Új Néplap, 2013. március (24. évfolyam, 51-75. szám)

2013-03-25 / 70. szám

16 2013. MÁRCIUS 25., HÉTFŐ Magyar diadal. Lörincz Tamás aranyérmet nyert a kötöttfogásúak 66 kilogrammos súlycsoportjá­ban a Tbilisziben zajló Eb-n. A magyar csapat három éremmel zárta a kontinensviadalt: Lörincz ara­nya előtt a szabadfogású Hatos Gábor (74 kg) ezüst-, míg Barka Emese (55 kg) bronzérmet szerzett. SPORT BIRKÓZÁS Egy labda döntött Pakson kosárlabda A hajrában nyerési esélyük volt a jászberényieknek Hoiti Bálint (labdával) és jászberényi társai mindent megtettek a győzelemért, kevés hiányzott a bravúrhoz Magabiztosan jutott tovább a veszprémi együttes KÉZILABDA Az MKB Veszp­rém - az idegenben aratott 23-20-as győzelmét követően - szombaton 33-25-re nyert a vendég spanyol Ademar León ellen a férfi kézilabda Bajno­kok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kettős si­kerrel került a legjobb nyolc közé. A magyar csapat tíz év után tudott ismét spanyol el­lenféllel szemben továbbjutni a kieséses szakaszban. A két csapat tavaly ugyancsak a legjobb 16 között találkozott egymással, akkor egy, öt má­sodperccel a vége előtt esett góllal a León bizonyult jobb­nak. A másik magyar együt­tes a Pick Szeged 32-28-ra kikapott a lengyel a Kielce otthonában. Ezzel a lengyel csapat jutott a nyolc közé. ■ TOTÓ A totó 12/2. heti eredményei: 1. Magyarország-Románia 2-2 X 2. Hollandia-Észtország 3-0 1 3. Moldova-Montenegró 0-1 2 4. Csehország-Dánia 0-3 2 5. Svédország-Írország 0-0 X 6. Észak-írorsz.-Oroszország törölve, helyette az 1. sz. pótmérkőzés 7. Bosznia;H.-Gőffigprszág 3-1 1 8. Lengyelország-Ukrajna 1-3 2 9. Spanvolország-Finnország 1-1 X 10. Macedónia-Belgium 0-2 2 11. Skócia-Wales 1-2 2 12. Franciaország-Grúzia 3-1' 1 13. Argentína-Venezuela 3-0 1 Plusz egy mérkőzés: I 14. Uruguay-Paraguay 1-1 X í 1. sz. pótmérkőzés: Kolumbia-Bolívia 5-0 1 HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel.: 56/419-011. Nyitva mindennap 8-21-ig Szolnok, Szapáry utca 23. j Tel.: 56/510-271. Nyitva hétköznap: 9-17-ig i www.cornergroup.hu h Nemzetközi, azonnali | készpénzátutalás a világ bármely pontjára euróbán! Közületeket is kiszolgálunk! Befektetési aranyértékesítés. Óriási izgalmak után a sze­rencsésebb paksiak Vojvoda Dávid triplájával verték a jól játszó jászberényi csapatot a középszakasz harmadik for­dulójának zárómeccsén. Varga Csaba Mégiscsak Schmidt Béla az edző az Atomerőmű SE csapa­tánál. A szakember betegsége ugyanis gyógyszeres kezelés­sel gyógyítható, így a menet­közben felkért Czigler László visszalépett, aki továbbra is marad a PVSK U23-as csapa­tánál. A herényiek a legutób­bi fordulóban szoros meccset játszottak Székesfehérváron, most is arra készültek a tíz nappal ezelőtt Olaj-verő Atom­erőmű SE paksi otthonában. Tegyük hozzá, hogy a felek alapszakaszbeli jászberényi mérkőzését 91-84-re Földi Sán­dor csapata nyerte. Atomerőmű SE- TOP-COP Security JKSE 89-86 (17-18, 23-18,18-28, 31-22) Paks, ASE csarnok, 1000 né­ző. Vezette: Papp, Frányó, Jakab PAKS: Kovács Á. 6/6, LEVY 14, VOJVODA 28/6, Kámán 7/3, Tóth Á. 2. Csere: Idlet 6, KÖR- TÉLYESI 20/12 , Kerpel-Froni- us 6/6, Eilingsfeld. Vezetőedző: Schmidt Béla. JÁSZBERÉNY: RAKICS 23/6, Soós G. 10/6, MARKOVICS 16/3, Dramicsanin 11/9, HORTI 16. Csere: Török R. 10, Szabó R, Mladenovics. Vezetőedző: Földi Sándor. Az eredmény alakulása: 4. perc: 5-6, 8. p.: 11-11, 14. p.: 27- 26, 18. p.: 37-30, 24. p.: 45-48, 28. p.: 50-60, 34. p.: 70-72, 38. perc: 75-80. Kipontozódott: Dramicsanin (34.), Körtélyesi (36.) , Tóth Á. (38.) Török R. (38.). Az első félidőben felváltva vezettek a felek, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni. A hazai oldalon sé­rülés miatt nem játszott Loren­zo Williams, helyette Kovács Ákos volt az irányító, Vojvoda és Körtélyesi pedig magára vállalta a pontszerzést. A nagy­szünet után a vendégek szerb triója, Rakics, Markovics és Dramicsanin mellett Horti is jól játszott. Minderre bizonysá­gul egy jól irányzott Markovics triplával majd Soós tette ugyan ezt, vezetett a Jászberény. Ar­ról, hogy ne örüljenek nagyon a jászságiak, Kámán tett egy A KÖZÉPSZAKASZ 3.FORDULÓJA múlt szerdán az Olaj-Körmend (96-73) mérkőzéssel indult. Az alapszakaszgyőztes Álba Fe­hérvár a Kaposvár vendégeként nyert 89-81-re. Nagy meccset játszottak a felek a somogyi fő­városban. Mint ahogy az várha­tó volt, mindkét oldalon a légió­sok vitték a prímet. A Fehérvár festékből szerzett duplával. Csak épp védekezni felejtett el már sokadjára Hortin, aki ezt kihasználva könnyű pontokat szerzett a paksi erőcsatár hi­bájából. A herényiek 11 ponttal is meglógtak a hazaiaktól, de előnyüket nem tudták megtar­tani. Ehhez hozzájárult, hogy a 34. percben 70-72-es állásnál a jászságiak egyik legjobbja, Dramicsanin kipontozódott, a reklamáló vendégkispad pedig higgadtabban játszott, és fontos győzelmet aratott. az állás: 1. Álba Fehérvár 9 pont, 2. Olaj KK 8, 3. Atomerő­mű 7, 4. Kaposvár 6, 5. Kör­mend 5, 6. Jászberény 4. A KÖVETKEZŐ FORDULÓ PÁROSÍ­TÁSA, szerda: Olaj-Kaposvár, 18.00; Alba-Atomerőmű, 18.30; Jászberény-Körmend, 19.00. technikai hibát kapott. Ebből a hazaiak négy pontot dobtak, és 74-72-re fordítottak. A hajrá óri­ási izgalmakat hozott, úgy tűnt, hogy bármelyik csapat nyerhet. I Néhány másodperccel a vége előtt Rakics triplával egyenlített, 86-86. A dudaszóval egy időben azonban Vojvoda hárompontosa is célba ért, így a hazaiak örül­hettek a végén. Azt is el kell mondani, ha egy kicsit rutino­sabb, higadtabb és szerencsé­sebb a vendégcsapat, akkor nyer­hetett volna az atomvárosban. Schmidt Béla: - Lorenzo Wil­liams talpsérülés miatt hiány­zott, és játéka nélkül ugyan kiélezett küzdelemre számítot­tam, de nem ennyire. Az utolsó akciónk döntött. Földi Sándor: - Nagyot harcoltunk, olykor jól is játszottunk, egy labda döntött a végjátékban, sajnos nem a mi ja­vunkra. Szerintem gyenge napot fogott ki a bírótrió, s ennek leg­inkább mi ittuk meg a levét. Jól helytállt a Szolnoki Olaj a belgrádi katlanban kosárlabda A Szolnoki Olaj a végjátékig jól tartotta magát a Partizán Beograd otthoná­ban - írta az nso.hu -, de végül 83-69-re elveszítette a férfi kosárlabda Adria-liga alapsza­kaszának utolsó fordulójában megrendezett mérkőzést. Báder Márton kosarával kez­dődött a mérkőzés, sőt 13-8-ra is vezetett a Szolnok, azonban a következő 11 pontot - főként Gagics jóvoltából - a Partizán szerezte. Bár az előny innen­től a hazaiaknál volt, az Olaj a második negyed derekáig nem csúszott tíz ponton kívül­re (33-22). Simon Balázs és Szead Sehovics egy-egy trip­lája mentén a magyar csapat visszakapaszkodott (33-30), de a félidő végjátéka a hazaiaké volt (39-30). Hat hazai ponttal kezdődött a harmadik negyed, de hiába nőtt tetemesre a különbség (45-30, 60-45), a hármasok (Sehovics, Trepák) és a jó védekezés újra visszasegítette a szolnoki csa­patot a meccsbe, sőt 63-61-nél, ha Simon triplája is beakad, fordulhatott volna az állás. Nem fordult, ehelyett 67-65 után a Partizan-tábor óriási biztatása közepette 16-2-es hazai roham következett, amivel eldőlt a mérkőzés. Ezzel a Bartizan, az Igokea, a Crvena Zvezda és a Radnicski társaságában beju­tott a Final-Fourba, míg az Olaj a 13. helyen végzett. Partizán Beograd­Szolnoki Olaj 83-69 (21-17,18-13, 22-24, 22-15 Belgrád, Pionír csarnok, 7000 (!) néző. V: Herceg, Anzu- lovic, Haris (horvátok) PARTIZÁN: Westermann, Miloszavljevics 7/3, LUCSICS 16/6, GORDON 10,Muszli4. Csere: Gordic 10, Gagics 11, Bogdanovics 11/3, BERTANS 14/12, Lauvergne, Milutinov. Edző: Dusko Vujuszevics. OLAJ KK: Florence 16/9, Horváth Á. 6, SEHOVICS 16/9, Bell, Báder 8. Csere: TREPÁK 7/3, Kalve 4, Gay 7/3, Simon 5/3, Németh I. Vezetőedző: Ne- deljko Ascserics. Edző: Drágán Alekszics. ■ Továbbra is hibátlan az Álba Fehérvár Könnyedén győzött a szolnoki legénység vízilabda Gólparádét rendeztek a jól játszó hazaiak az egri főiskolások ellen OB L, 23. forduló. Szolnoki Dózsa-Közgép- EKF-Egerfood-Imola 19-3 (2-1,6-0,6-0, 5-2) Tiszaligeti uszoda, 200 néző. V: Pásztor A., Horváth Cs. SZOLNOK: Lévai - GEORGES- CU 2, Alekszics 2, Hosnyánsz­ky 1, VÖRÖS V. 1, GOCICS 3, Nyéki 1. Csere: Decker A. (ka­pus), Kovács 0. 2, Hangay Z. 2, Marnitz G. 2, Pásztor, NEG- REAN 3. Szakmai igazgató: Ko­vács István. Edző: Cseh Sándor. Az első osztályban abszolút újonc egri főiskolások kemény és határozott játékkal indítottak. Hosnyánszky büntetőből lőtt gól­ját Zalánki azonmód kiegyenlí­tette, arra már a vendégek sem Hosnyánszky Norbert és társai gólratörően játszottak a főiskolások ellen gondoltak, hogy legközelebbi találatukat majd csak 18-1 után érik el.... A hazaiak a második negyedben másik sebességre kapcsoltak gyorsan, ötletesen és nem utolsósorban gólerősen vízi­labdáztak. A térfélcsere után Go- cics mesterhármas ért el, majd Alekszics is duplázott. A szolno­ki gárda tetszés szerint érte el góljait, egyik szebb volt, mint a másik. Mondták is a szurkolók, hogy jó lenne ezekből a gólokból a rangadókra és a rájátszása is el­raktározni egy jó párat. A Dózsa a válogatott Világliga meccsei miatt április 3-án játszik majd legközelebb bajnoki mérkőzést, mikor a Szentest fogadja a Tisza- ligetben. ■ V. CS. A címvédő Vettel nyerte a Malajziai Nagydíjat autósport A világbajnoki cím­védő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte az idei Forma-l-es szezon máso­dik futamát, a vasárnapi Ma­lajziai Nagydíjat, és ezzel a vb-pontversenyben is az élre állt. A 25 éves, háromszoros vb-győztes versenyző mögött csapattársa, az ausztrál Mark Webber végzett a második, Le­wis Hamilton, a Mercedes brit pilótája pedig a harmadik he­lyen. Vettel pályafutása 27. fu­tamgyőzelmét aratta. A verseny szemerkélő eső­ben kezdődött, az élről induló Vettel tökéletesen kapta el a rajtot, Mássá és Alonso igyeke­zett tapadni rá, az ötödik hely­ről startoló Webber azonban meglepte a két ferrarist, és a második kanyarban megelőzte őket. Fontos szituáció: Vettel a 39. kör elején a célegyenesben megelőzte Hamiltont, és vissza­vette a második helyet. A Red Bull két pilótája nagy csatába kezdett egymással, tíz körrel a verseny vége előtt pedig Vettel egy nagyon erőszakos manő­verrel átvette a vezetést, majd a célba érkezésig megőrizte az el­ső helyet. A vb-pontversenyben két futam után Vettel mögött az ezúttal hetedikként záró Räik- könen lett a második, Webber pedig a harmadik. A szezon áp­rilis 14-én, a Kínai Nagydíjjal folytatódik. ■