Új Néplap, 2013. május (24. évfolyam, 101-125. szám)

2013-05-09 / 107. szám

12 2013. MÁJUS 9., CSÜTÖRTÖK Jól kereső pilóták. Fernando Alonso, a Ferrari spanyol pilótája és Lewis Hamilton, a Mercedes brit ver­senyzője keresi a legtöbb pénzt a Forma-l-ben. A hírek szerint Hamilton, aki a Mercedeshez szerződött évi 20 millió eurós (körülbelül 5,9 milliárd forintos) fizetést kap, ezzel utolérte a listán Alonsót. Újabb fájó vereséget szenvedett a Szentmiklós Nagyot hajrázott az Olaj kosárlabda A szolnoki együttes nyerte a felek első összecsapását A Szabó-legények kiütötték a dobogóesélyes karcagi gárdát KÉZILABDA NB I/B 20. forduló. CLAAS Törökszentmik- lós— Eger-Eszterházy 21-23 (13-13) Törökszentmiklós, 300 né­ző. V.: Medve, Nagy L. TKE: KÖTELES-CSATÓ 5, Takács 4, Nagy, Losonc, Bo- da 1, Milicevic 3, Mészáros P. Csere: Récsi (kapus), Zöldy 2, Gelley 5, Mészáros G., Kocsis, Gál 1, Szöllősi, László. Edző: Kis Gergely Kis Gergely: - Érthetetlen, ami velünk történik, sorozat­ban buktunk el három olyan mérkőzést, melyeken hat pon­tot kellett volna szereznünk, és lett belőle egy. Most ismét ma­gunkat vertük meg, úgy gondo­lom, erre már nincs mentség. Közösen hoztuk ősszel a mér­kőzéseket, és most közösen bukjuk is el őket tavasszal, egyelőre rejtély, hogy miért. NB II.: Békéscsaba-Kun- szentmárton 29-27, Mart­fű-Mezőtúr 33-27, Szeged II.-Törökszentmiklósi Székács 34-20. Nők: Abony-Hódmező- vásárhely 30-31, Orosháza II.-Túrkeve 42-18. ■ HIRDETÉS SZUPER^ EXPRESSZ VARGA GÁBOR-féle GYÓGYGOMBA- KAPSZULÁK ingyenes szaktanácsadással kaphatók: Gyógysarok Szaküzlet, Szolnok, Tószegi út 5. Tel.: 56/210-043. EGÉSZ­SÉGPÉNZTÁRI kártyákat elfogadunk! www.gyogysarok-szolnok.hu ----------------------------------------*452677* 2013. MÁJUS 11-ÉN Szolnok és a térség települései területén szúnyogirtás lesz az es­ti órákban. Tartaléknapok: május 12-13-14.----------------------------------------- *452701* HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. * Tel.: 56/419-011. Nyitva mindennap 8-21-lg ? Szolnok, Szapáry utca 23. 5 Tel.: 56/510-271. Nyitva: hétköznap 9- 174g • Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hop a közölt árfolyamok délelőtt 9 éráig élnek, is a nap folyamán változhatnak! Pénznem (1 egységre) Vétel Eladás EUR 293,50 298,50 USD 224,00 229,50 CHF 237,50 243,90 Érvényben: 2013. május 9. Befektetési aranyértékesítés. Köziileteket is kiszolgálunk! www.cornergroup.hu MoneyGmm ntmztlközi pémtranszftr A hajráig kellett várni az Olaj feltámadására, ekkor Horváth Ákos (labdával) vezérletével állva hagyták az atomvárosiakat a piros-feketék A felek negyeddöntőt igen, de elődöntőt még soha nem játszottak egymással. A pár­harc az Olaj pályaelőnyével kezdődött, és ezt akarták ér­vényesíteni Báder Mártanék. A hazaiak közül Ernests Kalve szorult a lelátóra az is­mert légiós korlátozás miatt. Varga Csaba Szolnoki Olaj-Atomerőmű 84-72 (28-23,18-16,11-24,27-9) Tiszaligeti Sportcsarnok, 1019 néző. V: Cziffra, Győrffy, Frányó. OLAJ KK: Florance 11, HOR­VÁTH Á. 12/3, SEHOVICS 17, BELL 16/3, BÁDER 12. Csere: Gay 9/3, Szabó M. 2, Simon B., Fodor M. 5/3, Markovics., Németh I. Vezetőedző: Nenad Ascserics. Edző: Drágán Alek- szics, Kmézics Zorán. ATOMERŐMŰ SE: L. Wilhams 11/3, LEVY 14, VOJVODA 22/9, Körtélyesi 3, TÓTH Á. 10. Cse­re: Kámán 2, Kovács Á. 5/3, Ei- lingsfeld 3/3, Idlet 2, Kerpel-Fro- nius. Edző: Schmidt Béla. Az eredmény alakulása. 4. perc: 12-7, 8. p.: 23-21, 15. p.: 34-30, 18. p.: 41-38, 25. p.: 50- 50, 28. p.: 52-57, 34. p.: 65-69, 38. p.: 77-71. Az Olaj már az elején igye­kezett megállítani az ASE ro- hanós játékát, sikerült is ez, hiszen Levyék erejéből mind­össze egy mezőnykosárra futot­ta az első öt percben. Ellenben a jó kezdés a 20-11-es vezetés után megtorpant a hazai csa­pat, melyre a paksiak egy 10- O-ás rohammal válaszoltak és máris 20-21-et mutatott ez eredményjelző. Szerencsére Gay és Florance találataival pil­TEGNAPTÓL tehát az elődöntők­kel folytatódott a bajnokság. Ahogy ezt az elmúlt években már megszokhattuk, a Sport- Klub Tv innentől már minden fordulóból közvetít egy-egy mérkőzést. Elsőként az Álba Fehérvár-Kaposvár találkozót adta a sportág bajnoki mérkő­zéseire szerződő televízió, majd lanatok alatt fordított az Olaj úgy, hogy a negyedet már 28- 23-as vezetéssel zárta. A máso­dik negyedben is meglehetősen hullámzó volt a játék, Fodorék olykor 7-8 ponttal is vezettek, a vendégek azonban rendre fel­zárkóztak. így volt ez a 17. perc végén is, mikor Kovács triplájá­val 39-38 lett az állás. A végén azonban az Olaj indított egy ro­hamot, így 46-39-es eredmény­nyel zárult az első félidő. A fordulás után négy perc alatt az Olaj kettő, míg a Paks hét pontot dobott, így ismét szoros lett a meccs, sőt Levy és Vojvoda révén nem csak, szombaton az Atomerőmű SE- Szolnoki Olaj összecsapást tű­zi műsorára a csatorna, dél­után négy órától. Ezt követően, tehát jövő keddtől a többi meccs közvetítését a párharcok eredményétől teszi függővé a televízió. Úgy tudjuk, hogy a döntő mindegyik összecsapá­sát közvetíti a Sportklub. hogy kiegyenlített az ASE, hanem öt ponttal el is húzott, 50-55. Bosszankodott a szur­kolótábor, sőt, fütyörészett is, amikor a 29. percben célba ért Eilingsfeld hármasa, 52- 60. A záró negyed elején sem lehetett az Olaj, amely futott az eredmény után, előbb utol­érte, majd Horváth triplájával 72-69-re lehagyta vetélytársát. Aztán Sehovics és Bell bravú­ros megmozdulásaival 79-71, innentől nem volt visszaút, az Olaj lehajrázta ellenfelét, úgy, hogy az utolsó hat percet 19-3- ra nyerte, és ezzel 1-0-ra vezet a három győzelemig tartó elő­döntőben. A másik párban: Álba Fehérvár- Kaposvár 68-56 Nenad Ascserics: - Tipikus play-off mérkőzés volt, kicsit nehezen jöttünk vissza a meccs ritmusba, ám a legnehezebb időszakokban hideg fejjel és koncentráltan játszottunk. Schmidt Béla: - Jó mérkőzés volt, a 36. percig bírtunk a sokat ro­táló Szolnokkal, a végére azon­ban elfogyott az energiánk és a koncentrációnk is. Szombaton tévésmeccset játszik az Olaj labdarúgás A megyei első osztályú labdarúgó-bajnok­ságban a korábban elmaradt 18. forduló összecsapásait pótolták a csapatok szerdán délután. Óriási meglepetés született Jászárokszálláson: nem is a hazai győzelem a vá­ratlan, hanem sokkal inkább annak különbsége. A dobo­góra pályázó Karcag nagyon sima vereséget szenvedett a Szabó-legényektől. A két kie­sőjelölt nem bírt egymással, ám a martfűi, illetve szajoli egy-egy pontnak éppen legna­gyobb riválisaik, a Nagykörű és a Mezőtúr örülhetett. Igaz, a vendégek 93. percben elért gólja - mely a döntetlent ered­ményezte -, még nagyon sokat érhet a végelszámolásnál. Tö- rökszentmiklóson 98 percig játszottak a csapatok, s a ha­zaik éltek a hosszabbítás adta lehetőséggel. A Fegyvernek nem csak két pontot, de két já­tékosát is elveszítette az utolsó pillanatban. Eredmények: Jászberény-Túrke- ve 2-1 (1-0), gólszerzők: Tóth K. (12.), Németh Gy. (52.), ill. Kis L. (58.). Törökszentmiklós-Fegyvernek 2-2 (1-1), gólszerzők: Szedlák (5.), Földi (95.), ill. Kinder 2 (5., 47.). Kiállítva: Kormány, Farkas P. (mindkettő 95., Fegy­vernek). Jászárokszállás-Karcag 4-0 (2-0), gólszerzők: Bordás 3 (10., 52., 68.), Éliás (44.). Jánoshida-Tiszasas 5-2 (1-1), gólszerzők: Hajdú 2 (1., 54.), Kocsis (65.), Tóth (67.), Mészá­ros (76.), ill. Rupa 2 (8., 51.). Nagykörű-Kisújszállás 4-4 (1- 3), gólszerzők: Osztás (18.), Bu­rai (57.), Kelemen (63.), Czibak (86.), ill. Czicze 2 (43., 83.), Bednedek (8.), Ferenczi (36.). Martfű-Szajol 2-2 (1-1), gól: Kollár Z. (12.), Ladányi (74.), ill. Bogdán (39.), Tóth Gy. (93.). Csépa-Újszász 0-4 (0-2), gól­szerzők: Fekete 2 (32., 47.), Si­pos (7.), Juhász (57.). A Tiszafüred-Mezőtúr össze­csapást , május 15-én, szerdán 17 órakor rendezik. ■ Gelei J. Másodszorra is legyőzte a Szegedet a szolnoki csapat vízilabda Az év egyik legfontosabb meccsét nyerte meg, és a bajnoki döntőbe jutott a Dózsa a tiszaligeti sátor alatt Az már a tegnap esti mérkőzés előtt kiderült, hogy az első osz­tályú vízilabda bajnokság közel száztíz éve íródó történetében elő­ször nem találunk majd fővárosi klubot az első két hely valamelyi­kén. A másik elődöntőben ugyanis az Eger kiejtette az elmúlt tizenegy bajnoki szezon bajnoki döntőjének állandó szereplőjét, a tavaly is aranyérmes Vasast. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP- -A-Híd Szeged VE 11-8 ( 2-1, 2-3,4-3,3-1) Tiszaligeti uszoda, 400 néző. V: Németh A., Kun. SZOLNOK: DECKER A. : GO- CICS, Hosnyánszky 1, NYÉKI 4, ALEKSZICS 4, Kis G., Negrean. Csere: PÁSZTOR 2, Georgescu, Marnitz, Kovács 0. Szakmai igazgató: Kovács István. Edző: Cseh Sándor. SZEGED: BAKSA - Kunac, KAYES 2, Kiss Cs., Hegedűs, Szívós 2, Török 1. Csere: Youn­ger 1, Molnár T., Somogyi, Ju­hász, Decker Á. 1, Varga P. 1. Edző: Vincze Balázs. Emberelőnyből: 11/1, ill. 8/2. Ötméteresből: 3/3, ill. 1/1. Kiállítva brutalitásért: Szívós (28.). Szerdán este a Tiszaligeti uszo­dában, a Szolnoki Dózsa-Közgép f Szeged elleni meccsén az is kidé- § rült, hogy a bajnoki döntő másik | résztvevője az utoljára egy év hí- J ján fél évszázaddal ezelőtt arany- ! érmes szolnoki csapat lesz! Hosnyánszky Norbert (labdával) társaihoz hasonlóan parádésan játszott A szegediek persze igyekez­tek megnehezíteni a Dózsa dol­gát, és ez bizony az utolsó ne­gyedig sikerült is Vincze Balázs tanítványainak. Mindkét csapat önkívületben kezdte az össze­csapást, Decker Attila már az el­ső negyedben több óriási védést is bemutatott. Az első negyed végén Nyéki Balázs két ember- előnyös góljával 2-1-re vezetett a Szolnok, majd hiába húzott el 4-2-re is a hazai gárda, félidőben 4-4-gyel fordultak a felek. A har­madik negyedben egyszer még a vezetést is átvette a Szeged, 6-7 után viszont eljött a Dózsa ideje: a meccs három hazai hő­se, a négygólos Nyéki Balázs, a szintén négyig jutó Alekszics és az ezúttal is hasznosan játszó Pásztor Mátyás góljaival 11-7-re alakította az állást. A nyolcadik szegedi gól még szépségtapasz­nak sem volt jó - a 11-8-as vég­eredmény a szolnokiak döntőbe jutását jelentette. Kovács István: - Végig fegyel­mezetten játszottunk, sikerült felnőnünk a feladathoz. Óriási öröm a döntőbe jutás, melyet a játékosok, a klub alkalmazott­jai és a szurkolók közös sikere. Vincze Balázs: - Sajnos a Szol­nok és mi sem ugyanazt a formát mutattuk, mint az alapszakasz­ban. A legfontosabb meccsen nem tudtuk a megszokott jó for­mánkat hozni. Óriási lehetőséget szalasztottunk el. ■ G. SZ. t