. Ekkor már szinte mindvégig beszorítottuk vendég­látónkat a saját kapuja elé, en­nek ellénre is csak döntetlent értünk kel. bedobás jogáról, Fritz gyorsan játékba hozta Kállait, aki a ti­zenhatos bal oldali vonaláról középre emelt, Bohner azonban óriási helyzetben a léc fölé fejelt. 74. perc: Szepessy szerzett labdát a tatabányai tizenhatos sarkánál, két védő között Kál­lai elé gurított, aki azonban 15 méterről a léc fölé emelt. 75. perc: Rosszul tolódott a szolnoki védelem, a labda így átszállt Fritz feje fölött, Móré azonnal óriási helyzetbe ke­rült, egyedül törhetett Pokorni kapujára, de mellé durrantott. 85. perc: Máté jobb oldali be­adását Grúz az ötösről ordító helyzetben olyan gyengén fejel­te kapura, hogy Farkasdi leért a gólvonalra lefejelt labdára. 86. perc: Mátét tizenegyes-gya­nús körülmények között válasz­tották el a labdától, ám Veizer Ro­land játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra. A második félidőben szinte felbillent a pálya a szolnokiak fölényétől, ám a Tisza-parti já­tékosok képtelenek voltak a legnagyobb helyzetből is a ka­puba találni. A másodosztályban hét játékos is idő előtt mehetett zuhanyozni labdarúgás A labdarúgó NB II hét végi fordulója meglepően sok kiállítást hozott: a szom­bati hét összecsapáson hét játékos kapott piros lapot a já­tékvezetőtől, azaz mehetett idő előtt zuhanyozni. Csupán Bal­mazújvárosban és Tatabányán fejezték be teljes létszámban a csapatok az összecsapást, ellenben a Szigetszentmiklós például kettős emberhátrány­ban zárta a soproni találkozót. A fegyelmezetlenségek a leg­több helyen meg is bosszulták magukat, hiszen a Gyirmót, az SZTK, a Dunaújváros azt követően kapott gólt, gólokat, hogy létszámhátrányba került. Az élvonalbeli álmokat szö­vögető Nyíregyháza és Siófok tovább menetel, a nyitóforduló magabiztos győzelme után ismét remek teljesítmény­nyel rukkolt ki. A szabolcsiak 180 perc alatt immár hét gólt szereztek - ezúttal az újonc Dunaújvárost szórták meg -, míg a Balaton-partiak a nagy riválisnak számító Gyirmót otthonából vitték haza a há­rom pontot. Ezúttal sem tudott nyerni viszont a Zalaegerszeg, mely az idegenbeli döntetlen után most hazai környezetben is csak ikszre végzett. Bravú­ros győzelmet aratott a Cegléd együttese - a túrkevei Kormos László nyitott a gólok sorát - , a tavaszi ezüstérmes Kozármis- leny ellen mindhárom pontot begyűjtötte. Eredmények: Nyíregyháza- Dunaújváros 4-0 (1-0), gól­szerzők: Kákonyi, Gengeliczki, Szilágyi, Bajzát. Kiállítva: Far­kas V. (Dunaújváros, 37.). Gyirmót-Siófok 0-1 (0-0), gl.: Bogáti. Kiállítva: Magasföl­di (Gyirmót, 83.). Zalaegerszeg-Ajka 2-2 (1-1), gl.: Pavicsevics, Babati, ill. Mihalecz P., Skriba. Kiállítva: Preklet (Zalaegerszeg, 92.). Cegléd-Kozármisleny 3-2 (3-1), gl.: Kormos, Vég (öngól), Farkas I., ill. Nagy M., Varga B. Kiállítva: Zsdrál (Kozármis- leny, 36.), Koncz (Cegléd, 93.). Balmazújváros-Kisvárda 3-3 (1-1), gl.: Tóth D., Urbin, Forgács, ill. Lakatos, Hegedűs, Pálvölgyi. Sopron-Szigetszentmiklós 1-0 (0-0), gl.: Nyilasi. Kiállít­va: Kvekveskiri (Szigetszent­miklós, 54.), Barna (Sziget­szentmiklós, 61.). ■ Gelei J. így látták a szakvezetők a mérkőzést Az Újpest kiütötte a Mezőkövesdet labdarúgás A Debrecen biztosan nyerte a Ferencváros elleni rangadót Döntetlenül végződött a csoport rangadója Az élvonalbeli labdarúgó bajnok­ságban már az ötödik fordulót rendezték meg a hét végén.Az OTPBank Liga mérkőzései egy kivétellel valamennyi pályán szoros eredménnyel zárultak. A nyitótalálkozón a Haladás idegenben, Kecskeméten is jó volt egy pontra, ám a döntet­lennel nem tudta megelőzni házigazdáját a táblázaton. Az eddig menetelő Pápa az utolsó percben kapott öngóllal, hazai pályán szenvedett vereséget a mindezidáig nyeretlen Diós­győrtől. A Puskás Akadémia a heti nagy bevásárlás után - Lencse, Czvitkovics, Gallar­do - végre megszerezte első győzelmét, Tischler Patrik a 90. percben (!) bevette a sereg­hajót Kaposvár hálóját és ez há­rom pontot ért. A Pécs először a szezonban teljes létszámban fejezte be a meccset, s talán en­nek is köszönhető, hogy nyerni tudott az MTK ellen. A Mezőkö­vesd - az egykori újpesti ked­venc, Véber György dirigálása mellett - ugyan még vezetett is Újpesten, végül azonban a li­la-fehérek féltucat gólt szerezve kiütötték az újoncot. Eredmények: Kecskemét-Ha- ladás 1-1, Újpest-Mezőkövesd 6-1, Pápa-Diósgyőr 0-1, Puskás | Akadémia-Kaposvár 1-0, MTK- i Pécs 0-1, Debrecen-Ferencvá- j ros4-l. Paks-Honvéd és Győr- s Videoton lapzárta Után ■ G. J. Az egykori újpesti kedvenc, Véber György most ellenfélként tért vissza a második fordulót rendezték meg a hét végén a labdarúgó NB III Keleti csoportjában. A hajdúsági derbin két fölényes győzelemmel rajtoló együttes találkozott. Hajdúböszörmény- Jászapáti 2-2 (1-1) Hajdúböszörmény, 300 néző, vezette: Berényi Tamás. Hajdúböszörmény: Vasas - Andorka, NAGY ZS., Buka (Si- gér), Lovas, ARNÓCZKI, Éles, Szabó M., Ungi (Hortó), Bog- danovics, Milovac. Edző: Igor Bogdanovics. Jászapáti: BALOGH T. - Ben- kó, Kállai N. (Kelemen), Varga M., KARÁCSONY, SOMODI, Pallagi, Csőke, VÉN, KŐBÁ­NYAI, Kotula (Horváth M.). Edző: Herédi Attila. Gólszerzők: Milovac (13.), Si- gér (91.), ill. Kőbányai (2.), Ka­rácsony (54.) A vendég jászsági gárda már-már győztesnek tűnt, ám az utolsó pillanatban, a minden erőtartalékát mozgósító hazai együttes Sigár révén ledolgozta hátrányát és otthon tartott egy pontot. Igor Bogdanovics: - A helyze­tek alapján nyerhettünk is vol­na, de el kell ismernem, igazsá­gos a döntetlen. Herédi Attila: - Összességé­ben úgy gondolom, értékes egy pontot szereztünk a fordulatos, jó színvonalú összecsapáson. ■