Új Néplap, 2013. június (24. évfolyam, 126-150. szám)

2013-06-17 / 139. szám

A Jászfényszaru gárdája lett a harmadik labdarúgás Megyei II. osztály: a Jászboldogháza nyolc góllal búcsúzott az idei bajnokságtól A rákóczifalvai legénység öröme érthető, hiszen megnyerték a bajnoki címet és feljutottak a megyei I. osztályba Szombaton befejeződött a megyei labdarúgó-bajnokság is. A Rákóczifalva első, il­letve a Cibakháza második helye már korábban eldőlt, most pedig jászladányi pont­szerzésével a jászfényszaru együttese is felléphetett a dobogóra. Géléi József A bajnok Rákóczi az utolsó for­dulóra sem engedett le, s pontot szerzett a kiséri rangadón. Tiszaszentimre-Cibakháza 1-4 (1-1) Tiszaszentimre, 130 néző, ve­zette: Kálnai Milán. Tiszaszentimre: LADÁNYI- Földvári, Faghiura, Bekecs (Veres), Sipos, Szőke, Székely, Vidra (Kiss), Szoboszlai, Rózsa P. (Béres), Ferenczi. Edző: Szo­boszlai Zsolt. s Cibakháza: Balogh (Necz) - J Hegedűs, Bíró (Bozsik), TÖRTEI, I Szabó (Ferenczi), ZSOMBIK, Ko­csis, Karkus, TÚRÓCZI, Kovács, BATKA. Edző: Ézsiás Gábor. Gólszerzők: Szőke (20.), ill. Zsombik (32.), Túróczi 3 (65., 80., 83.). Szoboszlai Zsolt: - Jellemző volt az egész szezonra, hogy amíg bírtuk erővel, partiban voltunk mindenkivel. Ézsiás Gábor: - Egy szép soro­zatot zártunk le ezzel a győze­lemmel. Ifi: 3-2 Jászladány-Jászfényszaru 3-3 (3-2) Jászladány, 75 néző, vezette: Fekete Tibor. Jászladány: RÁCZ - SZEKE­RES, Szabó, Bagi A., Szűcs (Tálas), POLGÁR, TÓTH, DA- NYI, KOVÁCS, BAGI K., Csikós. Edző: Rostás Sándor. Jászfényszaru: Csépány - Ba- zsó, Szászi, Tanczikó, Ecker, VASZICSKU (Poncski), TÜDŐS, Szakali, Urbán (Szabó Z.), Jáger, LUKÁCS. Edző: Szabó Zoltán. Gólszerzők: Kovács (9.), Tóth (13.), Bagi K. (44.), ill. Vaszicsku 3 (22., tizenegyesből, 36., 50.). A hazai csapatnak ezzel a döntetlennel sikerült megkö­szönni a település támogatását. Rostás Sándor: - Gratulálok az ificsapat bajnoki címéhez, és a felnőtt gárda tavaszi teljesít­ményéhez. Szabó Zoltán: - Szezonvégi formában játszottunk döntet­lent. Ifi: 5-1 Jászboldogháza­Pusztamonostor 8-4 (3-0) Jászboldogháza, 50 néző, ve­zette: Kóródi Ferenc. Jászboldogháza: Nagy - Ká­posztás Dávid, Káposztás Dáni­el, Szűcs B., Eszes (Juhász), Kis- német, Merse, Ézsiás (Pilisy), Vámosi (Szűcs L), Vári (Porpá- czi), Gömöri. Edző: Bodor Máté. Pusztamonostor: Panyi - Pin­tér, Szerencsi, Koncz, Borbély, Muhari, Szabó, Bolyki, Van- csik, Bazsó, BOROVSZKI. Edző: Váczi Gyula. Gólszerzők: Káposztás Dá­vid (45.), Kisnémet (63., tizen­egyesből), Merse (56.), Gömöri (74.), Vámosi 2 (10., 66.), Vári 2 (26., 76.), ill. Borovszki 3 (49., 58., 79.), Vancsik (67.). Bodor Máté: - Szezonzáró meccs, vízilabda-eredménnyel. Váczi Gyula: - A mai gyenge teljesítményünkkel nem vol­tunk egyedül. Ifi: 3-2 KUTE-Tiszaföldvár 0-0 Kunszentmárton, 170 néző, vezette: Bodac Tamás. Kunszentmárton: Kakuk - Sindel (Papp), JÓZSA, Somodi D. (Varga), Nagy, Talmácsi (So­modi Sz.), Pálinkás J., Garáz, MAJZIK, PÁLINKÁS Á., Határ. Edző: Földi Tibor. Tiszaföldvár: Huszár - Járó­ka, Hegedűs, Budaházi (Lelik), Polgár, Szikora, Vereb, Lendvai, Burján, Czető (Holyba), Aszódi. Edző: Szikora Károly. Földi Tibor: - Ez a játék sajnos csak ennyire volt elég. Szikora Károly: - Köszönjük mindazok támogatását, akik valamilyen módon hozzájárul­tak szereplésünkhöz. Ifi: 5-1 Kunhegyes-Zagyvarékas 2-0 (0-0) Kunhegyes, 150 néző, vezet­te: Szekeres Zsolt. Kunhegyes: Csontos - ZIBRÁ- NYI, Szabó D., VARGA, Rózsa S. (Horváth D.), Imre, Csillag (Sós), Tyukodi (Horváth L.), Do­bod, Kocsis (Rózsa L), Farkas. Edző: Csillag László. Zagyvarékas: TERJÉKI - Szöl- lősi, Busi, Méhesi, CZIBAK, NAGY A., Rácz, Tóth, Tarján, Timkó (Szabó K.), Kiss (Nye- mecz). Edző: Valkó Zsolt. Gólszerzők: Farkas (53.), Sza­bó D. (72.). Kiállítva: Tóth (16.). A mezőnyben jobb volt a Kunhegyes, de helyzetei több­ségét elhibázta, így a Rékas emberhátránya ellenére is szo­rossá tette a végeredményt. Csillag László: - Hiába ural­tuk a játékot, csak nehezen tör­tük meg a vendégcsapatot. Valkó Zsolt: - Köszönöm csa­patomnak a mai tisztes helyt­állást. Ifi: 10-1 Jászalsószentgyörgy- Tiszajenő 1-3 (0-0) Jászalsózentgyörgy, 80 néző, vezette: Kálé Elemér. Jászalsószentgyörgy: Lakatos - Fogler B., Fajka, Szöllősi, Lázár, Kerekes (Kovács), Gazsi, Fogler D., Baranyi, Pócz (Major), Gyár­fás. Edző: Koczka László. Tiszajenő: SZARVÁK - Terjé- ki, KORSÓS J., Blahó, Mákos, Nyúli, KORSÓS G., SZABÓ, BRAVIK, Sinda, Ballabás. Edző: Hornyik Zoltán. Gólszerzők: Kerekes (70.), ill. Bravik 2 (76., 84.), Szabó (80.). Koczka László: - A fél csapat már nyaralni van, a másik fele ennyire volt képes. Hornyik Zoltán: - Gratulálok mindkét csapatnak és sok si­kert kívánok a jövőben. Ifi: 1-3 Jászkisér-Rákóczifalva 1-1 (0-0) Jászkisér, 150 néző, vezette: Mozsár Gergely. Jászkisér: VINCZE - Köves- di (Borics), DRÁVÁI, Drávucz, Kun (Horváth) Barna, TAJTI, Ládi, Fodor, Torba, Hajagos. Edző: Ládi József. Rákóczifalva: Hadad R. - Ká- cser, KISS R, VERÉB V, MENY­HÁRT, Szénási, VERÉB D., Er­dei (Hadad T.), SZOBOSZLAI, Nász, Halász (Jobbágy). Edző: Ruskó Zsolt. Gólszerzők: Tajti (55.), ill. Szo­boszlai (53.). Ládi József: - A Rákóczinak gratulálok a bajnoki címhez, magunknak a tavaszi hazai ve­retlenséghez. Ruskó Zsolt: - Gratulálok a bajnoki címhez. Ifi: 4-0 Szászberek-Tiszapüspöki 1-0 (0-0) Szászberek, 50 néző, vezette: Pikó Attila. Szászberek: Gerhát - Fehér, BEZZEG B., Balázs, Bezzeg T., Serbán (Balogh S.), Balogh, Pal­la, Horváth, Tóth, Józsa. Edző: Pető Sándor. Tiszapüspöki: PUPORKA I. - Pólyák (Gonda), Suki I., Csóka, Kállai Z., Pintér, Lengyel, Nagy, Kállai D., Lukács (Dobozy), De­ák. Edző: Lukács Kálmán. Gólszerzők: Balogh Zs. (76.). Pető Sándor: - Nem kis fel­adat elé állítottunk bennünket a vendégek ... Lukács Kálmán: - Örülök, hogy vége a bajnokságnak, megérdemelten nyert a hazai csapat. Ifi: 10-2 Idegenben is magabiztos győzelmet aratott a Jászapáti labdarúgás Osztályozómérkőzés az NB Ill-ban maradásért, visszavágó: megszórták a Tiszafüredet Létavértesen Szombaton lejátszották a labda­rúgó NB Ill-ban maradáésért, jutásért kiírt osztályozok visz- szavágóit. A jászapáti legény­sége nem bízott semmit a vélet­lenre a múlt heti odavágón, ha­zai környezetben megszokott gólerős játékát produkálta a Kotula-csapat, melynek 5-2-es győzelem lett a vége Veszprém megyei I. osztály bajnoka, az Úrkút ellen. Ezek után idegen­ben is rendkívül magabiztos teljesítménnyel rukkolt ki a jászsági alakulat és teljesen megérdemelten hosszabbította meg harmadosztályú tagságát a következő szezonra. Úrkút-Jászapáti 2-4 (1-1) Úrkút, 200 néző, vezette: Ko­vács Gábor (Horváth, Szeles). Úrkút: Maries G. - Czaha, Maries M., Bujtor, Pávlicz, Frei- li (Keller), Csörnyei (Király), Tróbert, Korpos, Szalai, Márton (Kólát). Edző: Csörnyei Zoltán. Jászapáti: Tajti J. - Zováth, Dragoner (Kovács J.), Vén, Hor­váth N., Kotula, Kiss Z., Somo­di, Csőke, Bálint (Illés), Kovács M. (Bagi). Edző: Kotula László. A csíkos mezes tiszafürediek végig alárendelt szerepet játszottak a lendületes Létavértes ellen Gólszerzők: Korpos 2 (43., 88.), ill. Kovács M. (35.), Kotula (47.), Csőke 2 (49., 74.). 35. perc: Vén indításával Ko­vács Miklós lefordult védőjéről, tízméteres lövése jobb kapufa mellett vágódott a hálóba, 0-1. 43. perc: Korpos tizenkét mé­terről a kapu közepébe bombá­zott, 1-1. 47. perc: Vén Gábor mesteri módon indította a felezővonal­ról megiramodó Kotula Lász­lót, aki a kifutó kapus mellett, tizennégy méterről a kapu kö­zepébe helyezte a labdát, 1-2. 49. perc: Kiss lövése a kapufá­ról kipattant, melyet az érkező Csőke kilenc méterről a hálóba helyezett, 1-3. 74. perc: Illés jobb oldali be­adását Csőke tizenkét méterről a kapu közepébe vágta, 1-4. 88. perc: Jobb oldali hazai szöglet után az asszisztáló vé­dők között Korpos fejelt a léc alá, 2-4. Fél óra elteltével feltörte az úrkuti védelmet a Jászapáti, ám a szünet előtt még ledolgozták hátrányukat a hazaiak. A má­sodik félidő elején aztán gyor­san kétgólos előnyre tett szert a vendégcsapat, s ezután már nem volt kérdéses, hogy me­lyik gárda nyeri a mérkőzést. Összességében egy sportszerű találkozón, sportszerű ellen­féllel szemben a Jászapáti meg­érdemelten nyert, s kettős győ­zelemmel, 9-4-es összesítéssel harcolta ki a bentmaradást a harmadosztályban. Csörnyei Zoltán: - A Jászapáti két mérkőzése alapján jogosan maradt az NB Ill-ban. Kotula László: - Gratulálok a csapatnak, elérte a kitűzött célt! Nem sikerült ezzel szemben a bravúr a megyei I. osztályt rendkívül magabiztosan meg­nyerő tiszafüredi gárdának, mely egy hete, hazai pályán 3-0-ra kikapott az NB III-as Lé- tavértestől. Létavértes-Tiszafüred 14-0 (6-0) Létavértes, 200 néző, vezette: Nagy Róbert (Demeter J. Már­kus G.). Létavértes: Tóth D. - Kinyik, Hajdú, Albert, Suskó, Buries (Madar), Király, Berdó (Nagy T.), Mezei, Kertész, Kelemen (Gömze). Vezetőedző: Gyarmati András. Tiszafüred: Domonkos - Pel­les, Tóth T., Dajka Zs., Csábi, Serucza, Dajka M. (Varga), Né­meth J., Dorcsák, Bozsó, Fehér. Edző: Gál Zoltán. Gólszerzők: Kertész 3 (4., 13., 75.), Kelemen 2 (31., 44.), Király 2 (34., 52.), Buries (43.), Hajdú (58.), Nagy T. (67.), Kinyik (74.), Albert (82.), Gömze (84.), Suskó (89.). A tét nélküli mérkőzésen erő­sen tartalékos csapattal lépett pályára a tiszafüredi gárda. A hatalmas hőség rányomta a bélyegét a mérkőzésre, mely a Létavértes együttesét zavarta kevésbé és kiütéses vereséggel küldte haza riválisát. Gyarmati András: - Megérde­melt a győzelmünk. Sok sikert kívánok a szimpatikus Tiszafü­rednek a jövőben. Gál Zoltán: - Csak a szépre emlékezem! ■