Új Néplap, 2013. június (24. évfolyam, 126-150. szám)

2013-06-10 / 133. szám

14 SPORT 2013. JÚNIUS 10., HÉTFŐ Már most bajnok lett a Rákóczifalva labdarúgás Megyei II. osztály: nem hibázott a Cibakháza, így a hét végén elkelt az ezüstérem is A jól játszó Rákóczifalva hat rúgott góllal ünnepelte a szombat délutáni bajnokavatót. Augusztustól egy osztállyal feljebb folytathatják. A megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a 29. forduló mérkőzéseit ren­dezték meg a hét végén. Géléi József A hazai csapatok napja volt a szombat, a négy vendéglátó gárda egyaránt fölényes győ- zelmet aratva tartotta otthon a három bajnoki pontot. TISZ APÜ SPÖKI- TISZASZENTIMRE 5-2 (1-2) Tiszapüspöki, 100 néző, ve­zette: Kálé Elemér. Tiszapüspöki: Deák - Pólyák (PUPORKA I.), Suki I., Csóka K. , CSÓKA Kállai Z., Lengyel Á., PINTÉR, Kállai D. (Dobozy), LUKÁCS K. (KÁLLAI Sz.), Len­gyel R. (Nagy A.) Edző: Lukács Kálmán. Tiszaszentimre: Ladányi T. - < Földvári, Mészáros, Sipos, Sző- § ke, Szoboszlai, Ferenczi, Fag- | hiúra, Vidra (Baga), Székely, J Bekecs (Béres). Edző: Szobosz- lai Zsolt. Gólszerzők: Lengyel R. (10.), Lukács K. (61.), Kállai D. (70.), Dobozy (87.), Kállai Sz. (88.), ill. Ferenczi (28.), Sipos (32.). Lukács Kálmán: - Örülök a győzelemnek, ezzel sikerült meghosszabbítani megye ket­tes tagságunkat. Szoboszlai Zsolt: - így nem le­het futballozni. Ifi: 1-2 CIBAKHÁZA- KUNHEGYES 4-1 (2-0) Cibakháza, 150 néző, vezette: Szabó József. Cibakháza: Balogh D. - TÖR­TEI, Hegedűs (Kovács), Kocsis, BÍRÓ (Beregszászi), BALOGH L, ZSOMBIK, KARKUS, Búcsús (Ferenczi), Batka, TÚRÓCZI (Rostás). Edző: Ézsiás Gábor. Kunhegyes: Csontos- Csillag, Szabó, Gácsi, Trencsényi, Imre, Dobosm, Tyukodi, Farkas, Ko­csis, Rózsa. Edző: Csillag László. Gólszerzők: Batka (36.), Zsom- bik (40.), Búcsús (52., tizen­egyesből), Karkus (65.), ill. Gá­csi (80.). Ézsiás Gábor: - Fegyelmezett, jó játékkal egy álom vált valóra, gratulálok csapatomnak. Csillag László: - Harmincöt percig az történt a pályán, amit szerettünk volna, végül mégis ellenfelünk győzött. Ifi: 5-3 TISZAFÖLDVÁR- SZÁSZBEREK 4-1 (2 0) Tiszaföldvár, 50 néző, vezet­te: Fekete Tibor. Tiszaföldvár: HUSZÁR - Ver­éb Cs. (Holyba), Burján, POL­GÁR, Szikora, Vereb ]., Aszódi, Budaházi (Hőgye), LENDVAI (Herkó), HEGEDŰS, Járóka. Edző: Szikora Károly. Szászberek: Gerhát - Gyárfás, Fehér, Bezzeg B. (Balogh S.), Ba­lázs, Bezzeg T., Szöllősi, Vasas, Józsa, Serbán, Balogh Zs.. Edző: Pető Sándor. Gólszerzők: Hegedűs 4 (6., 32., •50., 57.), ill. Serbán (75.). Szikora Károly: - Látványos játékkal, szépen búcsúztunk közönségünktől. Pető Sándor: - Sajnos a héten nem ért rá a csapatpszichológu­sunk, reméljük ismét velünk lesz. Ifi: 0-0 RÁKÓCZIFALVA­JÁSZÁLSÓSZENTGYÖRGY J« 6-0 (5-0) Rákóczifalva, 250 néző, ve­zette: Felföldi István. Rákóczifalva: Hadad R - Ve­réb V, Boda (Erdei), Kácser, Menyhárt, Hadad H., Kiss, Szo­boszlai (Hadad T.), Veréb D. (Le­sek), Nász, Zakar. Edző: Ruskó Zsolt. Jászalsószentgyörgy: Lakatos - Fogler B., Fajka, Papp, Szöllősi, Pesti, Lázár, Kiss B. (Kovács), Fogler D., Gazsi, Gyárfás (Ma­jor). Edző: Koczka László. Gólszerzők: Szoboszlai 3 (39., 42., 55.), Zakar 2 (29., 32.), Ha­dad H. (68.). Ruskó Zsolt: - A Rákóczi név megint szép lett, méltó régi nagy híréhez.... Koczka László: - Sok sikert kívánok Rákóczifalvának a me­gyei első osztályhoz. Ifi: 4-1 TISZAIENŐ­KUTE 0-7 (0-1) öíoJuj Tiszajenő, 50 néző, vezette: Zsákai Milán. Tiszajenő: Kormos (Czakó) - Terjéki, Sági, Korsós J., Blahó, Nyúli, Bravik (Balogh), Sza­bó, Ballabás, Korsós G., Mákos (Makai). Edző: Hornyik Zoltán. Kunszentmárton: Kakuk - Sindel, Józsa, Somodi, Nagy, Talmácsi, Pálinkás J., Garáz, Majzik, Pálinkás Á., Határ. Edző: Földi Tibor. Gólszerzők: Határ 4 (70., 85., 87., 33.), Talmácsi (81.), Nagy (66.), Pálinkáas Á. (86.). Hornyik Zoltán: - Aki nem lát­ta, el sem hiszi nem volt közötte ennyi... Földi Tibor: - Gratulálok a csa­patomnak a fölényes, idegenbe­li győzelemhez. Ifi: 1-3 PUSZTAMONOSTOR­JÁSZKISÉR 3 2 (0-1) Pusztamonsotor, 50 néző, ve­zette: Bodac Tamás. Pusztamonostor: PANYI - SZERENCSI, Magyar, Tóvizi, Pintér, VANCSIK, MUHARI, Koncz, Borbély, Szabó, Bolyki (Csehi). Edző: Váczi Gyula. Jászkisér: VINCZE - Kövesdi, Drávucz, Ládi, Budai, MENY­HÁRT, Drávái, Torba, Katona, Barna, Tajti. Edző: Ládi József. Gólszerzők: Muhari (50.), Sza­bó 2 (63., 67.), ill. Tóvizi (35., ön­gól), Menyhárt (77.). Váczi Gyula: - Örülök, hogy győzelemmel búcsúztam a ha­zai közönségtől. Ládi József: - Elég halovány teljesítményt nyújtottunk, de ezzel nem voltunk egyedül. Ifi: 0-19 JÁSZFÉNYSZARU­JÁSZBOLDOGHÁZA 2-1 (1-1) Jászfényszaru, 100 néző, ve­zette: Molnár Zoltán. Jászfényszaru: Csépány - Ba- zsó, Szászi T., Tanczikó (Györ­ki), Vaszicsku, TÜDŐS, SZA- KALIM. (Fábián), Ecker, Szabó, Jáger, Lukács (Poncski). Edző: Szabó Zoltán. Jászboldogháza: GERHÁT- Szűcs, Litkei (Tasi), Burka, NAGY-SZŰCS, Nagy (Vámosi), Pilisy (Vári), MERSE, Ézsiás (Menyhárt), KISNÉMETH, Gö- möri. Edző: Bodor Máté. Gólszerzők: láger (88.), Va­szicsku (35.), ill. Kisnémeth (45.). Szabó Zoltán: - Ha a végjáték­ban pontosabbak vagyunk, si­mább győzelmet aratunk. Bodor Máté: - Döntetlensza- gú mérkőzésen sajnos nem volt elég erőnk az egyenlítéshez. Ifi: 27-1 ZAGYVARÉKAS­JÁSZLADÁNY 0-6 (0-1) Szolnok Tiszaliget, 50 néző, vezette: Pikó Attila. Zagyvarékas: Terjéki (Urbán)- Simon, Szöllősi, Méhesi, Nagy G., Kiss Z. (Busi), Konka, Tar­ján, Czibak, Rácz (Ollári), Nagy A. (Tinkó). Edző: Valkó Zsolt. Jászladány: Rácz - Bagi A., Szabó, NAGY, Bagi K. (Ecsédi), SZEKERES, Polgár, KOVÁCS, Suki, Csikós (Szűcs), TÓTH (Cserháti). Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Csikós (43.), Pol­gár (61.), Kovács 3 (70., 73., 76.), Suki (88.). Valkó Zsolt: - Tartalékos csa­patom ma ennyire volt képes. Rostás Sándor: - Felszabadul­tan, nagyszerűen futbaloztunk. Ifi: 1-1 A Jászapáti hazai pályán öt gólt szerzett az Úrkút ellen labdarúgás A Tiszafüred legénysége egy órán keresztül tudta csak tartani a lépést a Létavértessel szemben Szombaton két olyan osztályo­zó mérkőzésen voltak érdekel­tek megyénk labdarúgó csapa­tai, melynek tétje az NB III-ba jutás, illetve maradás: a Jász­apáti legénysége a Veszprém megyei I. osztály bajnokát, míg a Tiszafüred a harmadosztály Tisza-csoportjának ötödik he­lyezettjét fogadta. Jászapáti-Űrkút 5-2 (4-1) Jászapáti, 400 néző, vezette: Lovas László (Szpisják, Zs. Vi- czián M.) Jászapáti: Ulicska - Zováth, Dragoner, Vén, Horváth N. - So­modi (Bagi, 90.), Kiss Z., Cső­ké, Török S. (Illés, 16.) - Kotula, Kovács M. Játékos-edző: Kotula László. Úrkút: Zsjgmond (Maries G., a szünetben) - Czaha, Ma­ries M, Bujtor, Zsidó - Pávlicz, Freili, Kólát, Csörnyei (Keller, 76.) - Varga M., Tróbert. Játé­kos-edző: Csörnyei Zoltán. 19. perc: Kotula lefordult vé­dőjéről, majd 16 méterről bom­bagólt szerzett, 1-0. 22. perc: Somodi beadását Vén fejelte a kapuba, 2-0. A Jászapáti együttes magabiztos győzelmet aratott a hazai osztályozó mérkőzésen 29. perc: Kapu előtti kavaro­dás végén Kotula kotorta a há­lóba a labdát, 3-0. 42. perc: Maries 25 méteres szabadrúgásból szépített, 3-1. 43. perc: Kotula szögletét Dra­goner hat méterről fejelte a léc alá, 4-1. . 70. perc: Dragoner 16 méteres szabadrúgásból védhetetlenül csavarta a labdát a bal felső sa­rokba, 5-1. 73. perc: Jobb oldali beadás után Csörnyei gurított a háló­ba, 5-2. Az első félidő közepén, alig kilenc perc alatt eldöntötte a meccset a Jászapáti. Bár a Vezsprém megyei I. osztály bajnoka még szépített, Drago­ner Attila fejesgóljával még a szünet előtt visszaállította a há­romgólos különbséget. A térfél­cserét követően is sorra dolgoz­ta ki helyzeteit a vendéglátó, de ekkor már elhibázta azokat. A látottak alapján a jászságiak akár nagyobb különbséggel is nyerhettek volna, s jó eséllyel várják a visszavágót. Kotula László: - A rúgott gó­lokkal elégedett vagyok, a ka­pottakkal nem. Csörnyei Zoltán: - Gratulálok a Jászapátinak győzelméhez. Tudtuk, hogy jó csapathoz lá­togatunk, úgy érzem, időnként sikerült megrángatnunk az oroszlán bajuszát. Tiszafüred-Létavértes 0-3 (0-0) Tiszafüred, 250 néző, vezet­te: Takács János (L. Tóth L., Kul­csár) Tiszafüred: Ulviczki - Kontra (Nagy G., 38.), Tóth T. (Domon­kos, 70.), Dajka Zs. (Varga, 53.), Nagy T- Serucza - Mester, Né­meth J., Dorcsák, Bozsó - Fehér. Edző: Gál Zoltán. Létavértes: Tóth Cs. - Kroner, Kinyik, Albert, Orosz - Buries, Shadi (Király, 76.), Berdó, Boros (Madar, 60.)- Kertész, Nagy T. (Kelemen, a szünetben). Edző: Gyarmati András. 60. perc: Lesgyanús szituáci­óból Berdó került helyzetbe, élt a kínálkozó lehetőséggel és a jobbösszekötő helyéről, 10 mé­terről a kapu közepébe lőtt, 0-1. 66. perc: Sakk-matt helyze­tet alakítottak ki a vendégek, melynek végén Berdó öt méter­ről, higgadtan értékesítette a ziccert, 0-2. 68. perc: Ulviczki Attila a ti­zenhatoson kívül szabálytalan­kodott a vendégek támadójával, Takács János játékvezető kiállí­totta a hazaiak portását. 70. perc: Kroner addig rekla­mált a játékvezetőnél, míg vil­lant számára a piros lap. 90. perc: Berdó a jobb oldalon tört be a tizenhatoson belülre és kilőtte a bal sarkot, 0-3. A kiegyenlített első félidő után a Létavértes erőben felül­kerekedett a sok sebből vérző Tiszafüreden és a látottak alap­ján megérdemelten nyert. Gál Zoltán: - Hősiesen küzdő csapatomat a lesgól megtörte. Gyarmati András: - Örülünk a három gólnak, s hogy ezzel nyertünk. A második félidőben volt egy Berdó Péterünk, aki el­döntötte a meccset. Az NB III-as osztályozok visz- szavágóját június 15-én, 17 órá­tól rendezik. ■ Gelei J.