Új Néplap, 2013. január (24. évfolyam, 1-26. szám)

2013-01-25 / 21. szám

Toyota Glock átnyergelne a tárautóra . A napokban a Formula-l-es Marussia-istállóval közös megegyezés­sel szerződést bontó Timo Glock tegnap a BMW DTM-es versenyautóját tesztelte, és elmondása szerint szívesen folytatná pályafutását német túraautó-bajnokságban. AUTOSORT x 2 16 2013. JANUÁR 25., PÉNTEK Joseph Blatter FIFA-elnök szerint a klub felelős a szurkolóiért Továbbra is hibátlan az Olaj kosárlabda Nagyot kell küzdenie a csapatnak a továbbjutásért a világ futball stadionjaiban, sajnos hazánkban is létezik a rasszizmus. A mindezzel szemben keményen fel kíván lépni a jövőben a nemzetközi labdarúgó-szövetség. Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség elnöke a FIFA honlapjának nyilatkozva ismét a rasszizmus kérdéséről beszélt, és kijelentette, a zárt kapus büntetést nem tartja elég keménynek, pontlevonás­sal és visszasorolással sújtaná a vétkes klubokat.- A rasszizmus olyan jelen­ség, amelyben a futball a tár­sadalmunk áldozata - kezdte az elnök. - A diszkrimináció és a rasszizmus mindenhol megtalálható a társadalom­ban. Mi a labdarúgásban nem válhatunk felelőssé azért, ami a társadalomban történik. De a világon semmit sem lehet úgy megoldani, hogy az ember hátat fordít, és elfut. Egyetér­tek és támogatom Boateng tet­tét, mivel kemény figyelmez­tetés volt. Most rajtunk áll, hogy megtegyük a megfelelő lépéseket. Azt gondolom, amit tennünk kell, hogy felkérjük a nemzeti és nemzetközi szö­vetségeket - főleg a fegyelmi bizottságokat -, hogy legyenek nagyon kemények. Nem elég pénzbírságot adni. A zárt ka­pus meccs egy opció, de a leg­jobb a pontlevonás lenne, vagy a csapat visszasorolása alacso­nyabb osztályba, mivel végül is a klub felelős a szurkolóiért - mondta Joseph Blatter a FI­FA hivatalos honlapjának. ■ HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel: 56/419-011 Nyitva mindennap 8-21-lg Uj üzletet nyitottunk: Befektetési aranyértékesítés. Közületeket is kiszolgálunk! www.cornergroup.hu MoneyGram nemzetközi pénztranszfer Horváth Ákos (labdával) remekelt a szerda esti kupaderbin, nem kevesebb mint hat triplát is beszórt az Olaj KK válogatott hátvédje Erre kevesen számítottunk, az Olaj csapata két győzelem­mel, százszázalékos mérleg­gel áll a EuroChallenge Kupa második csoportkörében. A piros-feketék előbb az elmúlt kedden hazai pályán a fran­cia Gravelinest, szerdán este pedig idegenben az izraeli Hapoel Holont verték. Varga Csaba Az elmúlt héten az európai TOP Ligákhoz tartozó ProA, vagyis a francia bajnokság listave­zetőjét a Gravelinest győzték le 75-71-re Báder Mártonék. Legutóbb pedig hat amerikai légióssal felálló Holon csapa­tát 77-72-re győzték le tel-avivi otthonában. Az izraeli csapat a csoport negyedik tagja, a Paris Levallois csarnokában 83-66- os vereséggel kezdte a második csoportkört. Ez utóbbi meccsen sérülése miatt nem játszhatott a 206 cm magas center Fran- lin Hassel. Az Olaj ellen viszont már pályára léphetett az ameri­kai középjátékos, aki 14 pontja mellett szedett 9 lepattanót is, mégsem tudtak nyerni a ha­zaiak. Pedig az Olaj szempont­jából rosszul indult a találkozó. Elkapták a fonalat a Holon já­tékosai, olykor 10-12 ponttal is előrébb tartottak, mint a szol­noki vendégek. Szerencsére Báder Márton jól lepattanózott, Horváth Ákos pedig pontosan célzott távolról, öt triplát dobott az első félidőben. A félidő utol­só két percében 42-29-ről lett 42-36 az állás. A fordulás után a ponterős Dyson egy triplával megint kilenc pontra növelte a különbséget (45-39). Innentől újabb fordulót rendeztek az U23-as bajnokságban. Az Olaj KK fiataljai a soproni együttest fogadták. Kmézics Zorán tanít­ványai döcögős első negyed után 92-79-re verték vendégei­ket. Soraikból Tóth Z. 29/15, Mándoki 9, Berkics 14/3, Csaba 20/6, Csákvári 7. Csere: Hege­dűs 3, Tóth A. 4/3, Hajdú 5/3, azonban szép lassan felzárkó­zott az Olaj, a negyed végére Szabó Miklós centerből elért ta­lálataival. 55-54. A záró játékrészben az addig nulla pontos Rashad Bell vil­lant meg, előbb egy triplát be­vert. Innentől már nem adta ki a kezéből a vezetést a szolnoki legénység. Bő három perccel a vége előtt Horváth hatodik hár­masával megint öttel vezettek a vendégek. A végjátékban óriási izgalmak voltak, a pályán be­lül és azon kívül is. A hazaiak most már betaláltak kintről, de Ernests Kalve, Báder Márton és az öt gólpasszt kiosztó James Nagy i, Gyurcsányi, Zsíros Tóth A. 4/3 ponttal járult hozzá a győzelemhez. A folytatásban sem fognak unatkozni a fiúk, ma délelőtt kezdődnek ugyanis a Tiszaligetben a diákolimpiái döntő küzdelmei. Berkicsék ezúttal iskolájukat, a Széchenyi gimnáziumot képviselik majd a fináléban. Florence precíz büntetőivel megnyerte az Olaj a mérkőzést.- Gratulálnom kell ellen­felünknek, amely a hajrában felőrölt minket - mondta a mér­kőzést követő sajtótájékoztatón Dan Samir, a Holon edzője, az nso.hu-nak: - A meccs végére elfogyott az erőnk. Sajnos nem vagyunk jó passzban, gyorsan el kell felejteni ezt a meccset. Győzelmével átvette a vezetést az Olaj a J-jelű négyesben, ám a továbbjutásért még nagyot kell küzdenie a csapatnak. Még az is lehet, hogy négy győzelem ese­tén is számolgatni keB. Minden­esetre fordulóról fordulóra oko­sabbak leszünk. A folytatásban jövő kedden a Paris Levallois ott­honában lép pályára a csapat. Ezt megelőzve azonban szombaton Splitben Adria Liga meccsen lesz jelenésük Báder Mártonéknak.- Nagyot kellett harcolnunk ezért a sikerért, így különösen örülök, hogy nyertünk - összeg­zett Nenad Ascserics, a szolno­kiak mestere. -Az a csapat, ame­lyik a Holon otthonában győzni tud, az jó eséllyel pályázik a to­vábbjutásra. Bajnoki után diákolimpiái döntőben a fiatalok Ä3I3333BI A Volvo Kupáért küzdenek pólósaink az idén is megrendezik a nemzetközi férfi vízilabdator­nát a Volvo Kupáért, amely­nek színhelye Kecskemét lesz február 15. és 17. között. A honi sportági szövetség (MVLSZ) csütörtöki közlemé­nye szerint az esemény 2013- as megtartását az az újabb két esztendőre szóló megálla­podás teszi lehetővé, amelyet a magyar vízilabdasportot hetedik éve támogató Volvo Autó Hungária Kft. kötött az MVLSZ-szel. Kecskeméten, a vadonatúj sportuszodában az új szövetségi kapitány, Bene­dek Tibor együttese Kanada és Románia nemzeti csapatá­val, továbbá a magyar junior­válogatottal találkozik majd. Iker Casillas kényszerpihenő előtt rossz hír a Real Madrid és a spanyol labdarúgó-válogatott szimpatizánsainak: a tüzetes orvosi vizsgálatok bal kezén törést állapítottak meg Iker Casillasnál, akire két hóna­pos kényszerpihenő várhat. A hálóőr a keddi Valencia elleni Spanyol Kupa-negyeddöntő visszavágóján a 16. percben egy szöglet után Casillas és Álvaro Arbeloa együttesen akart felszabadítani, amely­nek az lett a vége, hogy a védő épp akkor rúgott a lab­da felé, amikor a kapus már nyúlt érte. Kiprich Dániel Mezőkövesdre szerződik A LABDARÚGÓ NB II-ben sze­replő Mezőkövesd-Zsóryban folytatja pályafutását Petr Knakal és Josef Hamouz. A két cseh légióssal szerdán bontott szerződést az Egri FC, ahol másfél évet töltöt­tek a játékosok. A klubbal kapcsolatos hír még, hogy két új támadó is Véber György csapatát erősíti a jövőben, Vólent Roland a Budapest Honvédtől, míg Kiprich Dániel a Szolnoki MÁV FC-től érkezik Mező­kövesdre. A nyolcadik helyen zárt válogatottunk a világbajnokságon kézilabda Kis szerencsével másként is alakulhatott volna az Európa-bajnoki címvédő dánok elleni negyeddöntő mérkőzés A negyeddöntőben búcsúzott - és a nyolcadik helyen zárt - a hősiesen küzdő magyar férfi ké­zilabda-válogatott a spanyolor­szági világbajnokságon, miután 28-26-ra kikapott a legutóbbi vb-n. ezüstérmes, Európa-baj- nok dán csapattól. Rossz kez­dés és még rosszabb folytatás után a skandinávok 5-1-re, majd 13-5-re elhúztak, és a szünetig alig sikerült faragni a tetemes hátrányból. A folytatásban már jobban játszott a magyar csapat, fokozatosan csökkentette hátrá­nyát, de nem jött össze a fordí­tás, a dánok két gólt megőriztek előnyükből. Dánia-Magyarország 28-26 (18-11) Gólszerzők: Lindberg 10/2, Eggert 5/1, Toft-Hansen 3, Son- dergaard 3, Markussen 2, Nod- desbo 2, M. Hansen 2, Mollga- ard 1, illetve Nagy L. 8, Nagy K. 4, Császár 4/3, Harsányi 4/2, Mocsai T. 2, Lékai 2, Szöllősi 1, Iváncsik 1 A magyarok eddig csak 1986-ban és 1997-ben jutottak a legjobb négy közé, előbbi al­kalommal a második, utóbbi esetben a negyedik helyen zár­tak. Most a dánokon nem sike­rült túljutniuk, és a vb-n koráb­ban elért eredményeik alapján sorolták be őket a nyolcadik _ helyre. A dánok sorozatban a | negyedik vb-n kerülnek a leg- 1 jobb négy közé. Nagy Kornél (balról) és Iváncsik Gergő mindent elkövettek a jó eredményért- A londoni olimpia negyedik helye után most a vb-n sikerült negyeddöntőbe kerülnünk, ahol nagyon megszorongattuk az Eu- rópa-bajnok dánokat - mondta az MTI-nek Mocsai Lajos szövet­ségi kapitány. - Kis szerencsé­vel másként is alakulhatott vol­na a találkozó. Az ellenfél nagy lövőit sikerült kikapcsolnunk a játékból, így viszont a szélsőkre már nem jutott annyi figyelem, és ők vertek meg bennünket - mondta Mocsai Lajos. A csapat azzal a szándékkal utazott ki a tornára, hogy bekerül a legjobb nyolc közé. Az elért cél után a magyar szövetség hatmillió fo­rint jutalmat oszt szét a játéko­sok között. A vb további programja (Barcelona): Ma, elődöntő: Spanyol- ország-Szlovénia 19.15, Dá- nia-Horvátország 21.30 Szombat: a 3. helyért 19.00 Vasárnap: döntő 17.15 A vb-n már nem érdekelt csapatok helyezései: 5. Né­metország, 6. Franciaország, 7. Oroszország, 8. MAGYAR- ORSZÁG, 9. Lengyelország, 10. Szerbia, 11. Tunézia, 12. Izland, 13. Brazília, 14. Mace­dónia, 15. Fehéroroszország, 16. Egyiptom, 17. Algéria, 18. Argentína, 19. Szaúd-Arábia, 20. Katar, 21. Koreai Köztár­saság, 22. Montenegró, 23. Chile, 24. Ausztrália. ■