Új Néplap, 2012. szeptember (23. évfolyam, 205-229. szám)

2012-09-01 / 205. szám

2012. SZEPTEMBER 1., SZOMBAT SPORT □szalasztották a nagy lehetőséget. Óriási csatában szenvedett 78:76-os vereséget Ukrajnától a magyar férfi kosárlabda-válogatott a pécsi Európa-bajnoki selejtezőben. Rátgéber László csapata szerdán este Ausztria ellen javíthat. KOSÁRLABDA A Partizánnal is megmérkőzik a Szolnoki Dézsa- Közgép csapata Több volt a meccsben labdarúgás Két pontot Nyíregyházán hagyott a kék-fehér gárda A Ferencváros, a Vasas, az Eger, a Partizán Belgrád és a házigazda Debrecen részvé­telével zajló felkészülési vízi­labdatornán szerepel szep­tember harmadik hét végéjén a Szolnoki Dózsa-Közgép. Az előző' bajnoki idény hatodik helyét megszerző szolnoki pólósok először szep­tember 14-én, pénteken 10 órakor az FTC ellen ugranak medencébe, majd 17 órakor egy másik fővárosi klub, a bajnoki címvédő Vasas ellen játsszák második meccsüket. Másnap 12.30-kor a legutóbbi bajnokság ezüstérmesével, az Egerrel találkozik a nyáron jelentősen megerősödött, és ennek megfelelően a 2012/13- as idény során a bajnoki dön­tőt megcélzó szolnoki klub. Szintén szombaton, 18.15-kor a házigazda Debrecennel is meccseinek Hosnyánsz- ky Norberték. Vasárnapra egy összecsapás marad a Dózsa-Közgép számára, a me­zőny egyik legerősebb alaku­lata, a szerb sztárcsapat, a két évvel ezelőtt Euroligát nyert Partizán Belgrád vár rájuk. Ez a felkészülési torna lesz az utolsó nagy erőfelmérő az idény első tétmeccse előtt a Szolnok számára, hiszen szeptember 22-én, a Magyar Kupa-mérkőzéssel megkezdő­dik a szezon. bG.SZ HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel : 56/419-011 Nyitva mindennap 8-21-ig (1 egységre) Vétel Eladás EUR 281,50 287,50 USD 224,00 231,00 CHF 233,50 240,00 Érvényben: 2012. szeptember 1. Befektetési aranyértékesítés. Kózületeket is kiszolgálunk! mvw.cornergroup.hu MoneyGmm nmzetkAzip&iztranafer A szolnokiak egy szem csatára, Vári Barnabás (labdával), küzdött, hajtott, de a túlerő legyőzte A labdarúgó NB II Keleti csoportjában már pénte­ken megkezdődött a har­madik forduló programja. Méghozzá egyből rangadó­val: a bajnoki címre pályázó Nyíregyháza a Szolnoki MÁV FC-t fogadta a Sós-tói stadionban. Géléi József A két vereséggel rajtoló szolno­ki gárda nem a legjobb előjelek­kel készülődött a péntek dél­utáni összecsapásra - melyet a Duna Televízió közvetítésének köszönhetően az ország nagy nyilvánossága is láthatott -, hi­szen két szélsőhátvédje, B. Tóth , Balázs és Fritz Attila sérülés § miatt el sem utazott a találko-1 zóra, és Pintér is kidőlt a sorból. | Nyíregyháza- Szolnoki MÁV FC 1-1 (0-1) Sós-tói Stadion, 500 néző, ve­zette: Vad II. István (Szpisják, Búzás). Nyíregyháza: Balogh J. - Si­pos, Ambrusz, Farkas A., Min- czér - Reznek (Kovács Á., a szünetben), Mészáros, Szilágyi K. (Petneházi, 60.), Pákolicz - Montvai T., Germán (Csorba, a szünetben). Vezetőedző: Brekk János. Szolnoki MÁV FC: Tóth Z. - Ti­sza K., Kiprich D., Mile, Sze- leczky, Rokszin - Bohner (Ko­csis D., 92.), Zováth ]., Nagy I. (Szepessy, 79.), Lengyel B. - Vá­ri (Kállai I., 73.). Vezetőedző: Romanek János. 16. perc: Zováth János tört be a tizenhatoson belülre a balösz- szekötő helyén, ám bedobásra szerelték. Rokszin Ádám ezt gyorsan elvégezte, a labda Mi­le Krisztián elé került, aki a bal oldali vonal közeléből, 30 mé­terről valósággal lepókhálózta a hosszú felső sarkot, 0-1. 25. perc: Lengyel a tizenhatos bal sarkáról tálalt a középen érkező Bohner elé, a támadó 10 méterről megcélozta a rövid sarkot, de Balogh János bravúr­ral szögletre mentett. 26. perc: Rokszin szlalomo- zott át a nyíregyházi védelmen, beadását Balogh az utolsó pilla­natban szedte fel a berobbanó Vári elől. 42. perc: Reznek 25 méterről, ballal lőtt, a labda csak centik­kel kerülte el a jobb alsó sarkot. 44. perc: Farkas gyanús kö­rülmények között választotta el a labdától a tizenegyes ponton Nagy Istvánt, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt. 70. perc: Csorba Szabolcs csapta be a jobb oldali alapvo­nalnál Szeleczki Alexet, beadá­sát Montvai Tibor 0 méterről azonnal kapura lőtte, ám Tisza Kálmán még bele tudott lépni a labda útjába, így az szögletre vágódott. A beívelést követően Petneházi Márk pörgette kapu­ra a labdát, Tóth Zoltán bravúr­ral, a gólvonalon hárított. 78. perc: Meccslabdát hibá­zott a Szolnok: Csorba röviden adott haza, Rokszin lecsapott rá, ám az ötös sarkáról leadott lövését Balogh János bravúrral hárította. A Videoton túlélte a labdarúgó Európa Liga utolsó selejtezőjét, míg a Debrecen súlyos vereség­gel búcsúzott a nemzetközi po­rondtól. A Videoton egy hete 0-0-ra végzett a Trabsonsport otthonában, s most a visszavá­gón hasonló eredmény ért el a török sztárcsapat ellen. Miután a hosszabbításban sem válto­zott az eredmény, jöhettek a ti­zenegyesek, s ebben 4-2-re a 86. perc: Petneházi Márk 25 méteres ívelt szabadrúgása át­szállt Tóth Zoltán felett, és a hosszú saroknál a léc alá hul­lott, 1-1. Brekk János: - Ilyen játék után elégedettnek kell lennem a döntetlennel. Romanek János: - Több volt eb­ben a meccsben. székesfehárvári gárda bizonyult jobbnak. A pénteki sorsoláson aztán a portugál Sportinggal, a svájci Baseliéi és a belga Genk- kel került egy csoportba a pi­ros-kék legénység. A DEBRECEN a hazai, 3-0-ás vereség után csak a szép búcsú­ban reménykedhetett a Bruges otthonában. Nem sikerült, miu­tán Rezes kiállítását követően 4-1-re kikapott. Sporting, Basel, Genk lesz a Videoton ellenfele HÍRSÁV Megvédte bajnoki címét Sors Tamás FANTASZTIKUS VERSENYZÉS­SEL védte meg bajnoki cí­mét Sors Tamás a londoni paralimpia százméteres pillangóúszó számában. Az S9-es sérültségi kategóriá­ban induló magyar úszó az ausztrál Matthew Cowdrey-t és az olasz Federico Morlac- chit előzte meg 59,54 másod­perces időeredményével a döntőben. A finálé másik magyar résztvevője, Tóth Ta­más a 7. helyen ért célba. En­gelhardt Katalin a hatodik helyet szerezte meg az 50 méteres gyors mezőnyében. Makai Máté- emléktorna Abonyban a Hajdúszoboszló, a Mező­túr, a Cegléd NB I-es ificsa­pata és a házigazda részvéte­lével kézilabdatornát rendez­nek szombaton Abonyban. A fiatalon elhunyt Makai Máté emlékére létrehozott kupán 2x25 perces mérkőzéseken csapnak össze a résztvevők - délután egykor az Abony a Hajdúszoboszlóval, kettő­kor a Mezőtúr a Cegléddel. A brónzmeccsre 16.15-kor, a döntőre pedig 17.30-kor ke­rül sor. Korábbi utánpótlás­válogatott Berényben újabb légióst igazolt a Jász­berényi KSE a szerb Milja Rakics személyében. A honi első osztályú kosárlab­da-bajnokság legutóbbi idé­nyében all. helyen végzett klub új játékosa az 1-2-es poszton bevethető. A szerb játékos korábban az Adria Ligában szereplő Radnicski Kragujevacban is kosara­zott. A herényi egyesület Rakics érkezésével már csak egy 3-4-es poszton is bevethető légiós igazolásá­ban gondolkodik. HIRDETÉS ISKOLAKEZDÉS! M V A Dobó Kupán lép pályára mindkét kosárcsapatunk Az akció 2012. augusztus 27-től szeptember 29-ig vagy a készlet erejéig érvényes komplett gyerekszemüveg Hoya szemüveglencsével történő vásárlása esetén. Az ajánlat nem tartalmazza az esetlegesen szükséges szemvizsgálat díját. A részletekről érdeklődjön az üzletünkben! Szolnok, Baross G. u. 22. Tel.: 56/426-401 www.iriszoptika.hu ha nem is tétmeccsekkel, de mától beindul a nagyüzem kosárlabdában, a csapatok fel­készülési tornákon lépnek pá­lyára a rajtig. így tesz a bajnoki címvédő Szolnoki Olaj KK és a TOP COP Security Jászberény együttese is, amely a Debrecen és a házigazda Eger társaságá­ban mától a Dobó Kupán pat­togtat a hevesi fővárosban. A program: Jászberény-Debre- cen, ló óra. Eger-Szolnoki Olaj, 18. Vasárnap: bronzmeccs, ló óra. Döntő: 18 óra. Helyszín: Leányka úti csarnok. Grebenár Péter (labdával) Egerben lép pályára az Olaj csapatával í