Új Néplap, 2011. május (22. évfolyam, 101-126. szám)

2011-05-23 / 119. szám

SPORT Komlósi Péter is Szolnokon, mától edzésben vízipólósaink Egy biztos, a Szolnoki Főiskola- Közgép vízilabdásainál nem áll meg az élet a bajnokság végez­tével sem. A minap öt új játékos érkezéséről írtunk, szombaton pedig egy újabb pólóssal bővült a keret.- Az már biztos, hogy csapa­tunk játékosa lesz az olimpiai bajnok Kis Gábor, a center ked­den még bajnoki címet ünne­pelt Egerben — kezdte Cseh Sándor edző, aki a minap újabb kétéves szerződést kötött a klubbal. - Szerződtettük továb­bá a szerb válogatottal világ- és Európa-bajnok Zivko Gocsi- csot, az átlövő a Partizán Beog- rádból ismert leginkább. Szin­tén megegyeztünk a román bajnoki évad legjobb játékosá­nak megválasztott, nagyváradi szélsővel, Tiberiu Negreannal. Az utóbbi pólós arról is neveze­tes, hogy a Honvéd elleni LEN- kupa negyeddöntő két mérkő­zésén hét gólt lőtt a fővárosiak hálójába. Mellettük az átlövő poszton szereplő, egykori ma­gyar gólkirály, Nyéki Balázs is nálunk folytatja, aki az olasz Nerviben vitézkedett a elmúlt szezonban, valamint Decker Attila kapus is hozzánk igazol, ő Debrecenből érkezik. Szombaton már egy újabb já­tékos érkezéséről számolt be az edző. — Minap azt mondtuk, hogy egy-egy védő és jobbszélen be­vethető, balkezes játékos átiga­zolását tervezzük. Nos, pólós nyelven a bekk poszton hasz­nálható ember Komlósi Péter lesz. A 34 esztendős, 196 cm magas, a válogatottban is sze­repelt játékos Szegedről igazol az állományunkba. A keddi szezonzáró után öt nap pihenőt kapott az együttes. Hétfőtől azonban azokkal a játékosok­kal, akik továbbra is soraink­ban maradnak, edzeni fogunk, méghozzá június közepéig. A következő bajnoki és kupa évadra a felkészülést július vé­gén kezdjük el. Természetesen az új játékosok ekkor csatla­koznak majd hozzánk - nyilat­kozta a szakember. ■ V. Cs. Báder az ünnepnapokról kosárlabda Nyáron az Eb-szereplés, ősztől a címvédés a cél A bajnok és kupagyőztes Olaj KK egyik legjobb és legnépszerűbb játékosa Báder Márton, aki tavaly február óta erősíti a pi­ros-feketéket. Vajon a 31 éves center hogyan élte meg az elmúlt napok tör­ténéseit? - erről is be­szélgettünk vele. Varga Csaba- Sikerült e már kipihennie magát?- Próbálom, de menni fog. — Szerdán este fantasztikus ünneplésben részesültek.- Életem egyik legnagyobb, meghatározó élménye volt, a döntő ötödik mérkőzése, és azt követő fieszta. A negyedik, fe­hérvári összecsapást sem sza­bad elfelejti, hiszen egy európai mércével is színvonalas, izgal­mas küzdelmet vívtunk, egy nagyon jó Albacomppal szem­ben. Ez utóbbi egylabdás meccs volt, ami nekünk sikerült job­ban. A szerencse is közreját­szott a sikerben, de anélkül meg nem lehet nyerni.- Felötlött önben, mi történik, ha mégsem lesz meg a bajnoki cím? — hiszen már kettő nullára vezetett szárnyaló vetélytársuk.- Vezettek a fehérváriak, de semmi nem volt lefutva. A har­madik, szolnoki mérkőzés azon­ban visszahozta az önbizalmun­kat. Szurkolóink is nagyon sokat segítettek abban, hogy lelkileg összekapjuk magunkat. Moráli­san is nagyon együtt voltunk, akárcsak az egész évadban. A fi­nálé ötödik találkozóján tizenkét pontos hátrányból Is fordítot­tunk. Az Albacomp pedig már képtelen volt újítani, nem lehe­tett bennünket megállítani. — Szlovéniában és Horvátor­szágban is volt már aranyér­mes, milyen érzés magyar baj­noknak lenni?- Szuper jó. Annak rendje és módja szerint, meg is ünnepeltük Báder Márton (labdával) az egyik legeredményesebb magyar center, aki 14,5 pontot dobott és szedett kilenc lepattanót is rendesen. Külön is örülök annak, hogy sikerünkkel nagyon sok embernek szereztünk örömet.- Kivették jól megérdemelt sza­badságukat, mi szerepel a programban? — Budapesten vagyok, egy­előre nem pattog labda, szeret­nék egy kicsit kikapcsolódni. Azért a sporttól nem szakadok el, teniszezem és a konditerme­ket is meglátogatom, igyekszem magam karbantartani.- Válogatottunk fontos Eb-pót- selejtezők előtt áll, láthatjuk-e Báder Mártont újra a címeres mezben? Igen. Jeleztem Mészáros La­jos szakmai igazgatónak, hogy számíthat rám. A felkészülés pontos programjáról még nem értesültem, annyit tudok, hogy július elején kezdjük el az edzéseket. Sok munka vár ránk, szeretnénk kijutni a szeptemberi Európa-bajnok- ságra. Ezt követően pedig az Olajjal várnak ránk fontos fel­adatok. Jól akarunk szerepelni a nemzetközi kupában, a baj­nokság mellett a Magyar Kupá­ban is a címvédés a célunk. A hírnév kötelez bennünket - je­lentette ki a játékos. Báder Márton névjegye SZÜLETETT: 1980. 09.23., Bu­dapest MAGASSÁGA, SÚLYA: 212 Cm, 106 kg PÁLYAFUTÁSA KEZDETE: 1998 posztja: center csapatai: Budapest Honvéd, Albacomp, Krka Novo Mesto (szlovén), Cibona Zagreb KK (horvát), Manresa (spanyol), Panellinios Athens (görög), BK Prostejov (cseh), Himik Juzsnij (ukrán), KK Hemo- farm Vrsac (szerb), Szolnoki Olaj KK DÍJAK, ELISMERÉSEK: egyszeres magyar bajnok, egyszeres szlovén bajnok, egyszeres hor­vát bajnok, kétszeres magyar kupagyőztes A Veszprém megvédte bajnoki címét MKB VESZPRÉM sorozatban negyedszer, összesítésben 19. alkalommal lett bajnok a fér­fi kézilabda NB I-ben, miután a döntőben vasárnap har­madszor is legyőzte, ezúttal drámai körülmények között 22-20-ra a Pick Szegedet. Kiss Pál Tamás futamgyőzelme remek teljesítményt nyújtva Kiss Pál Tamás élete negye­dik GP3-as futamán, rajt-cél győzelmet aratott a katalán fővárosban vasárnap. A For- ma-1. egyik „előszobája­ként” is emlegetett autósvia­dalon, amelyet a Circuit de Catalunyán bonyolítottak le, a 20 éves magyar versenyző­nek jól sikerült a rajtja, s bár többen próbálták utolérni, vé­gül 1,2 mp előnnyel érkezett célba. Ezzel élete első GP3-as futamgyőzelmét szerezve. Bácsi Péter jól birkózott AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK kötött­fogású birkózócsapata hazai szőnyegen 4-3-ra legyőzte a világválogatottat, amelynek egyik győzelmét Bácsi Péter aratta. A 74 kg-ban szerep­lő, 2008-ban Európa-bajnok, idén Eb-ezüstérmes magyar versenyző három menetben verte Ben Provisort. Szudi Ádám remekelt az ifjúságiak között A még serdülő korú szolno­ki asztaliteniszező, Szudi Ádám az ifjúsági magyar ki­emelési ranglista 6. helyezett­jeként kapott meghívást az or­szágos ifi TOP 12 versenyre, amit Egerben rendeztek meg. Ádám várakozáson felül nagy­szerűen szerepelt, hiszen 8 győzelemmel és 3 vereséggel a harmadik helyet szerezte meg az erős mezőnyben. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZ0U0NA» hírpor­tálon olvashatnak. Folláth Vivien második helyen ért célba kajak-kenu Sarudi Pál már a következő világbajnoki válogatóra készül Hamilton jól hajrázott, mégis Vettel győzött Jól szerepelt Folláth Vivien, a Szol­noki Sportcentrum kiválósága a kajakosok és kenusok idei első Európa- és világbajnoki válogató­ján Szegeden. A tavalyi évadban 5000 méteren világbajnok höl­gyet csak az olimpiai bajnok Ko­vács Katalin tudta legyőzni az 1000 méteres távon. — Elégedett vagyok magam­mal, a várt időt futottam. Megol­dottam a versenyhelyzetek kiad­tam magamból mindent - mond­ta Vivien. A kenusoknál Peking bajnoká­val, Vajdával csak Sáfrán Mátyás tudta tartani a lépést az 1000 mé­teres fináléban, de a nagy esé­lyes szegedi kenus végül, maga­biztosan győzött. Sáfrán mögött Vajda párostársa, Varga Dávid lett a harmadik. Az előfutamban legjobb időt lapátoló, Sarudinak csak a hetedik hely jutott.- Az előfutamban jó időt men­tem, nem volt előzménye a dön­tőbeli gyenge szereplésnek. Nem az én napom volt, különösen fej­ben nem tudtam magam felpör­getni. Készülök tovább, hiszen ezer egyesben a következő; júni­us 11-i válogatón akarok javítani. Nincs még semmi veszve - biza­kodik a szolnoki kenus. A további programjában a sprint- és az 5000 méteres távok szerepeltek. 200 méteren a szol­noki Szabó Petra az MTK-s Tóth Dzseniferrel az oldalán a máso­dik helyen ért célba. ■ Varga Cs. Folláth Vivien mindent kiadott magából Sebastian Vettel, a Red Bull né­met pilótája nyerte vasárnap a 62. Forma—1-es autós gyorsasá­gi világbajnokság ötödik futa­mát, a Spanyol Nagydíjat. A vb- címvédő mögött két brit McLa- ren-pilóta, Lewis Hamilton és Jenson Button végzett a máso­dik és a harmadik helyen. A 24 esztendős német versenyző idei negyedik, pályafutását tekintve pedig 14. futamgyőzelmét sze­rezte meg. Vettel a második po­zícióból rajtolt a barcelonai pá­lyán, a verseny második felében nagy csatában volt Hamilton- nal, végül kemény küzdelem­ben győzött, és toronymagasan - 41 ponttal - vezeti a pontver­senyt. A pontversenyek élcsoportjá­nak állása az 5. futam után (még 14 van hátra), pilóták: 1. Sebastian Vettel 118 pont, 2. Lewis Hamilton 77, 3. Mark Webber 67, 4. Jenson Button 61, 5. Fernando Alonso 51, 6. Nico Rosberg 26, 7. Nick Heid- feld 25, 8. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 24, 9. Vitalij Petrov (orosz, Renault) 21, 10. Mi­chael Schumacher 14. Csapa­tok: 1. Red Bull 185, 2. McLa­ren Mercedes 138, 3. Ferrari 75, 4. Renault 46, 5. Mercedes 40, 6. Sauber 11, 7. Toro Rosso 6, 8. Force India 4. Következő futamot, a Monacói Nagydíjat, Monte-Carlóban rendezik meg május 29-én. ■