Új Néplap, 2013. május (24. évfolyam, 101-125. szám)

2013-05-27 / 121. szám

14 SPORT 2013. MÁJUS 27., HÉTFŐ Kikapott a már bajnok füredi együttes labdarúgás Megyei I. osztály: csak egy forduló van hátra az idei pontvadászatból A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban az utolsó előtti fordulót ren­dezték meg a hét végén. Géléi József Rossz napjuk volt a nagy csa­patoknak: kikapott a bajnok Tiszafüred, a második Csépa, a harmadik Törökszentmiklós és a negyedik Jászberény is. JÁNOSHIDA-TÚRKEVE 1-6 (0-2) Jászboldogháza, 50 néző, ve­zette: Pikó Attila. Jánoshida: Kolláth - Csatári (Bata), Kocsis, Lajkovics, Nagy, Eszes, Hajdú, Varga, Tóth (Hé­ja), Jónás (Antal), Mészáros. Edző: Lajkovics János. Túrkeve: Lakatos - Jónás, BODÓ, Nagy, Suszter (Debre- czeni Cs.), VARGA, LASKAI, Visznyai, SASS, Szentmiklósi, KÁNTOR (Debreczeni L). Edző: Finta Imre. Gólszerzők: Jónás (59. öngól), ill. Varga 2 (19., 75.), Lajkovics (öngól, 28.), Kántor 2 (61., 67.), Nagy (83.) Kiállítva: Lajkovics (67.) A vendég csapat hat perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát. Lajkovics János: - Nálam csak a játékvezető teljesített gyen­gébben. Finta Imre: - Köszönöm a csa­patnak a szülinapi ajándékot. Ifi: 3-2 Karcag-Csépa 4-0 (2-0) Karcag, 90 néző, vezette: Czirbuly Mátyás. Karcag: Móga (Oros) - Lázók A., Orosz, RA1CSÁNYI, Szé­kely, Szívós G., SZÍVÓS GY., SZENTANNAI jDaróczi), Erdei, NAGY R., KOVÁCS CS. (Bérezi). Edző: Orosz István. Csépa: Rácz - Dócs, Késmár­ki, RÁKÓCZI, Oberna L, Papp (Berezvai), Gódor, Mile, Marton (Hubai), Oberna G., Sárkány. Edző: Gácsi Tibor. Gólszerzők: Nagy R. (4L), Szí­vós Gy. (45.), Erdei (68.), Szé­kely (73.) A fiatal karcagi csapat lelkes, gyors játékkal ilyen arányban is megérdemelten győzött. Orosz István: - Jelentem, élünk! Gácsi Tibor: - Az első félidő­ben eldönthettük volna a mér­kőzést, a másodikban megérde­melten nyert a Karcag. Ifi: 12-1 iloJiii Fegyvernek-Mezőtúr 5-2 (3-0) Fegyvernek, 250 néző, vezet­te: Miklós Martin. Fegyvernek: Fekete (Rostás) - Bognár, BALOGH, Tukarcs (Ka- rikó), GYÁNI, GÖBLYÖS, Ná- hóczki (Tóth), ALBERT, Héder, Faragó (Szász), Kindert. Edző: Faragó Attila. Mezőtúr: Török - Varga, SŐ- RÉS, Nádudvari (Lénárt), Hor­váth, Tóth, Bálint, Dávid, Erdő­si, BODORIK, Bontovics. Edző: Varjú Vince. Gólszerzők: Albert 3 (10., 15., 74. tizenegyesből), Faragó A, (25.), Rindert (65.), ill. Horváth (46.), Erdősi (50.) Kiállítva: Héder (88.), ill. Tö­rök (73.) Faragó Attila: - Nehéz tavasz után örülök, hogy szépen bú­csúztunk közönségünktől. Varjú Vince: - Az első félidőt átaludtuk, a másodikban későn ébredtünk. Ifi: 0-1 SZAJOL-ÚJSZÁSZ 3-1 (1-0) Szajol, 100 néző, vezette: Czé- kus Sándor. Szajol: Csúri - DÖMÖK, Tóth Gy., Csajbók, BENEDEK, BOG­DÁN, Kinyik (Tóth B.), DONKÓ (Kun), Dalmadi, Bodnár, LAJ- KÓ. Edző: Kun Mihály. Újszász: Kovács - Lengyel, Sipos, Juhász, Fekete, Szabó, Konka, Mérész (Földi), Rédei, Ágoston (Káló), Farkas (Rézsó). Edző: Mérész Zoltán. Gólszerzők: Donkó 3 (33., 59., 62.), ill. Rédei (88.) Kiállítva: Kovács (52.) Kun Mihály: - Egy nagyon jó csapat ellen megérdemelt győ­zelmet arattunk. Mérész Zoltán: - Gratulálok a Szajolnak. Ifi: 2-6 KISÚJSZÁLLÁS - TISZAFÜRED 2-0 (1-0) Kisújszállás, 100 n., v.: Kóródi Kisújszállás: Láng - Czicze, Balogh (Csillag), Berta, Né­meth, Mile, Szendrei (Farkas), Kéki, Ladányi, Bállá (Józsa), Be­nedek. Edző: Üjfalvi Erik. Tiszafüred: Ulviczki - Csábi, Tóth, Kinyik (Dajka M.), Nagy, Serucza, Mester, Németh, Mo­hácsi, Pelles (Dajka Zs.), Bozsó. Edző: Gál Zoltán. Gólszerzők: Kéki (20.), Bene­dek (65.) A hazai csapat végig kézben tartotta a mérkőzést, egységes játékot mutatott, s ez eredmé­nyességgel is párosult. Újfalvi Erik: - Nagyszerűen és eredményesen futballoztunk. Gál Zoltán: - Vitattam egy bí­rói döntést, de elnézést kértem, remélem, lesz ez fordítva is. Ifi: 1-2 TISZASAS-JÁSZBERÉNY 2-0 (1-0) Tiszasas, 100 néző, vezette: Kubovics Balázs. Tiszasas: Fényi - Golovics, Szalai, Gácsi, RÁCZ (Ábel I.), ÁBEL R, SZABÓ D., Oláh, Határ, CSORTOS, Lóié (Tóth). Edző: Ta­más Andor. Jászberény: Papp - Varga, Sze­rencsi, Litkei, Kalóz, Gulyás, Nagy (Hájos), László, Hájos, Tóth, Nagy. Edző: Vígh Tibor. Gólszerzők: Rácz (9.), Csortos (90.) Kiállítva: Szerencsi (61.) Küzdelmes meccsen megérde­melt hazai győzelem született. Tamás Andor: - Ezt a győzel­met Ábel István 55. születés­napjára ajánljuk. Vígh Tibor: - Sajnos, gyengén játszottunk, a hazaiak megérde­melték a győzelmet. Bár szerin­tem a játékvezető döntően bele­nyúlt a mérkőzésbe. Ifi: 1-11 NAGYKÖRŰ- TÖRÖKSZENTMIKLÓS 2-0 (1-0) Nagykörű, 150 néző, vezette: Tóth Pál. Nagykörű: GYURKÓ - Hege­dűs, URBÁN, KISS V., BUJÁKI D., Kelemen G. (Rézműves), BA­KOS I. (Drovnyik), Peszeki Á. (Zsákai), Baté A. (CSŐKE A.), Czibak T., OSZTÁS N. Edző: Varga László. Törökszentmiklós: PATÓ - Gergely, Gusztafik, Tóth, Vá- radi (Rézműves), Fekete, Fehér (Polgár), Szedlák (Hack), Földi, Horváth (Kontra), Rab. Edző: Szecsei József. Gólszerzők: Bakos (30.), Bujá- ki (78.) A megye I-es újonc történel­met írt bentmaradásával. Varga László: - A harmadosz­tályból indulva, négy év után, a megye egyben győzelemmel sike­rült búcsúznunk. Szecsei József: - A mai teljesít­ményünkről mindent elmond, hogy a kapusunk volt a legjobb. Ifi: 0-7 JÁSZÁROKSZZÁLLÁS- MARTFÜ 0-2 (0-1) Jászárokszállás, 150 néző, ve­zette:, vezette: Kálé Elemér Jászárokszállás: Csikós __ - Nagy B., Ördög, Gál, Ivony, Éli­ás, László, Szabó T., Zsidó, Vá- radi, Bordás. Edző: Szabó Imre. Martfű: Nagy R. - Szakali, Székely, Ladányi, Farkas, Kun, Picikász, Nagy F., Kelemen, Merczel, Szilágyi. Edző: Pálin­kás Tibor. Gólszerzők: Ladányi, Kelemen Ifi: 2-6 Győzelmével egyre közelebb az ezüstéremhez a Cibakháza labdarúgás Megyei II. osztály: több csapat is a szerencséjének köszönheti, hogy megszerezte a három bajnoki pontot A 28. forduló mérkőzéseit ren­dezték a megyei másodosztá­lyú labdarúgó bajnokságban. RÁKÓCZIFALVA- SZÁSZBEREK 3-0 (0-0) Rákóczifalva, 150 néző, ve­zette: Markóth Ádám István. Rákóczifalva: HADAD R. - BODA, KISS, Veréb V, Meny­hárt, LESEK, Hadad FL, Szo- boszlai (Erdei), Veréb D., Nász, Ruskó. Edző: Ruskó Zsolt. Szászberek: GERHÁT - Pal­la, Balázs, Bezzeg, SZÖLLŐSI, Tóth, BALOGH ZS. (Kontra), Serbán (Józsa), Gyárfás, Fehér, Balogh S. Edző: Pető Sándor. Gólszerzők: Lesek (52.), Ha­dad H. (64., tizenegyesből), Ruskó (75.). A második félidőben felőrölte ellenfele erejét a bajnok Rákó­czifalva és teljesen megérde­melten nyert. Ruskó Zsolt: - Az első félidő­ben voltak problémák, de sike­rült rendezni, így megérdemel­ten győztünk. Pető Sándor: - Az első félidő alapján túlzottnak tartom a há­rom kapott gólt. Ifi: 3-2 TISZAPÜSPÖKI- JÁSZLADÁNY 0-2 (0-2) Tiszapüspöki, 100 néző, ve- , zette: Szilágyi Sándor. Tiszapüspöki: Puporka I. - PÓLYÁK (Kállai Sz.) SUKI, CSÓKA J., Csóka K., Lengyel, Kállai Z., Nagy (Puporka G.), Lukács, Kállai D., Deák (Dobo­zi). Edző: Lukács Kálmán. Jászladány: Rácz - SZEKERES, Szabó (Gyárfás), Bagi A., NAGY, DANYI, Tóth, Suki, Kovács (Cser­háti), Bagi K. (Kengyel), Polgár. Edző: Rostás Sándor. Gólszerzők: Nagy (31.), Ko­vács (45.). Az első félidő második felé­ben két gólt szerzett a vendég­csapat, s ez elegendő volt a há­rom pont begyűjtéséhez. Lukács Kálmán: - Egyen­lő erők küzdelméből sajnos megint rosszul jöttünk ki. Rostás Sándor: - Nagyon har­cos csapatot győztünk le. Ifi: 0-8 JÁSZBOLDOGHÁZA­JÁSZALSÓSZENTGYÖRGY 0-1 (0-1) Jászboldogháza, 50 néző, ve­zette: Bodac Tamás. Jászboldogháza: Kónya - Bo­dor, Káposztás Dávid, Eszes (Vári), Szűcs (Burka), Káposz­tás Dániel, Merse, Kisnémet, Tasi (Vámosi), Pilisy, Gömöri. Edző: Bodor Máté. Jászalószentgyörgy: LAKA­TOS - Tóth, SZÖLLŐSI, Ronyecz (Fogler D.), Papp (Fajka), Lázár, Fogler B., KISPÁL, Kiss, Pócz, GYÁRFÁS. Edző: Koczka László. Gólszerző: Gyárfás (36.). Hiába játszott jobban a hazai együttes, képtelen volt a kapu­ba találni, s ahogy ez megbosz- szulta magát. Bodor Máté: - Az első félidő­ben eldönthettük volna a mér­kőzést, nem tettük, így... Koczka László: - Nagyot küz­döttünk, de egy évben csak egy ilyen meccs van. Ifi: 2-1 CIBAKHÁZA­ZAGYVARÉKAS 1-0 (1-0) Cibakháza, 150 néző, vezette: Ács Zoltán. Cibakháza: Vincze - Törtei, Hegedűs (BALOGH D.), Burai, KESJÁR, Kocsis, Bakta, Búcsús (Ferenczi), Balogh J., Zsombik, Karkus. Edző: Ézsiás Gábor. Zagyvarékas: Terjéki - SZÖL­LŐSI, SIMON, Méhesi, Czibak, Nagy A., Tóth (Busi), Rácz, NAGY G., Tarján (Lajkó), Major. Edző: Valkó Zsolt. Gólszerző: Kesjár (45.). Kiállítva: Vincze (75.). A házigazda cibakházi együttes toronymagas esélyes­ként fogadta a kiesés rémétől fenyegetett Zagyvarékast, de nagyon meg kellett kínlódnia a győzelemért. • Ézsiás Gábor: - Gyenge játék­kal is itthon tartottuk a három pontot. Valkó Zsolt: - Úgy érzem, jól helyt álltunk. Ifi: 1-6 TISZAFÖLDVÁR- KUNHEGYES 3-1 (2-1) Tiszaföldvár, 70 néző, vezet­te: Zsákai Milán. Tiszaföldvár: HAJNAL - Cze- tő, Budaházi, Kosa, JÁRÓKA, ASZÓDI, Szikora (Hőgye), Hege­dűs, Lendvai (Holyba), VEREB J., VEREB CS. Edző: Szikora Károly. Kunhegyes: Csontos - Csillag Zs., Varga, GÁCSI, Trencsényi (Rózsa S.), Imre, Szabó (Soós), Dobos, Horváth, Tyukodi, FAR­KAS, Rózsa I. (Kocsis). Edző: Csillag László. Gólszerzők: Hegedűs (27.), Já­róka (40.), Vereb Cs. (77.), ill. Farkas (7.). Szikora Károly: - Kiváló játék- vezetés mellett sikerült legyőz­nünk egy kultúráltan futballo­zó ellenfelet. Csillag László: - Ezen a mérkő­zésen tompák voltunk. Ifi: 2-5 JÁSZFÉNYSZARU- JÁSZKISÉR 3-1 (2-0) Jászfényszaru, 150 néző, ve­zette: Bán János. Jászfényszaru: Csépány - Ba- zsó, Tanczikó, Vaszicsku, Tü­dős, Ecker, Szakali, Jáger, Lu­kács, Bálint, Szászi. Edző: Sza­bó Zoltán. lászkisér: Vincze - Köves- di, Tajti, Drávucz, Ládi, Budai, Menyhárt, Drávái, Kun, Torba, Katona. Edző: Ládi József. Gólszerzők: Jáger 3, ill. Kun Ifi: 3-4 TISZAJENŐ- TISZASZENTIMRE 3-3 (2-2) Tiszajenő, 50 néző, vezette: Szekeres Zsolt. Tiszajenő: Kormos - Terjéki, Blahó, Sági, Nyuli, Hornyik, Sinda, Korsós J., Szabó ]., Kal­már, Bravik. Edző: Hornyik Zol­tán. Tiszaszentimre: Ladányi - Földvári, Székely, Mészáros, Sipos, Szőke, Szoboszlai, Fe­renczi, Takács, Csécsei, Rózsa. Edző: Szivák Gyula. Gólszerzők: Kalmár, Bravik, Nyuli, ill. Sipos 3. Ifi: 2-1. PUSZTAMONOSTOR- KUNSZENTMÁRTON 2-2 (1-1) Pusztamonostor, 100 néző, vezette: Kiss Attila. Pusztamonostor: Csehi - Sze­rencsi, Magyar, Tóvizi, Pintér, Vancsik, Muhari, Bolyki, Bo- rovszki,, Jenes, Rezes. Edző. Vá- czi Gyula. Kunszentmárton: Légrádi - Sindel, Garáz, Józsa, Somodi, Nagy I., Földi, Talmácsi, Pá­linkás J., Majzik, Pálinkás Á. Edző: Földi Tibor. Gólszerzők: Vancsik (30.), Tó­vizi (50.(, ill.Kalmár (20.), Nagy (77.) Ifi. 1-7 Szajolban a kiesés elől menekülő hazai együttes fontos három pontot szerzett az Újszász ellen