Új Néplap, 2013. augusztus (24. évfolyam, 178-203. szám)

2013-08-02 / 179. szám

2013. AUGUSZTUS 2., PÉNTEK Bale klubot vált? Spanyol sajtóértesülések szerint szóban már megegyezett egymással a Real Madrid és a Tottenham Gareth Bale vételárával kapcsolatban. A hírek szerint a walesi szélső vételára minden eddigi rekordot felülíró 120 millió euró (36 milliárd forint) lesz. LABDARÚGÁS Szoros meccsen magyar vereség a fehéroroszok otthonában Férficsapatunk a döntőben vízilabda A szolnoki Vámos Márton triplával járult hozzá a sikerhez kosárlabda Fehérorosz- ország otthonában kezdte meg szereplését a 2015-ös Eb előselejtezőiben a magyar férfi kosárlabda válogatott. Jól indult a meccs a mieink számára. Kevesebb, mint 3 perc volt hátra, amikor Voj- voda vezérletével elhúztunk 11 ponttal (10-21). Úgy tűnt, sikerül megroppantani az el­lenfelet. Volt már 14 is közte, a negyed vége végül 14-26-os állással zárult. A folytatás­ban aztán elsősorban Lyutich pontjainak köszönhetően háromra faragta hátrányát a vendéglátó, 41-45-ös állással fordultak a csapatok. Eddig még csak ijesztgettek, a har­madik negyed elején viszont három perc után már ki is egyenlítettek a fehéroroszok. 47-47-nél jött az újabb vendég időkérés. Nagyjából öt perc volt hátra, amikor vissza­vette a vezetést a rivális, és innentől már mi futottunk az eredmény után. Volt, hogy már a tíz pontot is súrolta a különbség, de szerencsére az etap végét meghajtottuk, így 64-62-ről várhattuk az utolsó tíz percet. A záró negyedet 10-0-val indították a fehér­oroszok, nagy hajrát nyitottak Kellerék, de a hazaiak behúz­ták a meccset. Fehéroroszország- Magyarország 79-75 (14-26, 27-19, 23-17,15-13) Magyarok: Simon B. 16/6, Trotter 10, Vojvoda 17/9, Szabó Zs. 2, Tóth Á 6. Csere: Keller 13, Wittmann 3, Ferencz 3/3, Tóth N. 5/3. ■ HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. *, Tel.: 56/419-011. Nyitva mindennap 8-21-ig $ Szolnok, Szapáry utca 23. 3 Tel.: 56/510-271. Nyitva: hétköznap 9- 17-ig * Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hogy a közölt árfolyamok délelőtt 9 óráig élnek, és a nap folyamán változhatnak! Pénznem (1 egységre) Vétel Eladás EUR: USD: CHF: 296.00 302,95 222.00 228,60 239,00 246,10 Érvényben: 2013. augusztus 2. Befektetési aranyértékesités. Közületiket is kiszolgálunk! www.cornergroup.hu MoneyGram nemzetközi pénztranszfer Hölgyeink ma délután a har­madik helyért csatázhatnak, míg a férfiak a horvátok legyőzésével a fináléba ju­tottak. MTI, Varga Csaba Hölgycsapatunk a harmadik negyed közepén 12-9-re veze­tett a szerda éjszakába nyúló elődöntőben a házigazda spa­nyolok ellen, mégsem tudta megnyerni a meccset, így pén­teken az arany helyett a világ- bajnoki bronzért kénytelen játszani a másik ágon az auszt­rálokkal szemben alulmaradt oroszokkal. A 13-12-re elveszített mérkő­zés után a szövetségi kapitány a helyzethez képest önuralom­mal és önkritikusan beszélt a nagy lehetőség elúszásáról, amelyben a saját felelősségét is érintette, mondván, a negyedik negyedben nem tudott meg­oldást találni a visszazárkózó, előbb egyenlítő, majd a győz­test gólt is megszerző spanyo­lok ellen.- Végtelenül büszke vagyok a csapatomra, minden játéko­som kitette a szívét-lelkét a győzelemért, amely végül el­maradt, de semmiképpen nem fognám a bírókra a vereséget - bocsátotta előre a kapitány, jelezve, hogy túl egyszerű len­ne a játékvezetésre fogni a magyar szempontból szomorú végkimenetelt. Mondta ezt an­nak ellenére a szakember, hogy főleg az elején szinte megállás nélkül, összességében pedig másfél annyiszor szórták ki a magyar játékosokat, mint a ha­zaiakat. A külső szemlélőnek ugyanakkor azzal együtt is túl­zottnak tűnhetett a bírói szigor, hogy a szoros emberfogásos taktika magában hordozza a gyakori kiállítások kockázatát.- Tényleg sok emberhátrányt fújtak ellenünk, de azért, mert sokszor állíttattuk ki magun­kat. Ezzel együtt a végén is megvoltak a helyzeteink, csak éppen akkor azokat valamiért Bátori Bence (labdával), akárcsak társai kitett magáért a tegnap esti elődöntő-mérkőzésen már nem lőttük be. Azt nem tudom, hogy a nagy tét, vagy a rengeteg hátrányból, a hatal­mas plusz energiák mozgósítá­sából fakadó fáradtság miatt, vagy netán azért, mert a kipon­tozódásaink nyomán fel kellett forgatnom a csapatot. - elem­zett Merész.- A kapitány kitért az oro­szokkal vívandó mérkőzésre is, ami ma 16.30-kor kezdődik.- Remélem, azt a csapatot fo­gom én magam is viszontlátni a vízben, amely csaknem három cseh László az ötödik helyen végzett 200 méter vegyesen a barcelonai vb csütörtöki nap­ján. A 27 éves Cseh ebben a számban 2005 óta először ma­radt le a dobogóról világverse­nyen. Hosszú Katinka viszont bronzérmet nyert 200 méter pil­langón. Katinka 2:05.59 perces eredménnyel csapott célba. negyeden át remekelt a spanyo­lok ellen. A bronzérmet meg kell, s meg is tudjuk szerezni a mai játékkal és hozzáállással - mondta Merész András, aki a fő célt, a legjobb négy közé ju­tást már elérte együttesével. Férficsapatunk tegnap' es­te az olimpiai bajnok horvát csapattal találkozott a tegnap esti elődöntőben. Érdekes­ség, hogy déli szomszédjaink most játszottak először euró­pai csapattal a vb-n. Gór-Nagy Miklós emberelőnyből elért A szám másik magyar résztve­vője, Jakabos Zsuzsanna 2:06.58-cal ötödik lett. Gyúrta Dániel pedig megnyerte a 200 méter mellúszás elődöntőjét, és bizakodva várhatja a ma esti finálét. Ugyancsak döntős lett Bernek Péter, aki a 100 méter hátúszás elődöntőjében a nyol­cadik legjobb időt érte el. találatával kezdődött az elő­döntő, de a horvátok gyorsan egyenlítettek, sőt a harmadik percben már 2-1-re vezettek. A szolnokiak új szerzemé­nye, a mindössze 21 éves Vá­mos Márton egy óriási bal felsősarkos góllal egyenlített. A horvátok azonban belőtték harmadik emberelőnyös hely­zetüket is, 3-2-vel zárták az első negyedet. A folytatásban aztán másik sebességre kap­csolt válogatottunk, a két Mar­ci, Vámos és Szívós lövéseivel nem tudott mit kezdeni a hor­vát kapus. Ellenben a mi háló­őrünk, Nagy Viktor parádézott a kapunkban. A záró negyed 9-7-es állásról indult, de 10-10- nél már újra egyenlőt mutatott az eredményjelző. Két perccel a vége előtt Varga Dániel révén 11-10-re alakult az állás, és er­re már nem tudtak válaszolni a horvátok. A magyar csapat a szombati döntőben az Olaszor- szág-Montenegró derbi győz­tesével találkozik. Hosszú Katinka arany után bronzérmet nyert HÍESÁV Halmai Gábor lesz Földi Sándor segítője MIUTÁN HORVÁTH BALÁZS Jászberényből Körmendre igazolt a következő szezontól Földi Sándor edző munká­ját az előző szezonban az U23-as csapatot irányító Halmai Gábor segíti majd. Halmai a 2011/2012-es szezonban már volt a fel­nőtt együttes másodedzője Horváth Balázs mellett. Az elmúlt évadban ötödik helyezett Top COP Security Jászberény együttese a jövő hétfőn kezdi meg a felkészü­lést a következő évadra. Pars Krisztián éremesélye TIZENEGY MAGYAR ATLÉTA vesz részt a jövő szombaton kezdődő moszkvai világ- bajnokságon. Spiriev Attila szakmai igazgató a Magyar Atlétikai Szövetség honlapján jelezte, hogy a hétvégén ren­dezett országos bajnokságon nem sikerült új versenyzőnek vb-szintet elérnie. A csapatból egyértelműen éremesélyes az olimpiai bajnok Pars Krisztián, a szombathelyi kalapácsvető vezeti a világranglistát. Ferencváros-Videoton rangadót rendeznek a labdarúgó DTP Bánk Liga 2. fordulójában ma egy mér­kőzést játszanak, a Paks a Pécs csapatát fogadja este hét órakor, a találkozót a Sportl Tv közvetíti. A szombati nap slágermeccsét Szombathe­lyen játsszák, ahová a cím­védő Győr csapata látogat. Va­sárnap a Puskás Stadionban rendezik a forduló rangadóját a Ferencváros-Videoton derbit, melyen a rajton győz­tes csapatok találkoznak. A további program: szombat: Diósgyőr-MTK (Sportl), 16.30, Haladás-Győr (Sportl). Kaposvár-Kecskemét 19.00, Puskás Akadémia-Újpest FC (m2), 21.00. Vasárnap: Ferenc­város-Videoton FC, (Duna Tv) 16.30, Honvéd-Pápa (Sport2), 18.30, DVSC-Mezőkövesd (Sport2) 20.30. A MÁV FC nyerte a két keleti bajnokesélyes összecsapását labdarúgás Szünet után jobban játszott és megérdemelten győzött a gólveszélyesebben futballozó kék-fehér gárda Negyedik felkészülési mérkőzé­sén a nem titkoltan NB Il-es baj­noki címre pályázó Békéscsaba együttesét fogadta a Szolnoki MÁV FC labdarúgó csapata. A szerda esti - lapzártánk után véget érő - villanyfényes össze­csapáson már mindkét szak­vezető lelki szemei előtt a jövő heti Magyar Kupa-találkozó lebegett, hiszen felkészülés ide vagy oda, néhány nap múlva már tétmeccsen kell bizonyítani az elvégzett munka minőségét. Szolnoki MÁV-Békéscsaba 2-0 (0-0) Tiszaligeti-stadion, 300 néző, vezette: Kiss Gábor MÁV: Pokorni - Pintér L, Grúz, Antal, Fritz - Sipeki (Len­gyel B., 51.) - Faggyas (Kállai, 63.), Zvara (Balaskó, 80.), Rok- szin (Bohner, a szünetben) - B. Tóth (Mundi, 70.), Máté (Szepes- sy, 56.). Edző: Kis Károly. Békéscsaba: Scekic - Calvion, Albert, Szűcs I., Király - Balog Zs. (Balogh M., 70.), Tölgyesi (Kiprich D., 60.), Lucas (Pozsár, 56.), Leucuta - Pantovics (Voi- culet, a szünetben), Masquera. Edző: Komjáti András. 8. perc: Rokszin jobbról tekert szabadrúgást a csabai kapu elé, a berobbanó Máté elől Scekic az utolsó pillanatban szedte fel a labdát. 17. perc: Antal 50 méteres in­dításával B. Tóth törhetett kapu­ra a tétovázó csabai védők és a A fehér mezes szolnoki legénység harmadik felkészülési meccsét is meg­nyerte, ezúttal a Békéscsaba csapata volt a szenvedő fél kapus asszisztálása mellett, ám lövés helyett passzolni akart a tizenegyes pontnál, s Rokszin elől elsodorták a labdát. 45. perc: A meccs addigi leg­nagyobb ziccerét hagyta ki a házigazda: Sipeki indította a jobb oldalon szélvészként szá­guldó Faggyast, aki a tizen­egyespont magasságában kö­zépre passzolt, Máté azonban a kivetődő kapust találta el. 55. perc: Faggyas a balössze­kötő helyén csinált egy cselt befelé, majd 15 méterről, jobbal megcélozta a rövid sarkot, Sce­kic vetődve szögletre tenyerelte a labdát. 78. perc: Kállai a tizenhatos bal sarkáról a hosszún érkező Szepessy fejére varázsolta a labdát, aki öt méterről a hálóba bólintott, 1-0. 82. perc: Voiculet egyedül lé­pett ki a balösszekötő helyén, ám nem tudta átemelni a labdát a kapujából remekül kilépő Po- kornin. 83. perc: Azonnal meg is bosszulta a kimaradt ziccert a MÁV, Bohner 11 méterről, a jobbösszekötő helyéről kilőtte a hosszú sarkot, 2-0. A szolnoki gárda a Cegléd (3-1), majd a Létavértes (4-2) után zsinórban harmadik fel­készülési meccsét is megnyer­te. A kék-fehérek legközelebb szombaton 11 órakor a Putno- kot fogadják. ■ Géléi József