Új Néplap, 2013. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-18 / 90. szám

SPORT 1 Messi játékra kész. Felépült sérüléséből Lionel Messi, az FC Barcelona labdarúgócsapatának argen­tin sztárjátékosa, aki így pályára léphet jövő kedden a Bajnokok Ligája elődöntőjében, a Bayern München elleni párharc első mérkőzésén. Ol. \/Xli± LABDARÚGÁS Indul a rájátszás, amit kedvező pozícióban vár a miklósi gárda futsal Óriási csatában, kettős kiállítás ellenére, idegenben is nyert a futsal NB II. 26. for­dulójában a törökszentmiklósi legénység. Békéscsaba­Törökszentmiklós 5-8 (3-3) Békéscsaba, 150 néző, vezet­te: Takács, Szabó Békéscsaba: Patka - Lulucz, Dohányos, Szarka, Farkas. Csere: Könyves, Szabó, Ba­logh, Bessenyei, Veres, Knyi- hár, Bondár. Edző: Kiss László. Törökszentmiklós: Kozák - Pelles, Angyal, Váradi, Fekete G. Csere: Faragó A., Faragó Zs., Mohácsi, Bozsó, Seres, Göblyös, Nagy Cs. (kapus). Edző: Faragó Attila. Gólszerzők: Knyihár (16.), Bondár (17., 18.), Lukucz (27.), Veres (34.), ill. Knyihár (öngól, 7.), Mohácsi (17., 28., 31.), An­gyal (20., 34., 39.), Pelles (35.). Kiállítva: Bozsó (16.), Faragó Zs. (33.) Ezzel véget értek az alapsza­kasz küzdelmei. A rájátszás során a törökszentmiklósiak a feljutást jelentő első helyért indulhatnak harcba: az 1-4. helyezettek körmérkőzés so­rán döntik el a bajnoki címet. Nagy harc várható a rájátszás­ban, hiszen az alapszakaszban alig volt különbség a Rákos­menti FC, a Törökszentmiklós és a Nagykáta között. További eredmények: Vasas- Újpest 7-4, UTE-Gyöngyös 3-10, Salgótarján-Rákosmenti FC 2-6, Nagykáta-Siketek 21- 2, SZTE-Debrecen 5-5, Diós- győr-Monor 0-3. ■ HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel.: 56/413411. Nyitva mindennap 8-21-ig Szolnok, Szapáry utca 23. » Tel.: 56/510-271. Nyitva: hétköznap 9-17-lg * Tájékoztatjuk tisztelt ÜBMnket, hogy a kézéit árfolyamok délelőtt 9 énig étnek, és a nap folyamán változhatnak! Pénznem |1 egységről Vétel Eladás EUR 290,00 295,00 USD 220,00 225,50 CHF 239,00 244,50 Érvényben: 2013. április 18. Befektetésé aranyértékesítés. Köziiletéket is kiszolgálunk! www.cornergroup.hu 0 Money Gram nemzetközi pénztranszfer Coop-Májusfa futás. Több mint ötezren kocogták le tegnap délután a Coop által támogatott futórendezvény távjait. Az elmúlt 15 évben egy időben ekkora létszámot megmozgató szabadidősport eseményt nem rendeztek a megyeszékhelyen. A lelkes indulók zumbázással melegítettek be, majd tel­jesítették a belvárosban kijelölt 1200, illetve 2500 méteres távokat. A fiatalság láthatóan jól érezte magát a futónapon. Nyert az Olaj Kaposváron kosárlabda Szombaton Fehérváron folytatják a piros-feketék A bajnoki középszakasz ki­lencedik fordulójában az Olaj jó csapatmunkával és erőtel­jes támadójátékkal 12 pontos győzelmet aratott a Kaposvár otthonában. Varga Csaba A hazaiaknál mindenki a fedél­zeten volt, Fekete Ádám edző a legerősebbnek tűnő csapatát küldhette a listavezető, Olaj el­len a pályára. A vendégeknél Sehovics combizom-húzódása miatt nem vállalhatta a fellé­pést, Báder Márton után Szabó Miklós is játékra jelentkezett Ascserics edzőnél. Kaposvár-Olaj KK 86-98 (18-21, 22-25,19-26, 27-25) Kaposvár, 1000 néző. Vezet­te: Kapitány, Gorka, Szabó G. Kaposvár: DUNN 16/3, Szőke, SWANSTON 29/9, Hendlein 7, SPICA 22. CS: Dávid 5, Drahos 2, Kiss 5/3. Edző: Fekete Ádám. Ola] KK: Florence 12/6, HOR­VÁTH Á. 14/12, KALVE 16/3, BELL 19/12, BÁDER 15. Csere: Szabó 4, Simon 9/3, Gay 7/3, Fo­dor 2, Trepák. Vezetőedző: Ne- deljko Ascserics. Edző: Drágán Alekszics, Kmézics Zorán. Az eredmény alakulása: 4. p.: 8-8, 8. p.: 16-15, 14. p.: 25-23, 18. p.: 32-34, 24. p.: 43-52, 28. p.: 55-66, 34. p.: 66-79, 38. p.: 80-90. Nem sokat teketóriáztak a játékosok, hamar nekiláttak a pontgyártásnak. Elsősorban az amerikaiak, Swanston és Dunn, Bell, valamint Florence vitte a prímet. Fej-fej mellett is haladtak a felek az első negyed­ben, amit Florence triplája zárt, 18-21. A folytatásban három perces kosárcsend következett, majd pontra pont volt a válasz, mindez azt jelentette, hogy a félidő hajrájáig 3-4 ponttal ve­zetett az Olaj. A szünet előtti utolsó percben Kalve két trip­lájával alakult ki a 40-46-os ál­lás. A fordulást követően egyre magabiztosabb volt a szolnoki csapat, Simon Balázs három­pontosával kilenc ponttal lép­tek meg a házigazdáktÓJ. A ha­zaiak légiósaik révén nagyon igyekeztek, de hat pontnál közelebb nem tudtak kerülni vetélytársukhoz. Sőt a negyed utolsó két percében az Olaj még rátett egy lapáttal és 14 pontra növelte előnyét, 59-73. A záró negyedben elmaradt a szép szá­mú közönség által várt hazai felzárkózás, mert a szolnokiak Kalve és Fodor Márton kosarai­val tovább növelték előnyüket. A hazaiak azonban továbbra sem adták fel, Dunn révén ven­dégeik nyomába eredtek és a 36. percben már csak tíz pont volt a különbség a felek között. A hajrában hiába termelték a pontokat a hazaiak, az Olajnak mindenre volt válasza és így a tízpontos előny nem csökkent a mérkőzésen, amit a jól játszó Horváth Ákos triplája zárt. Simán kikapott a jászberényi együttes A TOP COP SECURITY JÁSZBE­RÉNY csapata Körmenden pró­bálta megszerezni a két bajnoki pontot az utolsó előtti forduló­ban. Az első negyedben még fej-fej mellett haladtak a felek, a folytatásban azonban robban­tottak a hazaiak és 12 pontos előnyt gyártottak maguknak a szünetig. A folytatásban ka­paszkodtak a herényiek, de már igazán nem tudtak közel kerül­ni az elmúlt hetekhez képest jó dobóformát mutató körmendi­ekhez. A mérkőzés végeredmé­nye 89-70 lett a Rába-partiak javára. A herényiek közül Dra- micsanin 15/9, Soós 12/6 és Ra- kics 12 pontot dobott. Atomerőmű-Alba 76-84 HÍRSÁV Korábban kezdenek a vízipólósok SZOMBATON KEZDŐDNEK a két győzelemig tartó bajnoki negyeddöntők. A Szolnoki Dózsa-Közgép együttese a Debrecennel veszi fel harcot az elődöntőbe jutásért. Az első mérkőzés a tervezett 17 óra helyett, a DigiSport Tv közvetítése miatt 14.15 órakor kezdődik a tiszaligeti uszodában. Döntetlen született Karcagon TEGNAP ELHALASZTOTT mér­kőzést pótoltak a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnok­ságban Karcagon, ahol a kisújszállási csapat vendé­geskedett. A szomszédvárak csatája 1-1-es döntetlent hozott, a gólszerzők Orosz István (45. p.), valamint Kéki Csaba (15. p.) voltak. A mér­kőzés krónikájához tartozik, hogy a kisújiak játékosát Ladányi Miklóst (81. p.) ki­állította Fekete Tibor játék­vezető. Balmazújvárosi henger Cegléden bár A Cegléd kétgólos hát­rányból még felállt az első félidő végére, a Balmazúj­város újra vezetéshez jutott a szünet előtt,^rppgodik félidőben pedig folytatta gólerős játékát, így végül a vendégek megérdemelten nyertek 6-2-re -írja az nso. hu. A labdarúgó NB II20. fordulójából elhalasztott mérkőzésén. A Balmazúj­város vasárnap a Szolnoki MÁV csapatát fogadja. A Honvéd nyerte a fővárosi rangadót A hatodik helyen álló Buda­pest Honvéd 1-0-ra legyőzte a negyedik Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga keddi játéknapján a Bozsik Stadionban, így a két csapat között három pontra csök­kent a különbség. A gólt a Szolnokon is megfordult Tchami (56. p.) szerezte. A Kazincbarcika győzött a párharcban röplabda Hatodik helyen zárta a szolnoki csapat a bajnoki küzdelmeket A szolnokiak a rájátszásban az 5. helyért küzdöttek, és a párharc keretében másodszor csaptak össze a Kazincbarcikával, ezút­tal az utóbbi csapat otthonában. A felek első meccsét óriási csa­tában, kétórás küzdelemben 3:2- re nyerte a borsodi alakulat. A második összecsapás is a barci- kaiknak jött össze, a szettek haj­rájában figyelmesebbek voltak, mint a vendégek, és behúzták a mérkőzést, és második győzel­mükkel megszerezték az ötödik helyet. A fiatal szolnoki gárda pedig a hatodik helyen zárta a bajnoki évadot. Kazincbarcika-Szolnoki Főiskola RK 3:0 (21, 24,20) KAZINCBARCIKA: Dudás, Ko­vács Z., Toronyai, Árva, Csiz­madia, Bokor. Csere: Szántai (liberó), Germuska (liberó), Gu­lyás, Szabó M., Balázs, Kiss P. Vezetőedző: Dudás András. SZOLNOK: Bodonyi, Szőllő- si, Rása A., Rása G., Tarjányi, Kovács S. Csere: Bene (liberó), Varga Z., Tóth, Illés, Gönczi. Ve­zetőedző: Gulyás Ferenc. Dudás András: - A végjáté­kokban jobban koncentrál­nunk, és ez hozta meg a sikert. Gulyás Ferenc: - Sok hibával játszottunk, ennek ellenére nincs szégyenkeznivalónk, jó úton haladunk, készülünk a következő évadra. ■ A szolnoki együttes nem szégyenkezhet, hiszen a 6. helyen végzett Megléptek a dobogósok a harmadosztályban labdarúgás A megyei harma­dosztályú bajnokságban a 18. forduló mérkőzéseire került sor. A listavezető és még mindig pontveszteség nélkül álló nagyi- vániak csak az utolsó percben biztosították be győzelmüket Tószegen. Az ezüstéremre hajtó gyendaiak nagyon megizzadtak a Kenderessel. Eredmények: Tószeg-Nagyi- ván 2-4 (0-2), gólszerzők: Luca, Kun, ill. Perényi 2, Polgár 2. Kengyel-Cserkeszőlő 6-0 (2-0), gólszerzők: Tóth Z, Veres, Ladá­nyi 2, Tóth J., Úti. Kenderes-Ti- szagyenda 0-1 (0-0), gólszerző: Nagy L. Jászszentandrás-Abád- szalók 3-2 (2-0), gólszerzők: Veres, Pető, Sárándi, ill. Nagy J., Kovács I. Kiállítva: Farkas J. (Abádszalók, 75.). Jászjákó- halma—Jászdózsa 2-3 (0-1), gól­szerzők: Cseh, Gulyás (öngól), ill. Hűvös, Muntyás, Ambrus. Az állás: 1. Nagyiván 48, 2. Tiszagyenda 30, 3. Jászdózsa 28,4. Tószeg 22, 5. Kengyel 21, 6. Jászjákóhalma 20, 7. Kende­res 17, 8. Jászszentandrás 15, 9. Abádszalók 14,10. Cserkeszőlő 11 pont. A megyei IV. osztály, 13. for­duló: Berekfürdő-Tiszaörs 0-2, Bánhalma-Kunmadaras 2-4, Kétpó-Tiszabura 0-7. Az állás: 1. Tiszabura 24,2. Kunmadaras 23, 3. Tiszaszó'lős 15, 4. Tiszaörs 14, 5. Kétpó 12, 6. Bánhalma 12, 7. Berekfürdő 3 pont. ■ Gelei J.