Új Néplap, 2011. október (22. évfolyam, 230-255. szám)

2011-10-05 / 233. szám

ÚJ NÉPLAP - 2011. OKTÓBER 5., SZERDA SPORT 15 A Bajnokok odatették magukat a karcagi ob-n A hagyományokhoz híven idén is a Karcagi SE kyokushin szak­osztálya volt a házigazdája a XI. Nagykun Kupának, mely egy­ben az Oyama Karate Kyokus­hin Szervezet magyar bajnoksá­gának is számított. A tizenegye­dik alkalommal megrendezett nyílt viadalon gyermek, serdü­lő, ifjúsági, junior és felnőtt kor­osztályban, küzdelemben és for­magyakorlatban mérték össze tudásukat a résztvevők. Harminchárom klub több mint kétszáz karatékája lépett tatamira a viadalon, köztük töb­bek között a szolnoki Bajnokok SE fiataljai is. Lázár Tibor (4. dán) edző tanítványai kitettek magukért, négy első, három második és öt harmadik helye­zést értek el. Aranyérmesek: Kis Tibor (fel­nőtt férfi „A”, ?0 kg), Lukács Márton (felnőtt férfi „B”, 80 kg), Bakos Balázs (felnőtt férfi „B”, 70 kg), Ökrös Evelin (serdülő leány, +50 kg). Ezüstérmeset Hegedűs Dáni­el (gyermek II., nehézsúly), Nagy Milán (gyermek I., nehéz­súly), Hingi Viktor (felnőtt férfi „C”, 80 kg). Bronzérmeset Mercz Andrea (ifjúsági leány, +60 kg), Szabó Rózsa (gyermek II., könnyű­súly), Verba Szabolcs (gyermek II., nehézsúly), Szőcs Zsolt (ser­dülő, 50 k), Nagy Péter (felnőtt férfi „B”, 80 kg). ■ Káté Gyuláé az első kvóta ökölvívásban Káté Gyula (64 kg) kedden meg­szerezte a magyar csapat első olimpiai kvótáját az Azerbaj­dzsánban zajló ökölvívó-világ­bajnokságon. Szántó Imre két­szeres vb-bronzérmes tanítvá­nya magas színvonalú mérkőzé­sen 17-11-es pontozással múlta felül a kazah Jeleusszinovot, ez­zel bejutott a legjobb nyolc közé, ahol szerdán a brazil dós San- tosszal bokszol. Harcsa Zoltánt (75 kg) már az első menetben le­léptették az ukrán Hitrowal szemben, míg Darmos József (91 kg) az Európa-bajnok azeri Mammedovtól kapott ki ponto­zással a nyolcaddöntőben. ■ A vendéglátók átlövője, Pásztor Mátyás (jobbra) szokott lelkesedésével küzdött minden egyes labdáért, ő is sokat tett a pontszerzésért Döntetlen a pólósrangadón vízilabda A szolnoki csapat a végjátékban mentett pontot Kora őszi strandidőben játszották a bajnokság el­ső rangadóját a tiszaligeti uszodában, ahol a dél­után négyóriási kezdés ellenére szép számú kö­zönség volt kíváncsi a két régi vetélytárs összecsa­pására. A derbi első fél­idejében a hazai gárdá­nak szinte semmi sem si­került, de nem adták fel, és egyre javuló játékkal kiharcolták az értékes döntetlent Varga Csaba SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP -SZEGED-BETON VE 8-8 (0-2, 2-3, 3-2, 3-1) Tiszaligeti uszoda, 300 néző. Ve­zette: Marjay, Kun Gy. SZOLNOK: Gárdonyi - Geor- gescu, Pásztor 1, KIS G. 1, Kom- lósi, Nyéki 1, Gocics. Csere: DECKER A. (kapus), Regős 1, Kovács 0., HANGAY Z. 1, Süve­ges 1, MARNITZ 2. Edző: Cseh Sándor. SZEGED: BAKSA - TÖRÖK B. 2, Hegedűs G., Molnár T., BÁ­LINT G. 2, Younger, Kiss Cs. Csere: Lehmann, Varga P., Tur- zai, Juhász Zs., SOMOGYI 2, Ka­yes 2. Edző: Vincze Balázs. Emberelőnyből: 10/2, ill. 14/6. Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1. Az nem kifejezés, hogy rosz- szul kezdte a rangadót a három meccsre eltiltott Negreánt nél­külöző szolnoki csapat, hiszen Bálint és Somogyi találatára nem érkezett válasz. Kétgólos vendégvezetés után a Szolnok kapkodni kezdett, Baksa kapus pedig bravúrt bravúrra halmo­zott a szegedi kapuban. A máso­dik negyedben sem ért véget a hazai vesszőfutás, Kayes és Tö­rök már négyre növelte a ven­dégelőnyt. Cseh Sándor időt kért, rendezte a sorokat, és ka­pust is cserélt. Regős végre szé­pített, majd Pásztor hatalmas bombájával közeledtek a házi­gazdák. Örömük nem sokáig tartott, mert Somogyi lövése még a nagyszünet előtt utat ta­lált Decker kapujába, 2-5. A fordulás után tovább tartott a szegedi góleső, az elmúlt két évadban Szolnokon szerepelt Bálint Gergő is eltalálta a jobb felső sarkot. Kis Gábor egy pa­zar centergóllal szépített, Kayes azonban visszaállította a négy gólos szegedi vezetést. Szeren­csére, előbb Hangay, majd Mar- nitz még a negyed vége előtt fa­ragott a hátrányból, 5-7. A záró felvonásban Marnitz egy gól tá­volságra hozta fel az övéit. Sőt az egyenlítésre is megvolt a le­hetőség, de a szegediek kivéde- kezték a hazai támadást, a túlol­Jó időben lehet jó vízilabdát látni- ezt vártuk a mérkőzéstől — kezdte Szabó Zoltán, az Újpest egykori BEK-győztes csapatá­nak kiválósága, aki mostan­ság a Sport Klub szakkom­mentátora. - Hatalmas vízi csata volt, a Szeged az elején igazolta jó hírét, a hazaiak azonban nem adták fel, és a harmadik negyedben már ala­posan megszorongatták ve- télytársukat. A végjátékban a vendégek egy-két embere buta­ságot csinált, de ez mit sem von le a szolnokiak érdemei­ből, hiszen lelkes és jó játék­kal kicsikarták a döntetlen eredményt. Igazi rangadó volt, ragyogó körülményék között és a közönségre sem lehet pa­nasz. Ilyen közegben kell ját­szani a vízilabdát, és ebben az időben élvezhető igazán a sportág. Mindezt körülbelül 657-szerre mondom el, hátha meghallgatja valaki. dalon viszont Török betalált, 6- 8. Közben Cseh Sándor rekla­málásért piros lapot kapott. Az ellentámadásnál Süveges min­den dühét beleadta a lövésbe, 7- 8. A vendégek két emberfórt is kaptak egymás után, előbb Mol­nár a kapufára, majd Turzai a mellé lőtte a játékszert. Tizen­hat másodperccel a vége előtt lefordult a Szolnok, Nyéki pe­dig szép gólt ragasztott Baksa kapujába, 8-8. CSEH SÁNDOR: - A mérkőzés első felében nem értük el a rangadó szintjét. A nagyszünet után kijöttünk a gödörből, javu­ló és lelkes játékkal sikerült ki­harcolnunk a dönteüent. VINCZE BALÁZS: - Sajnos egy győztes mérkőzés csúszott ki a kezünkből. Nyéki Balázs szép lövése pontot ért a Szolnoknak Dzsudzsák meggyógyult, játszhat a finnek ellen A kedd délelőtti orvosi vizs­gálaton Dzsudzsák Balázst gyógyultnak nyilvánították, így a szélső teljes intenzi tással készülhet a magyar labdarúgó-válogatott Finnor­szág elleni, október 11-i Eb­selejtező mérkőzésére. A szerdától közösen hangoló kerethez várhatóan az izom­fáradtságra panaszkodó Ru­dolf Gergely és Elek Ákos, valamint a hétfőn késő este érkező Szabics Imre is csat­lakozhat. Japán középpályást igazolt a Ferencváros A labdarúgó NB I-ben mindössze 15. helyen álló Ferencváros vezetői megál­lapodtak Honma Kazuóval. A 31 éves japán középpá­lyás az előző évadban Siófo­kon játszott, ahol 25 mérkő­zésen 8 gólt szerzett. Az őszi szezont a Vasasnál kezdte meg, majd a piros­kékekkel való szerződés- bontást követően az NB Il-es Veszprémmel edzett. Otthon még veretlen a mezőtúri csapat a férfi teke NB II. legutóbbi fordulójában a mezőtúri csapat 6:2 (2716:2671) arányban győzött a vendég Szanki Olajbányász gárdájá­val szemben. A harmadik hazai mérkőzésükön is dia­dalmaskodó túriak soraiban Rácz 455, Egei 516, Török 390, Bordács 440, Bézi 452, Polgár 463 fát ért el. Három vereség után győztek a kannibálok A floorball OB I. negyedik fordulójában megszerezte első győzelmét a Szolnok Cannibals férfi együttese. A kannibálok Falusi Tibor, Tóth Bence és Kovács Áron vezérletével 8-4-re győztek a Dunaújváros otthonában. A hölgyeknek ezúttal nem si­került a pontszerzés, tarta­lékos felállásban 7-3-ra ki­kaptak az IBK Cartoon He­roes vendégeként. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZ0U0N.hu hírportálon olvashatnak. Az Olaj gárdája életben tartotta továbbjutási reményeit kosárlabda A házigazdák már húsz ponttal is vezettek, a piros-feketék azonban nagy hajrával faragtak hátrányukból Egy esztendeje már tudjuk, ha kedd, akkor EuroChallenge Ku­pa. A Szolnoki Olaj csapata má­sodik alkalommal vesz részt a kupasorozat küzdelmeiben. Ta­valy a selejtezőket is figyelembe nyolc­ból öt meccset nyer­tek a piros-feketék, és csak hajszállal maradtak le a nyol- caddöntőbe jutás­tól. Most is hasonló jó szereplés­ben bíznak a szolnokiak, ehhez első lépésként a finn Tampere csapatán kell(ene) túl jutniuk Báderéknak. A felek oda-vissza- vágós kupa párharcának első meccsét tegnap este rendezték a finn városban. PYRINTÖ tampere- SZOLNOKI OLAJ KK 77-69 (22-18,16-16, 24-14,15-21) TAMPERE: LEHTO 20/6, A. WILLIAMS 18/9, D. Williams 13, Ahvenniemi 3, Nikkilä 6. Csere: Mattila, Niemi, BAILEY 17. Edző: Pieti Poikola. OLAJ KK: TROT­TER 19/9, DJERA- SZIMOVICS 15, Soós 9/9, Niko- lov 5, BÁDER 14. Csere: Tuljko- vics 2, Trepák, Fodor M. 5/3. Szakmai igazgató. Pór Péter. § Edző: Drágán Alekszics Az eredmény alakulása. 4. p.: ~ 10-6, 8. p.: 14-14, 13. p.: 27-18, I 16. p.: 30-26, 22. p.: 40-40, 25. ■ Trotter klasszis teljesítményével 13-1-re meg­nyerték az utol­só négy percet. Fodor Márton (labdával), ezúttal öt pontot termelt Tamperében p.: 51-40, 28. p.: 58-45, 32. p.: 64-48, 36. p.: 76-56 (!). Az Olaj jól kezdett a finn bajnok otthonában, Trotter és Báder találataival vezetett az első percekben. Aztán az erő­szakosan és keményen játszó hazaiak percei következtek, közülük különösen az irányító Lehto kapta el a fonalat, talála­taival hamar fordítottak a ven­déglátók. Néhány ponttal vezetett a Tampere, de a mieink Báder és Djeraszimovics vezérletével ,ott loholtak a nyomukban. És úgy tűnt, hogy a második félidőben akár meg is fordíthatják az ál­lást. Sajnos nem így történt, a finn csapat a három amerikai játékosa révén szorgalmasan gyártotta a pontokat, előbb 40- 40 után tizenegy pontot dobtak sorozatban, ezzel tekintélyes előnyt szereztek. A záró játékrészben rátett még egy lapáttal a Tampere és úgy tűnt, hogy kiütéses győzel­met arat, hiszen a 36. percben 76-56-ra vezetett. A hajrá azon­ban az Olajé volt, elsősorban Trotter klasszis teljesítményé­vel 13-1-re megnyerték az utol­só négy percet, és ezzel tisztes vereséget szenvedtek. A hátrány behozható, de ne­héz dolga lesz az Olajnak a visz- szavágón, amit jövő kedden es­te hét órakor játszanak a Tisza- ligetben. ■