Új Néplap, 2013. május (24. évfolyam, 101-125. szám)

2013-05-11 / 109. szám

2013. MÁJUS 11., SZOMBAT SPORT Köteles kupagyőztes. A labdarúgó Belga Kupa 2012-2013-as kiírásának döntőjében a Köteles Lászlót végig a kapujában tudó Genk elsősorban jó hajrájának köszönhetően 2-0-s győzelmet aratott a Cercle Bruges ellen. így története során negyedszer hódította el a serleget a genki legénység. LABDARÚGÁS aBMWa8a»JBWH8B ff"* Ötvenezer forint _________ Az elkövetkező bä Kozonsegcsalogato meccs fociklubot labdarúgás A végjátékban biztosították be győzelmüket a kék-fehérek sportműsora labbarúgás A megyei harma­dosztályú labdarúgó-bajnok­ságban félbeszakadt a tisza- gyendai együttes jászdózsai vendégjátéka, mivel a második félidőben levonult a pályáról. Miután a korábban elmaradt meccs pótlásán a gyendai le­génység néhány nappal előbb, bravúros teljesítményt nyújt­va 1-0-ra legyőzte az egészen addig pontveszteség nélkül álló listavezető Nagyivánt, az : újabb rangadón már nem töl­tött kilencven percet a pályán. Emiatt a megyei szövetség 50 ezer forint pénzbírsággal súj­totta a tiszagyendai klubot, edzőjét, Boros Tibort pedig 2013. december 31-ig eltiltotta minden labdarúgással kapcso­latos tevékenységtől. A dobo­góért harcoló Tószeg értékes győzelmet aratott Kengyelen., míg a Kenderes öt gól rúgott a szentandrásiaknak. Eredmények: Nagyiván-Cser- keszőlő 3-0 (0-0), gólszerzők: Kovács, Perényi, Márki. Ken­gyel-Tószeg 1-2 (1-2), gólszer­zők: Veres, ill. Kun, Csomós. Jászjákóhalma-Abádszalók 0-0. Kenderes-Jászszentand- rás 5-1 (2-0), gólszerzők: Pocsai, Ficzere, Kovács, La­katos, Nádasdi, ill. Menyhárt. Jászdózsa-Tiszagyenda 2-1-nél félbeszakadt. Az állás: 1. Nagyiván 57, 2. Tiszagyenda 37,3. Tószeg 36, 4. Jászdózsa 34,5. Kenderes 27,6. Kengyel 25,7. Abádsza- lók 22,8. Jászjákóhalma 22,9. Jászszentandrás 18,10. Cser- keszőlő 12 pont. ■ Gelei J. HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel.: 56/419-011. Nyitva mindennap 8-21-Jg Szolnok, Szapáry utca 23. Tel.: 56/510-271. Nyitva: hétköznap 9- 17-ig Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hogy a közölt árfolyamok délelőtt 9 óráig élnek, és a nap folyamán változhatnak! Pénznem (1 egységre) Vétel Eladás EUR 290,00 295,49 USD 222,50 227,99 CHF 234,00 239,99 Érvényben: 2013. május 11. Befektetési aranyértékesítés. Közületeket Is kiszolgálunk! www.cornergroup.hu Money Grant nemzetközi pénztranszfer s A fehér mezes szolnoki együttes előbb a négy gólt, majd a lefújás után a győzelmet is megünnepelhette a szintén jól játszó kis Honvéd ellen Fordulatos, közönségszó­rakoztató összecsapáson értékes győzelmet szerzett a szolnoki csapat az ügyesen futballozó kis Honvéd ellen. Varga Csaba Szolnoki MÁV FC-Budapest Honvéd II4-2 (2-0) Véső út, 700 néző. V: Erdős Jó­zsef (Iványi I., Török K.). SZOLNOK: Pokorni -VÁ­RI, Gyagya, Balogh R, Fritz - NAGY L, Bohner, BUSÁI, Si- peki, Rokszin (Faggyas, 46. p., Szepessy, 86. p.) - B. TÓTH. (Balaskó, 70. p.). Vezetőedző: Kis Károly. HONVED: VERECKEI - Pas­calra (Erdélyi, 46. p.), Genge- liczki, Fejes, Csábi M. - Lőrin- czi, Varga M., Ivancsics (KA- PACINA, 57. p.), Csontos - Del Papa (Ablonczy, 46. p.), DARU. Edző: Szíjjártó István. 17. perc: B. Tóth átadását Busái mellre vette, majd a tizenhatost átlépve kapásból a bal alsó sa­rokba zúdította a labdát, 1-0. 19. perc: Ezúttal B. Tóth ka­pott egy remek átadást Sipeki- től, belépett a tizenhatoson be­lülre, majd a kétségbeesetten kifutó Vereckei mellett a háló­ba lőtte a labdát, 2-0. 20. perc: Daru lépett ki a szol­noki védők között, mintegy húsz méterről a kifutó Pokorni fölött a kapura emelte a labdát, ám a játékszer a jobb kapufát is érintve hagyta el az alapvonalat. 30. perc: Ismét Daru cselezte be magát a szolnoki büntetőig, ám a jól érkező Vári egy szen­zációs mozdulattal becsúszva szerelte a Honvéd csatárát. 46. perc: Egy jobb oldali szöglet után Ablonczy fejjel szerezte meg a vendégek szépítő gólját, 2-1. 56. perc: Ivancsics mintegy tizenegy méterről kihagyta az ordító ziccert. kis károly: - Nagyszerű ellen­felet győztünk le nagy izgalmak közepette) de teljesen megérde­melten. Örülünk a sikernek, megyünk tovább, hiszen még nagyon fontos mérkőzések vár­nak ránk és nagyon szeretnénk elérni célunkat. szíjjártó ISTVÁN: - Ennek a mérkőzésnek az eredménye 65. perc: Egy jobb oldali szöglet után az előre húzódó Gengeüczki fejesét a felső kapufa hárította. 77. perc: Bohner labdájával Faggyas iramodott meg, de lö­vését óriási bravúrral hárította a fővárosiak kapusa. '79. perc: Huszonöt méteres szabadrúgát Kapacina végzett el, lövése bombaként vágódott a bal felső sarokba, 2-2. 83. perc\ Most a Szolnok ju­tott szabadrúgáshoz, mintegy 27 méterről Nagy István a jobb­összekötő helyéről a bal kapufa mellé tekerte a labdát, 3-2. 89. perc: A kitámadó Honvéd védők között Szepessy 12 mé­teres lövése a felső kapufa alsó lapjáról újra a csatár elé került, akár fordított is lehetett volna, ha nem vétünk súlyos egyéni hibákat. A 27. forduló további menetrend­je: Szombat. FTC II-Putnok, Bé- késcsaba-Orosháza, Kazinc- barcika-Szeged, Nyíregyháza- Debrecen II., Vasas-Balmazúj- város, 17.30. Vasárnap: Cegléd- ÚjpestlI., 17.30. aki kipattanót kapásból a jobb alsó sarokba vágta, 4-2. Az első negyedórában ke­reste a rést a vendégvédelmen a szolnoki csapat, aztán 17 perc múltán meg is találta azt, és két gyors góllal úgy tűnt, hogy padlóra kerülhetnek a fővárosiak. A vendégek azon­ban nem hagyták magukat, ügyesen adogattak a mezőny­ben. A fordulás után hamar megszerezték a kispestiek a szépítő gólt, majd Kapacina mutatós találatával az egyen­lítést is kiharcolták, ám Nagy István szabadrúgás-gólja is él­ményszámba ment, és ez már tulajdonképpen el is döntötte a mérkőzést, Szepessy talála­ta már csak hab volt a tortán a végjátékban ismét szárnyaló szolnokiak számára.- Eddig csak a kapufákat ta­láltam el szabadrúgásból - kezd­te Nagy István, a szolnokiak kö­zéppályása. - Szerencsére most a legjobbkor, a szezon egyik leg­fontosabb gólját lőttem. Voltak hibáink, de azt gondolom, hogy megérdemeltük a győzelmet, mert sokat tettünk érte. Nem elérhetetlen számunkra az első ötbe jutás. így látták a szakvezetők az összecsapást SZOMBAT Autósport. Forma-l-es vb. Eu­rópa Nagydíj, időmérő-edzés, (ml) 14. Kézilabda. Női Bajnokok Li­gája, döntő, visszavágó: Győri ETO-Larvik (ml, DigiSport), 15.15. Férfi NBI/B: Ozd-Tö- rökszentmiklós, 18. Férfi NB II: Szeged II-Mezőtúr, 16. Kunszentmárton-Algyő, 18. Székács KE-Makól8. Békéscsa- ba-Martfű, 18. Női NB II: Hód- mezővásárhely-Túrkeve, 17. Kosárlabda. Férfi NB L, elő­döntők, 2. mérkőzés: Atomerő­mű-Szolnoki Olaj KK, (Sport Klub Tv) 16. Kaposvár-Alba Fehérvár, 18. Labdarúgás. NB L: Pápa-Egér, 14 (ml). Kecskemét-Siófok, Pécs-Haladás, 16. Újpest-Hon­véd, 18.30. (Sport2) NB III: Jászapáti-Budafok, 17. Megyei I. osztály: Jánoshida-Martfű, II. 30. Törökszentmiklós-Túr- keve, Karcag-Jászberény, Nagykörű-Csépa, Fegy ver­nek-Szajol, Tiszasas-Űjszász, Kisújszállás-Mezőtúr, 16.30. Megyei II. osztály: Jászboldog- háza-Szászberek, Tiszapüs- pöki-Cibakháza, Rákóczifal- va-Kunhegyes, Tiszaföldvár- Zagyvarékas, 16.30. Megyei III. osztály: Kenderes-Nagyiván, Tószeg-Jászjákóhalma, Abád- szalók-Jászdózsa, Tiszagyen- da-Cserkeszőlő, 16.30. Megyei IV. osztály: Bánhalma-Kétpó, Tiszaszőlős-Tiszabura, Kun­madaras-Berekfürdő, 16.30. Műfüves pályaavató: Mezőtúr Szenior-Old Boys válogatott, Mezőtúr Sportcentrum, 15. VASÁRNAP Autósport. Forma-1: Európa Nagydíj, (ml) 14. Labdarúgás. NB I: Debre- cen-Videoton, (ml) 16.30. Győr-Ferencváros (Sport2), 18.30. Megyei I. osztály: Jász- árokszállás-Tiszafüred, 16.30. Megyei II. osztály: Jászfény- szaru-Jászalsószentgyörgy, Tiszajenő-Jászladány, Puszta- monostor-Tiszaszentimre, Jász- kisér-Kunszentmárton, 16.30. Megyei III. osztály: Jászszen- tandrás-Kengyel, 16.30. ■ HIRDETÉS r c, Szemüveglencse, amely FÉNYRE SÖTÉTEDIK, BELTÉRBEN VILÁGOSOM Fényresötétedő lencséhez • # * m 29.900 Ft értékű titán keret Az akciós ajánlat 2013. április 2. és május 31. között vagy a készlet erejéig érvényes Hoya fényre sötétedő szemüveglencse vásárlása esetén. Az ajánlat nem tartalmazza a szemüveg j készítés diját. Az ajándék titán keret értéke bruttó 29.900 Ft. A kép csak illusztráció. Cvikker Optika Szolnok, Szapáry u.18. tel: 56/429-500 Az atomvárosban a piros-feketék kosárlabda Győzelmével közelebb kerülhet a döntőhöz az Olaj Már csak négy csapat van ver­senyben a férfi bajnokságban. Az egyik elődöntőben az Álba Fehér­vár és a Kaposvár harcol a döntő­be jutásért. A felek első meccsét végig vezetve 68-56-ra nyerte a középszakaszgyőztes Fehérvár. Ma 18 órakor a somogyi főváros­ban találkoznak a felek. Az Olaj, akárcsak a középsza­kaszban, szerdán is 35 percig vesztésre állt az Atomerőmű SE ellen a Tiszaligetben. Aztán Bá- derék egy 15-3-as rohammal le- s rendezték a meccset, amit 84-72- § re nyertek meg. Egy biztos, a ma | 16 órakor kezdődő összecsapáson i nemjátszhatnakatűzzelaszolno- I ki fiúk, mert könnyen megégetik Szabó Miklós (labdával) és társai ma délután Pakson bizonyíthatnak legénysége magukat, úgy, mint a középsza­kasz paksi meccsén, ahol kikap­tak 90-74-re. Nyüván a mai egy másik mérkőzés lesz, a teher most az atomvárosiakon, őket nyom­ja majd a győzelmi kényszer. A szerdai derbit követően Nenad Ascserics, az Olaj mestere arról is beszélt, hogy a csapat játékából hiányzott a meccsritmus. Ezért volt meglehetősen hullámzó Bá- derék játéka. Ám a legfontosabb, hogy megvan a győzelem, mert a hajrában rendre jó döntéseket hoztak a szolnoki kosarasok. A mai összecsapást a Sport Klub Tv élőben közvetíti az atomvárosból, ahol a Vígh P.-Papp P.-Ádám J. bíró duó fog dirigálni. ■ V. CS.